Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (72)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=К262$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Гуцайлюк В.Б. 
Вплив попереднього циклічного навантаження на опір крихкому руйнуванню теплостійкої сталі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / В.Б. Гуцайлюк ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив попереднього циклічного навантаження на опір крихкому руйнуванню теплостійкої сталі 15Х2МФА. Виявлено основні закономірності впливу параметрів попереднього циклічного пружнопластичного деформування на характеристики механічних властивостей, напруження сколювання, тріщиностійкость сталі. Доведено, що у ході циклічного пружнопластичного деформування зменшується частка внутрішньозернового руйнування, що переважає у недерформованому стані, зростає частка міжзернового руйнування у пластично деформованому матеріалі. Удосконалено модель руйнування тіла з тріщиною в процесі статичного навантаження з урахуванням впливу попереднього циклічного навантаження за умов стабільного та нестабільного росту тріщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К262.206.223
Шифр НБУВ: РА315744 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Вініченко В.С. 
Дослідження і розробка високотемпературних композиційних матеріалів для тонкостінних оболонок: Автореф. дис.... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.С. Вініченко ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання створення волокнистих і волокнисто-шаруватих високотемпературних композиційних матеріалів, доцільності використання економнолегованого нікелевого сплаву та шаруватої ніобієво-титанової композиції як матриць, зміцнених вольфрамо-ренієвими волокнами, для виготовлення деталей ракетних двигунів. Встановлено, що за температур, які циклічно змінюються протягом декількох годин, доцільно використовувати менш сумісний з вольфрамо-ренієвими та більш міцний за підвищених температур сплав ЕК64, ніж термодинамічно більш сумісний з зазначеними волокнами, і менш міцний за підвищених температур сплав ВЖ98. Доведено, що в шаруватій ніобієво-титановій матриці найбільш ймовірною причиною знеміцнення вольфрамо-ренієвих волокон за умов термічної дії є дифузія вуглецю із матеріалу волокон до титанового прошарку. Розроблено рекомендації щодо усунення даного дефекту, визначено технологічні режими одержання композиційних матеріалів, які використано на підприємствах для виготовлення насадків радіаційного охолодження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91 + К262
Шифр НБУВ: РА321566

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Нестеров О.В. 
Дослідження та розробка економнолегованої феритної жаростійкої сталі для системи вихлопного тракту автомобілів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.В. Нестеров ; Запоріз. держ. техн. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-034.3 + К262.2
Шифр НБУВ: РА307753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ямшинський М.М. 
Ливарні жаростійкі сталі для виробів, що працюють в агресивних середовищах при температурах до ~250~ C: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / М.М. Ямшинський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено комплекс ливарних, механічних та спеціальних властивостей, а також структуру жаростійких сталей. Визначено оптимальний вміст у них хрому, алюмінію, вуглецю та титану, що забезпечує найкращі технологічні й експлуатаційні характеристики. За результатами рентгенографічних і структурних досліджень установлено, що розподіл легувальних елементів за перерізом стінок виробів є рівномірним, що забезпечує їх тривалу експлуатацію за умов високих температур. Розроблено технології плавлення рекомендованих сталей для виготовлення з них виливків різних габаритних розмірів і призначення. Зазначено, що запропоновані технології апробовано за виробничих умов, показано перспективність використання хромоалюмінієвих сталей для виготовлення жаростійких литих деталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К262.2 + К327.96 +
Шифр НБУВ: РА338733

Рубрики:

      
5.

Марков А.Д. 
Оцінювання деградації зварних з'єднань теплостійких сталей у високотемпературному наводнювальному середовищі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / А.Д. Марков ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Установлено відповідність зміни мікроструктури МШ після високотемпературної водневої деградації за експлуатаційних і лабораторних умов. В обох випадках деградація МШ має прояв у трансформації голкового фериту у глобулярний зі збільшенням діаметра зерна фериту, що спричиняє зниження міцності. Внаслідок поглинання феритної оторочки на межах колишніх аустенітних зерен і ослаблення меж феритних зерен карбідами знижується опір крихкому руйнуванню. Запропоновано за умов оцінювання високотемпературної деградації МШ паропроводів користуватися рекомендаціями: випробувати на розтяг радіально орієнтовані зразки на відміну від прийнятих в енергетиці осьових і тангенціально орієнтованих зразків, оскільки перші чутливіше відображають зміни в МШ після його експлуатації; використовувати електролітичне наводнювання під час випроб зразків розтягом, з метою підсилення чутливості механічних характеристик до деградації металу зварного з'єднання (ЗЗ); оцінювати граничний стан експлуатованого МШ за інверсією впливу абсорбованого металом водню на ефективний поріг циклічної тріщиностійкості з позитивного до негативного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К262.207.5 + К641-18 +
Шифр НБУВ: РА351935

Рубрики:

      
6.

Кулішов С. Б. 
Прогнозування довговічності розвитку тріщин до критичних розмірів в жароміцній сталі ЕП517-Ш при сумісному впливі втоми та повзучості: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.02.04 / С. Б. Кулішов ; Ін-т пробл. міцності ім. Г.С. Писаренка НАН України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження впливу конструкційних та експлуатаційних чинників на критичні характеристики в'язкості руйнування та кінетику розвитку тріщин в жароміцній сталі ЕП517-Ш, що широко застосовується для виготовлення дисків газотурбінних двигунів. Показано, що в діапазоні температур 20 - 450 °С за циклічного навантажування з витримками до 3 600 с. швидкість росту тріщини в сталі ЕП517-Ш є інваріантною характеристикою сплаву по відношенню до перерахованих чинників, що пропонує методику прискореного визначення характеристик тріщіностійкості. Зазначено, що завдяки високій пластичності сплаву руйнування зразків з тріщинами, що виходять з різних концентраторів, завжди відбувається за нетто-напружень, вищих за умовну межу плинності. Показано, що прогнозування періоду докритичного розвитку тріщини за трапецеїдальної форми циклу здійснюється за допомогою даного рівняння, в якому реалізовано лінійну гіпотезу підсумовування швидкостей росту тріщин за умов сумісної дії втоми та повзучості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К262.206.223
Шифр НБУВ: РА376763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Коваленко В.В. 
Структура, фазові переходи і ліквації при твердінні та термічній обробці теплостійких сталей з підвищенням експлуатаційних властивостей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / В.В. Коваленко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі результатів металографічного дослідження процесу кристалізації сталей, а також впливу на характер первинної структури перегріву розплаву та швидкості твердіння, виявлено послідовність фазових перетворень. Описано механізм перитектичного твердіння та вплив на даний механізм хімічного складу сталей залежності структурних характеристик від термокінетичних параметрів твердіння. Проаналізовано залежності структурних характеристик сталі 25 ХЗМЗНБЦА-Ш від режимів електрошлакового процесу, а також залежності експлуатаційних властивостей від рівня ліквидації та виду шихти. З урахуванням особливостей руйнування розроблено рекомендації з підвищення структурної однорідності та комплексу властивостей сталі. Встановлено, що оптимізація термокінетичних параметрів виплавки та термічної обробки сталей дозволяє досягти значного підвищення ступеню легованості первинного твердого розчину, однорідності розподілу евтектичної складової та зниженню її кількості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К262.204.3 +
Шифр НБУВ: РА336173

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського