Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (256)Книжкові видання та компакт-диски (193)Журнали та продовжувані видання (36)
Пошуковий запит: (<.>U=Л719.96$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Гончаренко Я.М. 
Високодисперсні кремнеземисті порошки для стоматологічних пластмас: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Я.М. Гончаренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено кремнеземисті порошки для стоматологічних пластмас із регульованим показником заломлення в інтервалі 1,480 - 1,510 з кроком 0,01 і розміром частинок у межах 5 - 10 мкм за допомогою золь - гель технології. Вивчено взаємозв'язок передісторії етилсилікатних гелів і фізико-хімічних властивостей порошків. Запропоновано безпомельну технологію синтезу кремнеземистого порошку. Випробування композиційних матеріалів на основі розроблених порошків виявили можливість ефективного їх застосування як наповнювача для стоматологічних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-382.2 + Л719.96:Р
Шифр НБУВ: РА319289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Веселовський Д. Р. 
Властивості і технології ремонту бетону залізобетонних конструкцій полімерними композиціями на основі модифікованих ізоціанатів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / Д. Р. Веселовський ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 21 с. — укp.

Вивчено механізми та чинники, які впливають на процес просочення та зміцнення бетону модифікованими ізоціанатними мономерами та розчинами їх олігомерів. Досліджено особливості ремонту поверхневих мікротріщин в бетоні полімерними композиціями за його просочення. Розглянуто умови створення ізоціанатутримуючих адгезивів для з'єднання просоченого та нового ремонтного бетону для ремонту об'ємних ушкоджень бетону залізобетонних конструкцій. Розроблено захисну полімерну композицію, яка має високу стійкість щодо гідроабразивного зносу. Вдосконалено полімерні матеріали та технології їх використання для відновлення деградованих залізобетонних конструкцій та споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-083-3 + Л719.96:Н
Шифр НБУВ: РА370988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Самченко Ю.М. 
Гідрогелеві носії лікарських препаратів з керованими колоїдно-хімічними властивостями: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.11 / Ю.М. Самченко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Розроблено наукові основи колоїдно-хімічного керування властивостями гелевих систем за допомогою тривимірної кополімерізації різних мономерів. Досліджено, що за допомогою гідрофільних, гідрофобних та іоногенних акрилових мономерів формуються гідрогелеві системи, що поєднують високу біосумісність з покращеними механічними властивостями та високою пролонгуючою здатністю щодо лікарських препаратів. Визначено взаємозв'язки між хімічним складом гідрогелів (співвідношення мономерів, частота зшивання, вміст дисперсної фази), а також їх консистентним станом та фізико-хімічними характеристиками (ступінь набухання, сорбційна та пролонгуюча здатність, об'ємно-механічні та реологічні властивості). На основі синтезованих зшитих полімерів отримано гідрогелеві нанореактори для формування та стабілізації нанорозмірних часток благородних металів, магнетиту, силікатів, гідроксиапатиту, а також вироби медичного призначення - стрічкові та трубчасті дренажі для лікування гнійних ран, антиглаукомні очні плівки та антипарадонтозні стоматологічні аплікації, протиопікове мазеподібне покриття, штучний еквівалент шкіри з іммобілізованими мезенхимальними стовбуровими клітинами, ендопротези для контурної пластики обличчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г65-2 + Л719.96:Р +
Шифр НБУВ: РА350920

Рубрики:

      
4.

Караман Д.Ю. 
Електроопір, термо-е.р.с. та механічні властивості композитів на базі терморозширеного графіту, фторопласту та ПВХ-пластизолю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Д.Ю. Караман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень зв'язку морфології з механічними (межі міцності, граничної деформації) та електрофізичними (електроопору, термо-ерс) властивостями композиційних матеріалів (КМ), зокрема терморозширених графітів (ТРГ) - полімерів, де як полімер використано полівінілхлоридний пластизоль і фторопласт-3. Виявлено, що провідність КМ у рамках теорії перколяції відповідає моделі тривимірної електропровідної сітки з блокованими вузлами. Для одного й того ж КМ пороги перколяції для електроопору є меншими за відповідні значення для термо-ерс. Доведено, що у концентраційній області між порогами перколяції для електроопору і термо-ерс електропровідність обумовлена тунелюванням носіїв заряду через прошарок полімеру між окремими частинками ТРГ. Відмінність значень порогів перколяції пояснено недостатнім рівнем енергії носіїв заряду у випадку їх руху під дією градієнта температури для подолання потенціального бар'єра, який створює діелектричний прошарок. Описано процеси, що відбуваються у КМ за дії на них температури та механічних навантажень. Розроблено рекомендації щодо використання КМ як резисторів, стійких до впливу опромінення електронами та рентгенівськими квантами, а також тензодатчиків. Запропоновано використання методу термо-ерс для контролю процесів спікання електропровідних сумішей порошків у процесі їх компактування, а також для контролю пористості зразків монолітних КМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + Л719.96-106 +
Шифр НБУВ: РА345742

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Биковська Н.В. 
Застосування гідродинамічно-активних полімерних композицій для підвищення ефективності роботи систем протипожежної техніки і аварійної відкачки води: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Н.В. Биковська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено наукові засади технології приготування рідких (тонкодисперсних суспензій) та твердих (брикетів) полімерних композицій на основі високомолекулярних поліетиленоксиду (ПЕО) та поліакриламіду (ПАА). Одержано нові експериментальні дані щодо впливу полімерних домішок з водорозчинних полімерних композицій на величини турбулентного тертя у трубах, особливо за малих концентрацій полімерів. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено можливість застосування рідких та твердих полімерних композицій для покращання роботи протипожежної техніки (зниження турбулентного тертя, поліпшення властивостей вогнегасних рідин) та підвищення пропускної здатності систем аварійної відкачки води, включаючи каналізаційні. Розроблено математичні моделі зниження гідродинамічного опору тертя у турбулентних потоках розчинів високомолекулярних полімерів. Обгрунтовано умови, за яких застосування полімерних домішок для зниження турбулентного тертя є технічно та економічно вигідним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.203 + Н960.2-511 + Л719.96:Н +
Шифр НБУВ: РА331565

Рубрики:

      
6.

Бровко О.О. 
Обернення фаз у поліуретановмісних взаємопроникних полімерних сітках та їхні властивості: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / О.О. Бровко ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Досліджено фазову морфологію та властивості поліуретановмісних взаємопроникних полімерних сіток (ВПС). Відзначено, що обернення фаз у ВПС і напів-ВПС, яке проходить зі зміною складу, у першому наближенні розглядається як процес перколяції. Доведено, що дисперсний наповнювач, введений у напів-ВПС, які синтезовані з термодинамічно сумісних полімерів, спричиняє мікрофазовий поділ, а введений у напів-ВПС на основі термодинамічно несумісних компонентів посилює даний процес. Описано імітаційну модель формування градієнтних ВПС, за допомогоою якої змінюється час набухання та випаровування мономера, одержано градієнтні концентраційні профілі різної геометрії: параболічний, гіперболічний. Визначено кореляційні функції властивості та складу, які допомагають перейти від градієнтних концентраційних профілів до профілів розподілу в градієнтних ВПС-показників, що характеризують в'язкопружні властивості. Показано, що введення в структуру компонентів фазоворозділених напів-ВПС протилежно заряджених іонних груп значно розширює область обернення фаз. Встановлено, що синергізм адгезійних властивостей напів-ВПС має дуалістичну природу, зокрема, обумовлений передперехідним станом системи та впливом невеликих домішок одного з компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.41-2 + Л719.96 +
Шифр НБУВ: РА352504

Рубрики:

      
7.

Литвиненко Є.І. 
Одержання полімерних композиційних матеріалів на основі акрилоксиду з антибактеріальною активністю: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Є.І. Литвиненко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблеми розробки полімерних композиційних матеріалів (ПКМ) на основі Акрилоксиду та модифікованого лікарськими препаратами синтетичного цеоліту, які можуть застосовуватися як пломбувальний матеріал і полімерні системи пролонгованої дії. Визначено технологічні параметри одержання ПКМ на підставі порівняльних досліджень впливу наповнювачів (модифікованого, немодифікованого цеоліту та меленого кварцу) на комплекс найважливіших властивостй ПКМ. У межах класичної лінійної моделі множинної регресії одержано математичні моделі (лінійні та степеневі), що пов'язують залежно від ступеня наповнення усадку, мікротвердість, вміст залишкового мономера та зміну їх у часі. Вивчено модифікацію синтетичного цеоліту лікарськими препаратами, які мають антибактеріальну та фунгіцидну дію. Визначено оптимальний режим адсорбційної модифікації, у результаті якої лікарська речовина іммобілізується на носії. Досліджено вплив адсорбційної модифікації поверхні синтетичного цеоліту лікарськими препаратами на антибактеріальну активність ПКМ. Встановлено особливості вивільнення та дії лікарської речовини із ПКМ на збудників гнійно-запальних захворювань. Створено математичну модель процесу дифузії розчинника (вода) з ПКМ, одержано в аналітичному вигляді систему рівнянь процесу. Розроблено технологічну схему та норми технологічного режиму одержання ПКМ з антибактеріальною активністю на основі акрилоксиду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:Р +
Шифр НБУВ: РА367398

Рубрики:

      
8.

Безуглий О.М. 
Підвищення ефективності спучуючих вогнезахисних складів на основі епоксиполімерів: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.М. Безуглий ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено вогнезахисні речовини, що спучуються, на основі епоксиполімерів, до складу яких введено різні дисперсні мінеральні домішки. Встановлено, що для зниження горючості епоксиполімерів і підвищення коксовиділення під час горіння найбільш ефективним є введення до їх складу амофосу та різних графітів. Встановлено, що зі збільшенням вмісту в складі амофосу істотно зростають кисневий індекс і коефіцієнт спучування, але міцність спученого шару залишається низькою. Виявлено, що введення до складу інтеркалованих графітів сприяє істотному збільшенню міцності пінококсу й обумовлює зменшення коефіцієнта спучування. Удосконалено метод оцінювання теплофізичних характеристик спучуючих вогнезахисних складів, заснований на вирішенні зворотних задач теплопровідності. Встановлено, що коефіцієнт теплопровідності й об'ємної теплоємності, визначені за даним методом, можуть бути порівняні з такими показниками сертифікованих вогнезахисних складів. Розроблено технологічну інструкцію та технічні умови на його виготовлення та застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:Н + К799.08 +
Шифр НБУВ: РА362742

Рубрики:

      
9.

Войцев А.В. 
Підсистема оперативного календарного планування гнучкої виробничої системи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.20 / А.В. Войцев ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання оперативного планування з застосуванням нового оригінального підходу, який базується на динамічному синтезі розкладів, що дало змогу удосконалити структуру системи управління оперативним календарним плануванням роботи гнучкої дільниці виробництва полімерного харчового устаткування, мінімізувати його склад та забезпечити високу ефективність використання. Розроблено метод подання інформації про послідовність виконання запланованих операцій для об'єктів дослідженої гнучкої виробничої системи (ГВС), особливість якої полягає у багатоваріантності технологічних маршрутів виробництва продукції. Створено методику символьного подання варіантів рішень у процесі пошуку квазіоптимальних розкладів з використанням генетичних алгоритмів. Модифіковано метод побудови зазначених розкладів шляхом застосування генетичних алгоритмів, що забезпечує одержання квазіоптимальних графіків роботи устаткування за малі інтервали часу. Теоретично оцінено та сформувальовано вимоги щодо надійності розкладів, що дозволяє враховувати стохастичність процесів, які відбуваються у системі та визначати часові параметри початку і завершення з високою точністю усіх операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:Л80 + У9(4УКР)306.0-23 +
Шифр НБУВ: РА338001

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Семенець О.А. 
Розробка абразивостійких матеріалів на основі термопластичних поліуретанів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / О.А. Семенець ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між умовами синтезу та переробки термопластичних поліуретанів (ТПУ) та їх структурою, фізико-механічними та триботехнічними властивостями. Запропоновано шляхи підвищення абразивостійкості ТПУ за рахунок синтезу з оптимальних вихідних матеріалів. Здійснено розрахунки та прогнозування зношування поліуретанових термопластів у потоці абразивних частинок з урахуванням зміни структурних параметрів (концентрації жорстких блоків, молекулярної маси), визначено природу та вид вихідних компонентів, а також експлуатаційні характеристики (швидкість потоку абразивних частинок, кута атаки). Розроблено практичні рекомендації щодо використання абразивостійких поліуретанів за умов газоабразивного зношування. Виявлено визначальний вплив хімічної будови, природи та виду вихідних компонентів, їх співвідношення на стадії синтезу, а також молекулярної маси поліуретанових термопластів на їх фізико-механічні та триботехнічні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л713.41-106 + Л719.96:Ж +
Шифр НБУВ: РА330476

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Биков Р.О. 
Розробка епоксидних композицій низькотемпературного тверднення з регульованими властивостями: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Р.О. Биков ; Київ. нац. ун-т технології та дизайну. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено епоксиамінні композиції низькотемпературного твердіння для захисту та відновлення бетонних споруджень і конструкцій шляхом використання бінарних твердників і модифікації епоксиамінних композицій низькомолекулярними поверхнево-активними речовинами. Установлено закономірності регулювання технологічних і експлуатаційних властивостей епоксиполімерів з урахуванням компонентного складу композиції та його впливу на процеси формування епоксиамінних композицій. Показано, що розроблені епоксиполімери здатні досягати високого ступеня ствердіння за низьких температур та мають поліпшені хімічну стійкість, адгезійну міцність до вологого бетону, а також технологічність у порівнянні з епоксиполімерами, що рекомендовані нормативними документами та використовуються у теперішній час для захисту від корозії. Удосконалено технологічний процес просочення склоджута двокомпонентним епоксидним зв'язуючим для локального посилення цегляних конструкцій за низьких температур. Здійснено практичну реалізацію виконаних розробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н390.9 + Н53-082.04 + Л719.96:Н +
Шифр НБУВ: РА360970

Рубрики:

      
12.

Арламова Н.Т. 
Розробка та дослідження властивостей композитів на основі фенілону для вузлів тертя посівних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Н.Т. Арламова ; Укр. держ. хіміко-технол. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Розроблено нові антифрикційні зносостійкі композиційні матеріали на базі ароматичного поліаміду фенілон С-2. Виявлено наявність фізико-хімічної взаємодії полімерної матриці та наповнювачів на межі поділу фаз у гетерогенній системі та її вплив на основні експлуатаційні характеристики та структуру композитів. Визначено оптимальний режим переробки фенілону та композитів на його основі. Встановлено підвищення теплофізичних показників і зносостійкості композитів відповідно в 2-4 та 6-21 рази, зниження коефіцієнта тертя в 2 - 2,5 та коефіцієнта демпфірування в 2,3 рази. Доведено доцільність застосування композитів на базі фенілону у вузлах тертя посівних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:П
Шифр НБУВ: РА312138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Хромишев В.О. 
Розробка та дослідження полімерних композиційних матеріалів для футерування гальванічних ванн: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / В.О. Хромишев ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Проаналізовано літературні джерела щодо хімічно стійких матеріалів, які застосовуваються у гальванічному виробництві, а також сучасний стан застосування фізичних методів модифікації полімерних композиційних матеріалів (ПКМ). Розроблено полімерні компаунди та досліджено процеси інтенсифікації структурування ПКМ на основі поліестерних сполучних у полі низькочастотної вібрації. Визначено оптимальні рецептури ПКМ та режими структурування ПКМ у полі низькочастотної вібрації. Досліджено хімічну стійкість ПКМ та встановлено, що низькочастотна вібрація та механоактиваційна обробка наповнювача впливають на технологічні, фізико-механічні та експлуатаційні властивості досліджуваних ПКМ. На підставі одержаних результатів розроблено маловідхідну тенологію футерування гальванічних ван за рахунок комплексного використання вихідних матеріалів, яка дозволяє забезпечити стабільність і незмінність властивостей ПКМ у процесі експлуатації, а також сприяє підвищення терміну служби гальванічного обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.1-5-03 + К722.56 + Л719.96:К +
Шифр НБУВ: РА321472

Рубрики:

      
14.

Жернова Л.М. 
Синтез і дослідження властивостей біологічно активних полімерних матеріалів на основі лінійних поліуретанів: Автореф. дис... канд. хім. наук / Л.М. Жернова ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Створено біологічно активні полімерні матеріали на базі лінійних поліуретанів. Синтезовано нові біосумісні та біостабільні поліуретани, що мають ароматичні фторовані фрагменти в жорсткому блоці полімерного ланцюга. Доведено будову синтезованих поліуретанів, проведено їх фізико-хімічні, фізико-механічні та біологічні дослідження. Показано, що пара-заміщений фторовмісний поліуретан має більш високу біостабільність та фізико-хімічні показники, ніж мета-, орто-заміщені на нефторовані аналоги та може бути використаний як матеріал для імплантатів тривалої дії. Одержано нові біологічно активні полімерні композиції з пролонгованою лікувальною дією модифікацією гідрогелями поліуретанової матриці, що містить антибіотики цефалоспоринового ряду та антисептичний препарат декаметоксин. Одержано нові біологічно активні полімерні композиції з пролонгованою лікувальною дією. Показано, що введенням гідрогелів у поліуретанову матрицю можна регулювати швидкість надходження лікарської речовини до оточуючого водного середовища, а також одержувати матеріали з заданими фізико-хімічними та фізико-механічними характеристиками. На базі полімерних композицій одержано плівкові матеріали з стійкою антибактеріальною дією, які можна використовувати в хірургічній практиці для пригнічення дії патогенних мікроорганізмів у разі операцій на черевній порожнині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:Р
Шифр НБУВ: РА323474

Рубрики:

      
15.

Мазур Л.М. 
Синтез і дослідження нових поліуретанів, створення композицій на їх основі як носіїв лікарських речовин: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Л.М. Мазур ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Створено нові полімерні матеріали з пролонгованою антинаркотичною та протизапальною дією. Проведено хімічну модифікацію поліуретанової матриці кополімером N-вінілпіролідону з вініловим спиртом і синтезовано новий біосумісний гідрофільний блок-кополіуретан як полімерний носій лікарських речовин. Вперше проведено іммобілізацію протизапального лікарського препарату "Амізон" на поліуретановому носії за рахунок хімічних та фізичних зв'язків. Наведено результати фізико-хімічних, фізико-механічних та біологічних досліджень одержаних полімерних матеріалів, модифікованих лікарським препаратом "Амізон". Визначено вплив вмісту кополімеру N-вінілпіролідону з вініловим спиртом на динаміку вивільнення лікарських речовин і процеси біодеструкції in vitro. З'ясовано, що поєднання фізико-хімічних властивостей полімерного носія та способу іммобілізації амізону дає можливість регулювати швидкість виходу лікарського препарату до навколишнього водного середовища. Виявлено, що збільшення гідрофільності полімерної матриці за рахунок введення блоків кополімеру N-вінілпіролідону з вініловим спиртом у структуру поліуретанової матриці обумовлює більш повний вихід лікарського препарату до модельного середовища. На підставі результатів гістологічних досліджень встановлено біосумісність одержаних полімерних матеріалів з іммобілізованим амізоном, показано перспективи їх використання в медичній практиці. Створено нові гідрофільні поліуретанові композиції шляхом модифікації полімерної матриці полівінілпіролідоном та антинаркотичним препаратом антаксоном. Здійснено токсикологічні досліження нових біологічно активних полімерних матеріалів антинаркотичної дії, наведено рекомендації щодо їх подальших клінічних випробувань та використання як імплантатів для лікування наркотичної залежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.41-4 + Л719.96:Р +
Шифр НБУВ: РА353971

Рубрики:

      
16.

Хавіна І.П. 
Система підтримки прийняття рішень при керуванні процесами виготовлення оптичних полімерних виробів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.П. Хавіна ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вирішено актуальну проблему автоматизації керування у технологічних системах, розробки системи підтримки прийняття рішень для синтезу оптимальних технологічних процесів виготовлення оптичних полімерних виробів, структури гнучких виробничих модулів й оптимального керування технологічними операціями. Для одержання рішень щодо визначення структури технологічного процесу застосовано методи штучного інтелекту - продукційні правила та нейронні мережі. Наведено рішення щодо визначення маршрутних технологій і режимів для оптимального керування операціями технологічних процесів виготовлення виробів з урахуванням технологічних обмежень, експлуатаційних вимог і поточного зносу інструменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96-5-05 +
Шифр НБУВ: РА362388

Рубрики:

      
17.

Кирик Г.В. 
Структура та властивості полімерних композиційних матеріалів, сформованих у магнітному полі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Г.В. Кирик ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2005. — 19 с. — укp.

Сформульовано основні закономірності формування структури та властивостей полімерних композиційних матеріалів за дії обертового магнітного поля. Узагальнено результати експериментальних досліджень полімерних композитів на основі полі-4-метилпентену-1, фторопласту-2М, пентапласту, які містять сильно- та слабкомагнітні наповнювачі. З використанням методів електронної мікроскопії, рентгеноструктурного аналізу, а також магнітного, теплофізичного, електрофізичного установлено зміни у матеріалах на різних рівнях організації. Виявлено взаємозв'язок між переходом від анізотропного розподілу сильномагнітного наповнювача та комплексом фізико-механічних характеристик. Описано фізичні засади одержання радіопоглинаючих полімерних матеріалів з шаруватою структурою, сформованою за дії обертового магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96 + К663.7 +
Шифр НБУВ: РА338779

Рубрики:

      
18.

Гриценко О.М. 
Технологічні закономірності синтезу кополімерів на основі полівінілпіролідон-олігомерних композицій в присутності йонів металів змінної валентності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / О.М. Гриценко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше виявлено ініціюмлювальний ефект комплексу іон металу змінної влентності - полівінілпіролідон у полімеризації (мет)акрилових мономерів. Встановлено закономірності полімеризації полівінілпіролідон-олігомерних композицій у присутності солей металів змінної валентності за кімнатної температури, в присутності кисню квантово-механічними розрахунками підтверджено хімізм каталізу через комплексоутворення з переносом заряду. З'ясовано вплив природи каталізатора, розчинників, композиційного складу на технологічні параметри синтезу кополімерів полівінілпіролідону, їх структуру та властивості, доведено високу реакційну здатність композицій у водних середовищах на повітрі. Розроблено нові технологічні умови синтезу полімерних гідрогелів і встановлено взаємозв'язок структури синтезованих кополімерів і режимів їх синтезу. Здійснено математичне планування композиційних складів і виведено математичну залежність основних експлуатаційних властивостей гідрогелів від складу вихідної композиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96 + Л719.96
Шифр НБУВ: РА317039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Сова 
Фізико-хімічні перетворення при модифікації поліетилентерефталату та технології його переробки: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.17.06 / Надія Володимирівна Сова ; Київський національний ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 23 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96
Шифр НБУВ: РА367137

Рубрики:

      
20.

Тарнавчик І.Т. 
Формування гідрогелів, прищеплених до пероксидованої полімерної поверхні: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / І.Т. Тарнавчик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено способи закріплення полімерних гідрогелів на полімерних поверхнях з використанням гетерофункціональних поліпероксидів як активаторів цих поверхонь. Для формування прищеплених гідрогелів одержано новий поліпероксидний макроініціатор на підставі синтезованого N-[(трет-бутилперокси)метил]акриламіду октилметакрилату. Досліджено кінетичні закономірності кополімеризації цих мономерів. Показано, що за допомогою одержаних поліпероксидних макроініціаторів є можливим формування прищеплених шарів гідрофільних полімерів, а за присутності біфункціональних зшиваючих агентів - прищеплених до поверхні гідрогелів. Розроблено спосіб одержання прищеплених гідрогелів за технологічно зручним методом стосовно конденсаційного механізму формування полімерного каркасу гелю. Прищеплення гідрогелів до полімерної поверхні з використанням поліпероксидних макроініціаторів дозволяє покращити механічні властивості гідрогелів, а також надати полімерним поверхням (виробам) не характерних їм гемосумісних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.74 + Л719.96:Р +
Шифр НБУВ: РА360408

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського