Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (214)Книжкові видання та компакт-диски (46)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=К233.104.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Андрющенко В.А. 
Вплив особливостей будови IК/I-фази на структуру і властивості високовуглецевих Fe - Al-сплавів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук / В.А. Андрющенко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2001. — 44 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К233.104.3
Шифр НБУВ: РА316171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шірінян А.С. 
Вплив розмірів системи і градієнта концентрації у дифузійній зоні на термодинаміку зародкоутворення і розпаду: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.С. Шірінян ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично досліджено термодинаміку фазових перетворень першого роду в аморфних сплавах, дрібнодисперсних системах і бінарній парі у разі реакційної дифузії в полі градієнта концентрації. Описано процес колективного зародкоутворення та розпаду у сплаві з випаданням однієї фази з урахуванням збіднення середовища. Запропоновано кількісний опис процесу зародкоутворення одного зародка та розпаду в малій ізольованій частинці. Показано, що існують три можливості: розпад, повна заборона розпаду та метастабільний стан неповного розпаду. Вміщено діаграму стану малих частинок та висвітлено залежність температури розпаду від розміру частинки. Проведено аналіз конкурентного зародкоутворення двох проміжних фаз і розпаду в малій частинці. Розглянуто зародкоутворення нової фази у разі взаємодії дифузії у бінарній парі шляхом флуктуації, що враховує зміну концентраційного складу зародка у порівнянні зі складом материнської фази. Вдосконалено методи(поздовжній, поперечний, поліморфний) опису зародкоутворення нової фази в бінарній дифузійній парі. Отримано формули залежності зміни термодинамічного потенціалу Гіббса системи для всіх мод нуклеації у разі утворення зародку нової фази від його об'єму, форми, а також градієнтів концентрацій компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3 + В378.5
Шифр НБУВ: РА313914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Романова Н.С. 
Дослідження структуроутворення силумінів, розробка і освоєння технології виробництва зносостійких дизельних поршнів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Н.С. Романова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено структуроутворення у вискокремнистих складнолегованих силумінах у ході твердіння за високих швидкостей охолоджування. Розроблено новий гранульований поршневий сплав "Альрезист", який містить кремній (до 40 мас. %) та легуючий комплекс, що складається з Cu та перехідних металів Fe, Ni, Cr, Ti, Zr.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3 + О354-061/069
Шифр НБУВ: РА316366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Швець О.В. 
Дослідження фазових перетворень та закономірностей структуроутворення в сплавах, що деформуються, на основі алюмінію для виробів різноманітного призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / О.В. Швець ; Нац. металург. акад. України. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто вплив модифікування на структуру, фазовий склад та механічні властивості алюмінієвих, придатних до деформування, сплавів систем Al-Cu-Si-Mg і Al-Mg-Si-Cu у литому стані, після деформування та термічного оброблення. Встановлено, що у модифікованому сплаві послідовність фазових перетворень, що притаманна немодифікованому сплаву, залишається, а змінюються лише їх температурні інтервали, які призводять до зміни фазового складу та кількісного співвідношення інтерметалідних фаз при модифікуванні. На підставі проведених досліджень розроблено та випробувано у промислових умовах технологію модифікування та режими термічного оброблення, що дозволяє поліпшити комплекс механічних та експлуатаційних властивостей виробів із сплавів досліджених систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3-1с + К233.108
Шифр НБУВ: РА307790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шпортько Г.Ю. 
Закономірності структуроутворення евтектичного силуміну з підвищеним рівнем механічних властивостей після керованого переходу з рідкого стану в твердий: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Г.Ю. Шпортько ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Запропоновано методи покращання механічних властивостей силумінів. Розглянуто теорію металургійної спадковості, проведено дослідження перетворень в металевих розплавах евтектичних силумінів, їх високошвидкісного твердіння, утворення в системі Al - Si метастабільних проміжних фаз, впливу температури перегріву та швидкості охолодження його розплаву на структурні характеристики та механічні властивості сплавів після їх твердіння. Визначено закономірності формування структури евтектичного силуміну в литому стані залежно від температури нагрівання розплаву та швидкості його охолодження. Досліджено структуру рідкого евтектичного силуміну та вплив температури ізотермічної витримки розплаву (термочасової обробки) на параметри ближнього порядку структури кластерів. Вивчено закономірності твердофазних перетворень швидкозатверділих тонких плівок, одержаних з розплаву з різним нагрівом над лінією ліквідус методом спінінгування. Проведено дослідження впливу термочасової обробки розплаву на структуру та механічні властивості силуміну АК12 (АЛ2).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3 +
Шифр НБУВ: РА352987

Рубрики:

      
6.

Пойда А.В. 
Кінетика структурних змін та фазових перетворень у зразках алюмінієвих сплавів 1460 та АМг6, надпластично деформованих при високих гомологічних температурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.В. Пойда ; НАН України. Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено механічну поведінку, кінетику структурних змін і фазових перетворень, які здійснюються у разі надпластичної течії зразків алюмінієвих сплавів 1460 і АМг6, деформованих за високих гомологічних температур. Визначено показники надпластичної деформації зразків даних сплавів. Установлено причини виникнення осередків рідкої фази у зразках за температур випробувань через часткове плавлення сплаву, вивчено морфологію волокнистих утворень, причини їх виникнення та механізми розвитку. Розглянуто механізми надпластичної деформації та руйнування зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3 +
Шифр НБУВ: РА339640

Рубрики:

      
7.

Гнатюк І.Є. 
Кристалоструктурні зміни на початкових етапах відпуску мартенситу високовуглецевих Fe - Al сплавів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / І.Є. Гнатюк ; Нац. наук. центр "Харків. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2002. — 17 с.: іл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043.65 + К233.104.365
Шифр НБУВ: РА320941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Вейнов А.М. 
Монотектичне перетворення і управління структурою та властивостями сплавів на основі Al і Si: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / А.М. Вейнов ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2002. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3 +
Шифр НБУВ: РА317779 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Мітяєв О.А. 
Науково-технологічні основи формування структури, фізико-механічних і службових властивостей вторинних силумінів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / О.А. Мітяєв ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної науково-технічної проблеми забезпечення формування заданої структури вторинних силумінів з метою підвищення показників їх механічних і службових властивостей до рівня первинних сплавів відповідно до вимог ДСТУ 2839-94 (ГОСТ 1583-93). Встановлено залежності впливу кількісних та якісних характеристик інтерметалідних фаз на механічні та службові властивості вторинних силумінів, визначено їх роль у процесах руйнування за статичного та циклічного знакозмінного навантаження. Розроблено аналітичну модель руйнування вторинних алюмінієвих сплавів, яка дозволяє прогнозувати їх межу міцності. Розроблено рафінувально-модифікувальні матеріали, які за характеристиками дії відповідають кращим закордонних аналогам і перевищують їх. Створено технологію застосування нових рафінувально-модифікувальних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3 + К343.1 +
Шифр НБУВ: РА360065

Рубрики:

      
10.

Сахарова Н.О. 
Особливості пластичної деформації та руйнування двовимірних полікристалів алюмінію та міді: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Н.О. Сахарова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Містяться результати експериментальних досліджень впливу меж зерен і потрійних стиків меж зерен (ПС) на механізми релаксації напруженого стану в процесі пластичної деформації двовимірних полікристалів алюмінію і міді. Досліджено характер розвитку відносної локальної деформації у зонах потрійних стиків меж зерен у залежності від типу меж зерен, форми ПС і його орієнтації до ззовні прикладеної напруги. Експериментально показано, що незалежно від типу меж зерен, у двовимірних полікристалах із ГЦК-решіткою, релаксація напруженого стану носить сходинкоподібний характер, що дозволяє припустити дію ПС як пульсуючого джерела решіткових дислокацій. Досліджено закономірності виникнення і розвитку ротаційної моди пластичної деформації в алюмінієвих і мідних полікристалах. Показано, що ротаційна деформація може відігравати не тільки акомодаційну, але й самостійну роль у пластичній течії. Вона дає істотний внесок у пластичність і визначає тип зруйнування двовимірних полікристалів. Встановлено характер виникнення і закономірності розвитку тріщин у зразках у залежності від типу меж зерен, густини потрійних стиків у зразку і умов деформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.6,022 + К233.104.3

Рубрики:

      
11.

Корнющенко Г.С. 
Селективні процеси при квазірівноважній стаціонарній конденсації міді та алюмінію: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Г.С. Корнющенко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено закономірності структуроутворення шарів металів за квазірівноважних стаціонарних умов на прикладі Cu та Al залежно від таких основних технологічних параметрів процесу конденсації, як час, тиск робочого газу та потужність розряду. Досліджено вплив структурної та польової селективностей на структуру та фізичні властивості конденсатів. Проаналізовано фізичні процеси за роботи нагромаджувальних іонно-плазмових систем та їх вплив на структуроутворення. Розроблено математичну модель, яка описує самоорганізацію квазірівноважних умов конденсації. З використанням квазірівноважної конденсації вивчено механізм структуроутворення надпоруватих мікро- та наносистем Al і Cu залежно від впливу польової та структурної селективностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.912 + К232.104.3 + К233.104.3 +
Шифр НБУВ: РА362944

Рубрики:

      
12.

Богоявленська О. В. 
Удосконалення технології мікродугового оксидування сплавів алюмінію у лужних середовищах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.03 / О. В. Богоявленська ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вдосконалено технології оксидування сплавів алюмінію для підвищення корозійної стійкості, опору абразивному зношуванню, діелектричних характеристик та активності у реакціях знешкодження газових викидів. За присутності пірофосфатіонів утворюються розчинні комплекси міді, що сприяє гомогенізації поверхні та формуванню покриттів значної товщини. Доведено, що в режимі мікродугового оксидування підвищення адгезії змішаних оксидів досягається за рахунок термохімічних реакцій за участю води та манганатів. Обгрунтовано склад електролітів і визначено вплив режимів оксидування на склад, морфологію та властивості оксидних покриттів. Розроблено технологічну схему оксидування для одержання покриттів різноманітного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К233.104.3 + К663.31,331
Шифр НБУВ: РА372908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського