Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (212)Книжкові видання та компакт-диски (130)
Пошуковий запит: (<.>U=Л663.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Мартиненко М.П. 
Гідродинаміка та тепломасообмін в пневмо-пульсаційному апараті камерного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / М.П. Мартиненко ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано дані стосовно фізичних механізмів процесів, що відбуваються у пневмо-пульсаційних апаратах камерного типу. За результатами моделювання двовимірного та тривимірного моделювання одержано поля швидкості, температури та функцій току. Проаналізовано особливості гідродинаміки та теплообміну в апараті такого типу. Експериментально досліджено питання щодо швидкості руху в трубі пневмо-пульсаційного апарата. Наведено розрахункові співвідношення та дослідні дані, що стосуються прогину гумових мембран у пульсаторах камерного типу для випадків незалежного та спільного їх деформування з урахуванням вхідної залишкової деформації. Визначено період власних коливань рідини в трубі такого пристрою. Розроблено рекомендації щодо удосконалення камери пневмо-пульсаційного апарату, глибини занурення труби пульсатора та режимів його роботи. Проаналізовано ефективність та надано оцінку енергоощадження за умов виробництва рідких екстрактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.1-5-01 +
Шифр НБУВ: РА338302

Рубрики:

      
2.

Вишневська Л.І. 
Наукове й експериментальне обгрунтування складу і технології настойок складних та їх стандартизація: автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.01 / Л.І. Вишневська ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 40 с. — укp.

Науково обгрунтовано склад і розроблено промислову технологію виготовлення нових оригінальних лікарських препаратів - складних настойок "Бронхофіт" (для використання за умов терапії захворювань органів дихання), "Гінекофіт" (для лікування гінекологічних захворювань) та "Простатофіт" (для лікування захворювань передміхурової залози). За результатами проведених фізичних, фізико-хімічних, фармакотехнологічних, фарматологічних і мікробіологічних досліджень проведено стандартизацію розроблених препаратів. Запропоновано показники контролю якості, які включено до аналітичної нормативної документації (опис, ідентифікація, вміст етанолу, сухий залишок, мікробіологічна чистота, кількісне визначення).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.522 + Л663.11 +
Шифр НБУВ: РА364743

Рубрики:

      
3.

Гетало О.В. 
Опрацювання складу, технології та дослідження лікарських засобів з солями магнію для застосування при магнійдефіцитних станах: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Гетало ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено та досліджено магнієвмісні засоби у формі сиропу та композиційного розчину. Теоретично й експериментально обгрунтовано склад таких засобів. Підібрано оптимальну концентрацію магнію хлориду та піридоксину гідрохлориду. Запропоновано технологію виробництва. Створені магнієвмісні засоби характеризуються стабільністю фізико-хімічних, технологічних, біофармацевтичних властивостей за тривалого (24-х місяців) зберігання. Установлено, що у разі ентерального введення сироп і композиційний розчин забезпечують рівномірне у часі надходження магнію до сироватки крові. Запропоновано технологічні схеми виробництва та методики стандартизації розроблених магнієвмісних засобів для внутрішнього застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.77/79 солі магнію + Р415.202.9-52 + Л663.11 +
Шифр НБУВ: РА343351

Рубрики:

      
4.

Рехлецька О.В. 
Опрацювання складу, технології та дослідження фітопрепаратів з берези бородавчастої для лікування дерматологічних захворювань: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Рехлецька ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Базуючись на результатах фізико-хімічних, технологічних, мікробіологічних та біологічних досліджень, обгрунтовано оптимальний склад і раціональну технологію виготовлення лікарських засобів на основі берези бородавчастої для лікування інфекційних дерматологічних захворювань. Досліджено дані засоби згідно з вимогами ДФ України. Розроблено методики ідентифікації та кількісного визначення діючих речовин. Установлено антибактеріальну та протигрибкову активність, доведено їх мікробіологічну та токсикологічну нешкідливість. Вивчено показники якості рідких екстрактів бруньок і листя берези бородавчастої та лосьйонів на їх основі у процесі зберігання, установлено оптимальні умови та терміни зберігання цих лосьйонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.1-3 + Р282.111 береза бородавчата +
Шифр НБУВ: РА349191

Рубрики:

      
5.

Фетісова О.Г. 
Розробка і стандартизація складу та промислової технології одержання очних крапель антиалергічної дії: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / О.Г. Фетісова ; Держ. п-во "Держ. наук. центр лікар. засобів". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено та стандартизовано склад і технології одержання очних крапель антиалергічної дії на основі кромоглікату натрію. Розроблено новий спосіб одержання очних крапель, що дозволяє комбінувати несумісні у водних розчинах кромоглікат натрію й антимікробний консервант - бензалконію хлорид. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено раціональний вибір якісного та кількісного складу допоміжних речовин, які забезпечують фізико-хімічну та мікробіологічну стабільність очних крапель під час зберігання та використання, а також комфортність препарату в процесі використання. За результатами фізико-хімічних, технологічних і мікробіологічних досліджень вперше в Україні науково обгрунтовано, експериментально досліджено та стандартизовано в аналітичній і технологічній документації склад, показники якості та технологію одержання вітчизняного препарату у формі очних крапель на основі кромоглікату натрію, який зареєстровано МОЗ України та впроваджено у промислове виробництво на ВАТ "Фармак".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.72 + Л663.12 +
Шифр НБУВ: РА356470

Рубрики:

      
6.

Борщевський Г.І. 
Розробка і стандартизація технології та методів контролю якості біотехнологічних препаратів на прикладах інтерферону альфа-2b та низькомолекулярного гепарину: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / Г.І. Борщевський ; Держ. наук. центр лікар. засобів і мед. продукції. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Науково обгрунтовано і експериментально підтверджено можливість кількісного визначення інтерферону альфа-2b імуноферментним методом для контролю промислового виробництва препаратів, що містять інтерферон альфа-2b на всіх стадіях технологічного процесу. Вперше науково обгрунтовано склади ін'єкційних форм розчину інтерферону альфа-2b з вмістом діючої речовини 18 млн МЕ/2,5 мл. Розроблено двовимірну методику COSY-90 для ідентифікації та визначення домішок гіперсульфованого хондроїтину сульфату в розчинах низькомолекулярного гепарину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.770 + Р282.4 + Л663.15
Шифр НБУВ: РА369335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Алмакаєв М.С. 
Розробка складу і стандартизація технології комбінованих ін'єкційних лікарських засобів, що містять місцевий анестетик: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / М.С. Алмакаєв ; Держ. п-во "Держ. наук. центр лікар. засобів і мед. продукції". — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше в Україні запропоновано науково-методичні підходи щодо розробки складу та технології виробництва комбінованих ін'єкційних лікарських засобів (ЛЗ), які містять анестетик лідокаїну гідрохлорид. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено критичні інтервали pH середовища, які забезпечують фізико-хімічну стабільність розчинів. Визначено й апробовано склад і раціональну технологію ЛЗ у вигляді гіпербаричного розчину для ін'єкцій, що містить клонідину гідрохлорид, який потенціює терапевтичний ефект лідокаїну гідрохлориду. Для збільшення густоти розчину застосовано сорбітол у кількості 5 %. На підставі комплексного вивчення процесів розчинення субстанцій лідокаїну гідрохлориду та натрію диклофенаку обгрунтовано й експериментально підтверджено оптимальні межі pH розчину, необхідні для стабільного існування комбінації речовин, які мають різні значення pH середовища. Показано, що оригінальна комбінація солюбілізаторів і стабілізаторів дозволяє одержати стабільний протягом 2-х років комбінований U13, який містить диклофенак натрію та лідокаїну гідрохлорид. На підставі результатів фізико-хімічних і технологічних досліджень визначено основні критичні параметри технологічноого процесу одержання комбінованих ін'єкційних ЛЗ з місцевим анестетиком. Уперше розроблено та стандартизовано промислову технологію виробництва розчинів для ін'єкцій клокаїн-С і диклокаїн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 лідокаїн гідрохлорид + Р282.4 + Л663.15 +
Шифр НБУВ: РА368884

Рубрики:

      
8.

Алмакаєва Л.Г. 
Розробка складу і стандартизація технології парентеральних та рідких оральних лікарських засобів на основі амінокислот: автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.03 / Л.Г. Алмакаєва ; Держ. під-во "Держ. наук. центр лікар. засобів". — Х., 2008. — 36 с. — укp.

Розроблено нові лікарські засоби (ЛЗ) для парентерального й орального застосування у вигляді розчинів на основі солей амінокислот, а саме: глутамінової, аспарагінової, L-аргініну та бурштинової кислоти та допоміжних речовин, що мають серцево-судинну, гіпоамоніємічну та гепатопротекторну дію. Запропоновано науково-методичні підходи до розробки складів і технологій парентеральних і оральних рідких ЛЗ на основі солей амінокислот. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено критичні інтервали pH, що забезпечують фізико-хімічну стабільність розчинів. Вивчено вплив фармако-технологічних факторів на процеси солеутворення. На основі результатів проведеного комплексу фізико-хімічних і фармако-технологічних досліджень розроблено й обгрунтовано склад і технологію виробництва парентеральних і оральних рідких ЛЗ на основі амінокислот. Показники якості та кількісні характеристики компонентного скаду ЛЗ стандартизовані в аналітичній і технологічній документації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.777 + Л663.1 +
Шифр НБУВ: РА360902

Рубрики:

      
9.

Дроздова А.О. 
Розробка складу і технології парентерального лікарського засобу, що містить іони калію, магнію, глутамінату та сорбітол: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / А.О. Дроздова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Розроблено та впроваджено науково-обгрунтовану технологію виготовлення, методи стабілізації та контролю якості парентерального розчину, що містить іони калію, магнію, глутамінату, сульфату та сорбітол "Каглутамагол". Проведено комплексні дослідження фізико-хімічних перетворень парентерального розчину у флаконах і ампулах у процесі зберігання. Запропоновано методики проведення аналізу та здійснено біологічні випробування запропонованої лікарської форми. Вивчено фармакокінетику іонів калію та магнію у разі застосування парентеральної лікарської форми "Каглутамагол". Установлено основні фармакокінетичні показники, які характеризують розподіл іонів калію та магнію в організмі людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 "каглутамагол" + Л663.15 +
Шифр НБУВ: РА362338

Рубрики:

      
10.

Кучеренко Н.В. 
Розробка складу та технології гіполіпідемічного засобу з плевроту черепичастого: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Н.В. Кучеренко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено технологічні та фізико-хімічні параметри сировини гриба плевроту черепичастого, визначено умови її сушіння та подрібнення. Для екстракції обрано оптимальний розчинник, співвідношення твердої та рідкої фаз і час їх контакту, а також умови очищення екстракту осадженням розчинником, з використанням якого одержано нову субстанцію - водорозчинний білково-полісахаридний комплекс (ВБПСК). На підставі результатів фізико-хімічних, технологічних і мікробіологічних досліджень розроблено оптимальний склад і раціональну технологію виготовлення сиропу з ВБПСК плеуротин. Запропоновано показники якості діючої субстанції та препарату, а також методики їх визначення. Установлено, що субстанція має гіполіпідемічну активніть, а сироп на її основі перевищує за дією вихідну субстанцію та за окремими параметрами - референсний препарат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 "плевротин" + Л663.11 +
Шифр НБУВ: РА361065

Рубрики:

      
11.

Котвіцька А.А. 
Розробка складу та технології емульсії анальбену для лікування запальних захворювань суглобів: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / А.А. Котвіцька ; Нац. фармац. акад. України. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

На підставі результатів вивчення фізичних, фізико-хімічних, мікробіологічних і біологічних властивостей субстанції анальбену та допоміжних речовин запропоновано науково-методичний підхід до створення емульсії "анальбену" - м'якої лікарської форми для місцевого застосування. Вперше теоретично й експериментально обгрунтовано склад і раціональну технологію нового лікарського препарату у формі емульсії, яка містить анальбен - нову вітчизняну лікарську субстанцію з групи ненаркотичних анальгетиків і нестероїдних протизапальних засобів. Носієм даного засобу обрано емульсію масла вазелінового типу О/В. Вперше досліджено супутні антимікробні властивості субстанції анальбену. Визначено параметри взаємодії між анальбеном і рядом хімічних консервантів (ніпагіном, ніпазолом, саліциловою та сорбіновою кислотами) за синергізмом антимікробних властивостей. Обгрунтовано введення до складу емульсії "анальбену" сорбінової кислоти як консерванту, запропоновано методики контролю її якості. Визначення анальбену та сорбінової кислоти рекомендовано проводити за методами ВЕРХ, без їх попереднього розділення. На підставі результатів експериментів на лабораторних тваринах вивчено специфічну дію та біологічну нешкідливість запропонованої емульсії, яка за рівнем протизапальної активності порівнюється з 1 % гелем "диклофенак натрію".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9анальбер + Л663.13
Шифр НБУВ: РА317215 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Трутаєв С. І. 
Розробка складу та технології настойки на основі рослинної сировини для лікування атеросклерозу: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / С. І. Трутаєв ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано склад і технологію нового лікарського засобу у формі настойки для лікування та профілактики атеросклерозу. Розроблено склад і раціональну технологію настойки, з пагонів і листя омели білої, трави хвоща польового, плодів софори японської, насіння гіркокаштана звичайного, плодів глоду криваво-червоного, квіток конюшини лучної, трави барвінку малого під умовною назвою равісол. Вивчено фізико-хімічні властивості настойки, стабільність у процесі зберігання. Фармакологічними дослідженнями встановлено антиатерогенну, гіполіпідемічну, помірну гіпотензивну, слабку кардіотонічну та діуретичну дії, сповільнення згортання крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.210.41-52 + Р281.73 + Р282.522 + Л663.11
Шифр НБУВ: РА373964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шпичак О.С. 
Розробка складу та технології нового комплексного природного препарату з антимікробними та імуномодулюючими властивостями: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.С. Шпичак ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Уперше теоретично та експериментально обгрунтовано склад та технологію нового комплексного лікарського препарату з антимікробними та імуномодулюючими властивостями на основі біологічно активних речовин біомаси великої бджолиної вогнівки та лікарської рослинної сировини, а також вивчено фізико-хімічні властивості, якісний склад та кількісний вміст основних діючих біологічно-активних речовин одержаного препарату. Встановлено, що розроблений комплексний препарат "Мелофіт" у визначенні притаманних фармакологічних властивостей поєднує широкий спектр антимікробної активності на грампозитивні та грамнегативні бактерії, мікобактерії туберкульозу та патогенні гриби. Вияви антимікробних властивостей суміщаються з імуностимулюючим впливом на системи неспецифічної резистентності та імунореактивності. Експериментально обгрунтовано доцільність використання комплексного препарату "Мелофіт" як імуномодулятора під час специфічної профілактики туберкульозу вакциною БЦЖ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81 + Л663.11 + Л668.113 +
Шифр НБУВ: РА335536

Рубрики:

      
14.

Шевченко В.О. 
Розробка складу та технології парентерального комбінованого лікарського засобу на основі сульфаметоксазолу та триметоприму: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / В.О. Шевченко ; Наці. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено комбінований лікарський засіб у формі розчину на базі сульфаметоксазолу та триметоприму протимікробної дії. Запропоновано науково-методичний підхід щодо створення парентеральної лікарської форми з практично нерозчинними у воді субстанціями. Вперше в Україні обгрунтовано можливість виготовлення лікарського засобу на базі сульфаметоксазолу та триметоприму з поєдннанням операцій одержання та переведення у розчин натрієвої солі сульфаметоксазолу. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено критичні інтервали pH, що забезпечують фізико-хімічну стабільність розчину. Вивчено вплив фармако-технологічних факторів на процеси солеутворення під час розчинення сульфаметоксазолу. Експериментально визначено оптимальну систему розчинників для триметоприму. Досліджено вплив різних факторів (pH сердовища, газової фази, температури, концентрації антиоксидантів, якості первинного пакування) на стабільність комбінованого розчину для ін'єкцій. Розроблено технологію та методики контролю якості досліджуваного розчину та проекти аналітичної та технологічної нормативної документації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-1 сульфаметоксазол + Р281.7/9-1 триметоприм + Л663.15 +
Шифр НБУВ: РА350377

Рубрики:

      
15.

Бреусова С. В. 
Розробка складу та технології сиропу на основі фенольного комплексу із суцвіть липи серцелистої: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / С. В. Бреусова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Проведено стандартизацію вихідної сировини та вдосконалено методики її якісного аналізу. Вперше розроблено методику кількісного визначення діючих речовин у сировині. Теоретично й експериментально обгрунтовано технологію одержання фенольного комплексу суцвіть липи (ФКСЛ). Досліджено вплив різних факторів на ефективність екстракції фенольних речовин із суцвіть липи, вивчено динаміку процесу екстракції. Розроблено технологію очистки фенольного комплексу від баластних речовин. Проведено дослідження технологічних властивостей та основних показників якості одержаної субстанцій. Встановлено склад і технологію сиропу з ФКСЛ Липофен. Досліджено основні показники якості препарату та його стабільність у разі зберігання. Розроблено проект АНД і технологічного регламенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.742 "Липофен" + Л663.11-3
Шифр НБУВ: РА371810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Зуйкіна С.С. 
Розробка складу, технологія та дослідження вушних крапель з прополісом: Автореф. дис... канд. фармацевт. наук: 15.00.01 / С.С. Зуйкіна ; Нац. фармац. акад. України. — Х., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

На підставі результатів фізичних, біофармацевтичних та біологічних досліджень розроблено склад нової лікарської форми на основі настойки прополісу - вушних крапель. З використанням сучасних фізико-хімічних, технологічних, біологічних методів дослідження вивчено властивості препарату. Розроблено методики якісної ідентифікації та визначення кількісного вмісту основних та допоміжних речовин у вушних краплях, що стало обгрунтуванням розділів аналітично-нормативної документації, яка регламентує якість, умови та термін зберігання препарату. Біологічними дослідженнями доведено, що вушні краплі відповідають вимогам ДФ щодо мікробіологічної чистоти препаратів, які застосовуються для лікування хвороб порожнини вуха та виявляють високу специфічну активність у випадку зовнішніх, середніх отитів, фурункулів та отомікозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.522 + Л663.12 + Р281.7/9 прополіс
Шифр НБУВ: РА320999

Рубрики:

      
17.

Покотило О.О. 
Розробка та дослідження лікувально-профілактичних засобів з амінокислотами і солями магнію для регулювання метаболічних процесів ЦНС у дітей: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.О. Покотило ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Проведено комплекс фізико-хімічних, технологічних, фармако-технологічних і мікробіологічних досліджень з метою вибору допоміжних речовин, визначення смакових властивостей лікарських засобів на цукровій і безцукровій основі. Теоретично й експериментально обгрунтовано технологічну схему й особливості технологічного процесу виготовлення сиропів "Магнелонг" і "Глютамаг". Установлено основні фармакокінетичні показники, що характеризують розподіл іонів магнію в організмі. На підставі результатів досліджень композиційних сиропів їх віднесено до нетоксичних засобів і встановлено позитивний вплив на фізичний і психічний розвиток лабораторних тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.719 сироп "Глюталонг" + Л663.11 +
Шифр НБУВ: РА365380

Рубрики:

      
18.

Сіденко Л.М. 
Стабілізація і стандартизація складу та технології одержання препаратів у формі крапель на прикладі назальних/очних крапель Вілозен і очних крапель Тропікамід: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.03 / Л.М. Сіденко ; Держ. п-во "Держ. наук. центр лікар. засобів". — Х., 2007. — 21 с. — укp.

З використанням системного підходу проведено комплексні дослідження з метою створення сучасної лікарської форми (ЛФ) екстракту біологічно активної речовини (БАР) вилочкової залози у вигляді ліофілізованого порошку та розчинника у флаконах для одержання під час змішування назальних/очних крапель "Вілозен", а також очних крапель "Тропікамід". На підставі результатів фізико-хімічних, фармако-технологічних, мікробіологічних і біологічних досліджень розроблено та стандартизовано оптимальний склад і раціональну технологію лікарських препаратів. Вивчено властивості назальних/очних крапель "Вілозен" і очних крапель "Тропікамід" та їх стабільність у процесі зберігання. Розроблену технологію виробництва крапель "Вілозен" апробовано за промислових умов ЗАТ "Біофарма". Технологію виробництва крапель "Тропікамід" 0,5 % впроваджено на ВАТ "Фармак".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.719 вілозен + Р281.719 тропікамід + Л663.12 +
Шифр НБУВ: РА354654

Рубрики:

      
19.

Кошовий О.М. 
Створення нового лікарського засобу на основі комплексної переробки листя евкаліпту прутовидного: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / О.М. Кошовий ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено біологічно активні речовини (БАР) листя Eucalyptus viminalis Labill, на основі яких методом комплексної переробки створено новий лікарський засіб "Евкабол". Досліджено якісний склад і кількісний вміст основних груп БАР у листі, шроті листя Eucalyptus viminalis Labill після виробництва густого екстракту хлорофіліпту та в екстракті "Евкабол". З листя, шроту листя Eucalyphtus viminalis Labill та екстракту "Евкабол" виділено 2 фенолкарбонові кислоти, 5 похідних гідроксикоричної кислоти, 6 кумаринів, 8 флавоноїдів, 2 тритерпеноїди, 2 органічні кислоти, похідне сечовини, ідентифіковано 4 цукри та 22 амінокислоти. В листі Eucalyptus viminalis Labill ідентифіковано 65, а в шроті та екстракті "Евкабол" - по 52 речовини. Запропоновано спосіб одержання з листя Eucalyptus viminalis Labill методом комплексної переробки сухого екстракту "Евкабол". Розроблено проекти аналітично-наукової документації "Листя евкаліпту", "Сухий екстракт "Евкабол" та проект ТУ "Шрот листя евкаліпту прутовидного". Встановлено, що за параметрами гострої токсичності екстракт "Евкабол" відноситься до практично нетоксичних речовин і виявляє антибактеріальну, протизапальну й анаболічну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 евкаліпт прутовидний + Л663.11-3 +
Шифр НБУВ: РА354367

Рубрики:

      
20.

Цвеюк Н.П. 
Фармакогностичне дослідження тирличу ваточниковидного: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Н.П. Цвеюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше проведено систематичні фітохімічні, фармакологічні та ресурсознавчі дослідження тирличу ваточниковидного. Ідентифіковано чотири флавоноїди, ксантон і три фенолкарбонові кислоти. Вивчено вміст біологічно активних речовин у коренях і траві тирличу ваточниковидного залежно від фази вегетації та місця зростання рослини. Встановлено, що водно-спиртовий і сухі екстаракти коренів і трави тирличу ваточниковидного є нетоксичними та проявляють гепатозахисну та протизапальну активність. Розроблено новий спосіб одержання екстракту з коренів тирличу ваточниковидного з гепатозахисною активністю. Виявлено місця зростання рослини на території Українських Карпат, встановлено запаси надземних і підземних органів. Визначено мікроскопічні діагностичні ознаки трави тирличу ваточниковидного. На основі дослідженого хімічного складу та фармакологічних властивостей запропоновано використовувати корені та траву тирличу ваточниковидного як лікарську рослинну сировину з протизапальною та гепатопротекторною активністю. Розроблено проекти аналітичної нормативної документації на сировину, а також іструкції з заготівлі, сушіння та зберігання коренів і трави тирличу ваточниковидного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 тирлич ваточниковидний + Л663.11-3 +
Шифр НБУВ: РА339749

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського