Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (223)Книжкові видання та компакт-диски (156)Журнали та продовжувані видання (109)
Пошуковий запит: (<.>U=Л428.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Клим 
Вплив структурної неоднорідності на вологосорбційні фізичні процеси в нанопоруватій діелектричній кераміці MgAl2O4: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Галина Іванівна Клим ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7-101
Шифр НБУВ: РА355826

Рубрики:

      
2.

Чайка Е.В. 
Дослідження процесу деформування ультрадисперсних оксидних порошків при холодному ізостатичному пресуванні з метою одержання високоміцної кераміки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Е.В. Чайка ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 21 с. — укp.

Вирішено актуальну задачу формування з агрегованих ультрадисперсних оксидних порошків пресовок зі структурою, що забезпечує одержання конструкційної кераміки з покращеними функціональними властивостями. Досліджено процес ущільнення порошків за умов холодного ізостатичного пресування (ХІП). Визначено вплив властивостей порошків на процес ХІП, властивості пресовок і спеченої кераміки. Показано, що для виготовлення якісної кераміки є необхідним одержання пресовок з рівномірною структурою, що складається з часток порошку. Розроблено спосіб визначення робочого тиску ХІП, що його забезпечує. За допомогою розробленої математичної моделі досліджено процес ущільнення порошкового матеріалу навколо великої межагрегатної пори. Установлено закономірності процесу та надано рекомендації щодо поліпшення властивостей вихідних порошків. З кераміки на основі диоксиду цирконію виготовлено дослідні партії виробів, що показали високу працездатність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7 +
Шифр НБУВ: РА339530

Рубрики:

      
3.

Лукашук В. В. 
Електронні збудження та люмінесценція вісмутових та вольфрамових оксианіонів у полікристалічних оксидних сполуках: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / В. В. Лукашук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено кристалічну структуру, морфологію поверхні й якісний склад одержаних сполук. Встановлено, що в процесі використання методу дискретного випаровування на аморфних підкладках з плавленого кварцу осаджуються полікристалічні плівки відзначеного хімічного складу. Визначено дисперсійні залежності показника заломлення в спектральній області 400 - 900 нм для тонких плівок. Визначено центри люмінесценції у досліджених зразках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24 + В379.271 + Л428.7-106
Шифр НБУВ: РА373746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Скуратовський І.А. 
Електрофізичні властивості кераміки на основі діоксиду олова для варисторів та сенсорів вологості: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.А. Скуратовський ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено електрофізичні властивості нових матеріалів на основі діоксиду олова, які мають певні функціональні властивості - чутливість до відносної вологості в області слабких електричних полів і варисторний ефект в області сильних полів. Розроблено феноменологічну модель для опису варисторних властивостей кераміки, на основі якої введено й обгрунтовано фізичний параметр (показник нелінійності alpha), що характеризує нелінійність вольт-амперних характеристик варисторних матеріалів. Показано, що величина показника нелінійності alpha є пропорційною швидкості зменшення висоти потенціальних бар'єрів на межах зерен зі збільшенням напруги. Запропоновано механізм чутливості варисторної кераміки до відносної вологості навколишнього середовища, який грунтується на керуванні висотою потенціальних бар'єрів на межах зерен за рахунок дисоціативної адсорбції води на поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7-106 + З843.3 +
Шифр НБУВ: РА360802

Рубрики:

      
5.

Левицька К.Є. 
Заміщені високотемпературні надпровідники типу R123 та R124 на основі купратів рідкісноземельних елементів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / К.Є. Левицька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7
Шифр НБУВ: РА371466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Дуров О.В. 
Змочування та контактна взаємодія матеріалів на основі діоксиду цирконію з металевими розплавами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / О.В. Дуров ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2005. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.705.5 +
Шифр НБУВ: РА337537

      
7.

Юрченко 
Інтенсификація синтезу та дослідження властивостей високотемпературної надпровідної кераміки Bi(Pb)-Sr-Ca-Cu-O: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / Ірина Олександрівна Юрченко ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2000. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7-106-1с
Шифр НБУВ: РА311514

Рубрики:

      
8.

Перекрестов 
Критичний струм високотемпературної надпровідної кераміки Ві2223 у магнітному полі та під тиском: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / Борис Іванович Перекрестов ; НАН України; Фізико- технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.313,022 + В368.2,022 + Л428.7-106
Шифр НБУВ: РА310827

Рубрики:

      
9.

Коршикова 
Одержання монофазної шихти та монокристалів галосилікату лантану (лангаситу) для п'єзотехніки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Тетяна Іванівна Коршикова ; НАН України, Науково-технологічний концерн "Інститут монокристалів". — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7
Шифр НБУВ: РА305822

Рубрики:

      
10.

Шевченко А.Д. 
Особливості деяких сполук з нестабільною граткою для пристроїв електронної техніки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.Д. Шевченко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 30 с. — укp.

Експериментально досліджено вплив зовнішніх дій і, зокрема, високих тисків на одержання та фізичні властивості структурно нестійких матеріалів, перспективних для народно-господарського застосування. З використанням гідравлічного преса зусиллям 2000 т і твердофазних камер високого тиску типу "тороїд" і "сочка" за умов високого тиску розроблено композиційний демпфірувальний матеріал на основі нікеліда титану для застосування його як віброгасного елемента у пристроях електронної техніки, а також у різальному та буровому інструментах із надтвердих матеріалів. Вивчено фізичні властивості отриманого демпфірувального матеріалу для визначення ефективності його практичного використання. За допомогою техніки високого тиску розроблено технологію одержання за умов високого тиску іттрієвої та вісмутової високотемпературних надпровідникових (ВТНП) керамік, а також технологію змочування міддю за умов високого тиску поверхні одержаної ВТНП кераміки. Для визначення можливостей практичного використання матеріалів з нестабільною граткою вивчено особливості фізичних властивостей цих матеріалів під час дії на них термомеханічних навантажень. Встановлено також закономірності зміни електронної структури і динаміки кристалічної гратки за фазових перетворень у структурно нестійких матеріалах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7 + Л428.7
Шифр НБУВ: РА311227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ничипорук О.Б. 
Синтез і властивості високотемпературних надпровідних матеріалів з рідкісноземельними металами в різних ступенях окиснення: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.Б. Ничипорук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Оптимізовано методи одержання надпровідних сполук на основі рідкісноземельних елементів. Досліджено електрофізичні властивості, вміст кисню, умови термічної обробки, а також вплив полімерної фази на властивості високотемпературних надпровідних матеріалів (ВТНП) зразків. Показано, що найбільш оптимальним методом синтезу для лантаноїдвмісних сполук є твердофазний метод. Вивчено характер зміни кисневого індексу, параметрів кристалічної гратки залежно від складу, а також проведено електрофізичні дослідження. Досліджено вплив полімерної фази на властивості ВТНП зразків і встановлено підвищення стійкості полімер-керамічних зразків до дії водяної пари у порівнянні з чистою надпровідною керамікою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7 +
Шифр НБУВ: РА356431

Рубрики:

      
12.

Марійчук Р.Т. 
Синтез і властивості флюорованої ВТНП кераміки на основі сполуки {YBasub2/sub Cusub3/sub Osub{7- delta }/sub}: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Р.Т. Марійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 + Л428.7-106
Шифр НБУВ: РА310971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Олійник О. Ю. 
Синтез і дослідження властивостей нанокристалічної кераміки з фазовим переходом напівпровідник-метал: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.11 / О. Ю. Олійник ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено основи технології держання нанокристалічної кераміки з фазовим переходом напівпровідник-метал. Одержано нанокристалічну оксидну ванадієво-фосфатну склокераміку, яка має покращені фізико-механічні властивості, що зумовлює доцільність її використання як матеріалу для виготовлення критичних терморезисторів та електричних перемикачів. Досліджено рівноважний склад систем V - O - H - Na і V - O - H - S з метою вивчення умов утворення твердих фаз. Встановлено вихідний компонентний склад і температурний режим ведення золь-гель процесу для одержання нанокристалічного діоксиду ванадію. Визначено умови існування стійкого золю з нанодисперсними оксованадієвими частинками. Експериментально обгрунтовано одержання діоксиду ванадію в дві стадії з ванадіту амонію з подальшим термообробленням. Досліджено вплив технологічних параметрів умов одержання склокерамічних зразків на їх фізико-механічні властивості. Проведено випробування критичних терморезисторів та електричних перемикачів, виготовлених з одержаної нанокристалічної ванадієво-фосфатної склокераміки за розробленою технологією, показано їх покращені параметри у порівнянні з відомими елементами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7-1
Шифр НБУВ: РА382539 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Колбунов В.Р. 
Синтез і дослідження електрофізичних властивостей кераміки на основі діоксиду ванадію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Р. Колбунов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено фізико-технологічні засади синтезу нового керамічного матеріалу на основі діоксиду ванадію та ванадієво-фосфатного скла, досліджено його електрофізичні властивості та вплив деградаційних процесів на дані властивості. Запропоновано модель стабільних ізольованих кластерів, що пояснює поводження електричних параметрів діоксиднованадієвої кераміки під час термоциклування. Встановлено, що середній розмір таких кластерів складає близько 0,4 мм. Зразки полімерного композиційного матеріалу на основі діоксиднованадієвої кераміки, що мали товщину майже або менше середнього розміру стабільного ізольованого кластера, виявляли високу стабільність електрофізичних параметрів під час термоциклування. Досліджено вольт-амперні характеристики (ВАХ) синтезованого матеріалу та виконано розрахунок ділянки ВАХ з негативним диференціальним опором, результати якого погоджуються з експериментальними даними. На базі ВАХ діоксиднованадієвої кераміки розраховано ряд її електричних і теплофізичних параметрів. Досліджено вплив циклічного перемикання керамічного зразка електричним полем на дані параметри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + Л428.7-106
Шифр НБУВ: РА315725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Зеленько М.А. 
Синтез та властивості високотемпературної надпровідної кераміки на основі талію та рідкісноземельних елементів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / М.А. Зеленько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Оптимізовано методи одержання надпровідних сполук на основі рідкісноземельних елементів і талію. Установлено та досліджено залежності між хімічним складом, електрофізичними властивостями й умовами термічної обробки. Показано, що найкращим методом синтезу для талійвмісних сполук є твердофазний метод з попереднім одержанням прекурсору. Показано, що введення бісмуту, цирконію та плюмбуму має різний вплив на стійкість керамічних зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7 + Л428.7
Шифр НБУВ: РА351672

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського