Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>U=И133-1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Курінний В. П. 
Наукові основи руйнування гірських порід вибухом з урахуванням фізичних процесів в порожнині вибуху і масиві: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.15.09 / В. П. Курінний ; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". — Д., 2011. — 36 с. — укp.

Встановлено закономірності та механізм руйнування вибухом гірських порід з неоднорідною структурою на основі можливого керування термо- та газодинамічними процесами в зарядній порожнині та в породному масиві, що оточує заряд. Вивчення процесів, що відбуваються в зарядній порожнині вибухових речовин (ВР) і навколо неї, дозволяє встановити закономірності їх протікання й їх взаємозв'язок і на основі оцінки параметрів ударних хвиль розробити рекомендації для цілеспрямованого керування тиском в порожнині вибуху вздовж твірної свердловини. Розроблено методику розрахунку параметрів свердловинних зарядів та оцінки раціональних параметрів буропідривних робіт для неоднорідних масивів гірських порід різної міцності. Для забезпечення стійкості виробки за її проходки запропоновано конструкцію шпурових зарядів і виконано розрахунок їх параметрів. Запропоновано шпурові заряди дозволяють здійснювати контурний вибух, що формує потрібну поверхню виробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-1 + И133-3
Шифр НБУВ: РА383283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Поляковський В.О. 
Обгрунтування раціональних параметрів вибухових хвиль у піщаних гірських породах поблизу підземних споруд: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / В.О. Поляковський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано раціональні параметри вибуху в піщаних гірських масивах для ефективного та безпечного проведення вибухових робіт поблизу підземних споруд. Запропоновано новий підхід, що базується на визначенні параметрів проведення вибухових робіт зі збереженням підземних споруд на основі експериментального дослідження закономірностей поширення вибухових хвиль та їх взаємодії з підземними конструкціями. Представлено результати експериментального дослідження закономірностей утворення хвильових полів у приповерхневій зоні піщаного масиву, на підставі яких вперше одержано узагальнену залежність максимальних напружень від приведеної глибини закладання заряду та вологості грунту. Вивчено особливості взаємодії вибухових хвиль з підземними циліндричними металевими конструкціями. Вперше експериментально досліджено дифракційний процес на підземній циліндричній перешкоді, що дало можливість оцінити максимальні напруження на стінках підземних конструкцій поблизу вибуху. На підставі одержаних результатів розроблено методику оцінки раціональних параметрів вибухових робіт зі збереженням підземних циліндричних конструкцій. Встановлено, що економічний ефект впровадження розроблених рекомендацій складає 70,4 тис. грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-1 + И133.1 +
Шифр НБУВ: РА345847

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Коновал В.М. 
Розробка методів підвищення ефективності вибухової підготовки гірської маси для її раціонального використання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / В.М. Коновал ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Досліджено процес вибухового подрібнення гірських порід і визначено його параметри та чинники їх зміни з урахуванням втрат енергії на деформування об'єму порід і утворення нової поверхні. Експериментально встановлено, що продукти вибухового подрібнення гранітів можуть бути використані як ефективні наповнювачі будівельних розчинів і дрібнозернистих бетонів. Визначено, що кількість продуктів руйнування в зоні навколо заряду вибухової речовини складає від 2,5 до 7,4 % загального об'єму руйнування. На підставі результатів експериментальних досліджень доведено високу ефективність комбінованих зарядів із промислових вибухових речовин і конверсійних матеріалів за показниками покращання дроблення та зменшення викидів у повітря шкідливих газів і пилу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-1 + И133-3 +
Шифр НБУВ: РА324741

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Кратковський І.Л. 
Розробка способів вибухового руйнування інтрузивних порід на основі прогнозування їх властивостей та урахування особливостей структури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / І.Л. Кратковський ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні закономірності та способи вибухового руйнування інтрузивних порід на підставі прогнозування їх властивостей і урахування особливостей структури. З використанням з'ясованої закономірності розроблено способи прогнозування й урахування властивостей інтрузивних порід, зумовлених характером причинно-наслідкового зв'язку між формуванням структури порід і масиву, їх фізико-механічними та технологічними властивостями. Розроблено ефективні способи вибухового руйнування інтрузивних порід, що базуються на прогнозуванні їх властивостей та урахуванні структури, а також способи відділення монолітів блокового каменю від гірського масиву, що враховують особливості внутрішньої будови та властивості середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И-1 + И133-1 +
Шифр НБУВ: РА341903

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Іщенко К.С. 
Розробка способу управління вибуховим руйнуванням гірських порід з використанням забійки, що розширюється: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / К.С. Іщенко ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано раціональне співвідношення компонентів забійки з суміші, що розширюється під час твердіння (РТС-1), яка забезпечує максимальний замикаючий ефект продуктів детонації. Визначено характер розподілу та тривалість дії на гірський масив раціональних напружень, спричинених вибухом шпурового заряду вибухової речовини (ВР), залежно від властивостей матеріалу забійки РТС-1. Одержано аналітичні залежності для розрахунків швидкості та часу вильоту зі шпура забійки РТС-1, які визначають умови раціонального навантаження масиву гірських порід, а також залежності коефіцієнта використання шпура від довжини забійки РТС-1 для різних типів ВР, які дають змогу оцінювати ефективність відбійки гірських порід шпуровими зарядами різноманітних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133-1 + И133.1 +
Шифр НБУВ: РА324899

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Войтенко Ю.І. 
Фізико-технічні основи свердловинних геотехнологій з керованим тріщиноутворенням: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.11 / Ю.І. Войтенко ; Нац. НДІ охорони праці. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Розвинуто новий напрямок в імпульсних технологіях підвищення продуктивності геотехнологічних свердловин. Досліджено механіку руйнування порід у масиві у випадку імпульсного гідро-, газорозриву і слабких (мається на увазі швидкість виділення енергії) камуфлетних вибухів і знеміцнення порід навколо зруйованої області після сильного вибуху. Визначено фізичні основи керування порід за умов горіння і вибухів свердловинних зарядів, вивчено вплив гірського тиску на руйнування порід у випадку імпульсного газорозриву. Проведено аналітичні дослідження знеміцнення порід з початковими тріщинами та тріщиноподібними дефектами за умов підземних вибухів у області, що межує зі зруйнованою. Вдосконалено технології використання енергії вибуху та горіння для освоєння бурових свердловин та інтенсифікації видобутку рідких і газоподібних вуглеводнів із діючих свердловин. Розроблено вибухову та вибухово-хімічну технології інтенсифікації видобутку нафти та газу з пластів відносно невеликої потужності за складних гірничо-геологічних умов. Запропоновано нові технічні рішення, які вдосконалюють відомі секційні торпеди, у тому числі з локалізацією вибуху, струминні генератори тиску, перфоратори для кумулятивного і термогазоструминного розкриття пластів, вибухові пристрої для утворення початкових тріщин на стінці свердловини, модифіковані труборізи та спрямовані на підвищення ефективності вибухових робіт у свердловинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И-1 + И133-1
Шифр НБУВ: РА309298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського