Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (15)
Пошуковий запит: (<.>U=Л523.09$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Рожков В.С. 
Використання біологічно очищених стічних вод у системах оборотного водопостачання коксохімічних підприємств: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / В.С. Рожков ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено технології з використання біологічно очищених стічних вод коксохімічного виробництва для підживлення систем оборотного охолоджувального водопостачання. Запропоновано метод запобігання карбонатним відкладенням, заснований на конкуруванні біологічних процесів нітрифікації в оборотних системах за лужність оборотної води з процесами накипоутворення. Новедено рекомендації й алгоритм розрахунку усіх якісних і кількісних характеристик використання біологічно очищених стічних вод для підживлення систем оборотного водопостачання. Визначено економічну ефективність використання біологічно очищених стічних вод для підживлення систем оборотного водопостачання ВАТ "Ясинівський коксохімічний завод".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.094 +
Шифр НБУВ: РА356359

Рубрики:

      
2.

Трегубов Д.Г. 
Деструкція хімічних сполук стічних вод процесу коксування вугілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / Д.Г. Трегубов ; Укр. держ. наук.-дослід. вуглехім. ін-т "УХІН". — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Висвітлено питання захисту водного басейну. Розроблено ефективний метод очищення стічних вод, що базується на дії електричних мікророзрядів. Досліджено процес мікродугової деструції хімічних сполук коксохімічних стоків на модельних і реальних розчинах у разі впливу змінної напруги. Запропоновано та досліджено способи інтенсифікації мікродугового розряду. Теоретично аргументовано, підтверджено розрахунками та експериментально спосіб підвищення ефективності мікродугової деструкції хімічних сполук стічних вод в імпульсному режимі введення електричної потужності. Отримано технологічні характеристики й умови ефективного режиму обробки води. Розроблено дослідно-промисловий реактор мікродугового знешкодження стічних вод. Показано можливість глибокого очищення стічних вод від фенолів, масел, інших органічних сполук і роданідів. Розглянуто варіанти використання методу в схемах очищення стічних вод коксохімічного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.094
Шифр НБУВ: РА313248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лісогор О.С. 
Замкнені системи оборотного водопостачання коксохімічних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.С. Лісогор ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено та розроблено замкнені системи оборотного водопостачання коксохімічних виробництв. Висвітлено спосіб підготовки (кондиціонування) стічних вод коксохімічного виробництва для подальшого використання в замкнених системах оборотного водопостачання коксохімічних заводів, який складається з реагентної обробки, механічного й адсорбційного фільтрування та стабілізаційної обробки. Визначено закономірності реагентної обробки та вплив основних технологічних параметрів (швидкості фільтрування, доз реагентів) на якість оброблених стічних вод. Досліджено кінетику та визначено константи сорбції органічних домішок стічних вод коксохімічних виробництв на гідроксидах алюмінію та заліза, основні параметри доочищення за допомогою активованого вугілля. Для визначення механізму процесів кондиціонування використано положення хімічної термодинаміки. Розроблено схему та конструкції окремих вузлів установки кондиціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.094
Шифр НБУВ: РА312386 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Михайловська М.В. 
Знешкодження екологічно небезпечних рідких відходів коксохімічних виробництв: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 21.06.01 / М.В. Михайловська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну технологію знешкодження екологічно-небезпечних рідких відходів коксохімічних виробництв (КВ). Проаналізовано особливості проходження процесів нейтралізації та біологічної очистки даних відходів. Доведено ефективність застосування нейтралізації як першої стадії знешкодження рідких токсичних відходів (РТВ) для зниження надзвичайно високих концентрацій аміаку, фенолів, піридину, солевмісту в РТВ, а також ефективність застосування біологічної доочистки для видалення амонію як другої стадії комплексної технології. Досліджено динаміку вмісту основних забруднювальних речовин та осадження продуктів реакцій залежно від зміни pH. Встановлено Anammox-процес в активних мулах очисних споруд України. Визначено оптимальні технологічні умови проходження даного процесу в РТВ КВ та ефективність його застосування для очистки РТВ від амонію. Доведено, що використання текстурованого волокнистого носія "ВІЯ" інтенсифікує Anammox-процес.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.094
Шифр НБУВ: РА370637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Позняк І.В. 
Одержання стабілізованої полімерної сірки із натрію тіосульфату як відходу промислових виробництв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / І.В. Позняк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Розроблено теоретичні та технологічні засади одержання полімерної сірки з натрію тіосульфату - відходу промислового виробництва. Виявлено технологічні закономірності процесів одержання полімерної сірки. З'ясовано, що полімерна сірка, одержана з відхідних розчинів натрію тіосульфату за фізико-хімічними характеристиками не поступається полімерній сірці торгівельної марки "Krystex". Встановлено, що полімеризований хінгідрон, який знаходиться у відхідному розчні, за кислотного розкладу натрію тіосульфату стабілізує макромолекули полімерної сірки, що позитивно впливає на її якість. Виявлено вплив компонентів розчинів хінгідронного та содо-миш'якового методів очистки, а також температури, співвідношення реагентів на якість та вихід полімерної сірки. Встановлено, що натрій тіоцианат, який міститься у відхідних тіосульфатних розчинах, за кислотного розкладу утворює з нітратною та хлоридною кислотами сполуки, які в подальшому відділити від полімерної сірки практично неможливо, що обумовлює необхідність проведення його попереднього відділення. Виявлено, що найбільш ефективним методом розділення є кристалізаційний. Встановлено, що в процесі вулканізації каучуку полімерною сіркою, одержаною кислотним розкладом тіосульфатних розчинів, які містять полімеризований хінгідрон, утворююється високоякісна гума. Визначено технологічні режими процесів одержання полімерної сірки кислотним розкладом відхідних тіосульфатних розчниів промислового виробництва нітратною та хлоридною кислотами. Розроблено технологічні схеми даних процесів, показано їх економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.09 +
Шифр НБУВ: РА352796

Рубрики:

      
6.

Калініхін О. М. 
Сумісна утилізація твердих побутових відходів і побічних продуктів коксохімічних виробництв: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / О. М. Калініхін ; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше науково обгрунтовано склад паливної композиції й умови переробки сумішей твердих побутових відходів (ТПВ) і побічних продуктів коксохімічних заводів (КХЗ), які забезпечують підвищення екологічної безпеки процесу утилізації відходів за рахунок зниження кількісних показників викидів забруднювальних речовин у атмосферне повітря, а також зменшення частки фітотоксичної форми важких металів у твердому залишку спалення відходів. Вдосконалено теоретичні уявлення у галузі поводження з відходами виробництва та споживання у частині обгрунтування доцільності сумісної утилізації ТПВ і кам'яновугільних фусів як побічного продукту коксохімічних виробництв для одержання альтернативного палива. Вперше, на основі комплексного дослідження складу та властивостей паливних композицій ТПВ з відходами КХЗ встановлено, що застосування кам'яновугільних фусів у якості теплотворної домішки у суміші з побутовими відходами дозволяє підвищити теплоту згоряння та величину виходу летких речовин палива, зменшити вміст золи та вологи в порівнянні з безпосередньою термічною утилізацією ТПВ. Вперше розроблено імітаційну модель процесу термічної утилізації сумішей ТПВ з відходами КХЗ, що відрізняється від існуючих урахуванням стохастичності процесів емісії продуктів згоряння, і дозволяє оцінити стан забруднення атмосферного повітря в зоні впливу гіпотетичного підприємства зі спалення відходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.09 + Н931.1
Шифр НБУВ: РА383565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського