Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (147)Книжкові видання та компакт-диски (187)Журнали та продовжувані видання (64)
Пошуковий запит: (<.>U=З965.912$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Грицюк К.М. 
Автоматизація процесів моделювання та аналізу температурних та термомеханічних полів при проектуванні вісесиметричних тіл складної форми: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / К.М. Грицюк ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено ефективні методи розв'язання крайових задач теплопровідності та термопружності для вісесиметричних тіл. Висвітлено спеціалізовану інтелектуальну систему для автоматизації процесів моделювання та аналізу температурних і термомеханічних полів під час проектування вісесиметричних тіл складної форми. Розкрито нові структури розв'язку задач теплопровідності та термопружності, які мають підвищену числову стійкість. Запропоновано метод автоматизованої побудови комп'ютерних моделей температурних і термомеханічних полів вісесиметричних тіл за інформацією, яка подана природною професійною мовою. Створено спеціалізовану систему знань "САПОТ", яка дозволяє за допомогою зручного діалогового інтерфейса ефективно та оперативно проводити числові експерименти з метою вибору раціональних конструктивних параметрів виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912 + В251.106.5-3
Шифр НБУВ: РА319833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Безносик О. Ю. 
Автоматизація синтезу схемних макромоделей компонентів, що описуються системами диференціальних рівнянь: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.12 / О. Ю. Безносик ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості побудови схемних еквівалентів для систем звичайних диференціальних рівнянь у формі Коші та показано можливість створення автоматизованої системи побудови відповідних макромоделей. Вдосконалено метод побудови схемних макромоделей компонентів, що описуються системами диференціальних рівнянь в частинних похідних, який базується на використанні принципу електромеханічних аналогій. Розроблено методи скорочення макромоделей, поданих у вигляді схемних еквівалентів, які враховують особливості галузі їх застосування. Доведено можливість використання методів оптимізації, характерних для САПР схемотехнічного рівня, для уточнення параметрів одержаних схемних макромоделей. Визначено методику автоматизованого синтезу схемних макромоделей компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813 + З965.912
Шифр НБУВ: РА377057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Міщеряков Ю.В. 
Математичний і програмний інструментарій автоматизації процесу перетворення конструкторської документації в електронний вигляд: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Ю.В. Міщеряков ; Харків. нац. ун-т радіоелектроніки. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання розвитку, удосконалення та розробки математичного і програмного інструментарію для автоматизації процесу перетворення конструкторської документації в електронний векторний вигляд. Удосконалено методи усунення завад і нормалізації бінарних растрових зображень та на їх базі розроблено алгоритми, що дозволяє усунути малі за площею завади, згладжувати краї ліній. Набули подальшого розвитку методи сегментації бінарних растрових зображень. Розроблено метод виділення примітивів та їх векторизації, що значно скорочує час перетворення креслень в електронний вигляд. Описано метод і розроблено алгоритм усунення дрібних спотворень і розривів ліній, що враховують атрибути виділених примітивів і дозволяють значно підвищити якість векторизації, а також знизити витрати на ручну доробку одержаних креслень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912-018 +
Шифр НБУВ: РА324080

Рубрики:

      
4.

Волк М.О. 
Методи та засоби розподіленого імітаційного моделювання електронних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / М.О. Волк ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисератація присвячена питанням побудови імітаційних моделей і систем моделювання (на прикладі моделювання електронних систем). У роботі розвивається напрям, який грунтується на концепції структурно-функціональної декомпозиції. Запропонована нова модель імітаційного середовища моделювання, яка складається з трьох основних елементів: імітаційної моделі об'єкта дослідження, системи моделювання та обчислювального ресурсу. Кожний з елементів у результаті декомпозиції являє собою сукупність взаємодіючих процесів обчислювального середовища. Запропоновані засоби та алгоритми розподіленого (у тому числі і паралельного) моделювання електронних систем, а також алгоритми декомпозиції імітаційних моделей і розподілу обчислювальних ресурсів, ефективність яких підтверджена практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.2-010 + З965.912-01

Рубрики:

      
5.

Лебедєва О.О. 
Моделі та методи побудови середовища колективного проектування для гетерогенних САПР: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.12 / О.О. Лебедєва ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено інформаційне, програмне та методичне забезпечення для побудови середовища колективного розподіленого проектування. Розглянуто основні положення щодо розподільної системи автоматизованого проектування. Проведено аналіз існуючих проектів та систем розподіленого проектування. Наведено огляд стану методичного та організаційного забезпечень розподілених САПР та GRID-технологій. Здійснено огляд та аналіз проектування у складі сучасних САПР. Сформульовано основні задачі середовища проектування та вимоги до комунікаційної підсистеми підтримки розподіленого колективного проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912-01
Шифр НБУВ: РА373307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Латкін М.О. 
Моделювання та аналіз проектних рішень систем управління спеціального призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.О. Латкін ; Держ. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "ХАІ". — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки нової інформаційної технології аналізу та контролю проектів систем управління спеціального призначення (СУСП) (на прикладі наземного автоматизованого комплексу управління космічними апаратами (НАКУ КА) України). Розроблено новий напрямок моделювання та аналізу проектних рішень розробника на початкових етапах проектування СУСП, який базується на концепції системного аналізу, декомпозиції та стратифікації об'єкта дослідження. Сформовано комп'ютерну систему, яка надає можливість здійснити процес експертно-моделюючих СУСП. Запропоновано методи формалізованого подання та методи аналізу СУСП, високу ефективність яких обгрунтовано теоретично і підтверджено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912-01 + З965.95-02
Шифр НБУВ: РА308363 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гоменюк С.І. 
Об'єктно-орієнтовані моделі і методи аналізу механічних процесів у системі автоматизації проектування: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.12 / С.І. Гоменюк ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2004. — 34 с. — укp.

Розглянуто проблему побудови універсальних систем автоматизації проектування складних інженерних конструкцій і споруд. Запропоновано новий підхід щодо організації САПР у машинобудуванні та будівництві, що полягає в розробці об'єктно-орієнтованої моделі складної механічної системи, яка є довільною сукупністю взаємодіючих між собою механічних об'єктів і зв'язків між ними. Для формалізації розробленої об'єктної моделі створено проблемно-орієнтовану мову FORTU-3, що дозволяє у межах єдиного варіаційного формалізму описувати геометричну та математичну модель складного механічного процесу та обчислювальну схему його розрахунку. Розроблено універсальну САПР FORTU-FEM на базі MCE, що складається з трьох програмних підсистем: препроцесора, процесора та постпроцесора. Наведено приклади аналізу складних механічних процесів за допомогою FORTU-FEM. Достовірність одержаних результатів підтверджено теоретичними й експериментальними дослідженнями та даними виробничого впровадження нових систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912-01 +
Шифр НБУВ: РА334191

Рубрики:

      
8.

Воєвода О.О. 
Реінжинірінг САПР для використання в Інтернет: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / О.О. Воєвода ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Створено комплекс заходів, які дозволяють використовувати існуючі засоби САПР у мережному середовищі. Запропоновано архітектуру для побудови мережних комплексів САПР із застосуваннням об'єктного компонентного підходу до створення інтерфейсу віддаленого доступу до комплексу проектування. Доведено доцільність застосування скриптових мов для підвищення ефективності розробки/пристосування існуючих рішень до їх використання у розподіленому середовищі. Визначено способи ефективного застосування мережних та процесорних ресурсів під час використання стиснення даних у разі віддаленої взаємодії. Розраховано ступінь підвищення ефективності мережної взаємодії під час групування віддалених викликів для зменшення їх кількості. Розроблено схеми віддаленого доступу до засобів САПР за допомогою електронної пошти та web- технологій як прикладів створення розширень ядра пакету САПР. Запропоновано механізм доступу до віддалених сервісів, створених з використанням архітектури CORBA за умов застосування брандмауерів (firewall) засобами web-технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912 +
Шифр НБУВ: РА331358

Рубрики:

      
9.

Харченко К.В. 
Розробка засобів паралельного розв'язку систем лінійних рівнянь в САПР схемотехнічного моделювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / К.В. Харченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 12 с. — укp.

Запропоновано модифікацію паралельного блочно-діагонального методу з обрамленням розв'язку лінійних розріджених систем рівнянь для кластерів однопроцесорних комп'ютерів на локальній обчислювальній мережі. Досліджено прискорення рішення блочно-діагонального методу з обрамленням у разі збільшення кількості діагональних блоків з урахуванням властивостей розріджених матриць. Використано ефект надлишку в кластерному алгоритмі Санджовані - Вінсентеллі для рівномірного розподілу матриці на блоки відповідного розміру. Наведено новий ефективний алгоритм завантаження процесорів для паралельного блочно-діагонального методу з обрамленням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912-018
Шифр НБУВ: РА312222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Арутюнян А. Л. 
Система м'яких обчислень на базі нейронних мереж адаптивного резонансу для розв'язання задач САПР: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.12 / А. Л. Арутюнян ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено та теоретично обгрунтовано архітектуру та модель функціонування нової гібридної нейронної мережі адаптивного резонансу. Встановлено та теоретично обгрунтовано методики навчання. Надано новий вид функціонала Тихонова з використанням структурної та сигнальної константи Ліпшиця, яка дозволяє проводити теоретичні дослідження властивостей систем м'яких обчислень. Запропоновано використовувати гібридний метод нелінійного нормування даних для нормування вхідних даних експертних систем і нейронних мереж, який є оборотним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З965.912-01
Шифр НБУВ: РА371816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Арутюнян А. Л. 
Система м'яких обчислень на базі нейронних мереж адаптивного резонансу для розв'язання задач САПР: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.12 / А. Л. Арутюнян ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено та теоретично обгрунтовано архітектуру та модель функціонування нової гібридної нейронної мережі адаптивного резонансу. Встановлено та теоретично обгрунтовано методики навчання. Надано новий вид функціонала Тихонова з використанням структурної та сигнальної константи Ліпшиця, яка дозволяє проводити теоретичні дослідження властивостей систем м'яких обчислень. Запропоновано використовувати гібридний метод нелінійного нормування даних для нормування вхідних даних експертних систем і нейронних мереж, який є оборотним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З965.912-01
Шифр НБУВ: РА371816 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського