Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (28)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=И361-113.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Гораль Л.Т. 
Дослідження дифузійних і газодинамічних процесів у ПСГ при фільтрації природного газу і азоту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / Л.Т. Гораль ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 18 с. — укp.

Проведено наукові дослідження газодинамічних і дифузійних процесів в пористому середовищі з метою заміни буферного об'єму буферного газу інертним. Дана статистична оцінка впливу об'єму буферного газу на економічні показники підземного сховища газу. Реалізація математичної моделі, що зв'язує затрати на створення ПСГ з його технологічними параметрами методом пошуку екстремуму дозволила встановити, що оптимальний об'єм буферного газу з точки зору мінімуму приведених затрат на створення і експлуатацію сховища залежить від ціни буферного газу і коливається в межах 13-21% від повного об'єму газу. На основі обробки результатів проведених лабораторних досліджень змішування газів в пористому середовищі одержано емпіричну формулу для визначення ефективного коефіцієнту процесу дифузії газів в пористому середовищі. Побудована математична модель і розроблена методика та програмне забезпечення розрахунку переміщення зони контакту газів в процесі відбору активного газу дозволяють прогнозувати час періоду відбору і темп нагнітання азоту при відомому темпі відбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.1

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Сизоненко О.М. 
Електророзрядна дія на структуру пористих матеріалів і динаміку фільтрації в них вуглеводневих флюїдів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / О.М. Сизоненко ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 42 с. — укp.

Науково обгрунтовано й експериментально визначено умови, за яких високовольтні електричні розряди призводять до перебудови структури пористих матеріалів, якій сприяє активація розчинів поверхнево активних речовин (АР), посилення їх адсорбції у порах і мікротріщинах, створення розклинювального ефекту, дилатансійне розущільнення породи. Теоретично обгрунтовано параметри електромеханічної дії, що поліпшують фільтраційні характеристики пористих матеріалів під дією гідродинамічних збурень. Визначено умови для збільшення амплітуди імпульсів тиску. Показано, що використання водонафтової емульсії дозволяє збільшувати амплітуду імпульсів тиску за рахунок зниження втрат енергії на стадії формування каналу розряду в результаті ініціації пробою середовища бульбашками, які утворюються в рідині в результаті її плазмотермічного розкладання та за рахунок трансформації хвилі тиску, що розповсюджується у газорідинному середовищі. Установлено закономірності взаємозв'язку параметрів електророзрядної дії з часовою залежністю зміни фізико-хімічних властивостей рідини (розчинів поверхнево-активних речовин), в якій формується плазмовий канал розряду, а саме - здатністю видалення в'язкопластичних і крихких відкладень з твердих поверхонь, запобіганням сорбції цих відкладень, зниженням поверхневого натягу на межі рідини (нафти + ПАР) з повітрям. Установлено закономірності взаємозв'язку параметрів електророзрядої дії з часовою залежністю зміни реологічних характеристик вуглеводневого флюїду - динамічною в'язкістю та межового напруження зсуву та структури цього флюїду (знакозмінними хвилями стиснення диспергується тверда дисперсна фаза, що складається з міцел асфальтенів і кристалів парафіну); фізико-хімічних властивостей і структури гетерогенної грубодисперсної системи - біопалива "Dynamotive" (Канада): кінематичною в'язкістю, яка знизилась у 2 рази; схильністю до коксування - знизилась на 15 %; розподілом коксових частинок за розмірами (крупні - розміром 10 - 50 мкм, що складають 59,2 %, дисперговані до розмірів 5 - 10 мкм, що складають 86 %). З використанням наукових засад електророзрядного методу зміни структури пористих матеріалів, заповнених вуглеводневими флюїдами, з метою поліпшення їх фільтраційних характеристик створено технологію інтенсифікації фільтраційних процесів у продуктивних нафтових пластах електророзрядними пристроями типу "Скіф" за різних геолого-технічних умов України, Росії, Казахстану та Китаю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.1 +
Шифр НБУВ: РА348894

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського