Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (134)Книжкові видання та компакт-диски (48)
Пошуковий запит: (<.>U=Л719.22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Старокадомський Д.Л. 
Вплив високодисперсних пірогенних кремнеземів на процеси фотополімеризації олігоефіракрилатів та властивості одержаних композитів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.04.18 / Д.Л. Старокадомський ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив кремнезему на процес фотополімеризації (ФП), структуру та міцність олігоефіракрилатних композитів залежно від його дисперсності та стану поверхні. Виявлено, що з ростом концентрації кремнезему характеристики ФП (швидкість, ступінь конверсії, кількість радикалів) змінюються немонотонно. З'ясовано, що введення кремнезему А-175 знижує швидкість ФП. Встановлено концентрації кремнезему, за яких ступінь конверсії зростає. Зазначено, що наповнення олігоефіракрилатів кремнеземами А-100, А-175, А-300, А-450 не змінює пошарового характеру нарощування фотополімеру, але гальмує його та викликає нерівномірність тверднення. За методом ЕПР-спектроскопії встановлено, що гідроксильований кремнезем стабілізує радикали в опроміненій композиції. На підставі аналізу ІЧ-спектрів виявлено високу сумісність кремнезему з олігоефіракрилатами за рахунок утворення водневих зв'язків. Знайдено, що показники міцності композитів зростають зі зниженням питомої поверхні кремнезему. Виявлено характер зв'язку модифікаторів з поверхнею кремнезему, визначено їх вплив на міцність композитів та знайдено модифікатори, які підвищують показники міцності. Створено моделі та схеми впливу кремнезему на процес фотополімеризації та структурування олігоефіракрилатних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.2 + Г714.22 + Л719.22-382
Шифр НБУВ: РА331142

Рубрики:

      
2.

Колупаєв Б.Б. 
Вплив структурних елементів на дисипацію енергії в гетерогенних полімерних системах на основі полівінілхлориду та полівінілбутиралю: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / Б.Б. Колупаєв ; Ін-т хімії високомолекуляр. сполук НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22-1 +
Шифр НБУВ: РА370032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Будник О. А. 
Вуглепластики триботехнічного призначення на основі фторопласту-4 та модифікованого вуглецевоволокнистого наповнювача: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / О. А. Будник ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2010. — 22 с. — укp.

Розроблено вуглепластики триботехнічного призначення на основі фторопласту-4 та модифікованого вуглецевого волокна. Встановлено оптимальні режими процесу модифікації вуглецевоволокнистого наповнювача. Вивчено вплив параметрів технологічного процесу подрібнення волокна й його модифікацію на фізико-механічні та триботехнічні властивості вуглепластику. Досліджено вплив механохімічної, термічної та термомеханічної модифікації вуглецевоволокнистого наповнювача на властивості вуглепластиків на основі фторопласту-4. Показано, що розроблені вуглепластики за рівнем міцності та зносостійкості суттєво перевищують аналоги. З розробленого вуглепластикового композиту виготовлено поршневі кільця та сальникові ущілення поршневих компресорів 4ГМ 2,5У-2/3-250. Розроблено технологічний процес виготовлення вуглепластику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22 + Л719.945
Шифр НБУВ: РА381174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Крівцов В.В. 
Композиційні електрети на основі полівінілхлориду та комплекс їх властивостей: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / В.В. Крівцов ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив умов одержання та модифікації композиційних полімерних термоелектретів на їх релаксаційний стан, процеси структуроутворення, теплофізичні та термостабільні властивості. Вивчено термоелектретні матеріали на базі наповненого вольфрамом, цинком, графітом, тальком, корундом та пластифікованого дибутилфталатом полівінілхлориду. В науковому дослідженні використано метод термічно стимульованої деполяризації. Показано можливість спрямованого регулювання термоелектретного ефекту для властивості одержаних композитів типом та вмістом наповнювача, пластифікатора, напруженістю зовнішнього електричного поля в певній полімерній матриці, що дозволяє одержувати композити з покращеними достатньо стабільними електретними характеристиками.Розроблено, аналітично описано й апробовано модель гетерогенної термоелектретної полімерної системи, що містить дисперсний електропровідний наповнювач. Встановлено, що дана модель дозволяє визначити напруженість електричного поля всередині зарядженої металонаповненої полімерної системи, показано можливість її використання для оцінки термоелектретних ефектів металонаповнених систем та визначення їх електричної міцності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22 +
Шифр НБУВ: РА352988

Рубрики:

      
5.

Красінський В.В. 
Композиційні матеріали на основі фенолоформальдегідних смол з покращеними адгезійними властивостями: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / В.В. Красінський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено реакційноздатні композиції на основі феноло-формальдегідних смол, модифікованих полівінілпіролідоном (ПВП) і епоксидіановою смолою ЕД-20, для клейових і пресових матеріалів. Досліджено фізико-хімічні закономірності процесу стверднення феноло-формальдегідних смол епоксидною смолою за присутності ПВП. Показано, що завдяки наявності у їх структурі полярних карбаматних груп, ПВП бере участь у формуванні просторової сітки у процесі стверднення епокси-новолакових композицій. Розкрито механізм взаємодії між компонентами. Вивчено вплив концентрації компонентів композиції та умов стверднення на фізико-механічні, теплофізичні, адгезійні, електроізоляційні й антикорозійні властивості композитів. Показано перспективність наповнення таких композицій з метою одержання клеїв, захисних покриттів та замазок, а також компаундів різноманітного призначення з високими міцнісними характеристиками та пресматеріалів. Досліджено технологічні властивості одержаних композицій. Установлено закономірності зміни їх реологічних властивостей. Показано, що внаслідок утворення тиксотропних структур, які швидко відновлюються, епокси-новолакові композиції з домішками ПВП можна використовувати для одержання покриттів на вертикальних поверхнях. Оптимізовано рецептуру феноло-формальдегідних композицій модифікованих ПВП і епоксидною смолою та наведено рекомендації щодо створення клейової мастики з підвищеними адгезійними властивостями та високореакційних, малотоксичних прес-матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22 +
Шифр НБУВ: РА365891

Рубрики:

      
6.

Грищук О.І. 
Модифікація епоксиакрилат-уретанів різними реакційноздатними сполуками: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / О.І. Грищук ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив молекулярної архітектури та функціональності модифікаторів на властивості епоксиакрилат-уретанових (ЕАУ) композицій. Вперше вивчено особливості перебігу хімічних реакцій утворення карбо- та гетероланцюгової складових під час модифікації ЕАУ композицій. Встановлено вплив молекулярної архітектури модифікаторів на фазові структури композицій. Виявлено, що фазова структура модифікованих ЕАУ визначає механізм руйнування та ударну в'язкість композицій. Визначено, що більш ефективними щодо збільшення ударної в'язкості композицій є модифікатори, які внаслідок хімічної взаємодії змінюють будову гетероланцюгової складової або одночасно впливають на будову гетеро- та карболанцюгової складових досліджуваних ЕАУ систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22-3 +
Шифр НБУВ: РА330380

Рубрики:

      
7.

Томіло В.І. 
Нанокомпозити на основі термопластів та модифікованого полімерною четвертинною амонієвою сіллю монтморилоніту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / В.І. Томіло ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2008. — 21 с. — укp.

Створено полімерні нанокомпозити на основі термопластів (поліаміду та полістиролу) і монтморилоніту, модифікованого полімерною четвертинною амонієвою сіллю (ПЧАС). Досліджено структуру, фізико-механічні та теплофізичні властивості полімерних нанокомпозитів. Одержано монтморилоніт, модифікований ПЧАС на основі епоксидної діанової смоли ЕД-20. Вивчено вплив модифікованого монтморилоніту на структуру та комплекс фізико-механічних властивостей поліаміду та полістиролу. Показано, що ведення 2 % модифікованого ПЧАС монтморилоніту в поліамід і полістирол суттєво підвищує ударну в'язкість, міцність і відносне подовження. Розроблено технологію синтезу нанодомішки (монтморилоніту, модифікований ПЧАС на основі епоксидної смоли ЕД-20) й оптимізовано технологічні параметри. Показано, що процес інтеркаляції макромолекул полімерних четвертинних амонієвих солей у міжкристалічний простір монтморилоніту супроводжується збільшенням міжшарових відстаней з 1,08 нм до 1,67 нм. Доведено, що введення модифікованого монтморилоніту до поліаміду і полістиролу підвищує їх термостійкість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22-3 +
Шифр НБУВ: РА361755

Рубрики:

      
8.

Земке В.М. 
Розроблення технологічних композицій на основі надвисокомолекулярного поліетилену: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / В.М. Земке ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 21 с. — укp.

Розроблено технологічні суміші з надвисокомолекулярним поліетиленом (НВМПЕ), які були б придатні для переробки доступними методами і могли б використовуватись в різних галузях промисловості для виготовлення конструкційних виробів методом лиття та екструзії. Встановлено основні закономірності зміни реологічних властивостей розплаву сумішей НВМПЕ з полімерними гомологами та іншими домішками від складу та умов змішування. Досліджено структурно-морфологічні зміни у разі змішування НВМПЕ з іншими полімерами та домішками, вплив складу композиції на основні технологічні та фізико-механічні властивості наповненого і ненаповненого матеріалу на основі оптимальної суміші з технологічними відходами НВМПЕ. Встановлено оптимальні умови переробки литтям під тиском та екструзією отриманих сумішей на основі технологічних відходів. Обгрунтовано основні стадії технологічного процесу змішування та переробки розроблених композицій у вироби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22 +
Шифр НБУВ: РА327221

Рубрики:

      
9.

Шевчук Т.М. 
Роль ангармонічних ефектів у формуванні теплофізичних властивостей композиційних матеріалів на основі полівінілхлориду: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / Т.М. Шевчук ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2007. — 20 с. — укp.

З урахуванням гармонічних і ангармонічних ефектів під час розгляду коливань структурних елементів макромолекул визначено решітковий і термодинамічний параметр Грюнайзена, а також коефіцієнт Пуассона. Здійснено аналіз розрахунків значення квазіпружних силових констант внутрішньомолекулярної та міжмолекулярної взаємодії для випадку модифікованих форм фосфогіпсу (ФГ). Показано, що їх величина визначається за типом полімерної матриці, температури, а також наявністю відповідних активних центрів на поверхні високодисперсного наповнювача. Використовуючи параметри Грюнайзена, потенціали Леннард - Джонса і Морзе, визначено ангармонічні силові константи третього та четвертого порядку, а також енергію взаємодії структурних елементів макромолекул з інгредієнтами у відповідному температурному полі. Установлено, що у разі проведення аналізу температурних залежностей теплофізичних властивостей полімерних систем необхідно враховувати ангармонічну складову коливань структурних елементів макромолекул, зумовлених силовими й енергетичними характеристиками матеріалу, які залежать від типу та місту інгредієнтів.Зіставлено теоретично розраховані значення й експериментальні дані. Показано, що вони на 2 - 7 % відрізняються між собою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.22-106.3 +
Шифр НБУВ: РА353179

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського