Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (28)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Л322.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Іващенко Т.Г. 
Екологічно безпечні процеси утилізації фосфогіпсу і конверторного шлаку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Т.Г. Іващенко ; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Розкрито особливості впливу способів і технологічних рішень на екологічність процесів утилізації фосфогіпсу та конверторного шлаку, якість одержаної під час їх реалізації товарної продукції, як підгрунтя покращення екологічного стану навколо суб'єктів з їх наявністю, а також більш раціонального використання природних ресурсів. Обгрунтовано процес утилізації фосфогіпсу з одержанням гіпсового в'яжучого. Розроблено нові екологічно прийнятні раціональні технології одержання газо- та піногіпсобетону та сухих будівельних сумішей. Зазначено, що як в'яжуче використано напівгідрат сульфату кальцію (СК), одержаного випаленням відвального фосфогіпсу; в основу виготовлення пресованих виробів з фосфогіпсу покладено властивість напівгідрату СК вступати в реакцію з водою з одержанням дигідрату СК. Проаналізовано процес утилізації конверторного шлаку (КШ) з використанням його як дрібнодисперсного наповнювача до пінополімерних ізоляцій, а також як абразивного матеріалу у суміші з відходами виробництва карбіду кремнію. Проведено оцінку еколого-гігієнічних аспектів утилізації фосфогіпсу та КШ і визначено, що впровадження запропонованих удосконалених технологічних процесів призводить до суттєвого покращення екологічного стану навколо стану об'єктів з їх наявністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л322.349 + К327.209.3 + Н393
Шифр НБУВ: РА372688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Василінич Т.М. 
Екстракційна переробка фосфатної сировини гідросульфатами лужних металів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Т.М. Василінич ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні та розроблено технологічні засади процесів екстракційної переробки фосфатної сировини за рахунок заміни сульфатної кислоти сульфатами та гідросульфатами лужних металів. Розроблено технологію переробки забалансових фосфатних руд гідросульфатами лужних металів. Досліджено вплив різних параметрів, зокрема, температури, тривалості, витрати сировинних компонентів на розклад трикальційфосфату у процесі одержання PK-мінеральних добрив. Удосконалено механізм сульфатно-кислотного розкладу трикальційфосфату сульфатною кислотою, згідно з якими одержання дигідрофосфату кальцію відбувається через ланцюг послідовних реакцій. Показано можливість заміни сульфатної кислоти на природні сульфати лужних металів у процесах переробки традиційної та збалансової фосфатної сировими. Виявлено, що вміст поживних компонентів у мінеральних добривах під час розкладу забалансової фосфатної сировини гідросульфатами знаходиться на рівні розкладу апатитового концентрату сульфатною кислотою. На підставі ебуліоскопічних досліджень обгрунтовано оптимальні концентрації реагентів, використання яких дозволяє удосконалити технологію сульфатно-кислотно-солевого розкладу фосфатної сировини з комплексним застосуванням сировинних компонентів та створювати безвідходні технологічні цикли.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л322.3 + Л322.3
Шифр НБУВ: РА361953

Рубрики:

      
3.

Кетанех Осама Мостафа Махмуд 
Зниження техногенного впливу виробництва гранульованого суперфосфату на атмосферу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Осама Мостафа Махмуд Кетанех ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Науково обгрунтовано шляхи інтенсифікації процесу пилогазоочистки газів, що відходять у процесі виробництва гранульованого суперфосфату. Розроблено фізичні моделі взаємодії фаз у шарі регулярної рухомої насадки в режимі спадної прямотечії, а також процесу милоочистки у цьому шарі. Виявлено гідродинамічні закономірності взаємодії фаз за умови спадної прямотечії у даному шарі, яка забезпечує вихроутворення та пульсаційний рух, а також спричинює швидке оновлення поверхні контакту фаз. Одержано профілі концентрації реагентів у рідкій фазі за висотою блоку високоінтенсивного очищення. Розроблено математичну модель процесу пиловловлення в шарі регулярної рухомої насадки в режимі спадної прямотечії, яка враховує різні механізми осадження частинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л322.32 н6 +
Шифр НБУВ: РА337811

Рубрики:

      
4.

Харіков А.М. 
Процес розкладу алжирських фосфоритів у виробництві амонізованого суперфосфату неперервним способом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / А.М. Харіков ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексну оцінку реакційної здатності та вивчено вплив технологічних параметрів на ступінь розкладу алжирських фосфритів у процесі фосфорно-кислотного розкладу. Наведено дані стосовно хімізму одержання суперфосфату з фосфоритів. Вивчено екологічні властивості алжирських фосфоритів і суперфосфатів на їх основі. У результаті дослідно-промислової переробки алжирських фофоритів одержано суперфосфат амонізований гранульований, який відповідає вимогам технічних умов. На підставі даних екологічного контролю розробленого процесу показано його безпеку для навколишнього середовища, населення та виробничого персоналу. За результатами агрохімічних випробувань суперфосфату амонізованого, одержаного з алжирських фосфоритів доведено небезпечність їх застостування. Визначено, що собівартість амонізованого суперфосфату, одержаного з алжирських фосфоритів, нижче, ніж з російського апатитового концентрату Хібінського родовища та складає 313,65 грн/т.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л322.32-3 +
Шифр НБУВ: РА341153

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського