Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (477)Книжкові видання та компакт-диски (247)Журнали та продовжувані видання (262)
Пошуковий запит: (<.>U=И362$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Харитонов М.Б. 
Вдосконалення технології розробки багатопластових родовищ з нерівноміцними колекторами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / М.Б. Харитонов ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2007. — 18 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано новий метод розв'язання науково-практичної задачі, а саме: інтенсифікації видобутку газу з багатопластового газового родовища з нерівноміцними колекторами. Обгрунтовано можливість використання стійких (тортонських) газоносних відкладів для видобутку газу з нестійких (майкопських) газоносних відкладів способом внутрішньосвердловинного перепуску газу через перепускні свердловини з нестійкого у стійкий колектор та відбору всього газу родовища через стійкий колектор, використовуючи експлуатаційні, зокрема горизонтальні, свердловини з технологічної платформи. Розроблено математичну модель перепуску газу через перепускні свердловини з нестійких колекторів у стійкі та відбору газу через експлуатаційні свердловини, пробурені у стійкому колекторі. Розроблено методику досліджень процесу перепуску газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.44 +
Шифр НБУВ: РА351727

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Деркач М.П. 
Газогідродинамічні особливості експлуатації газосховищ у виснажених покладах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / М.П. Деркач ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання формування та експлуатації штучного газонасиченого об'єму підземних сховищ газу (ПСГ) в покладах, які розроблялися за пружноводонапірного режиму, а також вивчено роботу колекторної системи збору газу на ПСГ. На прикладі Опарського та Більче-Волиця-Угорського ПСГ вирішено питання визначення пружного запасу водоносного басейну покладів, впливу заводнення на формування газонасиченого об'єму ПСГ і режим його циклічної експлуатації. Обговорено тривалість часу формування штучних покладів ПСГ і фактори, які впливають на величину газонасиченого об'єму сховища. Виявлено причини зменшення продуктивності експлуатаційних свердловин у разі використання колекторної системи збору газу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089
Шифр НБУВ: РА320994

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Чорний О. М. 
Геологічні чинники впливу на розкриття і розробку газоносних пластів Зовнішньої зони Передкарпатського прогину: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.17 / О. М. Чорний ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив геологічних чинників на особливості розкриття та розробки газоносних і газоконденсатоносних пластів Зовнішньої зони Передкарпатського прогину та методи підвищення їх ефективності. Встановлено геологічні чинники, які впливають на обводнення свердловин у процесі експлуатації газових і газоконденсатних горизонтів. Проведено детальну інтерпретацію літолого-петрофізичних і фільтраційно-ємнісних властивостей колекторів газоносних родовищ. Розроблено теоретичну модель формування газових покладів у тонкошаруватих пачках піщано-глинистих товщ Зовнішньої зони. Проаналізовано результати розкриття привибійної зони газових і газоконденсатних пластів. Побудовано схематичні карти обводнення досліджуваних родовищ Прикарпаття станом на 1.01.2011 р. Розроблено новий селективний метод ізоляції припливу пластової води в тонкошаруватих пачках піщано-глинистих товщ з допомогою дегоцементних розчинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362-118 + И362.1
Шифр НБУВ: РА384217 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Алієв Р.Н. 
Геолого-економічні та екологічні аспекти нафтогазовидобування в Прикаспійському регіоні: автореф. дис. д-ра геол. наук: 04.00.19 / Р.Н. Алієв ; НАН України, Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2009. — 30 с. — укp.

Проведено комплексне геолого-економічне й екологічне оцінювання ресурсної бази родовищ вуглеводнів у Прикаспійському регіоні, висвітлено перспективи її освоєння у межах території Азербайджану. Із використанням принципів стійкого розвитку обгрунтовано наукові засади стратегії освоєння родовищ на підставі впровадження конкретних технологічних рішень щодо захисту водного та повітряного басейну від забурднень. Уперше на підставі аналізу сейсмостратиграфічних досліджень комплексно оцінено стан, динаміку та тенденції щодо перспектив нарощування видобутку нафти до 30 млн. т. і газу до 30 - 50 млрд. куб. м. у Прикаспійському регіоні Азербайджану. Проведено районування нафтогазоносних структур з прогнозною оцінкою родовищ вуглеводнів, визначено економічну ефективність їх видобування. Вперше виявлено чинники формування антропогенного навантаження на морське середовище та прилеглий суходіл, зокрема, показано вплив на даний процес функціонування усіх складових господарського нафтогазового комплексу Азербайджану, що дозволило оцінити вихідний геоекологічний стан навколишнього середовища Каспійського моря та прилеглого суходолу. Зроблено прогноз еколого-економічних наслідків процесу освоєння родовищ вуглеводнів у Прикаспійському регіоні, зокрема, оцінено збитки від розливів нафти та запропоновано методику розрахунку економічної ефективності впровадження природоохоронних заходів. Розроблено технологічні засоби збору нафти та нафтопродуктів з грифонів, поверхні грунту та води, а також обладнання для одержання електроенергії у важкодоступних місцях як альтернативного екологічно чистого джерела енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5АЗЕ)305.652.2 + И361.44 + И362.44 +
Шифр НБУВ: РА367305

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Сусак О.М. 
Закономірності формування газонасиченого порового об'єму сховищ з газовим режимом роботи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / О.М. Сусак ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено математичну модель осушення порового простору підземних сховищ газу (ПСГ) у процесі циклічної експлуатації, на базі якої встановлено закономірності зміни водонасиченості порового простору та зміни загального порового об'єму сховищ. На підставі експериментальних досліджень визначено закономірність зміни залишкової водонасиченості від параметрів пористого середовища та режимів роботи покладів. На базі статистичного аналізу сховищ методом побудови годографів циклічної експлуатації встановлено, що стабілізація порового простору сховища з газовим режимом роботи відбувається після 5-8-ми років циклічної експлуатації. Доведено, що за рахунок осушення порового простору для умов підземних сховищ газу України можливе збільшення активного газонасиченого порового об'єму ПСГ на 6-8 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362(4УКР)089 +
Шифр НБУВ: РА349400

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Яцишин М. М. 
Комп'ютерне моделювання та прогнозування відкладення неорганічних речовин у стовбурі газових свердловин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / М. М. Яцишин ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с. — укp.

Вдосконалено систему підтримки прийняття рішень у процесі прогнозування утворення багатокомпонентних неорганічних відкладень по стовбуру свердловини на підставі використання теорії категорій, що розширює можливості опису слабкоструктурованих предметних областей. Визначено підхід до підтримки прийняття рішень у процесі експлуатації свердловин пробурених для видобутку газу, з метою підвищення ефективності управління ними, що розширює можливості моделювання та прогнозування аварійних ситуацій за розробки нафтогазових родовищ. Вперше розроблено математичну модель прогнозування процесу утворення неорганічних відкладень на стінках стовбуру свердловини під час видобування газу, що, на відміну від існуючих, дозволяє описувати їх утворення за багатокомпонентності неорганічної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.1 в641.8
Шифр НБУВ: РА381948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Костів В.В. 
Методи параметричного діагностування поршневих газоперекачувальних агрегатів компресорних станцій підземних сховищ газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / В.В. Костів ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано метод параметричного діагностування компресорних циліндрів поршневих газоперекачувальних агрегатів, що базується на аналізі тренду перетинів негерметичності, наведено методику його практичної реалізації на базі вимірювань параметрів режиму роботи. Показано, що узагальнюючим діагностичним параметром для оцінки стану циліндра може слугувати температура газу на його виході. На цій підставі розроблено два методи діагностування стану циліндра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089-5-082.05 +
Шифр НБУВ: РА327187

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Федишин В.О. 
Наукові засади оцінювання низькопористих колекторів вуглеводневого газу: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.17 / В.О. Федишин ; НАН України. Нац. акціонер. компанія "Нафтогаз України". Ін-т геології і геохімії горюч. копалин. — Л., 2003. — 41 с. — укp.

На підставі результатів вивчення геолого-фізичних особливостей теригенних порід-колекторів сарматських відкладів Більче-Волицької зони Передкарпатского прогину та верхньовізейських - Дніпровсько-Донецької западини, процесів взаємодії з пластовими флюїдами запропоновано нові методичні підходи до обгрунтування кондиційних значень параметрів низькопористих колекторів залежно від їх розташування в межах продуктивного горизонту, визначення ємнісних характеристик порід за керном та прогнозування дебіту газу з продуктивних пластів за даними термометричних і промислово-геофізичних досліджень. Доведено закономірність відхилення параметрів фільтрації флюїдів через низькопористі породи від закону Дарсі в області малих швидкостей потоку та показано відображення процесу на індикаторних діаграмах результатів дослідження свердловин на усталених режимах припливу газу. Викладено розроблені способи визначення фільтраційних параметрів колекторів за даними досліджень свердловин і керна. Подано результати оцінки запасів газу, зосереджених у низькористих колекторах об'єктів досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(4УКР).2-5 + И362.1 +
Шифр НБУВ: РА325767

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Чернов В.Ю. 
Науково-прикладні основи забезпечення експлуатаційної надійності промислових трубопроводів при низьких температурах: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 05.15.13 / В.Ю. Чернов ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 32 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено природу і механізм вуглекислотної корозії трубопроводів за умов взаємодії з агресивними продуктами. Встановлено причини та механізм локальної корозії зварних нафтопроводів. Розроблено математичні моделі корозійних процесів і прогнозних оцінок працездатності промислових трубопроводів. Визначено ступінь впливу водню на механізм корозійного розтріскування під дією напруження індукованого ним розшарування металу труб, створено електрохімічні моделі механізмів вказаних видів руйнування. Науково обгрунтовано практичні рекомендації щодо підвищення корозійної тріщиностійкості трубних сталей та їх зварних з'єднань, а також технологічної міцності. Досліджено та встановлено оптимальний хімічний склад металу труб нафтового сортаменту і способи забезпечення їх високої тріщино- і холодотривкості. Створено нові марки сталей для виготовлення промислових труб, проведено випробування їх властивостей. Розроблено та впроваджено новий електрод для зварювання кореневих швів монтажних стиків в будь-яких просторових положеннях, проведено випробування зварювально-технологічних показників та характеристик з'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.087-5 + И362.087-5 +
Шифр НБУВ: РА328192

Рубрики:

      
10.

Юркевич Р.М. 
Опірність сірководневій корозії та корозійному розтріскуванню феритно-аустенітних і феритно-перлітних сталей газовидобувного обладнання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / Р.М. Юркевич ; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

У ході дослідження встановлено основні закономірності впливу хімічного складу сталей, виду зварювальних матеріалів, поляризації на корозійні характеристики та опірність корозійному розтріскуванню феритно-аустенітних сталей та їх зварних з'єднань у сірководневих середовищах. Запропоновано ефективний вітчизняний інгібітор для захисту низьколегованих феритно-перлітних сталей від сірководневої корозії, сірководневого корозійного розтріскування під напруженням та розтріскування, ініційованого воднем. Вибрано промислові зварювальні матеріали для ручного аргоно-дугового та автоматичного зварювання двофазних сталей 12Х21Н5Т та О3Ч22Н6АМ3 та виявлено, що у сірководнево-хлоридних середовищах нетермооброблені однорідні та різнорідні (зі сталлю 12Х18Н10Т) зварні з'єднання цих сталей не чутливі до корозійного розстріскування під навантаженням постійною деформацією до межі плинності основного металу. Встановлено, що вітчизняний інгібітор Нафтохім-8 є найефективнішим серед досліджених для захисту трубних сталей від сірководневої корозії та наводнювання. Розроблено та впроваджено технологічний регламент з інгібіторного захисту обладнання Локачинського газового родовища з використанням даного інгібітора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-1 + И362-5-03 +
Шифр НБУВ: РА368094

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Шевченко І.М. 
Особливості інтенсифікації припливу вуглеводнів в процесі освоєння газоконденсатного низькопористого теригенного колектора: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / І.М. Шевченко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2004. — 17 с. — укp.

Удосконалено комплексний фізико-хімічний метод барообробки привибійної зони пласта газоконденсатного низькопористого теригенного колектора з урахуванням властивостей порового середовища та газоконденсатної суміші. Вперше формалізовано положення про урахування часу нестабільності аерозолю до його випадіння на стінки порового каналу під час застосування циклічної дії у процесі освоєння низькопористого колектора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.2
Шифр НБУВ: РА330642

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Кондрат О.Р. 
Підвищення вуглеводневилучення з частково виснажених газоконденсатних і водоплаваючих газових покладів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / О.Р. Кондрат ; Відкрите АТ "Укр. нафтогаз. ін-т". — К., 2000. — 25 с. — укp.

Вдосконалено технології та технічні пристрої для підвищення вуглеводневилучення з частково виснажених газоконденсатних і водоплаваючих газових покладів. Розроблено технології витіснення сконденсованих вуглеводнів з необводнених і обводнених газоконденсатних покладів із використанням запропонованих композицій робочих агентів. Створено методологічні основи оптимізації процесу періодичної експлуатації свердловин на водоплаваючих газових покладах з метою максимізації поточних відборів газу. Запропоновано установку й аналітичні залежності для оцінки спільного впливу тиску та температури на піноутворювальну здатність розчинів поверхнево-активних речовин (ПАР). Доведено підвищення продуктивності обводнених газових і газокондесатних свердловин завдяки застосуванню пінотвірних ПАР і нових видів диспергаторів. Апробовано технології збільшення приймальності нагнітальних свердловин, які базуються на застосуванні нових пристроїв для акустичного впливу на газорідинний потік у стовбурі свердловин і привибійну зону пласта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113 + И362.2
Шифр НБУВ: РА312277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Савула С.Ф. 
Підвищення ефективності експлуатації ліфтових колон свердловин підземних сховищ газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / С.Ф. Савула ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2007. — 19 с. — укp.

Показано можливість підвищення ефективності експлуатації ліфтових колон свердловин підземних сховищ газу за рахунок запобігання розгвинчуванню колон шляхом зниження амплітуд їх коливань і раціонального добору моментів згвинчування. Розроблено математичні моделі вільних і вимушених коливань ліфтової колони, що виникають під час експлуатації свердловин, обгрунтовано раціональні значення коефіцієнта жорсткості віброізолятора, показано вплив параметрів віброізолятора на розподіл крутних моментів по довжині колони. З застосуванням теорії товстостінних оболонок і гіпотези про еквівалентну заміну витків різі пружними прошарками типу основи Вінклера побудовано математичні моделі напружено-деформованого стану елементів муфтового з'єднання, з використанням яких встановлено допустимі моменти згвинчування. Експериментально визначено амплітудно-частотні характеристики вібрацій ліфтових колон. Обгрунтовано технічні рішення та практичні рекомендації, спрямовані на запобігання розгвинчуванню ліфтових колон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089 + И131.041-51 +
Шифр НБУВ: РА350298

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Дмитренко В.І. 
Підвищення надійності експлуатації газоконденсатних родовищ в умовах вуглекислотної корозії і гідратоутворення із застосуванням комплексного інгібітору на основі бішофіту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / В.І. Дмитренко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2009. — 19 с. — укp.

Висвітлено ефективність видобування та підготовлення вуглеводнів за рахунок розроблення та впровадження технології антигідратного й антикорозійного захисту з використанням комплексного інгібітору на підставі бішофіту. Досліджено корозійну агресивність розчинів бішофіту, вплив поверхнево-активних речовин (ПАР) на його антигідратні, корозійні властивості, процес знесульфатування розчинів. Визначено ефективність стабілізаторів іонів заліза в розчинах бішофіту. Розроблено рецептуру інгібітора та спосіб його приготування. Визначено ефективність теплової та хімічної регенерації реагенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.2 +
Шифр НБУВ: РА368958

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Самойлов В.В. 
Промислово-гідрогеологічні умови експлуатації та їх вплив на герметичність підземних сховищ газу у Дніпровсько-Донецькому артезіанському басейні: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.06 / В.В. Самойлов ; Ін-т геолог. наук НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виконано узагальнення промислово-гідрогеологічних умов підземного зберігання газу у Дніпровсько-Донецькому артезіанському басейні з метою підвищення ефективності контролю за герметичністю. Визначено головні закономірності змін гідрогеологічних параметрів у водонапірних системах підземних газосховищ циклічної експлуатації, які вказують на можливі вертикальні та латеральні витікання газу. Обгрунтовано раціональний комплекс моніторингових досліджень для оцінки герметичності газосховищ та гарантування екологічної безпеки їх експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089-5
Шифр НБУВ: РА374261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Лопушанський А.Я. 
Раціональне обслуговування систем збору і транспортування продукції газоконденсатних родовищ з врахуванням екологічної безпеки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / А.Я. Лопушанський ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2006. — 17 с. — укp.

Вивчено закономірності, наявні у внутрішньокорозійних процесах у трубопроводах системи збору та транспортування продукції свердловин газоконденсатних родовищ, їх впливу на механічні характеристики матеріалу труб, утворення корозійних свищів і формування ареалів забруднення грунтів. Для підвищення гідравлічної ефективності газоконденсатопроводів і зменшення шкідливого впливу системи на довкілля запропоновано періодично здійснювати витиснення рідкої фази з трубопроводів кульовими роздільниками. Проведено серії експериментальних досліджень впливу швидкості руху кульових роздільників різної маси та діаметра на ефективність витиснення рідкої фази з трубопроводів. Установлено, що за цього узагальнювальним критерієм процесу запропоновано вважати критерій Фруда для руху рідини у щілині між стінками трубопроводу та кульовим роздільником. Досліджено характер пульсаційних процесів у трубопроводі за умов руху даного роздільника та газорідинної суміші. Установлено, що величина підвищення тиску у пульсаційному процесі не становить загрози експлуатації трубопровода. Проведено промисловий експеримент на трубопроводах системи збору та транспортування продукції свердловин промислу Хрестищенського газокондесаторного родовища та установлено задовільні збіги теоретичних і фактичних параметрів. Впровадження періодичного витиснення рідкої фази з промислових трубопроводів дозволили підвищити гідравлічну ефективність до 89 % та скоротити обсяг витоків продукції свердловини та формування ареалів забруднень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.2н631 + И362.087-5 +
Шифр НБУВ: РА345168

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Ніколаєв О.В. 
Розробка методики та пристрою контролю параметрів технічного стану технологічних об'єктів підземних сховищ газу в умовах Донецького басейну: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / О.В. Ніколаєв ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методику та систему контролю технічного стану ємнісним методом, яка дає змогу контролювати кут трубопроводів та відносне просідання технологічних об'єктів підземного сховища газу. З використанням даних розробленої системи запропонована методика дає змогу контролювати величину розподілу напружень у трубопроводах, визначати місце максимальних напружень. Розроблено ємнісний первинний перетворювач, у якому враховано особливості його експлуатації в групах до 30 шт. розподілених на значних відстанях. Особливу увагу приділено питанню роботи первинного перетворювача за різних температур, що мають місце протягом року. Проведено метрологічний аналіз розробленої системи та первинного перетворювача, а також лабораторні та натурні дослідження розробленої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089-07с +
Шифр НБУВ: РА325414

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Сухін Є.І. 
Розробка та удосконалення гідрогазодинамічних методів підвищення надійності експлуатації підземних сховищ газу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Є.І. Сухін ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання гідрогазодинамічних методів покращання технологічних показників експлуатації сховищ газу, сформованих у багатопластовій неоднорідній водоносній системі, на підставі досліджень та узагальнення промислових даних і впровадження їх у практику. Висвітлено особливості геологічної будови об'єкта зберігання газу та процесу формування сховища за результатами аналізу результатів дослідної експлуатації підземних сховищ газу (ПСГ). На основі математичного моделювання спрогнозовано технологічні показники роботи ПСГ, спільно з міжпластовими витоками газу. Подано аналітичне обгрунтування стану тампонажного кільця у свердловині під час компресорного нагнітання газу. Проведено аналітичне дослідження реологічних параметрів герметизуючих композицій з метою зменшення витоків газу за рахунок ефективних відновлювальних робіт. Розроблено ефективну технологію експлуатації підземних сховищ, яка базується на селективно-диференційованому способі нагнітання і видобування газу пластами та свердловинами. Запропоновано перервний режим нагнітання газу у сховище, що зумовило зменшення періоду перебування сховища під заниженим тиском, обводнення пласта-колектора та защемлення газу. Удосконалено методи герметизації заколонного простору свердловин та закріплення привибійної зони, що дозволило підвищити надійність експлуатації свердловин та підземних сховищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.089
Шифр НБУВ: РА307764 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Зайцев В.В. 
Теоретичні основи проектування системи морського транспортування газів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.12 / В.В. Зайцев ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці важливої прикладної проблеми у вітчизняній науці - розробки морських родовищ корисних копалин і в суднобудівній науці - створення теоретичних основ проектування і розрахунку системи морського транспортування газів і принципово нових, з точки зору конструктивних і експлуатаційних особливостей, головних її елементів: магістральних трубопроводів, берегових сховищ газу, газовозів із різними типами вкладних танків, морських заводів збору і первинного підготування газу до транспортування, їхніх пристроїв, а також спеціальних пристроїв суден обслуговування морських трубопроводів. При цьому враховані особливості транспортуємих газів, вплив випару газу і використання його в енергетичній установці на основні елементи газовозів. Об'єктом дослідження є системи морського транспортування газів і складові елементи цих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.44 + О425.144.2-02

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
20.

Тарко Я.Б. 
Технології та технічні засоби інтенсифікації нафтогазовидобутку на основі термогідродинамічних методів впливу на привибійну зону пластів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.06 / Я.Б. Тарко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2005. — 32 с. — укp.

Розроблено нову математичну модель процесу кольматації привибійної зони під час первинного розкриття пластів з урахуванням експериментальних залежностей зміни розмірів та фільтраційних характеристик її ділянок у часі. Здійснено математичне моделювання гідродинамічних процесів, що відбуваються у привибійній зоні пласта та свердловині під час депресійно-репресійної дії. Вперше теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено доцільність застосування у термохімічних та термокислотних технологіях реакції магнію з азотною кислотою, зокрема з використанням синтезованих кислотних розчинів. Показано можливості застосування у термохімічних технологіях реакії між аміаком та гіпохлоритом натрію та наступної взаємодії одержаного продукту (гідразину) з перекиснем водню, а також реакцій хлориду, нітриту або сульфату гідразину або гідроксиламіну з нітритами натрію або калію. Розроблено нові принципи організації керованих неоднорідних дисперсних систем для інтенсифікації дебітів свердловин. Удосконалено математичну модель неусталеного процесу витіснення рідини у свердловині стисненим газом, а також з одночасною або періодичною подачею води або пінної системи з урахуванням особливостей дії пласта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113 + И362-113 +
Шифр НБУВ: РА341871

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського