Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (33)Книжкові видання та компакт-диски (30)
Пошуковий запит: (<.>U=К500.147.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Трушаков Д.В. 
Автоматизована система неруйнівного контролю порушень суцільності металу при виготовленні деталей циліндричної форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Д.В. Трушаков ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2004. — 19 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень щодо удосконалення неруйнівного контролю відповідальних деталей гідронасоса шляхом створення автоматизованої системи даного процесу на основі методу вихорових струмів. Запропоновано спосіб повного відсторонення від впливу зазору між вихорострумовим перетворювачем і контрольованою поверхнею феромагнітного виробу. Здійснено технічну реалізацію макетів вихорострумового дефектоскопа та автоматизованої системи на базі однокристального мікроконтролера сімейства MCS51.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.147.3-7 с108 +
Шифр НБУВ: РА332637

Рубрики:

      
2.

Тимченко М.І. 
Вторинні алюмінієві сплави для корпусів гідронасосів з різним залишковим ресурсом машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / М.І. Тимченко ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено статистичне дослідження експлуатаційної стійкості корпусів гідронасосів типу НШ 32У-2 та встановлено причини виникнення їх технічних ушкоджень. Виявлено, що фізико-механічні та експлуатаційні властивості корпусів з вторинних алюмінієвих сплавів суттєво залежать від хімічного складу використаного брухту. Наведено оцінку хімічного складу, мікроструктури та властивостей одержаних вторинних алюмінієвих сплавів. Розроблено прогнозуючі математичні моделі для забезпечення необхідного наробітку корпусів гідронасосів з різних композицій алюмінієвого брухту шляхом обгрунтування складових частин сплаву. Зазначено, що розроблена методика дозволяє прогнозувати диференційовану якість корпусів насосів, виготовлених за умов переробки брухту. Обгрунтовано можливість виробництва та ефективного використання п'яти категорій якості корпусів гідронасосів типу НІШ під час проведення ремонтних робіт машин різного терміну експлуатації. Показано вплив механічних та експлуатаційних показників, а також хімічного складу на визначення категорії якості. Встановлено можливість мінімізації вартості корпусу гідронасосів та її визначення з розрахунку забезпечення необхідного залишкового ресурсу машини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.147.3-3 +
Шифр НБУВ: РА339761

Рубрики:

      
3.

Ісмаілова Н.П. 
Параметричне геометричне моделювання спряжених поверхонь черв'ячних фрез для обробки робочих органів гідравлічних машин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Н.П. Ісмаілова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано нове розв'язання задачі геометричного моделювання. Визначено геометричну форму черв'ячних фрез для обробки гвинтів гідравлічних насосів і машин. Розроблено автоматизований спосіб обкатки та формування гвинтових криволінійних поверхонь за наперед заданими параметрами. За допомогою теореми про миттєві обвідні аксоїдів розроблено спосіб формування чистових черв'ячних фрез з просторовою ріжучою кромкою з великим кутом підйому витків. Наведено аналітичний опис кінематичних параметричних пар, використання якого дозволяє проектувати кінематичні пари з нелінійним дотиком підвищеної точності. Результати роботи впроваджено у процесі проектування високопродуктивних черв'ячних фрез з застосуванням розроблених автоматизованих підпрограм в Компас-графік. Запропонований спосіб для формування спряжених нелінійчастих поверхонь та розроблені програми впроваджено на машинобудівних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.147.3-56 + К634-56-02 +
Шифр НБУВ: РА366765

Рубрики:

      
4.

Рябенков І.О. 
Підвищення ефективності фінішної обробки деталей гідроапаратури на основі вибору раціональної структури і параметрів операцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / І.О. Рябенков ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено ефективні операції фінішної механічної обробки деталей гідроапаратури. Обгрунтовано технологічні закономірності формування параметрів якості у разі абразивної та лезової обробок з урахуванням температурного та силового факторів, що дозволило зробити вибір раціональної структури та параметрів операцій. На підставі аналітичного визначення миттєвої та середньої температури та глибини проникнення тепла в поверхневий шар оброблюваної деталі під час шліфування обгрунтовано умови підвищення якості та продуктивності обробки, що створюються у разі суттєвого зниження інтенсивності тертя зв'язки круга з оброблюваним матеріалом та за умов збільшення швидкості обертання круга. Теоретично узагальнено результати проведених досліджень температури під час шліфування та показано визначальну роль середньої температури у формуванні параметрів якості обробки під час шліфування, зумовленої тертям зв'язки круга з оброблюваним матеріалом. Теоретично доведено можливість суттєвого підвищення якості, точності та продуктивності обробки отворів за рахунок застосування технології високошвидкісного фрезерування кінцевими фрезами. Проведено експериментальну перевірку теоретичних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.147.3 +
Шифр НБУВ: РА366527

Рубрики:

      
5.

Рижков Ю. В. 
Підвищення зносо- і корозійної стійкості делалей об'ємного гідроприводу нанесенням іонно-плазмових покриттів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / Ю. В. Рижков ; Придніпров. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено нові наукові та технологічні основи нанесення плазмового покриття. Вперше встановлено оптимальну товщину плазмового покриття, яка дорівнює 6 мкм, її перевищення викликає відшарування, а зменшення - зниження зносостійкості робочих поверхонь деталей. Обгрунтовано ефективність застосування іонно-плазмового методу для нанесення покриттів на робочі поверхні деталей. Наведено спеціальне трикомпонентне покриття, досліджено його вплив на формування структури й експлуатаційні властивості деталей гідроприводів. Здійснено промислове впровадження розробки у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.147.3
Шифр НБУВ: РА375325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Черкун В. В. 
Підвищення зносостійкості цапф шестерень гідронасосів фінішною антифрикційною безабразивною вібраційною обробкою: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.04 / В. В. Черкун ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше запропоновано та розроблено наукові основи нового напряму фінішної антифрикційної безабразивної обробки (ФАБО) - процесу фінішної антифрикційної безабразивної вібраційної обробки (ФАБВО), що грунтується на поєднанні чотирьох видів рухів деталі й інструмента: обертання деталі, обертання та поздовжньої подачі інструмента з осциляцією останнього. Розроблено теоретичну модель процесу ФАБВО, яка описує поведінку матеріалів деталі й інструмента за осциляції останнього поперек шорсткості поверхні деталі, в якій дію ударної хвилі розглянуто як сумарну від розповсюдження її поздовжньої та поперечної складових з різною швидкістю, що викликає підвищення ефективності вибіркового перенесення матеріалу. Доведено, що ФАБВО заперечує підвищення якості й антифрикційних властивостей матеріалу деталей за рахунок руху інструмента поперек шорсткості сталевої поверхні, яка одержана за попередньої механічної обробки. Встановлено взаємозв'язок між параметрами ФАБВО, який дозволяє керувати процесом початкового періоду зношування за наявності вибіркового перенесення матеріалів контактуючих тіл. На прикладі цапф шестерень гідронасосів розроблено технологічну схему обробки, яка дозволяє скоротити період припрацювання та підвищити зносостійкість цапф шестерень за рахунок попередньої підготовки поверхонь контактуючих тіл до вибіркового перенесення у триботехнічній системі: сталь - мідний сплав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.147.3
Шифр НБУВ: РА385393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Кленов О. С. 
Технологічне забезпечення бездефектної обробки деталей гідроапаратури на фінішних операціях: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / О. С. Кленов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2011. — 21 с. — укp.

Розроблено ефективні фінішні операції бездефектної обробки деталей гідроапаратури на підставі оптимізації структури та параметрів за температурним критерієм. Теоретично обгрунтовано умови зменшення основного часу обробки за даної температури шліфування на підставі періодичного переривання процесу шліфування за рахунок застосування багатопрохідної обробки та переривчастого шліфування. Встановлено, що за забезпечення повного охолодження деталі між проходами круга ефективним є виконання шліфування з постійними швидкістю деталі та глибиною шліфування, а за часткового охолодження деталі - зі зменшуваною за проходів швидкістю деталі та збільшуваною глибиною шліфування. Доведено можливість істотного підвищення продуктивності обробки за даної температури за рахунок застосування шліфування із зменшуваною в часі швидкістю знімання припуску. Вперше теоретично встановлено наявність екстремуму залежності температури шліфування від глибини шліфування за даної продуктивності обробки. Розроблено математичну модель визначення енергоємності шліфування й обгрунтовано умови її зменшення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.147.3
Шифр НБУВ: РА379651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського