Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (88)Книжкові видання та компакт-диски (69)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Л456$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Позняк О.Р. 
Багатокомпонентні цементи з механо-хімічною активацією для жаростійких матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / О.Р. Позняк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено принципи композиційної побудови модифікованих багатокомпонентних в'яжучих для жаростійких матеріалів, одержаних за допомогою механіко-хімічної активації портландцементів з мінеральними компонентами та комплексними хімічними додатками поліфункціональної дії. Визначено оптимальні склади модифікованих багатокомпонентних цементів для зазначених матеріалів, а також показано їх ефективність у процесі виготовлення блоків, футерування вагонеток, випалу керамічних виробів. Досліджено особливості процесів гідратації та дегідратації модифікованих багатокомпонентних цементів, що вирішує проблему одержання жаростійких матеріалів з підвищеними термомеханічними характеристиками завдяки направленому формуванню мікроструктури цементного каменю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л456.4
Шифр НБУВ: РА320820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Халюшев О. К. 
Бетони на основі композиційних цементів, активованих у високовольтному електричному полі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. К. Халюшев ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2010. — 22 с. — укp.

Визначено оптимальні співвідношення між мінеральними домішками з відходів промисловості Донбасу, на основі яких розроблено склади багатокомпонентних композиційних цементів типу КЦ У/Б-400, які містять замість частини доменного граншлаку та золи-винесення мелений шлак ТЕС, мелений вапняк або пил шамотно-каоліновий, та склади композиційних портландцементів типу ПІД П/Б-К-500, які містять замість частини доменного граншлаку мелений вапняк, пил шамотно-каоліновий або мікрокремнезем, які за показниками якості відповідають вимогам ДСТУ Б В.2.7-46-96.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л456 + Н331.35 + Н626.102.35
Шифр НБУВ: РА375546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Павлюк В.В. 
Золоцементносульфатні в'яжучі речовини, модифіковані кремнеземистими добавками, та бетони на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.В. Павлюк ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади формування золоцементних систем, модифікованих сульфатними та кремнеземистими домішками, що містять максимальну кількість відходів теплоенергетичної промисловості. Показано можливість використання даних композицій для одержання довговічних бетонів з високими структурно-функціональними адаптаційними властивостями. Встановлено зв'язок синтезу міцності штучного каменю на основі модифікованих золоцементних в'яжучих композицій з направленим формуванням кристалохімічно подібних фаз, які можуть зрощуватися між собою. Досліджено вплив пластифікувальних домішок різного механізму дії на властивості цементного тіста. Встановлено, що для модифікації розроблених композиційних в'яжучих речовин доцільно використовувати домішки на основі нафталін-формальдегідних поліконденсатів. Сформульовано загальні принципи композиційної побудови цементів і бетонів на основі модифікованих золоцементосульфатних в'яжучих систем та досліджено їх експлуатаційні властивості.Запропоновано технологію комплексної переробки відходів теплоенергетики, зокрема зол і шлаків ТЕС, та здійснено апробацію розроблених складів бетонів на основі модифікованих золоцементносульфатних в'яжучих речовин за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.64 + Л456.4-32 +
Шифр НБУВ: РА340460

Рубрики:

      
4.

Алейнер О.Б. 
Низьковипалювані гіпсові і змішані в'яжучі із техногенних продуктів та композиційні матеріали на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / О.Б. Алейнер ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л456.2-32

Рубрики:

      
5.

Пушкарь В.І. 
Пластифіковані шлаколужні цементи та бетони на їх основі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / В.І. Пушкарь ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено принципи композиційної побудови пластифікованих шлаколужних цементів (ПШЦ) за рахунок використання у в'яжучій композиції комплексної поверхнево-активної домішки на основі поєднання речовин гідрофобної та гідрофільної дії. Встановлено, що розподіл домішок за ефективністю не відповідає відомим уявленням, які характерні для клінкерних цементних систем, гідратованих водою і змінюються у ряду: гідрофільні ПАР > гідроксикарбонова група нейтралізована лугами > гідрофобні ПАР > аніоноактивні ПАР > синтетичні полімерні ПАР. Оптимізовано склад комплексної домішки з урахуванням виду лужного компонента шлаколужної цементувальної системи, якісних характеристик компонентів і технології виготовлення цементу. Розроблено й оптимізовано склади бетонів класів В40 на основі ПШЦ. Визначено характеристики зміни експлуатаційних властивостей таких бетонів у часі. Запропоновано основи технології виготовлення ПШЦ та здійснено апробацію розроблених складів бетонів на його основі за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л456.3 + Н331.36
Шифр НБУВ: РА375174 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Бондаренко О.П. 
Швидкотверднучі лужні шлакопортландцементи та бетони на їх основі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.П. Бондаренко ; Київ. нац. ун-т буд-а і архіт. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи одержання швидкотверднучих лужних шлакопортландцементних в'яжучих систем, виготовлених за технологією сумісного помелу всіх компонентів в'яжучої речовини та наступного їх замішування водою. Досліджено питання їх одержання на підставі довговічності бетонів, що відрізняються прискореною швидкістю набору міцності та високими експлуатаційними характеристиками. Встановлено, що синтез міцності штучного каменю на основі швидкотверднучого лужного шлакопортландцементу зумовлений спрямованим утворенням низькоосновних гідросилікатів кальцію (афвіліту, CSH (B), скоутиту, піктоліту) та рентгеноарморфної фази гідроалюмосилікатного складу, яка з часом сприяє зв'язуванню лугів у нерозчинні сполуки. Сфомульовано загальні принципи композиційної будови шлакопортландцементних в'яжучих речовин, модифікованих комплексними домішками, одержано бетони на їх основі класів В40 і В45 та досліджено їх експлуатаційні властивості. Запропоновано основи технології виготовлення швидкотверднучого лужного шлакопортландцементу та проведено апробацію розроблених складів бетонів на його основі за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.35 + Л456.32 +
Шифр НБУВ: РА363018

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Олейнік О.М. 
Шлаколужні в'яжучі та бетони з використанням лужних силікатних суспензій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.М. Олейнік ; Крим. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності процесів синтезу рідкого скла та лужних силікатних суспензій (ЛСС) шляхом механохімічної активації техногенних продуктів. Визначено оптимальну енергоємність процесів і основні вимоги до хімічного складу та концентрації сировинних компонентів. Встановлено наявність структурних змін у рідкому склі та виявлено взаємозв'язок характеристик рідкого скла й отриманих ЛСС і технологічних та фізико-механічних характеристик шлаколужних в'яжучих (ШЛВ). Встановлено, що за рахунок змін структури рідкої фази ЛСС у момент синтезу змінюються технологічні характеристики бетонної суміші на основі ЛСС без введення хімічних домішок. Доведено структурні зміни рідкої фази не впливають на міцність ШЛВ і шлаколужних бетонів (ШЛБ). Наведено рекомендації щодо проектування ШЛБ на основі розроблених ЛСС, використання яких дозволяє отримувати декоративні ШЛБ без висолів на поверхні виробів за рахунок додаткового зв'язування вільного лугу в складі новоутворень в'яжучого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102.134 + Л456.3-3
Шифр НБУВ: РА318300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського