Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=К751.013$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Макаров С.М. 
Підвищення ефективності механічної обробки деталей з використанням полімервмісних МОТЗ: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / С.М. Макаров ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2008. — 24 с. — укp.

Здійснено теоретичні й експериментальні дослідження з метою вирішення проблеми підвищення ефективності механічної оброби сталевих деталей після її проведення за рахунок застосування домішок високомолекулярних з'єднань до мастильно-охолоджувальних технологічних засобів (МОТЗ). Обгрунтовано вплив різних процесів і явищ, що відбуваються у зоні різання на пластично деформований матеріал лезом різального інструменту. Для систематизованих трьох груп сталей установлено залежності зносостійкості різального інструменту, енергосилових характеристик і якості поверхні у процесі механічної обробки у різних МОТЗ з урахуванням технологічних характеристик процесу різання (швидкості, подачі та глибини різання). Показано, що введення полімерної присадки в МОЗТ суттєво підвищує зносостійкість різального інструменту (до 5-ти разів) та знижує енергосилові витрати на процес (від 1 до 35 %) та поліпшення якості обробленої поверхні (до 50 %). Показано, що процес механічної обробки у полімерній МОТЗ необхідно представляти як сумісну дію обробляючого інструменту й активних продуктів (водню та вуглецю), які виникають за дії високої температури у зоні обробки з високомолекулярного складника МОТЗ. Ріжуче лезо інструменту, вдавлюючись у оброблюваний метал, зумовлює перебіг у ньому пружних і пластичних деформацій, а також стадію руйнування. Активні продукти, хемосорбуючись і дифундуючи в поверхневий шар металу, знижують рівень його поверхневої енергії та межову напругу текучості. Накладення діючих хімічних і механічних факторів призводить до зниження енергосилових затрат на обробку. За цього на ріжучій кромці інструменту у процесі роботи накопичується пірополімерний залишок як активний вуглець, який виконує роль змазки, та дифундує у матеріал, утворюючи тверді, зносостійкі карбідні фази. Розроблено комплекс устаткування, методику досліджень і поправочні коефіцієнти до технологічних характеристик механічної обробки сталей, наведено рекомендації щодо їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-15 + К751.013 +
Шифр НБУВ: РА358606

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського