Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (93)Книжкові видання та компакт-диски (35)
Пошуковий запит: (<.>U=К722.521.204.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Хитько О.Ю. 
Графітизуюче модифікування чавунних прокатних валків у ливарній формі: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.16.04 / О.Ю. Хитько ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 18 с. — укp.

Розв'язано науково-прикладну задачу підвищення якості виливків прокатних валків модифікуванням їх осьової зони, що забезпечує покращання їх фізико-механічних і експлуатаційних властивостей. На підставі результатів проведених наукових і експериментальних досліджень розроблено високоефективну технологію внутрішньоформенної обробки чавунів графітизувальним модифікатором оптимального складу для валків з пластичним і кулястим графітом, механічні й експлуатаційні властивості яких перевершують аналогічні властивості валків, виготовлених за серійними технологіями. Запропоновано й експериментально обгрунтовано застосування математичної моделі твердіння чавунного прокатного валка за умов введення плавкого модифікатора. Наведена модель описує стан елементів зазначеної системи після заповнення ливарної форми та після модифікування, а також її стан та теплові процесі, які в ній відбуваються. За допомогою розробленоої моделі є можливим моделювання процесу тверднення розплаву за різних варіантів конфігурації модифікатора, діаметра валка, теплофізичних властивостей металу та ливарної форми. Наведено алгоритм розрахунку процесу твердіння виливка, реалізованого як комп'ютерної програми. Відзначено, що обробка розплавів запропонованим графітизувальним модифікатором дозволяє підвищити механічні та службові властивості матеріалу валків, утилізувати відходи, які раніше не використовувалися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.943 + К722.521.204.2 +
Шифр НБУВ: РА365360

Рубрики:

      
2.

Лещенко О. І. 
Забезпечення параметрів точності та шорсткості формоутворюючих поверхонь валків сортового прокату при обробці на верстатах з ЧПУ: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / О. І. Лещенко ; ДВНЗ "Приазов. держ. техн. ун-т". — Маріуполь, 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Зроблено внесок у розвиток векторної моделі формоутворювальної системи лезової обробки, структурні ланки якої складають замкнутий контур. Вперше вирішено способом точного розрахунку траєкторії переміщення інструменту за виконання всіх умов формоутворення, визначених рівнянням твірної складно-профільної поверхні та початковою інструментальною поверхнею, задачу підвищення точності обробки різцями з стандартними ріжучими пластинами циліндрової форми, для яких проекція ріжучої кромки на основну площину - еліпс. Розроблено метод кругової апроксимації траекторії переміщення інструменту. Науково обгрунтовано дослідження механізму формування висоти мікронерівностей поверхонь змінної кривизни в процесі лезової обробки високоміцного чавуну за однакових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.521.204.2
Шифр НБУВ: РА380164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Шевченко О.В. 
Композиційні плазмові покриття на основі порошків валкових чавунів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / О.В. Шевченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 20 с. — укp.

Створено технологію плазмового напилювання зносостійких покриттів економнолегованими матеріалами на основі порошків з відходів механічної обробки валкових чавунів. Досліджено структуру та морфологію порошків зі шламів валкових чавунів і встановлено їх технологічну придатність для газотермічного напилювання зносостійких покриттів без додаткового подрібнення. Виялено неоднорідність порошків зі шламів хромонікелевих валкових чавунів за хімічним складом та структурою. Запропоновано їх визначення як механічної суміші частинок з різним змістом і морфологією карбідних фаз. Вперше враховано вплив структурної неоднорідності чавунних порошків на умови їх плазмового нагрівання, а також структуру та фазовий склад покриттів. Виявлено принципові розбіжності у формуванні структури плазмових покриттів, напилених порошками високохромистих чавунів та їх механічними сумішами з порошком міді. Вперше досліджено триботехнічні характеристики композиційних плазмових покриттів з механічних сумішей порошків валкових чавунів з порошками нікелевого сплаву, що самофлюсуються, і міді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.057.2-18 + К722.521.204.209 +
Шифр НБУВ: РА334207

Рубрики:

      
4.

Жегур 
Розробка наукових основ раціональної конструкції чавунних кокілів підвищеної стійкості з литими калібрами для прокатних валків: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / Олександр Анатолійович Жегур ; Національна металургійна академія України. — Д., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.521.204.2
Шифр НБУВ: РА365828

Рубрики:

      
5.

Іванова Л.Х. 
Теоретичні основи та практичні методи одержання литих прокатних валків із комплексномодифікованих чавунів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.04 / Л.Х. Іванова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2008. — 35 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади вибору рідкісноземельних металів для модифікування білих, половинчастих і сірих валкових чавунів, а також застосування комплексних модифікаторів на їх основі. Установлено закономірності формування структури та властивостей матеріалу прокатних валків з відбілом та з невираженим відбілом з чавунів з кулястим або вермикулярним графітом. Досліджено проблему освоєння прогресивних технологій модифікування чавунів для прокатних валків та їх теплової обробки. Теоретично обгрунтовано та підтверджено на практиці результати, на підставі яких розроблено високоефективні технології позапічної обробки валкових чавунів комплексними модифікаторами оптимальних складів для валків відбілених та з невираженим відбілом, механічні й експлуатаційні властивості яких значною мірою перевершують аналогічні властивості валків, виготовлених за серійними технологіями. Запропоновано й експериментально обгрунтовано застосування відходів спеціальних виробництв (шлаків, що містять рідкісноземельні метали, ніобій або цирконій, а також надпровідникових сплавів, що містять ніобій, титан, мідь або олово) як легувальних елементів. Відходи та суміші, які містять модифікувальні та легувальні компоненти, використані для лиття чавунних прокатних валків. Обробка розплавів відходами та запропонованими сумішами дозволяє зменшити витрати легувальних хімічних елементів, підвищити механічні та службові властивості матеріалу валків, утилізувати відходи, які раніше не використовувалися. Установлено оптимальні режими теплової обробки, зокрема з гарячого посаду валків з комплексномодифікованих чавунів з кулястим або вермикулярним графітом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.308 + К722.521.204.2 +
Шифр НБУВ: РА355366

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського