Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (24)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Л712.18$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Бусько Н.А. 
Блок-сополімери на основі вінілових мономерів та олігомерних ініціаторів (синтез, структура і властивості): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Н.А. Бусько ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено питання розробки методів синтезу олігомерних азо- та поліазоініціаторів. Встановлено закономірності процесів формування блок-сополімерів заданої будови фотоініційованою радикальною полімеризацією з використанням одержаних олігомерних азоініціаторів, досліджено властивості синтезованих сполук. Розроблено методи синтезу азоацилгідразонів кетонів. Показано, що вони є ефективними фотоініціаторами радикальної полімеризації у синтезі олігомерів. Вперше синтезовано олігомерні азо- та поліазоініціатори радикальної полімеризації на основі азо-біс-ізобутирогідразону циклогексанону та бутадієн-ізопренового каучуку або олігопропіленгліколів. Методом фотоініційованої радикальної полімеризації з використанням олігомерних азо- та поліазоініціаторів синтезовано три- та поліблочні сополімери з різною довжиною блоку стиролу. Доведено, що синтезовані методом фотоініційованої радикальної полімеризації блок-сополімери є двофазними системами. Показано, що за умов двостадійного синтезу блок-сополімерів співіснують дві хаотично взаємопроникні мікрофази, які складаються зі стирольних і дієнових блоків, а під час одностадійного синтезу блок-сополімерів утворюється добре упорядкована, тривимірна гратка ізольованих доменів стиролу всередині дієнової неперервної матриці. Показано, що методом фотоініційованої радикальної полімеризації з використанням поліазоініціаторів можна спростити процес синтезу блок-сополімерів до одностадійного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.18 + Л712.18
Шифр НБУВ: РА313871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Скорохода В.Й. 
Теоретичні основи технологій одержання функціонально активних кополімерів полівінілпіролідону: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.06 / В.Й. Скорохода ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 39 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади технологій одержання функціонально активних гідрофільних кополімерів полівінілпіролідону з (мет)акриловими естерами у вигляді плівок, формових виробів і дрібнодисперсних частинок правильної форми. Наведено результати досліджень закономірностей синтезу кополімерів полівінілпіролідону з (мет)акриловими естерами за дії постійного магнітного поля, ультразвуку чи іонів металів змінного ступеня окиснення за методами суспензійної, блочної та полімеризації у розчині, виявлено вищу реакційну здатність полівінілпіролідонвмісних композицій у порівнянні з гомополімеризацією метакрилатів незалежно від способу полімеризації. Установлено взаємозв'язок способів і режимів синтезу, структури та властивостей (ко)полімерів. Запропоновано ефективні напрямки керованих виробництв. Розроблено технологію одержання (ко)полімерів полівінілпіролідону і виробів на їх основі, зокрема матеріалів для ультратонких коригувальних контактних лінз, гідрогелевих мембран для капсулювання ліків і дрібнодисперсних полімерних частинок для створення систем направленого та контрольованого вивільнення ліків, носіїв різного типу хроматографічних процесів, полімерних емульсій для капсулювання насіння, високоефективних дублювальних еластогелевих композитів для протезування у стоматології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.181 +
Шифр НБУВ: РА352317

Рубрики:

      
3.

Хром'як У. В. 
Функціоналізовані матеріали на основі прищеплених кополімерів полівінілпіролідону і гідрофобних вінілових мономерів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / У. В. Хром'як ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 21 с. — укp.

Встановлено вплив фізико-хімічних чинників на кінетичні закономірності емульсійної полімеризації гідрофобних вінілових мономерів в присутності полівінілпіролідону (ПВП) та властивості синтезованих прищеплених кополімерів. Виявлено, що на сорбційні властивості кополімерів ПВП мають вплив температура полімеризації, концентрація ініціатора та природа кополімеру. Визначено вплив умов синтезу полімерної матриці, природи комономеру та наповнювача на міцність клейового з'єднання, твердість, теплостійкість за Віка та хімічну стійкість матеріалів на основі кополімерів ПВП. Розроблено технологічні засади модифікації кополімером ПВП-пр-ПС полістиролу у в'язкотекучому стані. Встановлено вплив вмісту кополімеру ПВП-пр-ПС на міцнісні та теплофізичні властивості модифікованого полістиролу. Виявлено, що модифікований полістирол відзначається гідрофілізованою поверхнею й антистатичними властивостями. Розроблено принципову технологічну схему виробництва кополімерів ПВП і переробки модифікованих матеріалів на їх основі у в'язкотекучому стані, обгрунтовано основні стадії та технологічні параметри процесу, запропоновано рекомендації щодо практичного використання розроблених матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.725 + Л712.181
Шифр НБУВ: РА380171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського