Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (17)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Л323-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Перекупко Т.В. 
Інтенсифікація процесів комплексної переробки полімінеральних калійних руд Прикарпаття застосуванням органічних реагентів і розчинників: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.01 / Т.В. Перекупко ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1998. — 32 с. — укp.

Захищаються результати теоретичних та експериментальних досліджень, виконаних для розробки трьох принципово нових технологій оксиду магнію з відхідних хлоридмагнієвих розчинів, безхлоридних калійних добрив на базі хлоридвмісного напівпродукту (шеніту) і повної переробки розчинів хвостосховищ калійних виробництв. Обгрунтовано методологічні принципи застосування органічних реагентів і розчинників селективної дії, що дало можливість одержати високоякісні кінцеві продукти з високим виходом, забезпечити ресурсо- та енергозбереження, вирішити ряд питань охорони довкілля. Наведено дані щодо економічної ефективності впровадження запропонованих технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л323-3

Рубрики:

      
2.

Кропивницька Л.М. 
Одержання лангбейнітового концентрату з галіто-лангбейнітового залишку калійних руд Прикарпаття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Л.М. Кропивницька ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі досліджень екстраційної здатності розповсюджених в калійній промисловості екстрагентів зроблено вибір 32 %-ого водного розчину хлориду моноетаноламонію. Розроблено способом одержання безхлоридного кінцевого продукту з високим виходом. Вивчено кінетичні закономірності процесу екстрагування з галіто-лангбейнітового залишку іонів калію та хлору у вибраному водно-органічному розчиннику. На підставі дослідження стадій екстрагування, фільтрування кінцевого продукту, регенерації відпрацьованого екстрагента з одержанням супутніх товарних продуктів - технічного хлориду натрію та безхлоридного калійно-магнієвого добрива встановлено технологічний режим. Розроблено безвідходну циклічну технологічну схему процесу одержання лангбейнітового концентрату. Представлено техніко-економічну оцінку створеної технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л323-3 +
Шифр НБУВ: РА321579

Рубрики:

      
3.

Хацевич О.М. 
Технологія перероблення полімінеральної калійної руди з конверсією важкорозчинних мінералів у каїніт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.М. Хацевич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено технологію переробки полімінеральної калійної руди з конверсією важкорозчинних мінералів у каїніт. За лабораторних умов досліджено процес конверсії лангбейніту з оборотними солями в каїніт. Вивчено кінетику процесу конверсії лангбейніту з карналітом та карналітовим розчином у каїніт. Визначено оптимальну температуру конверсії, розраховано енергію активації, константи швидкості процесу конверсії за різних температур, тепловий ефект реакції конверсії лангбейніту в каїніт. Досліджено поведінку інших важкорозчинних мінералів полімінеральної калійної руди (кізериту, полігаліту) в хлоридмагнієвому розчині. Здійснено порівняльне вивчення способів переробки руди конверсією лангбейніту з оборотними солями в каїніт та з водою - в шеніт, показано переваги конверсії лангбейніту в каїніт. Запропоновано дві технологічні схеми переробки полімінеральної калійної руди з конверсією важкорозчинних мінералів у каїніт.Розраховано собівартість 1 т калімагнезії, одержаної за запропонованою технологією, що становить 557,06 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л323-3 +
Шифр НБУВ: РА348853

Рубрики:

      
4.

Бодак П.М. 
Фізико-хімічні закономірності і технологія одержання безхлоридного калійного добрива на основі високохлоридного виробничого шеніту і селективного екстрагента-моноетаноламіну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / П.М. Бодак ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Захищаються результати теоретичних і експериментальних досліджень, виконаних для розробки технології переробки високохлоридного виробничого шеніту на високоякісне безхлоридне калійно-сульфатне добриво з використанням селективного екстрагента на базі моноетаноламіну. Досліджені фазові перетворення солей, що містяться у вихідному напівпродукті, у водно-органічному середовищі, визначені закономірності впливу технологічних параметрів на основі стадії одержання безхлоридного калійного добрива. Розроблено технологічний режим і технологічну схему процесу одержання безхлоридного калійного добрива, доведено економічну ефективність розробленої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л323-3
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського