Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (203)Книжкові видання та компакт-диски (77)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=З970.3-013$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Ложковський А. Г. 
Аналіз і синтез систем розподілу інформації в умовах мультисервісного трафіка: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.12.02 / А. Г. Ложковський ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О. С. Попова. — О., 2010. — 36 с.: a-граф. — укp.

Висвітлено питання розробки нових методів аналізу та синтезу структурно-складних систем розподілу інформації (СРІ), що функціонують за умов мультисервісного трафіка. Розроблено імітаційну модель СРІ для обслуговування трафіка з різноманітними ймовірнісними законами розподілу його параметрів і тривалості обслуговування вимог. Досліджено вплив явища самоподібності трафіка на пропускну здатність мультисервісної мережі зв'язку. Розроблено систему автоматизованого проектування й імітаційного моделювання телекомунікаційних систем і мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.3 + З88-01
Шифр НБУВ: РА374602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Слободянюк О.В. 
Метод скорочення об'ємів відеоданих, які передаються в телекомунікаційних системах на основі кодування джерел зображень: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.13 / О.В. Слободянюк ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності функціонування телекомунікаційнх систем. Запропоновано спосіб вирішення протиріччя між зростаючими об'ємами інформації, які потрібно своєчасно обробляти та передавати з необхідною достовірністю й обмеженими технічними можливостями підсистем обробки та передачі відеоданих. Розроблено метод компактного представлення зображень на основі структурного кодування у непозиційному архітектурному просторі мультиізотопного рельєфу. Компактне представлення здійснено за рахунок попередньої обробки зображень і вявлення у них інтегральних характеристик структурної надмірності. Розроблено метод взаємооднозначного відношення зображення без втрат, який базується на основі структурного декодування даних, проведенні оберненого переформатування архітектури рельєфу зображень і розподілі висот рельєфу відповідно до позиціонуючої інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.44
Шифр НБУВ: РА372524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гуржій 
Метод стиску зображень в телекомунікаційних системах на основі змішаного поліадичного кодування: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Павло Миколайович Гуржій ; Українська держ. академія залізничного транспорту. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013 + З970.632
Шифр НБУВ: РА365581

Рубрики:

      
4.

Кривогубченко Д.С. 
Методи адаптації пристроїв передавання інформації до параметрів каналу зв'язку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Д.С. Кривогубченко ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено методи адаптації пристроїв передавання інформації до параметрів каналу зв'язку з метою застосування їх у системах, що вимагають передавання великих об'ємів інформації. На підставі проведеного аналізу існуючих методів створено методики адаптивного вибору параметрів пристрою передавання, а також алгоритми та структури пристроїв для реалізації адаптивного процесу передавання інформації, які забезпечують надійність та швидкість дослідженого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-013 + З970.3-013 +
Шифр НБУВ: РА334390

Рубрики:

      
5.

Коваленко А.А. 
Методи та засоби підвищення оперативності передачі даних у мультисервісних мережах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / А.А. Коваленко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання розв'язання задачі зменшення часу передачі пакетів даних на критичній ділянці мережі передачі даних за рахунок перерозподілу обчислювального ресурсу критичної ділянки мережі за умов обмеженої пропускної здатності його елементів з урахуванням властивостей фрактальності вхідних інформаційних потоків та емпіричної ймовірності зміни їх інтенсивності з метою підвищення оперативності обміну інформацією. Розроблено метод предиктового управління передачею даних для критичної ділянки даної мережі, який передбачає врахування властивості фрактальності вхідних інформаційних потоків та емпіричну ймовірність зміни їх інтенсивності, зумовлену довготривалою кореляційною залежністю. Запропонований метод грунтується на властивості фрактального телекомунікаційного трафіка сучасних мультисервісних мереж передачі даних. Це дозволяє на підставі прогнозування зміни інтенсивності інформаційних потоків раціонально перерозподілити обчислювальний ресурс критичної ділянки. Розроблено методику запобігання перевантажень, яка базується на запропонованому методі та дозволяє зменшити час передачі пакета даних на критичних ділянках мережі передачі даних для вхідних інормаційних потоків, що мають властивості фрактальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.3 +
Шифр НБУВ: РА357993

Рубрики:

      
6.

Дробот О.А. 
Моделі забезпечення гарантованої якості обслуговування інформаційного трафіку у мультисервісних телекомунікаційних мережах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.А. Дробот ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Уперше розроблено модель забезпечення гарантованої якості обслуговування інформаційного трафіку одночасно за декількома показниками на підставі погодженого розв'язання задач багатошляхової маршрутизації та динамічного розподілу пропускної здатності трактів передачі, що дозволило знизити обсяг використаних для цього мережних ресурсів у мультисервісних телекомунікаційних мережах (ТКМ). Розвинуто потокову модель багатошляхової маршрутизації, яка забезпечує гарантії якості обслуговування інформаційного трафіку одночасно за швидкісними й імовірнісно-часовими показниками з підвищенням загальної продуктивності ТКМ. Удосконалено метод забезпечення гарантованої якості обслуговування даного трафіку у територіально-розподілених мультисервісних ТКМ, який передбачає здійснення адаптивного розрахунку структури оверлейної мережі для обслуговування трафіків між заданою парою мережних вузлів, що дозволило підвищити масштабованість одержаних рішень під час реалізації динамічних стратегій багатошляхової маршрутизації та розподілу канальних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-01 + З970.3-013.3 +
Шифр НБУВ: РА351068

Рубрики:

      
7.

Бацамут В.М. 
Моделі і методи автоматизованого управління навантаженням в мережних системах передачі даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.М. Бацамут ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено процес передачі інформації у мережі передачі даних (ПД) автоматизованої системи управління (АСУ) Міністерства внутрішніх справ України, висвітлено його основні недоліки, проаналізовано підходи до підвищення ефктивності мереж ПД у режимі перевантаження, розв'язано актуальну науково-технічну задачу розробки моделей і методів авоматизованого управління вхідним навантаженням мережних систем ПД. Управління базується на періодичному здійсненні контролю поточної топології (зв'язності) системи, для чого використовується поняття транзитивного замкнення (ТЗ) мережного об'єкта. Розроблено новий алгоритм визначення ТЗ, який має поліноміальний час рахунку. На підставі оцінки поточного ТЗ здійснюється допуск повідомлень до мережі або постановка в чергу на очікування. Розроблено відповідну математичну модель контролю поточної топології й автоматизованого управління вхідним навантаженням мережі. Оцінено якість обслуговування у мережі, в якій здійснюється управління навантаженням на підставі контролю поточної топології. Створено метод оптимального за критерієм мінімальних сумарних витрат відновлення мережної зв'язності між вибраною підмножиною абонентів у зруйнованій мережній системі. Розроблено відповідний метод і програмне забезпечення, що його реалізує.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013 +
Шифр НБУВ: РА338005

Рубрики:

      
8.

Хіллес Шаді М.С. 
Нейроподібні методи і засоби ущільнення зображень в комп'ютерних мережах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Шаді М.С. Хіллес ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2006. — 17 с. — укp.

Запропоновано метод ущільнення зображень (УЗ) на підставі нейронних мереж (НМ) типу "двовимірна карта Кохонена", який відрізняється високим рівнем адаптації завдяки введенню додаткового етапу навчання, що забезпечує збільшення коефіцієнта ущільнення та високі якісні показники відновленого після кодування зображення. Наведено уніфікований метод УЗ, який базується на покомпонентному кодуванні, відмінністю якого є векторне квантування компонентів зображення з урахуванням особливостей зорового сприйняття кожної компоненти, що підвищує якісні показники відновленого після кодування зображення. Описано та реалізовано метод обробки та сортування чисел для НМ УЗ, вімінністю якого є використання парного обміну, що підвищує швидкість обробки та сортування масивів даних. Розглянуто метод порівняння чисел для реалізації основної операції формального нейрона, характерной рисою якого є представлення чисел логіко-часовими кодами, що значно спрощує технічну реалізацію нейронних обчислювальних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.44 +
Шифр НБУВ: РА342424

Рубрики:

      
9.

Романюк В.В. 
Обчислювальний метод побудови базисів ортогональних бінарних функцій для систем багатоканального зв'язку з кодовим розділенням каналів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.В. Романюк ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено нові базиси ортогональних бінарних функцій для розв'язання задачі зменшення рівня помилок у системах багатоканального зв'язку з кодовим розділенням каналів. Обгрунтовано обчислювальний метод формування сімейства восьми нових базисів ортогональних бінарних функцій, які відрізняються від базису функцій Уолша. Досліджено статистичні параметри кореляційних характеристик послідовностей новоутворених базисів у порівнянні з послідовностями Уолша. Розраховано теоретичні імовірності помилки для систем багатоканальної передачі даних з кодовим розділенням каналів з використанням значень ексцесу взаємокореляційних характеристик послідовностей нових ортогональних базисів. На підставі використання кореляційних матриць ортогональних базисів розроблено методику оцінки рівня помилкових бітів у системах багатоканальної передачі даних з кодовим розділенням каналів. Аналітично розроблено та на базі пакету програм середовища MATLAB 6.1 впроваджено модель процесу декодування у таких системах за умов використання новоутворених базисних послідовностей і послідовностей Уолша. Представлено дані порівняльної візуаліазції залежності рівня помилок для цих базисів, що свідчать про практичну значущість одержаних результатів наукового дослідження, застосування яких суттєво підвищує техніко-економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013 +
Шифр НБУВ: РА344274

Рубрики:

      
10.

Мулкі Ахмед Ясін Ал Бадайнех 
Підвищення ефективності засобів виявлення та виправлення помилок в послідовних інтерфейсах комп'ютерних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Мулкі Ахмед Ясін Ал Бадайнех ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 21 с. — укp.

Удосконалено спосіб виявлення та виправлення помилок за допомогою двовимірної контрольної суми завдяки застосуванню вагових коефіцієнтів під час обчислення контрольних сум стовпців матриці даних. Розроблено алгоритм обробки контрольних кодів, що у порівнянні з традиційною двовимірною контрольною сумою дозволило розширити клас помилок, які гарантовано виявляться до сьомикратних, а також клас помилок, що можуть бути скорегованими без повторної передачі до трикратних. Розроблено спосіб гарантованого виявлення помилок, зумовлених порушеннями синхронізації у послідовних інтерфейсах з асинхронним кодуванням даних, який передбачає контроль за зміною довжини серій несинхронізованих бітів за допомогою зваженої контрольної суми та дозволяє, на відміну від циклічних надлишкових кодів (CRC - Cyclic Reduundancy Codes), гарантовано виявляти одно- та багатократні помилки зазначеного типу. Запропоновано спосіб гарантованого виявлення всіх бітових спотворень, зумовлених двократною помилкою передачі канальних сигналів в інтерфейсах зі спектральною модуляцією на підставі зваженої контрольної суми. Наведений спосіб передбачає формування компонентів у вигляді модулярного добутку коду групи бітів, що модулюються одним сигналом, на взаємно прості вагові коефіцієнти, що забезпечує зменшення числа конрольних розрядів для гарантованого виявлення помилок зазначеного класу. Запропоновано підхід до підвищення ефективності виправлення одно- та багатократних помилок у послідовних інтерфейсах шляхом зменшення об'єму інформації, що повторно передається, який базується на використанні інформації, яка міститься у різниці зважених контрольних сум приймача та передавача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.3 +
Шифр НБУВ: РА358017

Рубрики:

      
11.

Муранов О.С. 
Підвищення якості технології адаптивного управління трафіком пакетних телекомунікаційних мереж: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / О.С. Муранов ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено причини утворення системних помилок адаптивного керування (АК) та механізм перетворення помилок недооцінки ширини смуги порту комутатора, що негативно впливають на рівень втрат пакетів, у помилки переоцінки смуги порту, що несуттєво впливають на якість роботи обладнання. Запропоновано метод зменшення впливу системних помилок на якість АК вузловим обладнанням, шляхом включення у технологічний ланцюг адаптивного перерозподілу засобу прогнозування інтенсивності пакетного трафіку. Надано критерії, що дозволяють врахувати негативний вплив системних помилок АК на рівень втрат пакетів у комутаторі та рівень завантаженості комутатора корисним трафіком. Розроблено нову інформаційну технологію АК перерозподілом пропускної здатності вузлового обладнання пакетних мереж між його портами, що у порівнянні із відомими способами забезпечує більш високі показники якості управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.3
Шифр НБУВ: РА374404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Самі Мах'д Абдел Квадер Аскар 
Розподіл трафіку телекомунікаційних мереж за принципами диференціального обслуговування: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Самі Мах'д Абдел Квадер Аскар ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 17 с. — укp.

Проаналізовано критерії якості телекомунікаційних послуг і їх зв'язок з використовуваними механізмами керування трафіком, в результаті порівняння віддано перевагу механізму DiffServ, що забезпечує структурування трафіку за класами сервісу з відповідними пріоритетами, не вимагає витрат часу на попереднє встановлення параметрів транспортування трафіку маршрутами проходження потоку, використовує менший обсяг буфера та смугу пропускання, ніж інші. Встановлено як специфікації протоколів RTP, RTCP, RTSP дозволяють ефективно використати їх можливості для передачі потокових мультимедіа додатків з широкою номенклатурою функціональних можливостей. Запропоновано модель служби QoS на підставі технології DiffServ і алгоритмів обслуговування черг і кондиціонування та дозування трафіку за допомогою функцій обмеження та вирівнювання. Досліджено модель мінімізації витрат за умов надання послуг у телекомунікаційній мережі шляхом оптимізації взаємозв'язку між рівнем QoS, ціною послуги та використаними ресурсами із застосуванням моделі служби та технології DiffServ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.3
Шифр НБУВ: РА372604 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Радівілова Т.А. 
Стохастичні моделі та методи аналізу самоподібного мережевого трафіка: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Т.А. Радівілова ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано метод знаходження незміщеної оцінки показника Херста з використанням методів нормованого розмаху та зміни дисперсії агрегованого ряду. Проведено імітаційне моделювання завантаження каналу та досліджено виникнення черг у буфері для реалізації мережевого трафіка. Запропоновано математичну модель самоподібного трафіка, що розглядається як самоподібний випадковий процес, який є функціональним перетворення фрактального гаусівського шуму. Розроблено метод оцінювання залежності ступеня завантаженості каналу мережі від параметрів трафіка, що проходить. Це дозволяє за заданих розмірів буферної пам'яті та пропускної здатності каналу визначати гранично припустиме навантаження даної мережі. З використанням результатів імітаційного моделювання розроблено методи прогнозування та запобігання перевантаженням у системах передачі даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.3 +
Шифр НБУВ: РА360560

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського