Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Л749.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Довгань О.Д. 
Епоксидні полімерні розчини, модифіковані фурфуролом і цеолітом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.Д. Довгань ; Одес. держ. акад. буд-ва і архіт. — О., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено захисно-конструкційні матеріали на основі пластифікованої епоксидної смоли "Макро", які забезпечують підвищену надійність та довговічність водогосподарських споруд. Проаналізовано комплекс структурованих експериментально-статистичних моделей, вплив модифікаторів полімерної матриці та мінерального каркасу на властивості полімерних розчинів. Доведено, що введення оптимальної кількості фурфуролу і цеоліту допомагає отримувати полімерні розчини з високими показниками міцності та довговічності. Визначено фактори мінімального водо- і нафтопоглинання, а також максимальної водо- і нафтостійкості під час малої полімероємності для ремонту і захисту бетонних поверхней за різних умов експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8 +
Шифр НБУВ: РА336400

Рубрики:

      
2.

Чигиринець О.Е. 
Наукові основи створення антикорозійних наповнювачів з рослинних відходів для грунтових лакофарбованих покриттів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.14 / О.Е. Чигиринець ; Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка НАН України. — Л., 2006. — 38 с. — укp.

Розроблено протикорозійний наповнювач з рослинних кісточкових відходів, що підвищує стійкість лакофарбових матеріалів, нанесених на іржу. Визначено хімічний склад кісточкових порошків та їх екстракційної частини. Установлено закономірності процесу взаємодії екстракційної частини порошкових перетворювачів іржі (ППІ) й іржі. Показано, що підвищення захисних властивостей лакофарбового грунту на його основі за умов експлуатації відбувається завдяки адгезійному механізму, який полягає в екстрагуванні хімічно активної частини ППІ у процесі вологонасичення лакофарбових матеріалів, що призводить до звуження капілярів покриття за умов набухання частинок наповнювача та сприяє гальмуванню дифузійних процесів на межі метал - покриття завдяки формуванню з іржею інертного шару низькорозчинних сполук. Розроблено технологію виготовлення ППІ, що базується на модифікації кісточкових порошків N-вмісними сполуками за методом механохімічного щеплення. Розроблено методику прискорених випробувань ефективності ППІ, що базується на визначенні швидкості корозії зразків з модельною іржею за поляризаційним методом у водних екстрактах кісточкових порошків. Базуючись на встановленому протикорозійному ефекті у сумішах ППІ з відомими пігментами, розроблено ефективні нетоксичні суміші для традиційних грунтів і формування іржі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.41-3 + Л749.8-3 +
Шифр НБУВ: РА346175

Рубрики:

      
3.

Караваєв Т.А. 
Товарознавча оцінка порошкових лакофарбових покриттів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / Т.А. Караваєв ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі комплексної товарознавчої оцінки лакофарбових покриттів на металевих підкладках встановлено їх високі фізико-механічні властивості, корозійну та атмосферостійкість, відзначено привабливий естетичний вигляд. Проведено порівняльний аналіз експлуатаційних властивостей порошкових лакофарбових покриттів на металевих підкладках, одержаних з порошкових фарб на основі термореактивних плівкоутворювачів різних виробників. З метою розширення галузей застосування порошкових фарб в Україні розроблено новий спосіб одержання порошкових лакофарбових покриттів на деревних матеріалах, що включає попереднє сушіння заготовок, їх грунтування, сушіння, охолодження, нанесення порошкової форби (електростатичним або трибостатичним методом) і формування порошкового лакофарбового покриття. Зазначено, що запропонований метод відрізняється тим, що поверхню деревного матеріалу попередньо покривають спеціальною електропровідною грунтовкою, а для формування порошкового лакофарбового покриття застосовують конвективне нагрівання. Встановлено вплив різних технологічних чинників на формування споживчих властивостей та якість одержаних виробів. Розроблено рецептуру вододисперсійної грунтовки для формування струмопровідного шару на поверхні діелектричних неметалевих матеріалів (таких як скло, кераміка, деревина, деревні плити). Встановлено закономірності процесів взаємодії між порошковою фарбою і грунтовим покриттям під час формування лакофарбового покриття на деревних матеріалах. Здійснено комплексну товарознавчу оцінку одержаних з використанням нової технології виробів "Фасад МДФ" з порошковим лакофарбовим покриттям".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.8 +
Шифр НБУВ: РА334681

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського