Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (361)Книжкові видання та компакт-диски (210)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Л543$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Халіль С.А. 
Високоефективне відновлення експлуатаційних якостей робочих рідин авіаційних гідрооливних систем у квазіпостійному електричному полі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / С.А. Халіль ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розроблено та досліджено електродегідратор (ЕДГ) з поляризаційним наповнювачем для високоефективної тонкої очистки неполярних робочих рідин авіаційних гідрооливних систем від емульсійної води та механічних домішок. Охарактеризовано оптимальну конструкцію поляризаційного ЕДГ, яка забезпечує безперервне вилучення дисперсної фази з зони фільтрації у зону накопичення емульсійної води та механічних домішок для утилізації. Установлено керівні параметри роботи ЕДГ і ступінь впливу на ефективність очистки неполярних рідин. Відзначено, що в роботі ЕДГ домінують поляризаційні ефекти взаємодії між дисперсною фазою забруднень і волокнами ниткоподібного вовняного наповнювача. Отримано аналітичний вираз ефективності роботи ЕДГ. Визначено оптимальні діапазони значень конструктивно-технологічних параметрів ЕДГ розв'язанням задачі нелінійного програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.91/98
Шифр НБУВ: РА314566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Луцишин 
Вплив перфторполіефірів та наночастинок пірогенного діоксиду кремнію на розклад перхлорату амонію: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / Наталія Іванівна Луцишин ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.68 + К413.3
Шифр НБУВ: РА343379

Рубрики:

      
3.

Железний Л.В. 
Вплив структурно-технологічних чинників на кінетику окислення комплексних літійових мастил: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Л.В. Железний ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив компонентного складу та технологічних чинників на кінетичні закономірності окиснення комплексних літійових мастил. Розроблено методику та модернізовано установку для оцінки за динамічних умов антиокиснювальної стабільності мастил за кінетикою поглинання ними кисню. Установлено кінетичні закономірності та запропоновано механізм окиснювальних перетворень у мастилах залежно від природи жирового компонента та кислот-комплексоутворювачів загусника, а також від їх мольного співвідношення у літійовому комплексі. Вивчено вплив групового вуглеводневого складу нафтових та природи синтетичних олив (дисперсійного середовища мастил) на антиокиснювальну стабільність системи в цілому. Визначено та порівняно інтенсивність і тривалість гальмівної дії низки антиоксидантів, їх сумішей, а також порошків металів. Результати досліджень є науковим підгрунтям для створення рецептур і технології виготовлення високотемпературних багатоцільових комплексних літійових мастил з високою стійкістю до окиснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.66 +
Шифр НБУВ: РА346318

Рубрики:

      
4.

Чайка О.Г. 
Екотехнологія утилізації відпрацьованих олив: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.Г. Чайка ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено комплексну технологію регенерації відпрацьованої оливи з різними початковими показниками вологості, вмісту асфальтенів і механічних домішок. На основі даних моніторингу зроблено висновок про значний рівень забруднення навколишнього середовища відпрацьованими оливами і високий рівень екологічної небезпеки, виникнення якої обумовлено даним забрудненням. Встановлено, що ефективним методом виділення невеликих кількостей води й асфальтенів з відпрацьованих олив є їх адсорбційне очищення з використанням активованих бентонітів або бентонітів у нативній формі. Експериментально визначено оптимальні режимні параметри даного процесу. Для зневоднення сильно заводнених відпрацьованих олив запропоновано використовувати метод деемульгування. Експериментально доведено, що найефективнішим є застосування деемульгатора Sot, а у ролі розчинника - толуолу. Встановлено оптимальні режимні параметри процесу деемульгування відпрацьованих олив. Тверді частинки з відпрацьованих олив (механічних забруднень і відпрацьованого сорбенту) запропоновано відділяти центрифугуванням. На підставі аналізу даних досліджень розроблено комплексну технологію регенерації відпрацьованих олив різного ступеня забрудення, яку успішно апробовано за лабораторних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.9 +
Шифр НБУВ: РА354483

Рубрики:

      
5.

Березуцька Н.Л. 
Зниження екологічної небезпеки МОР та продовження терміну її використання в технологічних лініях великої протяжності: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Н.Л. Березуцька ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему зниження екологічної небезпеки мастильно-охолоджувальних рідин (МОР) і продовження терміну її експлуатації у технологічних лініях великої протяжності. Розроблено способи й устаткування очищення та знезараження МОР, що дозволяє функціонувати їм у технологічних лініях більше одного року без скиду в навколишнє природне середовище та зі збереженням функціональних властивостей. Проаналізовано екологічну небезпеку МОР для природного середовища. Визначено напрямки досліджень стосовно розробки способів і устаткування очищення та знезараження МОР, що дозволяють їм функціонувати у технологічних лініях більше одного року без скидів і замін на нову зі збереженням їх функціональних властивостей. Виконано аналіз існуючих способів і устаткування для очищення та знезараження МОР. Розроблено спосіб і пристрої регулювання концентрації домішок у МОР. Вивчено вплив бактерій на фізико-хімічні властивості МОР. Досліджено бактерії, що розвиваються у МОР. Визначено властивості їх середовища, що впливають на швидкість розподілу бактеріальних клітин. Розроблено модель процесу розвитку бактерій у вигляді передатної функції промислового об'єкта. Досліджено залежність зростання об'єму біомаси бактерій за різних режимів руху емульсій у технологічних лініях та у стаціонарному стані. Вивчено властивості синьо-зеленої глини та показано можливість її застосування як активованого завантаження для фільтрів очищення МОР. Виконано економічне оцінювання результатів впровадження розроблених способів і устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.9-31 + Б1 в2:Л,022 +
Шифр НБУВ: РА356435

Рубрики:

      
6.

Костюнік Р.Є. 
Інформаційно-випробувальна трибологічна система з стабілізованими контактними напруженнями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / Р.Є. Костюнік ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Розглянуто науково-практичну проблему підвищення достовірності оцінки протизносних та антифрикційних властивостей товарних та новітніх мастильних матеріалів (ММ) та надефективних присадок до них. Експериментально виявлено, що нестабільність миттєвих контактних напружень у зоні контакту визначає трибологічні характеристики вторинних структур (ВС) і таким чином ММ. Показано, що ступінь нестабільності фактичної ширини лінійного контакту визначає його теплонапруженість і відповідно інтенсивність зношування трибосистеми. Наведено теоретичні підтвердження залежності теплонапруженості від фактичної площі контакту. Експериментально показано зсув контакту і перерозподіл осьового навантаження на існуючих машинах тертя. Розроблено та створено інформаційно-випробувальну триботехнічну систему з принципово новою схемою навантаження та сталою миттєвою контактною взаємодією робочих поверхонь. Дана система дозволяє за лабораторних умов визначати оптимальну концентрацію присадок у товарних маслах згідно критерію мінімальної інтенсивності зношування з урахуванням трибологічних характеристик ВС. Експериментально доведено можливість практичного використання ефекту зменшення інтенсивності зношування зі збільшенням контактних напружень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543-106.6 + К413 +
Шифр НБУВ: РА343253

Рубрики:

      
7.

Шимчук С.П. 
Метод дослідження протизносних властивостей мастильних матеріалів при радіальних коливаннях валу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / С.П. Шимчук ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено протизносні властивості мастильних матеріалів за радіальних коливань контактуючих поверхонь трибосистеми. Спроектовано та виготовлено лабораторний прилад тертя з лінійним контактом, який дозволяє змінювати амплітуду коливань за рахунок задання необхідних радіальних відхилень утворюючої циліндр валу. Технологічні можливості приладу дозволяють випробувати протизносні властивості широкого спектра мастильних матеріалів. Установлено, що радіальні коливання контактуючих поверхонь суттєво впливають на відтворюваність результатів за умов оцінювання протизносних властивостей даних матеріалів. Теоретично обгрунтовано фізичну природу процесу та показано можливість підвищення зносостійкості трибоповерхонь за рахунок зменшення сили тертя й активного відводу теплоти з зони контакту за відповідної амплітуди радіальних коливань. З використанням розробленого методу оцінювання протизносних властивостей мастильних матеріалів виявлено закономірності впливу величини радіальних відхилень валу модельної трибосистеми на зносостійкість контактуючих поверхонь і протизносні властивості мастильних матеріалів. Оцінено такі властивості вибраних масел моторно-трансмісійної групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.3 + Л543-106.8 +
Шифр НБУВ: РА355665

Рубрики:

      
8.

Рузова Т.О. 
Моделі і методи опису форми дисперсних утворень при емульгуванні рідких палив: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Т.О. Рузова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено математичну модель багатоступінчатої порогової класифікації для поетапного зведення зображення до монохромного режиму. Запропоновано двопрохідний метод перетворення в монохромний режим зображень зразків водомазутних емульсій, який дозволяє суттєво покращити якість фільтрування високочастотних шумів та відділення крапель від елементів фону. Створено математичну модель виділення підпросторів колірного простору RGB для розрахунку колірних складових двоколірної системи виділення досліджуваних об'єктів на зображенні з метою адекватного опису топології досліджуваного об'єкту. Застосування цієї моделі дає змогу ефективно обробляти зображення з великою кількістю об'єктів, особливо за складних випадків їх взаємного розташування. Наведено математичний метод фільтрації контура краплі відео вимірювальними системами, який передбачає застосування статистичного підходу до з'ясування значень функції контура та дозволяє позбавитися дефектів межі і знизити похибку вимірів. Розроблено аналітичну модель опису замкнених кривих та поверхонь за допомогою їх апроксимації сплайн-функціями, що сприяє створенню загального інструменту для вивчення об'єктів високого ступеня складності (фігур фрактального типу), а також апроксимаційну модель опису периметру на базі числового інтегрування й урахування систематичної похибки, що вноситься комп'ютером як вимірювальним інструментом. Ця модель може бути використана для розробки потокових вимірювальних систем, що здійснюють виміри у реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.317 + Л543.8 +
Шифр НБУВ: РА342052

Рубрики:

      
9.

Суховєєв В.В. 
Нітрогено-, сульфуро- та оксигеновмисні металохелати: синтез, хімотологічні та біологічні властивості: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.13 / В.В. Суховєєв ; НАН України, Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Вперше проведено систематичні дослідження антиокиснювальних, протизношувальних, протизадирних, антифрикційних, антирадіаційних, біоцидних, фунгістатичних, антивірусних, антибактеріальних і рістрегулюючих властивостей металохелатів. Зроблено висновки про характер впливу природи центрального атома M, стереохімії й електронних властивостей замісників в ацидоліганді L, спряжених із координаційним вузлом комплексу, на їх хімотологічну та біологічну ефективність. Знайдено нові поліфункціональні присадки до мастил і регулятори росту зернових і технічних культур. Розширено асортимент сучасних поліфункціональних присадок до мастил і регуляторів росту рослин, впровадження яких сприяє раціональному використанню нафтопродуктів і збільшенню застосування біоресурсів для потреб нафтохімії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.072-32 + Г116.62 +
Шифр НБУВ: РА363120

Рубрики:

      
10.

Євтушенко А.В. 
Підвищення зносостійкості підшипників ковзання стабілізацією протизношувальних показників змащувальних мастил: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / А.В. Євтушенко ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення зносостійкості підшипників ковзання та інших вузлів тертя машин шляхом дозованого уведення протизношувальної присадки до змащувальних мастил. Пропонується новий метод дозованого уведення за допомогою контейнера, вивільнення присадки у якому здійснюється за допомогою дифузії або гідродинаміки. Запропоновано теоретичні дослідження, які дозволяють вибрати конструктивні параметри контейнера і встановити взаємозв'язок між деякими характеристиками поверхонь тертя з їх зносостійкістю. Наведено методику і результати лабораторних досліджень та експлуатаційних випробувань, які підтвердили ефективність методу, що пропонується, для дозованого уведення присадки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.2 + Л543.072-32

Рубрики:

      
11.

Трофімов І. Л. 
Підвищення протизносних властивостей паливно-мастильних матеріалів електричним полем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.04 / І. Л. Трофімов ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень щодо можливості підвищення протизносних властивостей паливно-мастильних матеріалів (ПММ) шляхом використання електричних полів. Встановлено закономірності впливу електричного поля на величину зношування пар тертя та на процес формування вторинних структур поверхонь тертя. Розроблено новий метод підвищення протизносних властивостей ПММ електричним полем і пристрій для його здійснення. Запропоновано підвищення ресурсу рідинних ПММ шляхом їх очистки електричним полем. Експериментально встановлено, що величина напруженості електричного поля й інтенсивність природної електризації змінюють трибологічні характеристики ПММ та істотно змінюють величину їх поверхневого натягу. Розроблено практичні рекомендації щодо застосування метода підвищення протизносних властивостей ПММ електричним полем. Рекомендовано значення величин напруги зовнішнього джерела струму, напруженості електричного поля та швидкості руху оброблюваних рідких ПММ за яких експериментально одержано найвищий ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542-106.28 + Л543-106.28
Шифр НБУВ: РА379542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Мартинюк 
Підвищення протикорозійних властивостей інгібованих олігомервмісних мастильно-охолоджувальних рідин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 05.17.14 / Олександр Григорович Мартинюк ; НАН України; Фізико-механічний ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Львів, 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.6 + К63-15
Шифр НБУВ: РА320587

Рубрики:

      
13.

Македонський О.О. 
Структура, властивості та технологія виробництва комплексних надлужних сульфонатних мастил: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / О.О. Македонський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 21 с. — укp.

За допомогою рентгенівських методів, а також потенціометричного титрування, ІЧ- та КР-спектроскопії, електронної мікроскопії визначено тип колоїдної структури надлужного сульфонатного загусника (дисперсної фази) комплексного мастила. Описано будову міцели комплексного надлужного сульфонату кальцію як елементарної частинки надміцелярних елементів структурного каркасу мастил залежно від його компонентного складу, розглянуто будову його надміцелярних утворень. Доведено, що чиником, який обумовлює утворення тиксотропної системи є кальцитна поліморфна модифікація міцелярних ядер комплексного надлужного сульфонату кальцію. Проаналізовано вплив даних компонентів на фізико-хімічні, реологічні та трибологічні характеристики комплексного надлужного сульфонатного мастила (КНСМ). Встановлено вплив рецептурно-технологічних чинників на фізико-хімічні, реологічні та трибологічні властивості КНСМ, наведено результати його лабораторно-стендових випробувань, здійснено їх порівняльне дослідження з характеристиками зарубіжних аналогів і вітчизняних багатоцільових мастил. Розглянуто будову міцел і надміцелярних утворень комплексного надлужного сульфонатного загусника, вивчено вплив модифікувальних додатків на властивості мастил на його основі та способи оптимізації рецептурно-технологічних чинників. На підставі одержаних результатів створено рецептуру та технології виготовлення мастила нового типу - комплексного надлужного сульфонатного мастила Суллена (ТУ У 00149943.520 - 2 000, літера А), дослідно-промислове виробництво якого організовано ВАТ "АЗМОЛ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.65 +
Шифр НБУВ: РА356003

Рубрики:

      
14.

Папейкін О. О. 
Структура, властивості та технологія одержання алкілсаліцилатних мастил: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.07 / О. О. Папейкін ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вперше систематизовано нанодисперсний комплексний надлужний алкілсаліцилат калію, дисперсні частинки якого об'єднуються в надміцелярні утворення - елементи структурного каркасу тиксотропної системи - мастила. Досліджено внутрішню будову міцел комплексного надлужного алкілсаліцилату кальцію, встановлено, що дисперсна фаза тиксотропної системи формується завдяки кальцитній поліморфній модифікації карбонатних ядер. Доведено, що метаборат кальцію, у разі проникнення в міцелярні ядра частково дестабілізує їх, покращує екстплуатаційні характеристики комплексного надлужного алкілсаліцилатного мастила, а 12-гідроксистеарат кальцію, входячи в адсорбційну оболонку, підвищує стійкість надлужних міцел і покращує стабільність колоїдної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.68
Шифр НБУВ: РА382043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Анохін П.Г. 
Установка та процес регенерації відпрацьованих машинних масел: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / П.Г. Анохін ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена розробці нового типу роторного апарату (зі спеціальною конструкцією плівкоутворюючого елементу), який дозволяє здійснити регенерацію машинних масел на малотонажних установках. З використанням методів фізичного та математичного моделювання процесів гідродинаміки та теплообміну, які відбуваються в роторних тонкоплівкових апаратах, було досліджено ефективність різноманітних конструкцій плівкоутворюючих елементів і показано високу ефективність запропонованої конструкції. Запропонований метод розрахунку розмірів апарата, який дозволяє перейти від дослідної установки до промислової, розроблена апаратурно-технологічна схема процесу регенерації відпрацьованих масел.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.91/98-5-02

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського