Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=К653.7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Кошарська Л.В. 
Вплив одночасної дії електромагнітних полів і високошвидкісного тертя на трибологічні властивості сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / Л.В. Кошарська ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено взаємний вплив електромагнітних полів і високошвидкісного тертя ковзання на динаміку процесу тертя ковзання та формування властивостей поверхневих і глибинних шарів сталей. Встановлено, що електромагнітні поля інтенсифікують у разі високошвидкісного тертя процеси, які призводять, залежно від умов, до підвищення або зниження зносостійкості сталей, ефектів зміцнення чи зниження міцності робочої поверхні, що відбивається на внутрішніх напруженнях, корозійній стійкості, вмісті вуглецю у приповерхневих шарах та їх мікроструктурі. За даних умов вплив змінних магнітних полів на деформовані силами тертя шари більш ефективний, ніж постійних тієї ж напруженості, і, особливо, за наявності у зоні фрикційного контакту рідких чи консистентних мастил, що містять вуглець. На базі отриманих закономірностей розроблено новий фрикційно-магнітний метод підвищення триботехнічних характеристик експлуатаційних поверхонь деталей машин і на прикладах вузлів тертя суднових механізмів здійснено його впровадження з економічним ефектом за рахунок підвищення зносостійкості, корозійної стійкості та заміни легованих сталей вуглецевими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 + К653.7
Шифр НБУВ: РА313533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кусий Я.М. 
Технологічне забезпечення фізико-механічних параметрів поверхневих шарів металевих довгомірних циліндричних деталей вібраційно-відцентровим зміцненням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Я.М. Кусий ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено технологію зміцнювальної обробки металевих довгомірних циліндричних деталей за методом вібраційно-відцентрової зміцнювальної обробки (ВВЗО) для забезпечення необхідних фізико-механічних параметрів поверхневих шарів виробів з метою підвищення їх довговічності. Запропоновано аналітичні залежності для визначення основних динамічних характеристик за умов методу ВВЗО, зокрема, зусилля контактної взаємодії робочих органів електромагнітного зміцнювача та оброблюваної поверхні металевої довгомірної циліндричної деталі. На підставі теорії математичного планування експерименту одержано нелінійні емпіричні залежності для визначення фізико-механічних параметрів якості матеріалу поверхневого шару (мікротвердості, товщини зміцненого шару та ступеня зміцнення) металевих довгомірних циліндричних деталей як функцій основних технологічних параметрів. Встановлено оптимальні значення основних технологічних параметрів методу ВВЗО. Розроблено конструкції електромагнітних пристроїв і допоміжного спорядження для вібраційно-відцентрового зміцнення зовнішніх і внутрішніх поверхонь металевих довгомірних циліндричних деталей. Створено методику розрахунків і розроблено прикладне програмне забезпечення для визначення оптимальних конструктивних параметрів електромагнітних зміцнювальних пристроїв з пружними системами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К653.781
Шифр НБУВ: РА321452

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського