Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (28)Книжкові видання та компакт-диски (14)
Пошуковий запит: (<.>U=К616.33-5-02$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Марущак П.О. 
Вплив частоти та форми циклу навантажування на високотемпературну циклічну тріщиностійкість біматеріалу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / П.О. Марущак ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено, що короткотривала витримка у разі максимального навантаження протягом 10 с у 5 - 6 разів зменшує швидкість поширення тріщини втоми-повзучості. Розроблено інженерний метод визначення ресурсу роботи ролика МБЛЗ з тріщиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.33-5-02 +
Шифр НБУВ: РА334376

Рубрики:

      
2.

Бондаренко В.І. 
Лінійна індукційна магнітогідродинамічна машина з модульною обмоткою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / В.І. Бондаренко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Доведено, що конструктивною особливістю магнітогідродинамічної машини є виконання обмотки з масивних стрижнів безпосередньо з'єднаних із вторинною обмоткою узгоджувального трансформатора в єдиному блок-модулі. Зазначено, що позитивний ефект досягається усуненням усіх контактних з'єднань, між вторинною обмоткою трансформатора та індуктора, відсутністю ізоляційних матеріалів, що сприяє ефективній тепловіддачі через усю поверхню модуля та дозволяє експлуатувати обмотку індуктора зі щільністю струму, що перевищує припустиму у два-три рази, високим коефіцієнтом заповнення паза, компактністю та високою технологічністю всього пристрою. Одержано основні розрахункові співвідношення для визначення електромагнітних навантажень двигуна та загальної потужності пристрою для регулювання рідкометалевого розплаву у заглибленому стакані кристалізатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.33-5-02 +
Шифр НБУВ: РА324122

Рубрики:

      
3.

Антикуз О. В. 
Обгрунтування параметрів руху кристалізатора машини безперервного лиття заготівок і вдосконалення його конструкції: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.08 / О. В. Антикуз ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено вплив частоти зворотно-поступального руху кристалізатора на процес виникнення стоячих хвиль на дзеркалі металу в кристалізаторі. Утворення хвиль відбувається за умов збігу даної частоти хитання з власною частотою коливань рідини, а також зменшення нижнього межового значення частоти хитання з 3,1 до 2,1 Гц і росту коефіцієнта несинусоїдальності з 0,5 до 0,7. Пов'язане із цим коливання рівня металу знаходиться в межах від 10 до З0 мм. Його підтримка на заданому рівні дозволяє виключити незаплановані зупинки слябової МБЛЗ у цілому. Розширено уявлення щодо несинусоїдального закону руху кристалізатора у випадку згладжування кривої прискорення на прямій на ділянці зміни напряму його руху. Встановлено, що в цьому випадку у разі зміни напрямку руху кристалізатора відсутній різкий зріст прискорення (удар) і на 15 - 25 % максимальне значення прискорення нижче у порівнянні з традиційним несинусоїдальним законом. Встановлено, що процес розвитку стоячих хвиль на вільній поверхні рідкого металу в слябовому кристалізаторі сприяє явищу переносу шлаку з усієї поверхні металу до вузьких граней кристалізатора і оголенню частини дзеркала металу, що викликає ріст в 2 - 2,5 раза амплітуди хвильових коливань. Зазначено, що наслідком значного збільшення амплітуди хвильових коливань поверхні металу є затягування шлакових часток у метал, у результаті чого відбувається його забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.33-5-02
Шифр НБУВ: РА376591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сотніков О.Л. 
Попередження відхилень параметрів коливального руху кристалізатора МБЛЗ на основі розвитку методів діагностики механізму хитання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.08 / О.Л. Сотніков ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2008. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено залежність радіуса хитання кристалізатора машини безперервного лиття заготівок (МБЛЗ) (радіуса дуги кола - траєкторії руху точки робочої грані гільзи кристалізатора з великим радіусом кривизни) від амплітуд коливання столу хитання. Удосконалено метаметичну модель механізму хитання кристалізатора МБЛЗ із зазорами у підшипниках шарнірів шляхом автоматичного синтезу рівнянь руху. З використанням даної моделі встановлено закономірності відхилення параметрів коливального руху кристалізатора МБЛЗ у разі зміни технічного стану підшипників шарнірів механізму хитання (збільшення радіального зазору). На підставі встановлених закономірностей визначено припустиме значення сумарного зазору в підшипниках шарнірів механізму хитання. Удосконалено діагностичну модель механізму хитання кристалізатора МБЛЗ. Визначено діагностичні параметри, розроблено базові правила розпізнавання та встановлено межі розрізнення несправних станів підшипників шарнірів механізму хитання на основі дискримінантних функцій параметрів коливального руху кристалізатора МБЛЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.33-5-02 +
Шифр НБУВ: РА362655

Рубрики:

      
5.

Руденко Р.В. 
Удосконалення конструкції та теоретичне обгрунтування параметрів проміжного ковша МБЛЗ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.08 / Р.В. Руденко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено конструкцію проміжного ковша МБЛЗ з газліфтними камерами та триплитовим шиберним затвором. Газліфтна камера праціює в безперервному режимі, що забезпечує циркуляцію розплаву сталі між приймальною зоною ковша та газліфтною камерою, здійснення обробки розплаву сталі аргоном та можливість інжектуванню в нього твердих модифікаторів та лігатури з відсіканням шлаку. На підставі відомих закономірностей гідродинаміки створено математичну модель гідродинамічних процесів газліфтної камери. Вперше отримано аналітичні залежності масової витрати розплаву сталі, який транспортується, та об'ємної витрати транспортувального газу (аргону) від геометричних параметрів газліфтної камери для її оптимального режиму. Проаналізовано та розв'язано задачі проектування газліфтних камер з оптимальними параметрами, що відповідають технологічним вимогам. За результатами експериментів, проведених на лабораторному стенді, підтверджено адекватність розробленої математичної моделі гідродинамічних процесів газліфтної камери. Розроблено, спроектовано та виготовлено триплитовий шиберний затвор з пружно-балансирною системою притискання вогнетривких плит та електромеханічним приводом на основі кіл Кардана. Проведено лабораторні дослідження роботи триплитового шиберного затвора, що підтвердили його працездатність. На підставі відомого методу кінцевих елементів створено математичну модель для визначення параметрів напружено-деформованого стану основних елементів затвора, що дозволило отримати аналітичну залежність, завдякій якій можна розрахувати припустиму силу притискання плит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К616.33-5-02
Шифр НБУВ: РА315221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського