Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (485)Книжкові видання та компакт-диски (142)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Л719.94$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Панченко І.М. 
Вплив електричних полів на вологообмінні процеси в металонаповнених гнучколанцюгових полімерах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / І.М. Панченко ; Рівнен. держ. пед. ін-т. — Рівне, 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням впливу постійних і змінних (50 Гц), однорідних і неоднорідних електричних полів на процеси статики і кінетики сорбції, дифузії та проникнення вологи через ненаповнені і наповнені високодисперсним порошком міді плівки полівінілхлориду різної товщини. Досліджено, що присутність металевого наповнювача в полімері змінює характер протікання цих процесів як без поля, так і в полях. Встановлена наявність критичних параметрів відносної вологості повітря, температури, напруженості електричного поля, за яких адсорбуюча дія розряду переходить в десорбуючу. Існує також гранична товщина плівок ПВХ, починаючи з якої стимулююча сорбцію дія електричного поля практично зникає. На основі структурної моделі наповненого полімера і діркової моделі сорбції та дифузії молекул води і гідратованих іонів з урахуванням фізико-хімічних процесів, з'ясовані механізми і закономірності впливу дорозрядних і розрядних електричних полів на коефіцієнти сорбції, дифузії та вологопроникності ПВХ і його композицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943

Рубрики:

      
2.

Будник О. А. 
Вуглепластики триботехнічного призначення на основі фторопласту-4 та модифікованого вуглецевоволокнистого наповнювача: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / О. А. Будник ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено вуглепластики триботехнічного призначення на основі фторопласту-4 та модифікованого вуглецевого волокна. Встановлено оптимальні режими процесу модифікації вуглецевоволокнистого наповнювача. Вивчено вплив параметрів технологічного процесу подрібнення волокна й його модифікацію на фізико-механічні та триботехнічні властивості вуглепластику. Досліджено вплив механохімічної, термічної та термомеханічної модифікації вуглецевоволокнистого наповнювача на властивості вуглепластиків на основі фторопласту-4. Показано, що розроблені вуглепластики за рівнем міцності та зносостійкості суттєво перевищують аналоги. З розробленого вуглепластикового композиту виготовлено поршневі кільця та сальникові ущілення поршневих компресорів 4ГМ 2,5У-2/3-250. Розроблено технологічний процес виготовлення вуглепластику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22 + Л719.945
Шифр НБУВ: РА381174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Юрженко М.В. 
Електричні, термомеханічні та сорбційні властивості гібрідних органо-неорганічних систем на основі уретанових олігомерів та силікатів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / М.В. Юрженко ; НАН України, Ін-т хімії високомолекуляр.сполук. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності формування структури гібридних органо-неорганічних систем (ОНС) в залежності від реакційноздатності органічного компонента, вплив структурної організації сформованих ОНС на їх електрофізичні та механічні вдастивості та сенсорну активність. В об'ємі ОНС формується дві гібридні сітки МДІ/СН та ПІЦ/СН, причому співвідношення МДІ/ПІЦ визначає реакційноздатність органічного компонента та внесок кожної сітки в структуру ОНС. Для досліджених систем концентраційні залежності реокінетичних параметрів мають аномальний екстремальний характер. Гібридна сітка МДІ/СН характеризується високими деформаційними, електричними, діелектричними, сорбційними властивостями та низькими значеннями жорсткості та термостійкості. Гібридній сітці ПІЦ/СН притаманні низькі значення деформаційних, електричних, діелектричних і сорбційних параметрів, висока жорсткість та термостійкість. Розроблено просторову структурну модель і модель провідності ОНС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.94 + Л719.94
Шифр НБУВ: РА368093

Рубрики:

      
4.

Нежевенко К.О. 
Електропровідність полімерних нанокомпозитів з хаотичною структурою: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / К.О. Нежевенко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Запропоновано тривимірну фрактальну модель нанокомпозиту, представлену частинками з контактною провідністю частинок наповнювача та провідністю полімеру. З урахуванням умов проходження електрона в зоні контакту між частинками наповнювача та впливу сил електричного зображення визначено контактну провідність між частинками наповнювача. Зазначено, що одержані в роботі фрактальні множини суттєво відрізняються від класичного перколяційного кластера та можуть бути застовані у моделюванні полімерних нанокомпозитів. Запропоновано метод розрахунку електропровідності нанокомпозита з хаотичною структурою, який враховує кластеризацію частинок наповнювача та контактну провідність, без застосування експериментальних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943-106.33 +
Шифр НБУВ: РА368326

Рубрики:

      
5.

Мельник Л.І. 
Закономірності формування і застосування термостійких струмопровідних силоксанграфітових матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Л.І. Мельник ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 27 с. — укp.

Висвітлено проблеми розробки нових струмопровідних силоксанграфітових матеріалів з регульованими електричними властивостями та підвищеною термостійкістю. Експериментально встановлено оптимальні технологічні схеми та режими виготовлення композиційних матеріалів типу лакофарбових покриттів і прес-порошків системи поліорганосилоксан (ПОС) - графіт, ПОС - терморозширені графіти. Узагальнено результати експериментальних досліджень одержаних матеріалів щодо оцінки їх електро-, теплофізичних і експлуатаційних властивостей. Визначено склади лакофарбового покриття з максимальним тепловиділенням з одиниці поверхні та прес-порошків для одержання композитів з необхідним рівнем фізико-механічних властивостей. Розроблено конструкцію нагрівального пристрою з оптимальним рівнем параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.6 + Л719.945 +
Шифр НБУВ: РА368321

Рубрики:

      
6.

Гресь О. В. 
Отримання срібловмісних поліакрилатних та поліуретанових систем: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / О. В. Гресь ; НАН України, Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2011. — 18 с.: табл., рис. — укp.

Оптимізовано існуючі та розроблено нові методи одержання срібловмісних композиційних матеріалів і дисперсного срібла. Вперше одержано мікро- та нанокомпозити з дисперсій срібла в реакційноздатних аміновмісних акрилатних моно- й олігомерах. Синтезовано реакційноздатні мономерні суміші з диспергованим сріблом. Вперше встановлено взаємозв'язок форми та розміру дисперсного срібла, одержаного реакцією взаємодії неорганічних або органічних солей срібла з відновниками (аліфатичними або ароматичними амінами), від структури вихідних компонентів, що дозволило одержати срібловмісні композитні полімерні матеріали з контрольованими структурою та властивостями. Розроблено новий метод одержання кополіуретанових або поліуретанакрилатних срібловмісних композитів сорбцією іонів срібла з водного розчину його солі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943
Шифр НБУВ: РА384728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Літвиненко М.В. 
Підвищення функціональних та експлуатаційних характеристик оптичних полістирольних виробів, отриманих фрезеруванням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / М.В. Літвиненко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Розв'язано науково-технічну задачу забезпечення необхідних параметрів макро- та мікрогеометрії поверхні, стану поверхневого шару оптичних полістирольних виробів шляхом призначення раціональних умов фрезерування внутрішніх і зовнішніх поверхонь, що забезпечують високі експлуатаційні властивості. Визначено особливості зносу дрібнозернистого різального інструменту зі швидкорізальної сталі за умов фрезерування канавок. Розроблено методику контролю й ефективної оцінки якості поверхні оптичних полімерних виробів, що базується на теорії імовірностей. Доведено, що застосування даної методики дає змогу безпомилково визначити функціональну придатність оптичного виробу. Наведено результати дослідження величини зміненого шару оптичних полістирольних виробів після механічної обробки. Розроблено рекомендації щодо покращення процесу обробки оптичних полістирольних виробів "Tile", використання яких забезпечує підвищення стійкості дрібнорозмірного інструменту та одержання необхідної якості поверхневого шару, дає змогу створити вироби з високими функціональними та експлуатаційними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.942 +
Шифр НБУВ: РА331629

      
8.

Врещ 
Постадійний синтез гетеробіметальних координаційних полімерів на основі піридинзаміщених [бета]-дикетонатів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Володимир Дмитрович Врещ ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г714,0 + Л719.943
Шифр НБУВ: РА359288

Рубрики:

      
9.

Шевчук О.М. 
Реакційноздатні пероксидвмісні колоїдні металополімери та радикальні реакції за їх участю: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / О.М. Шевчук ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам одержання колоїдних металічних та металоксидних наповнювачів з активною поверхнею та їх подальшого використання з метою створення композиційних матеріалів. Розроблено новий метод одержання колоїдних пероксидвмісних металополімерів, який полягає у нуклеації частинок металу у розчинах їх солей у присутності гетерофункціональних поліпероксидів. Досліджено вплив різних чинників (у тому числі природи та концентрації поліпероксиду) на кінетику відновлення металу, а також хімічні та колоїдно-хімічні властивості одержаних металополімерів. Підтверджено існування активних центрів радикальної природи на поверхні металополімеру. Апробовано низькотемпературну полімеризацію ванільних мономерів, ініційовану з поверхні твердої фази. З'ясовано можливість використання одержаних металополімерів як наповнювачів композиційних матеріалів із спеціальними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943
Шифр НБУВ: РА309245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Суха І.В. 
Розробка полімерних композитів з наповнювачами, модифікованими полімерними четвертинними амонієвими солями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / І.В. Суха ; Укр. держ. хім.-технолог. ун-т. — Д., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено полімерні композиційні матеріали на базі еластомерних і термопластичних полімерних матриць з підвищеним комплексом технологічних і фізико-механічних характеристик. Досліджено вплив модифікації наповнювачів на властивості полімерних композиційних матеріалів. Розглянуто механізм адсорбції полімерних четвертинних амонієвих солей (ПЧАС). Встановлено, що модифікований ПЧАС сапоніт у разі введення у малих дозах сприяє підвищенню міцності зв'язку між гумою і латуньованим металокордом у 1,2 - 1,5 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.94
Шифр НБУВ: РА327004

Рубрики:

      
11.

Гурін І. В. 
Розробка та дослідження новітніх матеріалів на піровуглецевій зв'язці для сучасної енергетики, машинобудування та медицини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / І. В. Гурін ; Ін-т електрофізики і радіац. технологій ; НАН України. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичну модель методу радіально рухомої зони піролізу, яка дозволяє створювати композити з необхідними властивостями, визначати вплив окремих факторів на швидкість процесу, оптимізувати процеси ущільнення. Запропоновано нові підходи до створення вуглець-вуглецевих композитів, розроблено нові структури армування (тканенамотана з нуля, комбінована структура на основі поліакрилонітрильних та віскозних вуглецевих волокон). Апробовано новий підхід до надання композитам нових властивостей шляхом введення у матеріал потрібних нанодисперсних додатків з подальшою їх капсуляцією піровуглецем, розроблено ефективні методи одержання довгомірних каталітичних утворень вуглецю, показано ефективність використання таких утворень як армувальної складової у вуглець-вуглецевих композиційних матеріалах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.945
Шифр НБУВ: РА384559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Лихницький К. В. 
Розробка технології виробництва активних графіт-полімерних композицій для хімічних джерел струму: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / К. В. Лихницький ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Вперше запропоновано моделі електронної будови елетропровідних полімерів типу поліаніліну залежно від природи допанту. На основі квантово-хімічних розрахунків пояснено механізм виникнення та зникнення електронної провідності в поліаніліні. Запропоновано механізм відновлення кисню на компонентах "електронно-провідні полімери - графіт". Показано відсутність дифузійних обмежень за відновлення кисню в системі "електронно-провідні полімери - графіт" та обгрунтовано, що відновлення кисню відбувається за рахунок його хемосорбції на поверхні полімеру з подальшою десорбцією й утворенням пероксиду водню (2-х електронний механізм). Визначено, що відновлення кисню на композитах "електронно-провідні полімери - графіт - оксиди перехідних металів" відбувається за змішаним дифузійно-хемосорбційним механізмом з утворенням води (4-х електронних механізм). На основі цих результатів розроблено склади та технології виготовлення активних графіт-полімерних композитів для електродів хімічних джерел струму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.945 + З251-03
Шифр НБУВ: РА385082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Пахаренко В.В. 
Розробка технології одержання базальтонаповнених поліпропіленових композицій з пониженою горючістю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / В.В. Пахаренко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено вогнестійкі композиції на базі поліпропілену, наповненого синергічними сумішами антипіренів та базальтовим волокном. Встановлено вплив антипіренових домішок на реологічні та фізико-механічні властивості поліпропіленової композиції та закономірності їх зміни. Показано вплив способу обробки базальтового волокна на фізико-хімічні процеси взаємодії між полімерною матрицею та волокном та на зміну міцнісних властивостей полімерної композиції. Досліджено закономірності диспергування базальтового волокна та характер течії у процесі переробки поліпропіленової композиції залежно від конструктивно-технологічних параметрів черв'ячно-дискової еструзії та вплив довжини волокна на властивості полімерного матеріалу. Визначено раціональні параметри переробки та розроблено технологію виготовлення даної композиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.945 +
Шифр НБУВ: РА324640

Рубрики:

      
14.

Коломієць С.М. 
Синтез і реалізація оптимальної багатошарової періодичної системи типу поліетилен-германій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.04.07 / С.М. Коломієць ; НАН України. Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано оптимальні параметри та створено нову ефективну багатошарову твердотільну систему для фільтрації випромінювання дальнього інфрачервоного діапазону. Розроблено новий метод синтезу відрізаючих чвертьхвильових багатошарових систем, що заснований на багатокритеріальній оптимізації. На прикладі рішення задачі синтезу чвертьхвильової багатошарової інтерференційної системи показано можливість адаптації запропонованого методу для синтезу ряду твердотільних систем зі специфічними вимогами. Розроблено фізико-технологічні засади виготовлення багатошарових систем полімер - германій, в яких полімерні плівки мають потрійне значення: інтерференційних шарів з низьким показником заломлення, підкладки на стадії термічного осадження матеріалів шарів з високим показником заломлення та клейового з'єднання для забезпечення оптичного контакту під час формування багатошарової структури. Вивчено фізичні принципи й експериментальні можливості варіації та поліпшення характеристик полімер - кристалічних багатошарових систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943 + З85 +
Шифр НБУВ: РА349410

Рубрики:

      
15.

Бужанська М.В. 
Синтез і фізико-хімічні властивості полімер-ванадійоксидних композитів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.В. Бужанська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г727.54 + Л719.943 +
Шифр НБУВ: РА341125

Рубрики:

      
16.

Гіщак Х. Я. 
Сорбційно здатні металовмісні гідрогелі на основі кополіметрів полівінілпіролідону: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / Х. Я. Гіщак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Вперше полімеризацією у присутності металічних дисперсних наповнювачів і йонів металів змінного ступеня окиснення та без них синтезовано металовмісні кополімери на основі швидкотвердних полівінілпіролідонвмісних (ПВП) мономерних композицій. Встановлено закономірності полімеризації полівінілпіролідон-метакрилатних композицій на металевій поверхні за кімнатної температури, за присутності кисню, підтверджено каталіз процесу через комплексоутворення з перенесенням заряду між компонентами вихідної композиції та металу наповнювача. Визначено вплив природи та вмісту металу на формування структури металовмісних кополімерів ПВП і зв'язок структурних характеристик з фізико-механічними, хімічними й електричними властивостями. Встановлено закономірності синтезу гідрогелевих матеріалів на основі кополімерів ПВП у магнітному полі та виявлено анізотропію електропровідності матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943
Шифр НБУВ: РА373125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Скакун Ю.В. 
Структура і властивості поліетеруретанів, сформованих у присутності моно- і полігетероядерних комплексів металів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Ю.В. Скакун ; НАН України, Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Методами електронного парамагнітного резонансу й електронної спектроскопії досліджено процеси комплексоутворення в лінійних поліуретанах (ЛПУ), одержаних in situ за пристуності 1 % мас. моно- та біметалевих поліядерних комплексів, в яких центрами структуроутворення є координаційні сполуки металів. Встановлено, що в аморфній матриці ЛПУ, сформованих за пристуності 1 % мас. beta-дикетонатів металів (Co(III) і Eu(III)), має місце утворення мікрообластей, збагачених металовмісною сполукою. Показано залежність характеру мікрогетерогенної будови та функціональних властивостей модифікованих ЛПУ від симетрії металовмісної складової та кількості йонних центрів модифікатора. Зокрема, виявлено підвищення рівня провідності ЛПУ, модифікованих beta-дикетонатами металів, на один - два порядки та полігетероядерним металокомплексом на три порядки у порівнянні з безметальним ЛПУ. Показано іонний характер провідності металовмісних ЛПУ. Встановлено, що вплив beta-дикетонату міді на механічні, електричні та теплофізичні властивості більш суттєвий для модифікованого ЛПУ з більшою масовою часткою жорсткого блока (40 % мас.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.41 + Л719.943 +
Шифр НБУВ: РА362147

Рубрики:

      
18.

Ігнатова І.В. 
Теплостійкі полімерсилікатні композиційні матеріали на основі поліізоціанатів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / І.В. Ігнатова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки полімерсилікатних композиційних матеріалів на основі поліізоціанатів, що відрізняються високими фізико-механічними та захисними властивостями та можуть експлуатуватися за умов підвищених температур. Встановлено вплив хіміко-мінералогічного складу алюмосилікатного компонента на властивості композицій на основі поліізоціанату. Досліджено вплив лужних компонентів на фізико-механічні характеристики системи "поліізоціанат - пластифікатор - глина". Розроблено й оптимізовано склад полімерсилікатної композиції та досліджено її структуроутворення. З'ясовано властивості композиційних матеріалів на засадах розробленої полімерсилікатної системи. Проведено дослідне впровадження розроблених матеріалів і встановлено техніко-економічну ефективність їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.94-382.2 +
Шифр НБУВ: РА343764

Рубрики:

      
19.

Горшунов О.В. 
Теплофізичні властивості модифікованих епоксидних полімерів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / О.В. Горшунов ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості впливу металевого наповнювача і режимів приготування на структуроутворення епоксидного полімеру на основі епоксидного олігомеру ЕД-20 отвердженого поліетиленполіамінами, його теплофізичні, механічні, фізико-хімічні, електричні властивості, стійкість матеріалу до агресивних середовищ, перебіг релаксаційних процесів, зокрема, взаємопов'язаних з відпалюванням. Розроблено модель системи епоксидний полімер - металевий наповнювач, що грунтується на використанні узагальненого параметра структури - питомого вільного об'єму наповнювача та враховує існування у системі адсорбційного й орієнтаційного межового шару. Показано, що складовими процесу склування епоксидних полімерів є склування глобул і склування міжглобулярного простору. На підставі результатів калориметричних і механічних досліджень наповнених композицій установлено, що релаксація об'єму визначається структурою межових шарів навколо частинок наповнювача. Показано, що релаксація об'єму у сітчастих полімерах взаємопов'язана з утворенням у полімерній матриці метастабільних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943 +
Шифр НБУВ: РА348700

Рубрики:

      
20.

Василенко С.Л. 
Теплофізичні і електрофізичні властивості та релаксаційні процеси в металонаповнених епоксидних полімерах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / С.Л. Василенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943 +
Шифр НБУВ: РА340802

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського