Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (707)Книжкові видання та компакт-диски (300)Журнали та продовжувані видання (116)
Пошуковий запит: (<.>U=Л428$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бошицька Н.В. 
Вплив структури і дисперсності порошків тугоплавких нітридів на їх взаємодію з біохімічними та неорганічними середовищами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / Н.В. Бошицька ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.853-1 + Р284.420
Шифр НБУВ: РА312786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Клим 
Вплив структурної неоднорідності на вологосорбційні фізичні процеси в нанопоруватій діелектричній кераміці MgAl2O4: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Галина Іванівна Клим ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7-101
Шифр НБУВ: РА355826

Рубрики:

      
3.

Даніленко І.А. 
Вплив фізичних дій на фазові перетворення та властивості порошкових і консолідованих систем на базі діоксиду цирконію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.А. Даніленко ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2005. — 29 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.251,022 + Л428.61-1 +
Шифр НБУВ: РА337086

Рубрики:

      
4.

Чайка Е.В. 
Дослідження процесу деформування ультрадисперсних оксидних порошків при холодному ізостатичному пресуванні з метою одержання високоміцної кераміки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Е.В. Чайка ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 21 с. — укp.

Вирішено актуальну задачу формування з агрегованих ультрадисперсних оксидних порошків пресовок зі структурою, що забезпечує одержання конструкційної кераміки з покращеними функціональними властивостями. Досліджено процес ущільнення порошків за умов холодного ізостатичного пресування (ХІП). Визначено вплив властивостей порошків на процес ХІП, властивості пресовок і спеченої кераміки. Показано, що для виготовлення якісної кераміки є необхідним одержання пресовок з рівномірною структурою, що складається з часток порошку. Розроблено спосіб визначення робочого тиску ХІП, що його забезпечує. За допомогою розробленої математичної моделі досліджено процес ущільнення порошкового матеріалу навколо великої межагрегатної пори. Установлено закономірності процесу та надано рекомендації щодо поліпшення властивостей вихідних порошків. З кераміки на основі диоксиду цирконію виготовлено дослідні партії виробів, що показали високу працездатність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7 +
Шифр НБУВ: РА339530

Рубрики:

      
5.

Лукашук В. В. 
Електронні збудження та люмінесценція вісмутових та вольфрамових оксианіонів у полікристалічних оксидних сполуках: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / В. В. Лукашук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено кристалічну структуру, морфологію поверхні й якісний склад одержаних сполук. Встановлено, що в процесі використання методу дискретного випаровування на аморфних підкладках з плавленого кварцу осаджуються полікристалічні плівки відзначеного хімічного складу. Визначено дисперсійні залежності показника заломлення в спектральній області 400 - 900 нм для тонких плівок. Визначено центри люмінесценції у досліджених зразках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24 + В379.271 + Л428.7-106
Шифр НБУВ: РА373746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Скуратовський І.А. 
Електрофізичні властивості кераміки на основі діоксиду олова для варисторів та сенсорів вологості: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.А. Скуратовський ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено електрофізичні властивості нових матеріалів на основі діоксиду олова, які мають певні функціональні властивості - чутливість до відносної вологості в області слабких електричних полів і варисторний ефект в області сильних полів. Розроблено феноменологічну модель для опису варисторних властивостей кераміки, на основі якої введено й обгрунтовано фізичний параметр (показник нелінійності alpha), що характеризує нелінійність вольт-амперних характеристик варисторних матеріалів. Показано, що величина показника нелінійності alpha є пропорційною швидкості зменшення висоти потенціальних бар'єрів на межах зерен зі збільшенням напруги. Запропоновано механізм чутливості варисторної кераміки до відносної вологості навколишнього середовища, який грунтується на керуванні висотою потенціальних бар'єрів на межах зерен за рахунок дисоціативної адсорбції води на поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7-106 + З843.3 +
Шифр НБУВ: РА360802

Рубрики:

      
7.

Згалат-Лозинський О.Б. 
Закономірності структуроутворення та формування властивостей нанокомпозитів на основі тугоплавких нітридів титану, алюмінію та кремнію в умовах спікання з контрольованою швидкістю ущільнення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / О.Б. Згалат-Лозинський ; НАН України. Ін-т матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено їх механічні та електричні властивості, а також поведінку в режимі деформації за високих температур для одержання матеріалів з суттєво поліпшеними фізико-механічними властивостями. Охарактеризовано кінетику спікання кераміки на основі нітриду титану в неізотермічних режимах з різною швидкістю нагріву та контрольованою швидкістю ущільнення. Оптимізовано режими спікання нанокристалічних порошків тугоплавких сполук для одержання наноструктурної кераміки. Проаналізовано основи аномально високих фізико-механічних властивостей нанокристалічних матеріалів, а також їх поведінку під час деформації за високих температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.85 +
Шифр НБУВ: РА319692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Левицька К.Є. 
Заміщені високотемпературні надпровідники типу R123 та R124 на основі купратів рідкісноземельних елементів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / К.Є. Левицька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7
Шифр НБУВ: РА371466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Дуров О.В. 
Змочування та контактна взаємодія матеріалів на основі діоксиду цирконію з металевими розплавами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / О.В. Дуров ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2005. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.705.5 +
Шифр НБУВ: РА337537

      
10.

Сидоренко Т. В. 
Змочування та контактна взаємодія металічних розплавів з титанатом барію та деякими іншими керамічними матеріалами з перовськітовою структурою: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / Т. В. Сидоренко ; Ін-т проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України. — К., 2010. — 25 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження процесів змочування, адгезії та контактної взаємодії металічних розплавів з керамічними матеріалами, які мають перовськітову структуру, зокрема, титанатом барію. Встановлено закономірності адгезійних процесів. Досліджено змочування у вакуумі напівпровідникових перовськітових матеріалів 14-ма чистими металами та сплавами, які містять титан. Проаналізовано склад і мікроструктуру міжфазових поверхонь в контактних системах. Запропановано наукове обгрунтування особливостей адгезійних процесів, які відбуваються за участю перовськітової кераміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428 + К663.7
Шифр НБУВ: РА375270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Юрченко 
Інтенсификація синтезу та дослідження властивостей високотемпературної надпровідної кераміки Bi(Pb)-Sr-Ca-Cu-O: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / Ірина Олександрівна Юрченко ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2000. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7-106-1с
Шифр НБУВ: РА311514

Рубрики:

      
12.

Поліщук В.С. 
Інтенсифікація процесів одержання карбідів, нітридів і композиційних матеріалів на їх основі: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.06 / В.С. Поліщук ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2004. — 44 с.: рис. — укp.

Розглянуто сучасні методи промислового виробництва карбідів і нітридів. Досліджено умови та подано технічні рішення інтенсифікації процесів у вібропереміщуваному та вихоровому псевдорозрідженому шарі за умов багаторазових механічних дій на вихідні компоненти у процесі синтезу та у разі рідкофазної взаємодії. Розглянуто умови та запропоновано технічні рішення інтенсифікації синтезу магнітоабразивних порошків на базі карбідів перехідних металів і заліза з простих сполук. Проаналізовано особливості високотемпературних процесів синтезу карбідів і нітридів металів, запропоновано конструкції обладнання для їх реалізації. Наведено дані про особливості хімічного та фазового складу, форми та дисперсності, стану кристалічних граток, фізико-механічних властивостей порошків карбідів і нітридів, синтезованих за різних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1 + Л428.85 +
Шифр НБУВ: РА328712

Рубрики:

      
13.

Кривобок Р.В. 
Кераміка для захисту від електромагнітного випромінювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Р.В. Кривобок ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено можливість одержання електропровідної композиційної кераміки та магнітних композиційних покриттів захисної дії від впливу електромагнітного випромінювання (ЕМВ), що виготовляються за швидкісним режимом випалу. Розроблено технологію та склади електропровідної кераміки та магнітних композиційних покриттів. Встановлено оптимальну концентрацію електропровідної (карбіду кремнію) та магнітної (фериту кобальту) домішок для одержання композицій з мінімальним значенням питомого об'ємного опору та максимальним значенням магнітної проникності зі збереженням фізико-механічних й експлуатаційних властивостей на рівні ГОСТ 6141-91. Досліджено захисні властивості від дії електромагнітного випромінювання у діапазоні частот 50 Гц - 1 200 МГц композиційної кераміки з домішкою карбіду кремнію. Встановлено, що використання розробленої електропровідної кераміки зменшує дію ЕМВ у середньому на 20 дБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428 +
Шифр НБУВ: РА350896

Рубрики:

      
14.

Шуба 
Керамічні наповнювачі на основі системи Al2O3-SiO2-ZrO2 для стоматологічних композиційних матеріалів: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.17.11 / Ірина Володимирівна Шуба ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2009. — 20 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6 с03 + Л428.9
Шифр НБУВ: РА365210

Рубрики:

      
15.

Світличний Є.О. 
Корундова кераміка, модифікована діоксидом цирконію, з підвищеними міцністю та термостійкістю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Є.О. Світличний ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.2 +
Шифр НБУВ: РА346588

Рубрики:

      
16.

Перекрестов 
Критичний струм високотемпературної надпровідної кераміки Ві2223 у магнітному полі та під тиском: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / Борис Іванович Перекрестов ; НАН України; Фізико- технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.313,022 + В368.2,022 + Л428.7-106
Шифр НБУВ: РА310827

Рубрики:

      
17.

Прокопець В.М. 
Лінійні та нелінійні властивості композитних керамічних матеріалів на основі SiC, AlN і $Eroman bold {Si sub 3 N sub 4 }: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.М. Прокопець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

З'ясовано ефективні значення ширини забороненої зони композитних керамік SiO + AlN та виявлено їх залежність від концентрації нітриду алюмінію. Відзначено, що аналіз спектральних залежностей показників заломлення і поглинання у видимій та ультрафіолетовій області, а також застосування наближення ефективного середовища (теорії Бругмена) дає змогу виявити присутність сторонньої домішки - кисню, а також оцінити його кількість. Виконано теоретичні розрахунки кутових залежностей інтенсивності ДГ з використанням відповідних теоретичних моделей нелінійної поляризації для кожного типу кераміки. Для зразків карбіду кремнію та нітриду алюмінію спростережено добре узгодження експериментальних та теоретично розрахованих даних, зокрема виявлено, що якісне узгодження кутових залежностей генерації обумовлене квадрупольною нелінійною поляризацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.85-106.3 +
Шифр НБУВ: РА336952

Рубрики:

      
18.

Лушпенко С.Ф. 
Математичне моделювання теплових процесів у керамічних та надтвердих матеріалах з ідентифікацією їх теплофізичних властивостей: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / С.Ф. Лушпенко ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2007. — 33 с. — укp.

Досліджено теплові процеси у нових конструкційних та інструметальних матеріалах за допомогою математичного моделювання (розв'язання прямої задачі теплопровідності) та ідентифікації їх теплофізичних властивостей (оберненої задачі). Розв'язання прямої задачі базується на перетворенні математичної моделі підстановкою Кірхгофа та її скінченнорізницевій апроксимації. У процесі розв'язання оберненої задачі використовується метод автоматичного підбору. Суттю його стратегії є пошук мінімуму різниці між температурами, одержаними завдяки експерименту та моделюванню. Шукані теплофізичні характеристики задаються поліномами Чебишева, порядок і коефіцієнти яких є результатами пошуку. Ідентифіковано температурні залежності теплопровідності та теплоємності керамічних композитів, металевого скла та надтвердих матеріалів. За результатами математичних експериментів оцінено вплив теплових процесів на ефективність охолодження електронних плат і визначити раціональні режими заточення токарського інструменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428-106 + Л463-106 +
Шифр НБУВ: РА353437

Рубрики:

      
19.

Грабар О.І. 
Моделювання, властивості та технології виготовлення багатофункціональної перколяційної кераміки з гідроксилапатиту: автореф. дис... канд. техн. наук: 5.02.01 / О.І. Грабар ; Луцьк. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив основних технологічних параметрів (тиску пресування, температури та часу спікання) на пористість, хімічну стійкість і міцність перкераміки з гідроксилапатиту. Проведено моделювання, розроблено методику і обладнання, виконано експериментальні дослідження хімічної стійкості та дефекту маси за умов статичного та гідродинамічного занурення мікрозразків у розчини з заданим pH. З використанням результатів проведених досліджень і моделювань створено технологію виготовлення перкераміки з оптимальними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.9 +
Шифр НБУВ: РА358176

Рубрики:

      
20.

Гусєв В.В. 
Наукові основи технологічного забезпечення експлуатаційних характеристик виробів із технічної кераміки при алмазному шліфуванні: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.08 / В.В. Гусєв ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т" . — Донецьк, 2006. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної науково-технічної проблеми забезпечення експлуатаційних характеристик виробів з технічної кераміки. На підставі системного аналізу "життєвого циклу" даного виду продукції запропоновано методологічний підхід щодо формування необхідних експлуатаційних показників поверхневого шару деталей, що сприяє ефективному впровадженню їх у промислове виробництво. Встановлено, що процес шліфування є взаємодією випадкових векторних полів шліфувального круга та заготовки. З використанням даного теоретичного положення описано закономірності усунення матеріалу припуску та формування поверхневого шару деталей. Виявлено функціональний зв'язок між структурою (поверхневою щільністю, лінійними розмірами та кутом орієнтації дефектів) дефектного поверхневого шару виробів з технічної кераміки після алмазного шліфування та силовою дією на поверхневий шар, яка визначається індексом крихкості матеріалу, параметрами процесу обробки та станом робочої поверхні круга. Теоретично й експериментально досліджено спільний вплив дефектів заготовки та обробки кераміки з урахуванням характеру їх формування під час алмазного шліфування (зокрема, напрями оброблювальних дефектів, стани робочої поверхні круга) на напруження у поверхневому шарі деталі, що дозволяє обирати технологію обробки заготовки для забезпечення необхідної ймовірності безвідмовної роботи виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.063.6 +
Шифр НБУВ: РА346656
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського