Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (248)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>U=К233.107$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Винар В.А. 
Закономірності корозійно-втомного руйнування поверхнево зміцнених алюмінієвих сплавів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / В.А. Винар ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліжено вплив на особливості корозії та корозійно-втомного руйнування алюмінієвих сплавів різних методів поверхневої пластичної деформації та з нанесеними гальванічними покриттями. Досліджено вплив поверхневого пластичного деформування дробоструминною обробкою та обкочуванням роликами на корозійні, втомні та корозійно-втомні властивості алюмінієвих сплавів Д16Т і АК9М2, а також вплив на них шорсткості й електрохімічної гетерогенності поверхні, яка формується внаслідок її обробки. Проаналізовано механізм і характер руйнування сплавів за умов втоми та корозійної втоми. Досліджено вплив нікелевого та цинкового гальванічних покриттів (які наносяться і метою підготовки поверхні для паяння та зварювання) на корозійно-електрохімічні, втомні та корозійно-втомні властивості алюмінієвого сплаву Д16Т. Показано, що нанесені цинкове та нікелеве покриття підвищують корозійну тривкість сплаву, проте знижують межу втоми за умов нанесення на шліфовану поверхню. Попередня пластична деформація поверхні усуває негативний вплив покриттів і підвищує втомну та корозійну міцність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.107 +
Шифр НБУВ: РА344791

Рубрики:

      
2.

Юречко 
Інженерія зносостійкої поверхні сплавів алюмінію при їх електроіскровому легуванні матеріалами на основі систем AIN-Ti(Zr)B2 та LaB6-ZrB2: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Дмитро Віталійович Юречко ; НАН України; Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.107 + К663.053.3
Шифр НБУВ: РА346227

Рубрики:

      
3.

Шурінов Р.В. 
Орієнтаційні зміни та закономірності виникнення й розвитку тріщин у процесі пластичної деформації двовимірних полікристалів алюмінію при кімнатній температурі: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Р.В. Шурінов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень закономірностей виникнення та розвитку тріщин у процесі пластичної деформації за умов активного навантаження з постійною швидкістю полікристалічних зразків алюмінію з різним розміром зерен за кімнатної температури, описано механізми їх руйнування. Виявлено можливість впливу на дані механізми наявності зміцнювального покриття. Показано, що пластична деформація може супроводжуватися різними орієнтаційними змінами, пов'язаними з кристалографічним ковзанням, утворенням первинної та вторинної ротацій. Експериментально встановлено, що виникнення тріщини в тілі зерна відбувається у разі його певної кристалографічної орієнтації або у випадку формування добре розвиненої ротаційної структури. Проведено дослідження мікродефектної структури двовимірних полікристалів алюмінію та встановлено, що причиною виникнення тріщин є пори на межах загального типу, які виникають у результаті термічної обробки або у процесі пластичної деформації. Доведено, що за допомогою покриття можна впливати на послідовність здійснення релаксаційних процесів, що обумовлює зміну характеру руйнування зразків і їх механічних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.107.3 + К233.107.3
Шифр НБУВ: РА362308

Рубрики:

      
4.

Аюпова Т.А. 
Особливості структури, фазовий склад доевтектичних силумінів з підвищеними механічними властивостями при комплексному впливі стронцію, скандію та фізичних способів оброблення розплаву: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Т.А. Аюпова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення міцності та пластичності доевтектичного силуміну АК7ч, що містить комплекс стронцій - скандій, з метою розширення можливостей його застосування для виготовлення деталей за методом лиття та методами обробки тиском. З використанням методу фізико-хімічного моделювання проведено розрахунок ступеня спрямованості міжатомних зв'язків у сплаві АК7ч у разі додавання стронцію, скандію та комплексу стронцій - скандій. Установлено, що максимальна металізація міжатомних зв'язків у сплаві АК7ч досягається за умов модифікування комплексом стронцій - скандій, що забезпечує високі механічні властивості. Уперше експериментально встановлено закономірності впливу гідроциркуляційної та водневої обробки розплаву силуміну АКч, що містить комплекс стронцій - скандій, на структуру, фазовий склад і властивості матеріалу. За методом прокатки одержано штабу завтовшки 2,4 мм з заготовки з максимальною товщиною 11 мм, що дозволяє розширити можливості використання ливарного сплаву АК7ч для виготовлення виробів за методом лятта та методом обробки тиском. Проведено дослідно-промислове випробування технологічних параметрів комплексної фізико-хімічної обробки сплаву АК7ч у рідкому стані за умов ТОВ "Втортех".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.107 +
Шифр НБУВ: РА365078

Рубрики:

      
5.

Федченко Н.А. 
Підвищення якості сплавів на основі алюмінію шляхом використання електрогідроімпульсної обробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Н.А. Федченко ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено можливості використання екологічно чистого та мало витратного методу електрогідроімпульсної обробки (ЕГІО) для поліпшення технологічних властивостей та підвищення механічних характеристик сплавів на основі Al, в тому числі виплавлених з використанням вторинної сировини. Показано, що ЕГІО підвищує рідкоплинність, призводить до більш рівномірного розподілу елементів у сплаві, зменшує газонасиченість і пористість, подрібнює макро- та мікрозерно, збільшує дисперсність евтектики, сприятливо впливає на її морфологію та форму надлишкових фаз. Встановлено загальні закономірності впливу параметрів ЕГІО на структурні характеристики сплавів. Найбільш значущим є запасена енергія W, варіювання якої викликає зміну розмірів макро- та мікрозерна за екстремальним законом з мінімумом при W = 1,25 - 2,5 кДж. Аналогічно на пористість впливає частота подачі імпульсів f. Екстремальний характер зміни розмірів зерна від W пояснюється з позицій сучасних уявлень про кластерну будову рідкого металу. Час обробки та f менше впливають на структурні характеристики сплавів. Визначено оптимальні параметри обробки, за яких забезпечуються найкращі властивості: пористість зменшується на 20 - 40 %, одночасно підвищується міцність ( ~ на 10 %) і пластичність ( ~ на 25 - 40 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.107 + К343.14
Шифр НБУВ: РА317722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Синиціна Ю.П. 
Формування структури сплаву АМг6 у зварних з'єднаннях виробів відповідального призначення тривалого терміну експлуатації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Ю.П. Синиціна ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано температурні умови утворення кластерних з'єднань певних морфологічних типів у розплаві промислового сплаву АМг6. Розроблено раціональні режими охолодження зварних з'єднань у виробах відповідального призначення для їх тривалого зберігання. Визначено кількісні характеристики структури кластерних утворень у розплаві даного сплаву в інтервалі надліквідусних температур. Описано процеси, що відбуваються у сплаві, вивчено їх вплив на структуроутворення за умов твердіння на основі алюмінію, а також процеси природного старіння у зварних з'єднаннях сплаву. Розглянуто умови зернограничного окрихчування зварних з'єднань сплаву після перегріву до температур, що забезпечують структурні зміни порядку розташування атомів. Розроблено режими зварювання з урахуванням перегріву сплаву та визначено критерій для зварних з'єднань виробів. Розкрито зв'язок між виділенням надлишкових фаз на основі Al і Mg по межах зерен та структурою кластерних утворень у сплаві. Досліджено структуроутворення сплаву в процесі плавлення та твердіння у температурному процесі. Наведено рекомендації з вибору типу зварювання для виробів відповідального призначення для тривалого зберігання до початку експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.107.5 + К233.207.5 + К641-18 +
Шифр НБУВ: РА350942

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського