Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (50)Книжкові видання та компакт-диски (53)
Пошуковий запит: (<.>U=И181,1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Перепелиця 
Наукові основи створення нетрадиційного способу охолодження повітря і закладання виробленого простору глибоких шахт: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 ; 05.15.02 / Валентин Григорович Перепелиця ; НАН України, Інститут геотехнічної механіки. — Д., 1999. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1 + И181,1
Шифр НБУВ: РА304009

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Кравченко Н.М. 
Обгрунтування параметрів розподілу повітря в гірничих виробках вугільних шахт з урахуванням дії конвективних газових потоків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Н.М. Кравченко ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті (МакНДІ). — Макіївка, 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтувано параметри розподілу повітря в гірничих виробках вугільних шахт з урахуванням впливу конвекції газово-повітряної суміші та виникнення зустрічних потоків пожежних газів і метану під покрівлею аварійної виробки під час пожежі чи викиду метану. За результатами аналітичних і експериментальних досліджень визначено загальні закономірності формування конвективних потоків у виробці з джерелами природної тяги: осередком пожежі, легкими чи важкими (динамічно активними) газами. Охарактеризовано конвективний потік і показано його вплив на поширення продуктів горіння в мережі підземних виробок. Встановлено умови зберігання стійкості провітрювання за аварійних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181,1 +
Шифр НБУВ: РА342696

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Грядуща В.В. 
Оцінка експлуатаційної надійності шахтних вентиляторів головного провітрювання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.06 / В.В. Грядуща ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано продовження термінів безпечної експлуатації шахтних вентиляторів головного провітрювання на підставі встановлених закономірностей, що характеризують імовірний зв'язок показників надійності вентиляторів з вібраційними параметрами їх технічного стану. Доведено, що основою побудови методів оцінювання надійності таких вентиляторів є аналіз вібропараметрів в термінах параметричної теорії надійності. Розроблено моделі для прогнозування розвитку відмов вентиляторів, які враховують взаємодію машини з навколишнім середовищем і процесами, що відбуваються в ній самій. Одержано оцінки імовірності знаходження вихідного параметра в допустимих межах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181,1-52
Шифр НБУВ: РА374886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Шайхлісламова І.А. 
Поліпшення мікроклімату шахт Донбасу способом перерозподілу тепловологісного потенціалу рудникового повітря: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / І.А. Шайхлісламова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

Розглянуто існуючі способи покращання мікроклімату у глибоких шахтах. Вивчено стан досліджень теплового режиму гірничих виробок. Проведено аналіз літературних джерел щодо даного питання. Теоретично й експериментально обгрунтовано енергоощадний спосіб покращання мікроклімату у шахтах Донбасу за методом перерозподілу тепловологісного потенціалу між виробками приствольного двору повітроподавального ствола й очисним вибоєм. За результатами досліджень запропоновано методику розрахунку параметрів кондиціонування рудникового повітря у гірничих виробках за умов перерозподілу тепловологісних потенціалів. Визначено економічну ефективність упровадження установки кондиціонування рудникового повітря за умов використання запропонованого способу у межах однієї виїмкової ділянки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181,1-13 +
Шифр НБУВ: РА350159

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Пономаренко Т.В. 
Розробка методів розрахунку оптимальних аеродинамічних параметрів шахтних вентиляційних мереж, які розвиваються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Т.В. Пономаренко ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено методи розрахунку оптимальних аеродинамічних параметрів шахтних вентиляційних мереж (ШВМ), які розвиваються, для підвищення ефективності проектування та вдосконалення вентиляційних систем вугільних шахт, що має важливе значення для вуглевидобувної галузі. На підставі встановлених закономірностей, що зв'язують топологічні структури та аеродинамічні параметри ШВМ, які розвиваються, розроблено метод оптимізації потокорозподілу в квазістабільних станах ШВМ, який відрізняється використанням топологічного аналізу під час пошуку регульованих гілок, і метод розрахунку оптимальних аеродинамічних параметрів ШВМ, що відрізняється урахуванням розвитку гірничих робіт. Ефективність отриманих результатів полягає у зменшенні кількості регуляторів, необхідних для забезпечення об'єктів провітрюванням заданою кількістю повітря, а також у зниженні капітальних витрат на проведення та підтримання гірничих виробок. У даному випадку підвищується безпека та покращуються умови праці гірників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181,1-1
Шифр НБУВ: РА313345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Молдованова 
Способи організації паралельних обчислень в задачах математичного моделювання шахтних вентиляційних мереж: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Ольга Володимирівна Молдованова ; НАН України; Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2008. — 23 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181,1
Шифр НБУВ: РА359163

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Бокій Б.В. 
Управління аеродинамічними і газодинамічними процесами у виробках глибоких вугільних шахт на основі удосконалення схем провітрювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Б.В. Бокій ; НАН України, Відділення фіз.-техн. гірн. пробл. Донец. фіз.-техн. ін-ту ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження газовиділення у виробки виймальної дільниці встановлено, що на великих глибинах прямоточні схеми провітрювання та дегазація за допомогою свердловин не дозволяють досягти навантаження на лаву, що забезпечує економічно ефективну роботу шахти. У процесі підробки дегазаційних свердловин, пробурених з поверхні, у 1,5 - 2 рази збільшується газовиділення у виробках виймальної дільниці, що зв'язано з підвищенням тиску на устях свердловин. Довгі крутопохилі свердловини збільшують газовиділення у виробки виймальної дільниці,якщо довжина відробленого простору більша, ніж 700 м, на 10 -20 м3/хв. За поворотно-точних схем провітрювання джерелом газовиділення у виробки є пласт, що розробляється, тому, як спосіб підземної дегазації прийнято ізольований газовідвід. Установлено циклічний характер газовиділення у виробки виймальної дільниці у разі збільшення швидкості посування очисного вибою. Застосування удосконаленої поворотно-точної схеми провітрювання з відводом газу на фланг по непідтримуваних виробках з наступним ізольованим газовідводом забезпечує збільшення навантаження на очисний вибій і знижує температуру у виробках на 2-3С, без збільшення кількості повітря, що подається у виробки виймальної дільниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181,1
Шифр НБУВ: РА312980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
8.

Смоланов С.М. 
Управління вентиляцією при ліквідації аварій в магістральних виробках вугільних шахт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / С.М. Смоланов ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичне обгрунтування можливості зупинки вентиляторів головного провітрювання під час гасіння пожеж у магістральних гірничих виробках вугільних шахт. Зазначено, що умовою використання такого режиму вентиляції є відсутність рециркуляції повітряних потоків при переведенні шахти на природне провітрювання та зниження швидкості вентиляційного струменя в пожежних виробках не нижче допустимої границі, яка визначається можливістю його перевертання внаслідок конвекційного руху повітряних потоків, що виникає під час пожежі. Розроблено методику розрахунку параметрів аварійних вентиляційних режимів і прогнозу їх впливу на процеси розвитку та гасіння пожежі, яка враховує динаміку теплових параметрів пожежі. Обгрунтовано вимоги забезпечення стійкості провітрювання виробок шахт, які дозволяють підвищити оперативність, якість прийнятих рішень у складних аварійних обставинах; скоротити час гасіння пожежі, зменшити економічні збитки, а також витрати на ліквідацію наслідків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И181,1 + И183.85
Шифр НБУВ: РА308157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського