Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (305)Книжкові видання та компакт-диски (24)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=К391.91-18$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Сухова О.В. 
Закономірності структуроутворення та властивості композиційних матеріалів з метастабільними складовими: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.01 / О.В. Сухова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2003. — 32 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено закономірності структуроутворення композиційних матеріалів з метастабільними складовими та створено принципи цілеспрямованого керування їх експлуатаційними властивостями. Запропоновано критерій для класифікації структури меж поділу в композиційних матеріалах залежно від стійкості фаз наповнювачів за дії розплавлених зв'язок. Закономірності структуроутворення досліджених композиційних матеріалів пояснено на електронному рівні в межах моделі конфігураційної локалізації валентних електронів. Розроблено склади та технології просочення пічним способом нових композиційних матеріалів з метастабільними складовими, призначених для зміцнення поверхні деталей металургійного та енергетичного устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18 +
Шифр НБУВ: РА326430

Рубрики:

      
2.

Васютін Є.В. 
Зарядові і розмірні ефекти в металевих кластерних структурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Є.В. Васютін ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено вплив зарядових і розмірних ефектів на енергетичні та транспортні характеристики низькорозмірних металевих структур. Вивчено еволюцію потенціалу іонізації металевого кластера й енергії прилипання електронів у разі послідовної зміни форми кластера від пластини до нитки. Встановлено, що в низькорозмірних системах температурна залежність хімічного потенціалу визначається систематикою енергетичних рівнів. Виявлено, що температурний градієнт даної залежності може змінювати знак. Удосконалено фізичну модель кулонівської нестійкості позитивно та негативно заряджених металевих кластерів різної симетрії з урахуванням дискретності електронного спектра. Одержано критичні розміри позитивно та негативно межово заряджених кластерів Au, Ag, Al, Na, K та Pb. Наведено кількісну оцінку ефекту електрострикції металевих кластерів, які знаходяться в діелектричній матриці. Показано можливість виникнення аномальної електрострикції, що обумовлено стисканням деяких частинок після зарядки. Модифіковано теорію одноелектронного тунелювання крізь металеві квантові точки, зокрема, у науковий обіг введено контактну різницю потенціалів, розраховано знак і величину дробового залишкового заряду, встановлено обмеження на кулонівську нестійкість острівкового електрода. Вперше одержано аналітичний вираз для ширини струмової щілини. Показано, що залежність струмової щілини (область відсутності струму на ВАХ) від розміру кластера повинна бути коливального характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18 + В372.8,022 +
Шифр НБУВ: РА350588

Рубрики:

      
3.

Хоменко О.В. 
Оптимізація структури, властивостей та умов виготовлення Cr - Cu композицій для дугогасильних вакуумних контактів з підвищеною електроерозійною стійкістю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / О.В. Хоменко ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Вивчено особливості структуро- і фазоутворення та фізико-механічних властивостей порошкових композицій Cu - Cr, а також мікроструктурних змін робочого шару Cu - Cr контактів під впливом дуги. Вивчено морфологію, хімічний і гранулометричний склад одержаних порошків, проведено термодинамічне моделювання хімічної взаємодії хрому та міді з основними домішками. Проведено аналіз мікроструктурних змін у робочому шарі контактів Cu - Cr за умов, наближених до експлуатаційних. Розроблено та затверджено технічні умови У3-4312068-2066-96 на заготовки вакуумних дугогасильних контактів з композиційного матеріалу ХМ50В-КМ та впроваджено технологію їх виробництва на державному підприємстві "Генератор" (м.Київ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18 +
Шифр НБУВ: РА350984

Рубрики:

      
4.

Івасишин А.Д. 
Підвищення високотемпературної і корозійної циклічної тріщиностійкості сплавів системи Ti - Si - Al - Zn: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / А.Д. Івасишин ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2005. — 17 с. — укp.

Розглянуто проблеми структурної оптимізації металокомпозитних матеріалів з метою підвищення їх опору втомному руйнуванню за умов сумісної дії циклічного навантаження та з урахуванням експлуатаційних особливостей (високої температури або корозійного середовища). Проведено експериментальні випробування нових сплавів системи Ti - Si - Al - Zr. Оцінено вплив компонентного складу та структури на характеристики високотемпературної та корозійної циклічної тріщиностійкості даних сплавів у литому, термообробленому та термодеформованому станах. За допомогою мікрорактографічних досліджень встановлено зв'язок між механізмами руйнування та структурними особливостями матеріалів. Досліджено електрохімічну поведінку металокомпозитів і визначено швидкість регенерації пасиваційної плівки на свіжоутвореній поверхні. Встановлено функціональні властивості сплавів системи Ti - Si - Al - Zr за умов дії експлуатаційних середовищ на підставі діаграм конструкційної міцності, що враховують тріщиностійкість на трьох ділянках кінетичної діаграми та міцність на згин. Проведено порівняльне дослідження властивостей сплавів системи Ti - Si - Al - Zr і традиційних титанових сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К290.622.3 + К391.91-18 +
Шифр НБУВ: РА337117

Рубрики:

      
5.

Ханіна О.А. 
Процеси міжмолекулярного фотоіндукованого перенесення електрона в наноструктурних титанокремнеземах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / О.А. Ханіна ; НАН України. Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка. — К., 2007. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості електронної взаємодії складних органічих сполук з поверхнею бінарних нанорозмірних титанокремнеземних композитів. Установлено взаємозв'язок між їх фотокаталітичною активністю у реакціях фотомінералізації органічних токсичних сполук і вмістом діоксиду титану, структурою та фотоелектрохімічними характеристиками. Проведено систематичне дослідження залежності спектрально-люмінесцентних властивостей адсорбованих органічних молекул від вмісту діоксиду титану в матеріалах. Вивчено вплив діоксиду титану у титанокремнеземах на процеси фотоіндукованого між- та внутрішньомолекулярного переносу електрону в адсорбованих Twist Intramolecular Charge Trasfer (TICT) молекулах і молекулярній парі антрацен (An) - диметиланілін (DMA). Показано, що кислотні центри поверхні сприяють фіксації молекул і перешкоджають конформаційним змінам молекул та їх взаємній дифузії, повністю змінюючи їх фотохімічні та фотофізичні властивості. Вивчено проміжні продукти фотолізу піренметанолу й антрацену та пари антрацен-диметиланілін на поверхні титанокремнеземів під дією лазерного опромінення та виявлено утворення триплету та катіон-радикалу, які є інтермедіатами процесів окиснення аценів. Установлено важливу роль адсорбції як первинної стадії фотокаталізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18 + Г582.2 +
Шифр НБУВ: РА350676

Рубрики:

      
6.

Демченко Г.Ю. 
Синтез і кристалічна структура сполук у системах Er-{Fe,Co,Ni}-Al-Ge: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / Г.Ю. Демченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.511.04 + К391.91-18
Шифр НБУВ: РА370560 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Чорновол В. О. 
Структура і корозійна стійкість композиційних матеріалів Cu-Mo, Cu-W, отриманих методом електронно-променевого випаровування-конденсації: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / В. О. Чорновол ; НАН України, Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М. Францевича, Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Встановлено, що конденсатам Cu-W, Cu-Mo притаманна ієрархія шаруватої структури на мікро- та субмікрорівнях, особливості якої залежать від природи тугоплавкої складової, її взаємодії з міддю за присутності домішок і технологічних параметрів процесу. У композиційних матеріалах (KM) Cu-W, Cu-Mo виникнення шаруватості спостерігається у разі вмісту вольфраму та молібдену 4 - 5 %(мас.) і 7 - 8 %(мас.). Показано, що загальне підвищення концентрації тугоплавкого компоненту супроводжується підвищенням меж міцності, плинності та зниженням параметрів пластичності. На підставі комплексних досліджень встановлено залежність корозійної стійкості композитів від процентного співвідношення компонентів. Дослідження стійкості KM Cu-Mo, Cu-W до температури 1000 °С показали, що зростання вмісту вольфраму в KM Cu-W підвищує стійкість системи до окиснення, а швидкість перебігу корозійних процесів гальмується. З підвищенням вмісту молібдену в KM Cu-Mo стійкість до окиснення знижується, швидкість корозії прискорюється. Дослідно-промислові випробування КМ як електричних контактів, засвідчили позитивний ефект використання KM Cu-Mo як розривних контактів з оптимальним вмістом молібдену до 7 - 8 %(мас.) та KM Cu-W як вакуумних контактів для дугогасних камер з оптимальним вмістом вольфраму 52 - 54 %(мас).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18
Шифр НБУВ: РА380485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Вуйчик М.В. 
Фотолюмінесценція та комбінаційне розсіювання світла у самоіндукованих наноострівцевих структурах CdSe/ZnSe: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.В. Вуйчик ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено структурні та композиційні властивості самоіндукованих наноострівцевих структур CdSe/ZnSe, одержаних за методом молекулярно-променевої епітаксії. Показано, що спектральне положення максимуму фотолюмінісценції визначається ефектом інтерфузії Cd і Zn в області вставки та залежить від номінальної товщини вставки. Установлено, що форма та положення дефектної смуги випромінення наноструктур залежить від температури вимірювань та енергії збудження, що зумовлено локалізацією структурних дефектів у різних частинах гетероструктури. Уперше виявлено та досліджено антистоксову фотолюмінесценцію наноструктур CdSe/ZnSe. Механізм її збудження пояснено з використанням моделі двоступеневого процесу збудження через реальні проміжні глибокі енергетичні рівні. Показано, що за резонансного збудження форма смуги випромінення наноструктури CdSe/ZnSe визначається сильною взаємодією локалізованих екситонів з оптичними фононами вставки. Одержані результати інтерпретовано у рамках моделі екситонного краю рухливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91-18 + В379.24,022 + В371.236,022 +
Шифр НБУВ: РА339837

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського