Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (38)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Л428.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Шуба 
Керамічні наповнювачі на основі системи Al2O3-SiO2-ZrO2 для стоматологічних композиційних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.17.11 / Ірина Володимирівна Шуба ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2009. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6 с03 + Л428.9
Шифр НБУВ: РА365210

Рубрики:

      
2.

Грабар О.І. 
Моделювання, властивості та технології виготовлення багатофункціональної перколяційної кераміки з гідроксилапатиту: автореф. дис... канд. техн. наук: 5.02.01 / О.І. Грабар ; Луцьк. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив основних технологічних параметрів (тиску пресування, температури та часу спікання) на пористість, хімічну стійкість і міцність перкераміки з гідроксилапатиту. Проведено моделювання, розроблено методику і обладнання, виконано експериментальні дослідження хімічної стійкості та дефекту маси за умов статичного та гідродинамічного занурення мікрозразків у розчини з заданим pH. З використанням результатів проведених досліджень і моделювань створено технологію виготовлення перкераміки з оптимальними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.9 +
Шифр НБУВ: РА358176

Рубрики:

      
3.

Пінчук Н.Д. 
Процеси пресування і спікання порошкових сумішей на основі гідроксиапатиту і склоутворюючих компонентів і розробка нового композиційного біоматеріалу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / Н.Д. Пінчук ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено, що спікання вказаних порошкових сумішей може бути віднесене до рідкофазного спікання з добре змочувальною рідкою фазою, яке ускладнене процесами газовиділення з втратою маси та пружною релаксацією. Установлено, що в процесі спікання відбувається спінення розплавленої скломаси, утворення в ній закритих пор та анізотропія об'ємних змін зразків, формування поліпористої структури композитів. Зазначено, що одержані композити мають широкий діапазон властивостей залежно від складу вихідної шихти та використаного технологічного режиму. Доведено, що максимальна пористість зразків композитів досягає 60 %, максимальні розміри пор - 300 мкм, а максимальна міцність на стиск - 217 МПа. На основі дослідження особливостей пресування та спікання порошкових композитів та виявлення генезису їх пористої структури оптимізовано склади та технологічні режими одержання композитів з підвищеними механічною міцністю та біоактивністю. Реалізовано успішну апробацію даних матеріалів як імплантатів у хірургічній практиці, що підтвердило їх високі біоактивні властивості та можливість їх використання як пластичного матеріалу для заміщення дефектів кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.9 + Р.с03 +
Шифр НБУВ: РА325122

Рубрики:

      
4.

Рохмістров Д.В. 
Структурні зміни в зразках гідроксилапатиту з різним вмістом домішок при відпалі в інтервалі температур 20 - 1200°С: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Д.В. Рохмістров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Установлено особливості будови аморфного фосфату кальцію (АФК) під час кристалізації гідроксилапатиту (ГА) з розчину. Визначено, що кластери частинок АФК у процесі синтезу переходять в нанокристали ГА розміром у кілька сталих гратки. Зазначено, що ріст нанокристалів ГА починається наприкінці фазового переходу. Запропоновано модель росту шляхом автоепітаксії нанокристалів ГА. Одержано немонотонну залежність параметрів гратки слабокарбонізованого ГА від граткових домішок в інтервалі температур 20 - 1200°С. Проаналізовано, що хід цієї залежності пов'язано з реакціями домішкових іонів і виділенням газоподібних продуктів даних реакцій з гратки. Виявлено новий ефект активації спікання ГА, обумовлений термічним розкладанням карбонатних іонів, які заміщують фосфатні групи в ГА, і виділенням газоподібних продуктів, що утворилися з гратки, внаслідок чого збільшується загальна концентрація вакансій в об'ємі кристаликів ГА за рахунок появи "домішкових" вакансій, що спричинює інтенсифікацію дифузійних процесів і спікання пресувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В37,022 + Л428.9-3 +
Шифр НБУВ: РА369698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського