Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (43)Книжкові видання та компакт-диски (45)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Л455-1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Алі Ноаман Халід Хуссейн 
Дослідження гідратації та твердіння цементного каменя конденсаційного зволоження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Алі Ноаман Халід Хуссейн ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено фазовий склад продуктів гідратації клінкерних мінералів, що утворюються після конденсаційного зволоження в ущільнених системах у разі подальшого зберігання за нормальних умов. Визначено послідовність перетворення кремнекисневих радикалів гідросилікатів у разі зростання міцності каменя. На підставі результатів експериментальних фізико-хімічних методів досліджень та термодинамічного аналізу одержано кількісні характеристики гідратації портландцементного клінкеру та цементу за умов застосування різних комбінацій конденсаційного зволоження та ущільнення. Розроблено основи двох енергоощадних способів одержання виробів з цементу або бетону, що мають високі показники міцності та витривалості проти сульфатної агресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455-106.5
Шифр НБУВ: РА317464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Ісам Абдель Халім Асад Юсеф 
Дослідження зміцнення цементного каменя для прогнозування властивостей в'яжучого: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Ісам Абдель Халім Асад Юсеф ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 17 с.: рис. табл. — укp.

Визначено математичну модель зміцнення цементного каменя, яка відповідає фізико-хімічному змісту механізмів утворення первинної та вторинної структури тверднення. Досліджено пружні властивості стандартних цементних розчинів під час тужавіння. Установлено кількісний зв'язок між кривими зміцнення стандартних цементних розчинів та мінералогічним складом клінкера. Розроблено новий оперативний спосіб прогнозування активності портландцементного клінкера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455-106.5 +
Шифр НБУВ: РА326178

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Коробко О.О. 
Підвищення тріщиностійкості цементних композицій для ремонту будівельних конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.О. Коробко ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано можливість керування початковими об'ємними зміненнями під час твердіння, а також початковими об'ємними деформаціями та властивостями цеметного каменю шляхом введення до складу в'яжучого кварцового наповнювача різної кількості та питомої поверхні. Запропоновано механізми початкової організації структури цементних композицій залежно від складу їх вихідних часток. Встановлено кількісні значення та досліджено кінетику виявлення об'ємних змінень твердіючих клінкерних мінералів, штучно синтезованих на їх основі полімінеральних систем різних за складом та цементними композиціями. Розглянуто вплив кількості та питомої поверхні кварцового наповнювача на початкові об'ємні деформації, в'язкість руйнування та міцність цементного каменю. Проаналізовано вплив зниження об'ємних змінень твердіючих цементних композицій на покращання їх властивостей. Визначено оптимальні склади цементного в'яжучого, які забезпечують одержання матеріалів з підвищеною тріщиностійкістю та зниженою матеріалоємністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н325 + Л455-106
Шифр НБУВ: РА320298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Ковальчук О.Ю. 
Пінобетон з підвищеними термомеханічними властивостями на основі лужного портландцементу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.Ю. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано й експериментально підтверджено можливість одержання пінобетону з підвищеними термомеханічними властивостями на основі лужного портландцементу для теплової ізоляції високотемпературного устаткування. Установлено взаємозв'язок між компонентним складом, умовами твердіння, фазовим складом новоутворень після гідратації та дегідратації та властивостями штучного каменю на основі лужних портландцементів з використанням алюмосилікатних модифікаторів різних видів. Вивчено вплив піноутворювачів різних функціональних груп на експлуатаційні та термомеханічні властивості лужного портландцементу. Досліджено можливість стабілізації усадкових деформацій за рахунок використання жаростійкого наповнювача - меленого шамоту (у вигляді дрібного наповнювача та тонкомеленому). Установлено можливість створення неавтоклавних лужних пінобетонів за "баротехнологією", що уможливлює створення монолітних ізоляційних конструкцій з підвищеними показниками жаро- та вогнестійкості. Досліджено вплив різних технологічних факторів на експлуатаційні та термомеханічні властивості пінобетонів на основі баротехнології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.741 + Н626.102.7 + Л455-1 +
Шифр НБУВ: РА361608

Рубрики:

      
5.

Горський М. П. 
Розсіювання когерентного випромінювання полікристалічними структурами в процесі їх формування: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.05 / М. П. Горський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано й апробовано метод, заснований на реєстрації флуктуацій інтенсивності розсіяного випромінювання. Метод дозволяє надійно діагностувати утворення вільного вапна у процесі гідратації цементу, утворення кристалів тобермориту, внаслідок зв'язування вільного вапна з кремнеземом, зрощування кристалів тобермориту й утворення цементного каменю. Запропоновано й апробовано кореляційно-оптичний метод визначення функції розподілу частинок за розмірами порошків за будь-якого показника їх заломлення. На основі досліджень інтегрального коефіцієнта дифузного відбивання монохроматичного випромінювання сухим цементним порошком, цементним тістом і каменем і фотоакустичних досліджень визначено основні динамічні параметри процесів гідратації, тужавіння та тверднення цементу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л455-106.5
Шифр НБУВ: РА382873 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського