Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (315)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Л719.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Попенака А. М. 
Електро- і фотофізичні властивості плівок молекулярних напівпровідникових композитів з координованими іонами металів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / А. М. Попенака ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 23 с.: рис. — укp.

Досліджено електро- та фотофізичні властивості плівок напівпровідникових молекулярних композитів на основі полімерів і полікомплексів азобензолу та гетерополіядерних Cu(II)Mn(II) комплексів з координованими іонами металів. Експериментально доведено, що досліджувані полімерні композити мають напівпровідниковий тип провідності, а композити з гетерополіядерними комплексами - донорний та акцапторний типи фотопровідності. Актентовано на тому, що наявність координованих іонів металу не спричиняє суттєвого впливу на електро- та фотопровідність досліджуваних полімерних композитів. Вперше виявлено вплив зовнішнього електричного поля на оптичні властивості полікомплексів на основі азобензолу та композитів з гетерополіядерними комплексами. Запропоновано феноменологічні моделі, в межах яких якісно пояснюються наведені експериментальні результати. В полімерних композитах на основі полікомплексів азобензолу вперше проведено голографічний запис, який може бути охарактеризований як поляризаційний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.27,022 + В379.22,022 + Л719.4-106
Шифр НБУВ: РА383020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Іванова І.М. 
Концептуально-методичні засади підвищення екологічної безпеки виробництва синтетичних ниток, волокон, плівок: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / І.М. Іванова ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та нове розв'язання наукової та прикладної проблеми підвищення екологічної безпеки виробництва синтетичних ниток, волокон і плівок (СНВП), розроблено концептуально-методичні засади. Проаналізовано життєвий цикл СНВП, відповідність умов виробництва завданням збереження довкілля та здоров'я людини. Розвинено уявлення щодо екологічної безпеки виробництва завдяки здійсненому дослідженню впливу відходів виробництва СНВП на довкілля на прикладі одного з найбільших регіонів України - Чернігівщини - на підставі статистичних даних щодо накопичення токсичних відходів і захворюваності населення за 40 років, а також результатів експериментів, здійснених з використанням як біоіндикаторів азотфіксувальних грунтових бактерій Agrobacterium radiobacter і Enterobacter aerogenes. Запропоновано концепцію виникнення та поширення у просторі та часі екологічно негативного синергічного ефекту. З метою зменшення токсичних відходів започатковано та розвинуто науковий напрямок створення нових хромових покриттів, які на відміну від традиційних покриттів не повторюють мікрорельєф поверхні деталі. З'ясовано закономірності впливу технології одержання нового хромового покриття на його фізико-механічні параметри. Створено методологію спрямованого вибору технологій з метою зменшення різноманітних токсичних відходів. Розроблено концептуально-методичні засади забезпечення підвищення екологічної безпеки виробництва щодо екологічного контролю за впровадженням нової техніки та забезпечення зменшення кількості забруднювальних довкілля відходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4 н 63 + Л719.4 н 63 + Л719.4 н 63
Шифр НБУВ: РА341897

Рубрики:

      
3.

Масленнікова Л.Д. 
Молекулярні взаємодії, структура і властивості полімерних сумішей-плівкоутворювачів для оздоблення натуральних та створення синтетичних шкір: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.05 / Л.Д. Масленнікова ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2002. — 38 с.: рис. — укp.

Досліджено молекулярні взаємодії у ліофобно-ліофільних полімерних сумішах внаслідок деформаційних ефектів електронних хмар з енергетичним перерозподілом, що призводить до нового структуроутворення з упровадженням сформованих полімолекулярних структур у структуру вихідних полімерів. Для одержання перспективних технічних рішень, конкурентоспроможних та екологічно чистих матеріалів встановлено механізми взаємодії, що базуються на ефектах деформації електронних хмар у ненасичених, аніонних, складноефірних, бензолвінільних, гідроксиловмісних полімерах з застосуванням структурних, релаксаційних і фізико-механічних методів. На підставі досліджень експериментально підтверджено правильність головних теоретичних положень та одержано нові дані про структурні, реологічні, діелектричні, теплофізичні та фізико-механічні властивості новостворених синтетичних шкір, плівкоутворювачів щодо оздоблення натуральних шкір та шкірної тканини хутра. Створено плівкоутворювачі на основі таких полімерних сумішей: поліізопрен-полівінілацетат, поліізопренсилікатний поліаніоніт натрію (іоногенний у водному середовищі), поліефірмалеїнатуретанові іоногенні композиції та полімерцелюлозні матеріали різних співвідношень компонентів. Доведено, що відсутність органічних розчинників під час одержання композиційних полімерних матеріалів забезпечує екологічність виробництва та експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4 + Л719.4 + Л719.4 + Л719.4
Шифр НБУВ: РА322128

Рубрики:

      
4.

Кобус О.С. 
Релаксація фотопроцесів в плівках органічних напівпровідників, сенсибілізованих фулеренами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.С. Кобус ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Проведено розрахунки польової залежності довжини термалізації та спектральної залежності квантового виходу фотогенерації носіїв заряду з використанням теоретичної моделі, в якій враховується взаємодія екситонних станів з оточенням. Показано, що у нанокомпозитах має місце утворення міжмолекулярних комплексів з переносом заряду (КПЗ), присутність яких призводить до зміни спектрів даних залежностей. Наявність таких комплексів зумовлює виникнення додаткового оптичного поглинання у широкому інтервалі довжин хвиль, зміну інтенсивності окремих смуг інфрачервоного поглинання для коливань мод фулеренів, суттєву перебудову спектрів фотолюмінесценції та оптичної провідності. частинками у випадку значних флюенсів складним чином впливає на механізм релаксації енергетичних збуджень за участі молекулярних комплексів. За цього відбувається сегрегація та виникнення значної кількості радіаційно пошкоджених фулеренів, що призводить до зменшення числа утворених молекулярних комплексів, а також спостережено збільшення чмсла фулеренів, в яких має місце перехід від синглетного до триплетного стану, що сприяє можливості подальшого зростання концентрації молекулярних комплексів. Розрахунки характеристик термалізації для кристалів пентацену й органічних напівпровідників добре узгоджуються з теоретичним наближенням, яке передбачає взаємодію екситонних станів з оточуючими молекулами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В379.226,022 + Л719.42-106.3 +
Шифр НБУВ: РА361239

Рубрики:

      
5.

Сельська І.В. 
Ріст та структура неорганічних полімерних плівок на основі вуглецю та селену: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.В. Сельська ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності утворення плівок алмазу, селену та їх структури у процесі конденсації з газового середовища. Виявлено, що ріст алмазної фази відбувається на карбіді WC. Встановлено вплив тиску та складу парів, температури підкладинки (з алмазними "запалювалками" та без них) на різні стадії синтезу алмазних плівок та їх структуру: кристалографію, текстуру, розмір блоків мозаїки, мікродеформацію та густину дислокацій. Виявлено закономірну залежність швидкості росту та параметрів структури від температури підкладинки для плівок алмазу, що мають вигляд кривих з максимумами незалежно від тиску, концентрації парів і типу підкладинок. Запропоновано модель і схему утворення алмазу з полівуглецевих речовин.Запропоновано механізм кристалізації, згідно якому молекули різної конфігурації можуть визначати склад і структуру плівок. Проведено термохімічний аналіз, розроблено схему формування алмазу, розраховано роботу утворення та критичні розміри зародків кристала алмазу та селену з пари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4 + Г741 +
Шифр НБУВ: РА322950

Рубрики:

      
6.

Польовий Д.О. 
Синтез і оптичні властивості спряжених поліаренів у тонкому шарі: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Д.О. Польовий ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено умови формування, а також оптичні, електрооптичні й електрохімічні властивості тонких шарів спряжених поліаренів - поліаніліну, полі-о-толуїдину, полі-о-анізидину, полі-3,4-етилендіокситіофену, одержаних електрохімічним синтезом, термовакуумним напиленням, пошаровим нанесенням. Установлено, що модифікація поверхні електрода наношаром поліаніліну спричиняє зміну області потенціалів електросинтезу полі-3,4-етилендіоксситіофену з утворенням гібридного шару з покращаними структурними й оптичними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4-106.9 +
Шифр НБУВ: РА362206

Рубрики:

      
7.

Безкровна О.М. 
Спектральні та кислотно-основні властивості барвників у плівках Ленгмюра - Блоджетт на основі поліамідокислоти: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.М. Безкровна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему формування стабільних моношарів на основі поліамідокислот на водній поверхні, введення в них молекул реагентів різних типів. Вивчено спектральні та протолітичні властивості барвників у мультишарових плівках Ленгмюра - Блоджетт. Відзначено, що характер спектрів поглинання та люмінесценції барвників у даних плівках свідчить про їх більшу гідрофобність у порівнянні з водним середовищем, мікроемульсіями та міцелярними розчинами. Вплив мікрооточення у плівках Ленгмюра - Блоджет на основі поліамідокислоти з вільними карбоксильним групами у матриці н-октадецилпіридиній броміду на протолітичні властивості іммобілізованих реагентів аналогічні таким у міцелах і мікроемульсіях аніонних і катіонних поверхнево-активних речовин відповідно. Показано можливість багаторазового використання стабільних полімерних нанорозмрних pH-чутливих сенсорних шарів з відтворюваними спектральними та кислотно-основними властивостями як сенсорних елементів, чутливих до зміни pH у широкому діапазоні, включаючи "фізіологічну" область. Полімерні матриці з електрохемілюмінофорами рубреном і біпіридиловим комплексом рутенію не руйнуються під час вимірювань та можуть бути використані для створення нанорозмірних сенсорних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.43 +
Шифр НБУВ: РА360883

Рубрики:

      
8.

Фененко Л.І. 
Структурні та фізичні властивості полімерних плівок, допованих барвниками, та композитів на їх основі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Л.І. Фененко ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено та комплексно досліджено фізичні характеристики полімерних структур з барвниками з метою їх використання як фоточутливих та світловипромінюючих середовищ. Системно досліджено вплив іонності органічних барвників (ОБ) на характеристики полімерних плівок ПЕПК + N % мас. Б. Установлено, що існує межова концентрація ОБ (між 20 та 50 % мас.), яка обумовлює фізичні властивості та структуру плівок. Морфологія поверхні плівок має нанозернистий характер та залежить від іонності та концентрації ОБ у полімері. У досліджуваних структурах уперше виявлено самоорганізацію. Запропоновано моделі досліджуваних структур залежно від ступеня асоціації та агрегації ОБ. Виявлено вплив іонності ОБ на електропровідність плівок. Побудовано енергетичні діаграми структур і проведено аналіз результатів експерименту та теоретичних квантово-механічних розрахунків. На полімерних плівках ПЕПК з внутрішньоіонними барвниками одержано електролюмінесценцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4-106 +
Шифр НБУВ: РА327513

Рубрики:

      
9.

Баран Н. М. 
Технологічні особливості формування селективно-проникних плівок на основі сумішей поліамід-полівінілпіролідон: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / Н. М. Баран ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок в'язкості розчинів і складу поліаміду (ПА) - полівінілпіролідону (ПВП) у мурашиній кислоті з додаванням води. Вивчено вплив складу формувальної суміші, умови формування й обробки на фізико-механічні, сорбційні властивості та селективно-транспортні характеристики плівок мембранного типу. Встановлено залежність проникності плівок від складу суміші полімерів і показано, що пропускна здатність мембран щодо низькомолекулярних модельних та органічних водорозчинних речовин є вищою, ніж мембран з вихідного ПА за вмісту ПВП, більшого, ніж 2 % мас. Надано високу затримувальну здатність для солей важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4
Шифр НБУВ: РА371814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Лупшак 
Фізико- хімія електроактивних матеріалів на основі поліароматичних сполук: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Наталія-Оксана Лупшак ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4
Шифр НБУВ: РА310685

Рубрики:

      
11.

Тригуб С.О. 
Формування та властивості функціональних композитів на основі водорозбавлюваних алкідів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / С.О. Тригуб ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено закономірності спрямованого регулювання властивостей водорозбавлюваних плівкотвірних композитів шляхом зміни хімічного складу, типу та співвідношення відправних алкідних полімерів, модифікаторів, наповнювачів. Розроблено метод синтезу ряду нових кремнійвмісних олігоуретансечовинокарбоксилатів з властивостями поверхнево-активних сполук для використання як модифікаторів алкідних композитів. Встановлено, що введення модифікаторів з епоксидними та уретановими групами забезпечує зростання міцнісних характеристик. Зазначено, що за концентрації 1 % мас. модифікатор знаходиться у об'ємі полімерної матриці у вигляді окремих мікрообластей, що сприяє поліпшенню властивостей композитів. Виявлено підвищення швидкості формування, твердості та захисних властивостей композитів у разі введення молібдата цинку та оксидів заліза; ударної міцності та хімстійкості за умови введення оксиду хрому. З'ясовано, що кращі властивості притаманні композитам з комбінаціями наповнювачів. Визначено, що спільне використання модифікаторів та наповнювачів забезпечує підвищення фізико-механічних та антикорозійних характеристик композитів. На підставі досліджених властивостей композитів різного хімічного складу виявлено їх достатню термо-, радіаційно-, водо-, паро-, кислото- та солестійкість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4-106
Шифр НБУВ: РА331144

Рубрики:

      
12.

Меленевський Д.О. 
Фотофізичні властивості інформаційних середовищ на основі полімерних композитів з мероціаніновими барвниками: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Д.О. Меленевський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.43 +
Шифр НБУВ: РА343871

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського