Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (17)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=И15,1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Окалєлов В. М. 
Наукові основи функціонально-структурної оптимізації моделей мереж гірничих виробок вугільних шахт: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.15.02 / В. М. Окалєлов ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2010. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано новий критерій оптимальності проектних рішень. Розроблено комплекс розпізнавальних систем і моделей, які базуються на комбінованому використанні неоднорідного послідовного статистичного аналізу та лінійних дискримінантних функцій та забезпечують високу достовірність прогнозів. Надано узагальнення функціональної моделі мереж гірничих виробок, методів генерування ідеї проекту та критерії їх оцінювання. Встановлено, що вибір матеріальних носіїв функцій, які входять до складу функціональної моделі, здійснюється способом побудови й аналізу функціонально-структурних моделей мереж гірничих виробок. Досліджено, що для діючих шахт вдосконалення мереж гірничих виробок здійснюється на підставі їх структурно-функціонального опису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И15,1 + И310.1
Шифр НБУВ: РА373047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Шульгін П.М. 
Обгрунтування конструкції та параметрів прямого циліндричного врубу для спорудження гірничих виробок: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / П.М. Шульгін ; Донбас. держ. техн. ун-т. — Алчевськ, 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано параметри прямого циліндричного врубу для буропідривного способу спорудження польових гірничих виробок. Проаналізовано питання стосовно буропідривної технології спорудження гірничих виробок. Досліджено закономірності механічної дії підземного вибуху за методами еквівалентних матеріалів і електрогідродинамічних аналогій. Установлено залежності розподілу енергії вибухових хвиль поблизу відкритої поверхні різної кривини. На підставі проведених аналітичних і експериментальних досліджень обгрунтовано параметри прямого циліндричного врубу з випереджальним шпуром. Розроблено рекомендації щодо розрахунку паспортів буровибухових робіт з використанням прямого циліндричного врубу, а також стосовно вибору основих параметрів розташування шпурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И15,1 + И133-31 +
Шифр НБУВ: РА365266

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Виговська Д.Д. 
Обгрунтування параметрів підготовки запасів уклонних ступенів глибоких горизонтів (на прикладі шахт Донецько-Макіївського вугільного району): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / Д.Д. Виговська ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Проведено аналіз впливу поглиблення гірничих робіт на еволюцію технологічних рішень з підготовки шахтних полів; вивчено передумови зумовлення вибору раціональних варіантів та оптимізації параметрів принципово нових рішень розділу панелей на секції. Проаналізовано та виділено 8 варіантів можливої реалізації технологічних рішень проблеми панельної підготовки. Виконано дослідження надійності виробничих процесів підготовки та відробки виймальних полів. Розраховано регресивні залежності впливу основних факторів на показники надійності та багатофакторну математичну модель цих показників. Розроблено економіко-математичну модель і визначено раціональні параметри секції панелі з урахуванням показника надійності та виявлено кількісні залежності впливу на них основних факторів. На підставі проведених досліджень розроблено методику визначення раціональних параметрів секції панелі з урахуванням показника надійності технологічних процесів підготовки шахтного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И15,1(4Укр) + И310(4Укр)1
Шифр НБУВ: РА308238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Смекалін Є.С. 
Оптимізація структури та параметрів гірничопрохідницьких робіт з використанням імовірнісно-стастичних моделей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / Є.С. Смекалін ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 17 с.: рис. — укp.

Уперше гірничопрохідницькі роботи (ГПР) розглянуто як багаторівневу систему, для узагальненого оцінювання ефективності функціонування якої запропоновано показник, що враховує ймовірні зв'язки та визначається на базі відповідності їх складу й інтенсивності прийнятим нормативам. Термін спорудження виробки та пов'язаний з ним показник раціональності використання робочого часу описано з використанням гамма-закону розподілу, обгрунтовано суть параметрів його форми та масштабу для визначення тривалості ГПР на різних системних рівнях. Показано, що вибір гіпотези про розподіл випадкової величини основних показників проходки значно впливає на її кількісну оцінку. Проаналізовано склад і оцінено значимість витрат і втрат робочого часу, що дає змогу обгрунтовано вибирати імовірнісно-статистичні моделі, які щонайкраще відповідають технологічній суті оцінюваних показників з урахуванням втрат робочого часу. Доведено, що вибір технології проведення виробки й оптимізацію організаційно-технологічної структури доцільно проводити поетапно з використанням методу динамічного програмування, який полягає у покроковій оптимізації кожного з елементів виходу з урахуванням максимізації виграшу на всіх наступних кроках моделювання та застосуванням статистичного моделювання для введення випадковості в модель поводження гірничопрохідницької системи за умов невизначеності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И15,1 +
Шифр НБУВ: РА334250

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського