Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (55)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=К66-15$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Селівончик Т.В. 
Акустико-емісійна оцінка воднево-корозійного розтріскування сталей: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Т.В. Селівончик ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2007. — 20 с. — укp.

Створено теоретико-експериментальні засади оцінювання воднево-корозійного руйнування конструкційних сталей, які працюють під впливом відповідного середовища з одночасною дією механічного навантаження. Досліджено процеси зародження та розвитку мікро- та макротріщин у конструкційних сталях під дією зазначених фізико-хімічних чинників і пружні динамічні поля, які за цього виникають у твердому тілі. Для ефективного виявлення цих процесів розроблено науково обгрунтовані підходи щодо акустико-емісійного діагностування тріщиноподібних дефектів на засадах механіки руйнування та з використанням акустико-емісійної моделі оцінки виникнення та докритичного розвитку корозійно-водневих тріщин у металічних тілах. Створена модель передбачає врахування фізико-хімічних процесів, що відбуваються у металі (зокрема у вершині тріщин) під час електролітичного переносу водню та наводнення з газової фази, а також домінувальної дії механізму водневого окрихчення. Показано, що ранні стадії зародження та розвитку тріщиноподібних дефектів корозійно-водневого походження супроводжуються дискретними сигналами акустичної емісії, за допомогою яких є можливим визначення механізмів водневого чи корозійного розтріскування сталей, ступінь їх об'ємної пошкодженості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.230.622.3 + К66-15 +
Шифр НБУВ: РА353370

Рубрики:

      
2.

Капінос Л.В. 
Водневий чинник у корозійному розтріскуванні зварюваних конструкційних сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / Л.В. Капінос ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано роль водневого чинника у сірководневому корозійному розтріскуванні під напругою (СКРН) низьколегованих роторних і трубних сталей та їх зварних з'єднань (ЗЗ), а також розроблено на даній основі методи підвищення їх корозійно-механічної тривкості. На підставі досліджень опірності низьколегованих сталей СКРН та залежності їх тривкості від потенціалів поляризації, проникливості водню, визначення концентрації залишкового водню у зруйнованому металі, поляризаційних електрохімічних, металографічних та фактографічних досліджень показано, що руйнування вказаних сталей реалізується за умов активно-пасивного переходу поверхні, а головну роль відіграє дифузійно-рухливий водень. Підтверджено ефективність рафінування трубних сталей металургійними методами, зокрема, електрошлаковим переплавленням, з метою підвищення їх опору СКРН. Оптимізовано режими зварювання, термічної обробки ЗЗ, хімічний склад зварювального дроту щодо забезпечення належної довготривалої міцності ЗЗ у сірководневих середовищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.062.8 + К66-15
Шифр НБУВ: РА309328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Білий О.Л. 
Оцінка тріщиноутворення біля концентраторів напружень за циклічного навантаження сталей в корозійних середовищах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.Л. Білий ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2005. — 17 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано методи оцінки міцності сталей біля концентраторів напружень різного типу, які враховують фізико-хімічну взаємодію матеріалу з корозійним середовищем. Визначено критерій, за якого відбувається зародження корозійно-втомної макротріщини, спричинене певною комбінацією локального ефективного напруження у зоні процесу та густини струму електрохімічного розчинення металу на його деформованій поверхні. Розроблено аналітичний метод прогнозування розвитку корозійної виразки (як потенційного концентратора напружень) у тришаровому матеріалі, що базується на закономірностях зміни густини корозійних струмів в околі виразки, розрахованих за запропонованим методом еквівалентного електрода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-15 + К222.230.622.3 +
Шифр НБУВ: РА336002

Рубрики:

      
4.

Бассараб А.І. 
Роль корозійного чинника в процесах корозійно-ерозійного руйнування конструкційних сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / А.І. Бассараб ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто основні закономірності прояву корозійного чинника в умовах кавітації конструкційних сталей різного структурного стану відповідно до природи та складу рідких середовищ, а також розроблено на даній основі методи оцінки агресивності корозійних середовищ та підвищення опору корозійно-ерозійному руйнуванню (КЕР). На підставі електрохімічних досліджень поверхні, деформованої у процесі кавітації, а також порівняльної оцінки опору сталей КЕР у корозійно інертних та агресивних середовищах, розкрито важливу роль корозійного чинника в процесах руйнування. Наведено експериментальну методику порівняльної оцінки ефективності інгібування КЕР та визначено перспективи інгібіторного захисту сталей від КЕР із домінуючим впливом корозійного чинника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.230.628 + К66-156.1
Шифр НБУВ: РА307939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського