Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (54)Книжкові видання та компакт-диски (52)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=И361.44$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Алієв Р.Н. 
Геолого-економічні та екологічні аспекти нафтогазовидобування в Прикаспійському регіоні: автореф. дис. д-ра геол. наук: 04.00.19 / Р.Н. Алієв ; НАН України, Ін-т геохімії навколиш. середовища. — К., 2009. — 30 с. — укp.

Проведено комплексне геолого-економічне й екологічне оцінювання ресурсної бази родовищ вуглеводнів у Прикаспійському регіоні, висвітлено перспективи її освоєння у межах території Азербайджану. Із використанням принципів стійкого розвитку обгрунтовано наукові засади стратегії освоєння родовищ на підставі впровадження конкретних технологічних рішень щодо захисту водного та повітряного басейну від забурднень. Уперше на підставі аналізу сейсмостратиграфічних досліджень комплексно оцінено стан, динаміку та тенденції щодо перспектив нарощування видобутку нафти до 30 млн. т. і газу до 30 - 50 млрд. куб. м. у Прикаспійському регіоні Азербайджану. Проведено районування нафтогазоносних структур з прогнозною оцінкою родовищ вуглеводнів, визначено економічну ефективність їх видобування. Вперше виявлено чинники формування антропогенного навантаження на морське середовище та прилеглий суходіл, зокрема, показано вплив на даний процес функціонування усіх складових господарського нафтогазового комплексу Азербайджану, що дозволило оцінити вихідний геоекологічний стан навколишнього середовища Каспійського моря та прилеглого суходолу. Зроблено прогноз еколого-економічних наслідків процесу освоєння родовищ вуглеводнів у Прикаспійському регіоні, зокрема, оцінено збитки від розливів нафти та запропоновано методику розрахунку економічної ефективності впровадження природоохоронних заходів. Розроблено технологічні засоби збору нафти та нафтопродуктів з грифонів, поверхні грунту та води, а також обладнання для одержання електроенергії у важкодоступних місцях як альтернативного екологічно чистого джерела енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5АЗЕ)305.652.2 + И361.44 + И362.44 +
Шифр НБУВ: РА367305

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Побережний Л.Я. 
Закономірності деформації і руйнування морських трубопроводів при статичному та низькочастотному навантаженні: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.15.13 / Л.Я. Побережний ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено автоматизовану випробувальну систему з ЕОМ та оригінальне програмне забезпечення для комплексних досліджень в кінетиці деформації, руйнування, електродного потенціалу матеріалу трубопроводу в робочих (технологічних) середовищах, а також сканованих поверхонь зламів, що забезпечують імітацію умов навантаження елемента трубопроводу. Введено комплексне поняття про мало- та багатоциклову низькочастотну та корозійну втому морських трубопроводів на підставі грунтовного аналізу умов їх експлуатації та деформаційно-кінетичного трактування процесу. Побудовано повні криві низькочастотної втоми для сталі трубопроводу з різною структурою та зварного з'єднання. Вперше в області низькочастотної (0,8 Гц) малоциклової та корозійної втоми виявлено аномальну деформаційну поведінку текстурованої сталі 20 та зварного з'єднання, яка проявляється у виникненні деформаційних піків. З метою подальшого розвитку теорії низькочастотної корозійної втоми, вперше кінетичні криві деформації та електродного потенціалу показано в об'єднаному вигляді, а їх аналіз виконується комплексно з графічною інтепретацією макробудови поверхні руйнування. Запропоновано способи прискореної оцінки корозійної витривалості основного металу та зварного з'єднання труб за прогнозованими ділянками кривих низькочастотної корозійної втоми, побудованими з використанням однієї або двох експериментальних точок. Наведено визначення поняття про кінетичний цикл росту втомної (корозійно-втомної) тріщини. та впливу середовища. Запропоновано методику визначення деформаційних областей низькочастотної втоми морських трубопроводів, а саме спонтанної, прогнозованої та безпечної деформації та показано її ефективність у випадку, коли характеристики граничних станів є малочутливими до зміни структури трубної сталі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.44-5-082
Шифр НБУВ: РА321254

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Ажермачов 
Зниження металоємності і підвищення довговічності металевих конструкцій технологічних палуб морських платформ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Сергій Геннадійович Ажермачов ; Національна академія природоохоронного і курортного будівництва. — Сімф., 2005. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.44-4
Шифр НБУВ: РА336862

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Кириченко Є.О. 
Наукове обгрунтування параметрів трубних систем для гідропідйому корисних копалин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.06 / Є.О. Кириченко ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 35 с. — укp.

Розроблено комплексний підхід, що використовується під час проектування трубних ерліфтних систем для піднімання корисних копалин з дна Світового океану. Визначено раціональні конструктивні, витратні та енергетичні параметри гідропідйомів шляхом комплексного моделювання механічних і гідромеханічних процесів у ерліфтному трубопроводі, навантаженому внутрішнім і зовнішніми потоками рідини. Запропоновано математичну модель, яка описує динамічні процеси в пружно підвішеному складно навантаженому ерліфтному трубопроводі, враховує вплив коливальних процесів на динамічну міцність системи за різних силових і кінематичних параметрів збудження. З використанням запропонованої моделі встановлено закономірності формування динамічних внутрішніх навантажень у транспортному трубопроводі ерліфта, що відображають силову взаємодію гідродинамічних і силових полів. На базі цих закономірностей визначено раціональні за енергоємністю параметри трубної системи для забезпечення її працездатності, ефективності функціонування за складних умов великих глибин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.44-5
Шифр НБУВ: РА317110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Седлерова О.В. 
Обгрунтування комплексної методики прогнозу нафтогазоперспективних об'єктів українського сектора Азовського моря з використанням даних дистанційного зондування Землі: автореф. дис... канд. геол. наук: 05.07.12 / О.В. Седлерова ; Ін-т геол. наук, Наук. центр аерокосм. дослідж. Землі. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано комплексну методику прогнозу нафтогазоперспективних об'єктів з використанням даних дистанційного зондування Землі. Показано необхідність застосування в українському секторі Азовського моря низько затратних експресних методів прогнозу й оцінювання даних об'єктів за умов дефіциту коштів на проведення пошукового буріння та сейсморозвідувальних робіт значної вартості. Обгрунтовано комплекс ландшафтно-геоморфологічних індикаторів геологічної будови українського сектора Азовського моря та неотектонічної активності глибинних структур. Розроблено модель формування спектральної яскравості морської поверхні над неотектонічно активними структурам та визначено дешифрувальні ознаки ландшафтно-геоморфологічних індикаторів. Створено неотектонічну модель району досліджень з використанням геолого-геофізичних, структурно-геоморфологічних даних і результатів обробки й аналізу космічних зображень. Уточнено структурно-тектонічне та нафтогазогеологічне районування українського сектору Азовського моря. Визначе найбільш значущі ділянки та проведено оцінювання їх нафтогазоперспективності на основі неотектонічних, структурно-геоморфолгічних, структурно-геологічних критеріїв і даних дистанційного зондування. Установлено першочергові нафтогазоперспективні об'єкти на підставі рейтингового оцінювання за комплексом критеріїв (спектральнояскравісних, неотектонічних, структурно-геоморфологічних, геолого-геофізичних, нафтогазогеологічних). Наведено рекомендації щодо подальших пошуково-розвідувальних робіт на нафту та газ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1-5 + И361.44 +
Шифр НБУВ: РА360394

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Дідух І.В. 
Оцінка ресурсу трубчастих елементів конструкцій на стадії росту втомних поверхневих тріщин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / І.В. Дідух ; НАН України. Фізико-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено співвідношення для визначення констант матеріалу, що входить у диференційне рівняння кінетики втомних тріщин. Розглянуто розвиток втомної поверхневої півеліптичної тріщини для таких елементів як товстостінні труби спецтехніки, трубчасті зварні вузли морських стаціонарних платформ, трубні секції стояка. Проведено порівняння числових результатів залишкової довговічності трубчастих елементів конструкцій з даними випробувань. _

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.44-4 +
Шифр НБУВ: РА322096

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Сінцов В.П. 
Робота вузлів закріплення паль морських сталевих стаціонарних платформ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.П. Сінцов ; Крим. акад. природоохрон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування вузлів закріплення морських сталевих стаціонарних платформ. Запропоновано нову ефективну конструкцію вузла, що дозволяє скоротити довжину вузла з одночасним підвищенням його несучої здатності. Розроблено методику, що дозволяє під час проектування вузла закріплення палі враховувати вплив способу передачі навантаження на вузол, геометричні та фізико-механічні характеристики елементів, що є складовими вузлів. Запропоновано розрахункову модель вузла, розроблену на основі методу кінцевого елемента, що дозволяє одержати просторовий розподіл напруги в елементах вузла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.44-4
Шифр НБУВ: РА311000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Ільницький М.К. 
Розробка методів попередження втомних руйнувань морських трубопроводів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / М.К. Ільницький ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2001. — 15 с. — укp.

Розглянуто питання забезпечення надійності роботи підводних трубопроводів шляхом розробки методів прогнозування їх довговічності. Визначено нестаціонарні навантаження на трубопровід, викликані дією морських хвиль. Створено технічні засоби контролю циклів змінних навантажень. Досліджено коливальні процеси ділянки трубопроводу, який провисає над западиною морського дна та внутрішні навантаження в його поперечних перерізах. Висвітлено умови відсутності резонансних коливань. Обгрунтовано вибір локальних моделей для оцінки характеристик втоми підводних трубопроводів під дією змінних навантажень. Розроблено методику та проведено експериментальні дослідження взірців трубопроводу на втому. Наведено схему запобігання впливу нафти з трубопроводу у випадку його пошкодження. Запропоновано конструкцію пристрою запобігання руйнуванням трубопроводів з індикаторами втоми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.087-5 + И361.44-4
Шифр НБУВ: РА313209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Душко В.Р. 
Стійкість морських бурових платформ на м'яких та рухливих грунтах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.03 / В.Р. Душко ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено та досліджено математичну модель взаємодії просторових конструкцій морських бурових платформ (МБП) з хвильовими та постійними течіями, яка описує тривимірний залежний від часу розподіл швидкостей і тиску, що дає змогу визначати діючі на МБП зовнішні сили за широкої варіації параметрів морських хвиль і течій. Розвинуто модель розмиву донного матеріалу, яка враховує статистичний розподіл фракцій донного матеріалу за розмірами часток грунту, а також поле придонних течій з впливом на нього конструктивних елементів МБП, що дає змогу встановити основні закономірності розмиву грунту поблизу та під опорною основою МБП. Удосконалено схеми розрахунку критеріїв стійкості МБП на м'яких і рухливих грунтах шляхом врахування спільної дії зовнішніх сил і моментів, зумовлених впливом морських течій і хвиль (напрямку, висоти та періоду), а також сил і моментів удержання таких систем на грунті, створено базову технологію проектування МБП на м'яких і рухливих грунтах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.44 +
Шифр НБУВ: РА349077

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського