Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (54)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Л326$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Мачула С.Л. 
Одержання калієвої селітри з хлориду калію та азотної кислоти з застосуванням оксидів марганцю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / С.Л. Мачула ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено раціональні технологічні параметри одержання калієвої селітри прямим методом з хлориду калію та азотної кислоти з використанням регенерованих оксидів марганцю як окисника хлорид-іонів. Наведено константи швидкості та енергію активації реакцій синтезу калієвої селітри та хлору в присутності оксидів марганцю. Виконано рентгенофазові та гермогравіметричні дослідження оксидів марганцю, отриманих в амонійно-аміачному середовищі, підтверджено їх ідентичність штучним оксидам марганцю різного генезису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л326.41
Шифр НБУВ: РА315486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Білогур І.С. 
Технологія азотно-фосфорних добрив із фосфат-глауконітового концентрату: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / І.С. Білогур ; Нац. техн. ун-т "Харків. політех. ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше на підставі експериментальних досліджень та термодинамічних розрахунків, рентгенівських аналізів визначено склад реакцій, що перебігають під час взаємодії фосфат-глауконітового концентрату та нітратної кислоти. Визначено фізико-хімічні умови і технологічні параметри азотно-кислотного розкладання сировини та розроблено принципові технологічні схеми. Встановлено, що азотно-кислотне розкладання сировини відбувається у дифузній області, створено кінетичну модель процесу та знайдено константи швидкості, енергії активації, коефіцієнти масовіддачі. Створено математичну модель, яка дозволяє розрахувати технологічні параметри процесу та хімічний реактор розкладу. Розроблено стабілізовану аміачну селітру з підвищеними фізико-механічними властивостями, встановлено технологічні параметри введення азотно-кислотної витяжки, які дозволяють одержати безпечний у процесі збереження та використання продукт. Доведено їх економічну доцільність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л326.2-3 + Л326.2-3
Шифр НБУВ: РА365079

Рубрики:

      
3.

Дмитрієв Є.І. 
Технологія легкосуспендованих кристалічних комплексних добрив: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Є.І. Дмитрієв ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Для синтезу легкосуспендованих кристалічних комплексних добрив та суспендування їх у споживача розроблено технологічні схеми та встановлено оптимальні параметри даних процесів. Досліджено вплив хімічного складу комплексного добрива та ступеня домішок бентоніту в його рецептуру на температуру початку кристалізації та загальну тривалість кристалізаційного періоду. Експериментально встановлено особливості процесу суспендування для різних марок добрива. Розроблено математичну модель суспендування та перевірено адекватність її реальному процесу. Визначено ступінь домішки бентоніту (1,5 %) для забезпечення максимальної стабільності суспензії, приготовленої на основі добрива. Досліджено аспекти застосування добрива у споживача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л326 +
Шифр НБУВ: РА333507

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського