Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (221)Книжкові видання та компакт-диски (75)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Л293$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Сич Н.В. 
Вдосконалення технологій одержання вуглецевих сорбентів з антрациту Донецького басейну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01. / Н.В. Сич ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності термохімічних перетворень антрациту під дією технологічних і хімічних факторів, на підставі яких удосконалено науково-обгрунтовані способи його переробки в сорбційні матеріали. Запропоновано гнучку технологічну схему одержання асортименту адсорбентів екологічного призначення. Виконано системне дослідження оптимізації процесу активації антрациту в температурно-часовому полі. За допомогою методу математичного планування експерименту зроблено прогноз раціональних режимів активації. Показано, що ефективність окиснення визначається температурними умовами ведення процесу, а також ступенем попередньої активації. Розроблено методику хімічної активації, впровадження якої сприяє збільшенню реакційної здатності модифікованого антрациту в 2 - 3 рази, суттєвій зміні поруватої структури, що позначається на збільшенні частки мезопор. Визначено оптимальний ступінь окиснення, що дозволяє у процесі активації одержувати максимально високі значення об'ємів сорбційних пор. Розроблено методику одержання високопоруватих КСМ з експлуатаційними характеристиками, порівнюваними з сорбційними показниками промислових гранульованих вуглів серії СКТ. Складено гнучку технологічну схему комплексної переробки антрациту, реалізація якої дозволить одержувати асортимент сорбційних матеріалів, що складається з 4-х найменувань за умов використання безвідходного за сировиною виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3 + Л525 +
Шифр НБУВ: РА334132

Рубрики:

      
2.

Касьян Н.В. 
Вплив природи темплату на структуру і сорбційні властивості силікатних та германатних екстраширокопористих цеолітів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.В. Касьян ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З'ясовано особливості впливу певних факторів (природи темплату та лужного катіону, концентрації реагентів, співвідношення Si і Al, тривалості старіння реакційної суміші, температури та тривалості гідротермальної обробки) на утворення нових висококремнеземних цеолітів ІРС-1 і ІРС-2. Показано, що в Si-, Al-, Ti-вмісних реакційних середовищах має місце явище селективного, детермінованого особливостями побудови вторинних структурних одиниць цеоліту, включення кремнію, алюмінію та титану в кристалічну гратку ІРС-3 залежно від їх природи, зокрема координаційного числа за киснем. Установлено, що атоми германію відіграють найвагоміщу роль у формуванні головної вторинної структурної одиниці - здвоєних чотиричленних кілець, утворення яких є характерною особливістю кристалізації з германій-вмісних середовищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.252,0 + Л293.7 +
Шифр НБУВ: РА353069

Рубрики:

      
3.

Кравченко О.В. 
Вуглецеві сорбенти для ліквідації нафтових забруднень: Автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / О.В. Кравченко ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено метод одержання вуглецевих матеріалів з рослинної сировини різного типу з використанням низькотемпературної одностадійної карбонізації та їх застосування у технології очистки водних басейнів від нафтових забруднень. Досліджено й оптимізовано процес карбонізації даних матеріалів у температурно-часовому полі. Установлено вплив природи рослинної сировини, її вологості, фракційного складу на нафтопоглинальні властивості одержаних сорбентів. Показано, що структурно-сорбційні характеристики є оптимальними у разі використання тирси сосни як сировини, за цього ефективність очистки водойм, забруднених нафтопродуктами, становить 94 - 95 %. Запропоновано нові вуглець-вуглецеві та вуглець-мінеральні матеріали. Виявлено, що вуглець-вуглецеві сорбенти за співвідношення компонентів 50:50 % мас. проявляють вищі фізико-хімічні параметри у порівнянні з іншими сорбентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3 +
Шифр НБУВ: РА343194

Рубрики:

      
4.

Фролова Л.А. 
Одержання хемосорбенту на основі заліза для глибокого очищення інертних газів від кісню: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Л.А. Фролова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

Розроблено технологію виробництва активного порошку на основі заліза. Одержаний порошок може використовуватися як хемосорбент для глибокого очищення інертних газів від кисню. Технологія передбачає за методом співосадження частинок одержання гетиту голчастої форми, модифікованого кобальтом, що мають високу питому поверхню. Визначено умови осадження гетиту, а саме: співвідношення реагентів, pH ведення процесу, температуру, швидкість подачі повітря. Установлено фазовий склад сполук, що утворюються. Запропоновано математичну модель, яка описує процес осадження. Досліджено кінетику дегідратації гетиту, модифікованого кобальтом. Визначено лімітувальну стадію процесу, енергію активації. Установлено вплив режиму ведення процесу на питому поверхню частинок. Вивчено вплив основних факторів на процес відновлення оксидів заліза до металу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293 +
Шифр НБУВ: РА349461

Рубрики:

      
5.

Приходько Р.В. 
Приготування та властивості каталізаторів на основі синтетичних глин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Р.В. Приходько ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено основні закономірності формування їх кристалічної будови та активних центрів, а також встановлено взаємозв'язок між умовами синтезу та фізико-хімічними і каталітичними властивостями цих матеріалів. Виявлено, що природа двозарядних катіонів, що утворюють октаедричні сітки, істотно впливає на швидкість формування, морфологію, порувату будову та термічну стабільність синтезованих глин. Встановлено, що ці властивості залежать від природи двозарядних структуроутворювальних катіонів та за умов термічної обробки. Наведено високу ефективність розроблених каталізаторів у промислово важливих реакціях гідрознесірчення нафтових фракцій гідроамінування спиртів та синтезу ароматичних амідів. Розроблено технологічні рішення для створення технології виробництва каталізаторів гідрознесірчення нафтових фракцій та гідроамінування спиртів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3
Шифр НБУВ: РА320403 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Санніков М.І. 
Процес модифікування бентонітів сульфатною кислотою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / М.І. Санніков ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Детально проаналізовано кінетику процесу в реакторі з мішалкою та її залежність від режимних параметрів (температури, гідродинаміки та початкової концентрації сульфатної кислоти). Розроблено математичну модель активації та доведено її адекватність реальному процесу, встановлено значення кінетичних коефіцієнтів. Виявлено особливості активації в реакційнозахищеному кульовому млині та показано ступінь її інтенсифікації у порівнянні з таким процесом у реакторі з мішалкою. Досліджено кінетику процесу адсорбції забрудників харчової олії та іонів амонію промислових стоків і технічної води модифікованими бентонітами. Проведено розрахунки, на підставі яких доведено економічну ефективність розглянутого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293.5 +
Шифр НБУВ: РА333945

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Хохлов А.В. 
Розробка технології ліквідації нафтового забруднення довкілля застосуванням біоактивного вуглецевого сорбенту комплексної дії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / А.В. Хохлов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано застосування вуглецевих сорбентів на основі піролізату деревинної сировини під час створення нафтопоглинальних біосорбентів. Установлено оптимальні умови одержання сорбенту-носія для іммобілізації нафтоокиснювальної біоти. Виявлено, що адсорбційні властивості біосорбенту визначаються пористою структурою та хімічною природою поверхні сорбційної матриці, але домінувальним фактором є взаємодія гідрофобної поверхні та вуглеводнів нафти. Досліджено деструктивну активність біосорбенту залежно від типу носія, методу іммобілізації поверхні сорбенту та вибору модифікувального мікробного комплексу. Визначено умови прискореного біорозкладу нафти та нафтопродуктів за дії біосорбенту. Показано, що адаптована нафтоокиснювальна біота, виведена з природного середовища у комплексі з вуглецевими сорбентами на основі піролізату деревини має значний біодеструктивний потенціал і може здійснювати ефективну деградацію нафтозабруднювачів різного типу. Розроблено принципову технологічну схему одержання біоактивного вуглецевого сорбенту за промислових умов. Визначено технологічні прийоми знешкодження нафтозабруднень різного типу з застосуванням біосорбенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*872 + Л293 +
Шифр НБУВ: РА345803

Рубрики:

      
8.

Духно І.М. 
Синтез та електронодонорні властивості N-, O-вмісного активного вугілля: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / І.М. Духно ; НАН України. Ін-т хімії поверхні. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше доведено можливість і запропоновано спосіб регулювання стану азоту й кисню активного вугілля внаслідок зміни ступеня окиснення та температури обробки вихідного вугілля та встановлено кількісні залежності, що дає змогу відповідно певним вимогам змінювати електродонорні властивості одержаного вугілля. Розроблено методику визначення електродонорної здатності активного вугілля, що базується на вимірюванні струмів окисно-відновних процесів за участю вугілля в електрохімічній комірці з розділеними електродними просторами. Визначено залежність електродонорних властивостей від вмісту азоту й кисню у структурі та на поверхні активного вугілля, яку одержано за результатом дослідження сорбційно-каталітичної активності, відновної здатності та потенціалів поверхні синтезованого N-, O-вмісного активного вугілля. Виявлено відповідність одержаних експериментальних даних результатам квантовохімічної оцінки енергетичних параметрів модельних вуглецевих кластерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293 + Г583.252 +
Шифр НБУВ: РА333045

Рубрики:

      
9.

Лисенко Н.Д. 
Структурно-сорбційні властивості вуглецевих мезопористих молекулярних сит, одержаних методом матричної карбонізації: автореф. дис. ... канд. хім. наук: 02.00.04 / Н.Д. Лисенко ; Ін-т фіз. хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання впливу типу матриці на основі кремнеземних мезопористих молекулярних сит (ММС), природи органічних прекурсорів і умов їх матричної карбонізації на фізико-хімічні властивості вуглецевих ММС (ВММС), впливу постсинтетичного модифікування й активації на їх структуру й адсорбційні властивості, зокрема, за відношенням до водню. Виявлено збільшення адсорбційної ємності ВММС з підвищеним ступенем графітизації. Визначено, що в результаті піролізу ацетонітрилу в кремнеземних матрицях типу SBA-15 і KIT-6, а також цеоліті типу BEA формуються просторово впорядковані вуглецеві матеріали, їх часткова графітизація зумовлена відсутністю значних просторових обмежень для росту графічних структур на початковому етапі синтезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293.7 + Г583.25 +
Шифр НБУВ: РА369418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Ларін В.А. 
Сумісне подрібнення та сушіння природних цеолітів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / В.А. Ларін ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено сумісне подрібнення та сушіння природних цеолітів у млині самоподрібнення "Аерофол". Розроблено математичну модель сумісного помелу та сушіння цеолітів. На підставі аналізу моделі з використанням даних експериментальних досліджень встановлено, що процес лімітується помелом. Апробовано сушіння цеолітів за методом "киплячого" шару та фільтраційного руху сушильного агенту. Встановлено залежність фракційного складу готового продукту від режимних параметрів процесу (витрати сушильного агенту та заповнення млина матеріалом), що дає можливість зміною даних параметрів регулювати фракційний склад кінцевого продукту в залежності від вимог споживачів. На основі аналізу даних досліджень розроблено гнучку технологічну схему для випуску цеолітової продукції різного складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293.7
Шифр НБУВ: РА311013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Тамаркіна 
Термоліз і активація викопного вугілля, структурно модифікованого в системі HNO3-Ac20: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Юлія Володимирівна Тамаркіна ; НАН України; Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2002. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3
Шифр НБУВ: РА323180

Рубрики:

      
12.

Черкашина Н. І. 
Технологія одержання сорбційних матеріалів на основі лігніну для утилізації рідких радіоактивних відходів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.08 / Н. І. Черкашина ; Севастоп. нац. ун-т ядер. енергії та пром-сті. — Севастополь, 2011. — 16 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено безводний метод механохімічної модифікації лігнінованої сировини, який дозволяє значно збільшити сорбційну й іонообмінну ємності, визначено оптимальні параметри його здійснення, запропоновано структурну схему молекули лігніну після модифікації. Розроблено технологію одержання сорбенту ФОЛІОКС-КМП (кісточковий модифікований порошковий). Вперше запропоновано математичну модель процесу очистки рідких радіоактивних відходів сорбентом ФОЛІОКС-КМП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3 + Л362.092.204-3
Шифр НБУВ: РА385437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського