Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (99)Реферативна база даних (1364)Книжкові видання та компакт-диски (1199)Журнали та продовжувані видання (508)
Пошуковий запит: (<.>U=З844$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 76
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сінотін А.М. 
Автоматизація розрахунків нестаціонарних теплових режимів при проектуванні одноблокових радіоелектронних апаратів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.12 / А.М. Сінотін ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 34 с. — укp.

Досліджено характер теплообміну в радіоелектронних апаратах (РЕА), які функціонують у повітряному середовищі за нормального атмосферного тиску. Розроблено методику розрахунку нестаціонарних температурних полів РЕА з довільним законом зміни розсіюваної елементами потужності від температури та часу. Досліджено вплив конструктивних параметрів апарата з урахуванням анізотропії нагрітих зон за теплопровідністю на загальний температурний режим. Вперше з використанням результатів аналітичних та експериментальних досліджень створено алгоритм теплофізичного проектування одноблокових РЕА, який дозволяє забезпечити заданий температурний режим на початкових етапах конструювання паралельно з розробкою електричної схеми та вибором елементної бази, що значно підвищує економічну ефективність розробок і виключає необхідність внесення істотних змін у конструкції за наслідками перевірочних розрахунків і температурних випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-028.3-5-05 +
Шифр НБУВ: РА359902

Рубрики:

      
2.

Волкова Т.В. 
Автоматизація та удосконалення візуального контролю у технологічних процесах виготовлення комутаційних плат на основі методів кодування зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Т.В. Волкова ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 1998. — 16 с. — укp.

Запропоновано новий засіб підвищення продуктивності систем автоматизованого візуального контролю комутаційних плат, що базується на ефективному кодуванні топології друкованого монтажу. Вирішено задачу оцінки та вибору коду на основі імітаційного моделювання візуального контролю, розроблено новий метод подання топології та орієнтоване на нього програмне забезпечення (ПЗ) системи контролю. Застосування наданого ПЗ для автоматизації типового технологічного процесу дозволило істотно підвищити швидкодіяльність контролю, удосконалити план контролю та знизити собівартість виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.16-06-7

Рубрики:

      
3.

Голяка Р.Л. 
Аналогові біполярні інтегральні схеми для сенсорної техніки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.01 / Р.Л. Голяка ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 32 с. — укp.

Запропоновано концепцію розробки спеціалізованих біполярних аналогових інтегральних схем (ІС) для сенсорної техніки, яка базується на єдності алгоритмічних, схемотехнічних, конструктивних і технологічних рішень за комплексом задач забезпечення режимів живлення, формування характеристик перетворення та термостабілізації мікроелектронних сенсорів нового покоління. Запропоновано методи наскрізного моделювання та автоматизованого проектування аналогових ІС сенсорної техніки. Розроблено алгоритми функціонування та структуру спеціалізованих інтегральних термокомпенсаторів та сенсорних пристроїв з внутрішнім термостатуванням. Запропоновано диференційний механізм функціонування каналу теплопередачі твердотільних ІС, що базується на явищі теплопередачі. Наведений механізм покладено до основи нового багатопрофільного компонентf - теплокерованого операційного підсилювача. Розкрито теоретичні аспекти та принципи реалізації широкої серії сенсорних ІС з живленням за сигнальною шиною та з очікуваним режимом функціонуванння. Обгрунтовано вибір конструктивно-технологічних базисів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15
Шифр НБУВ: РА320366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Опанасенко В.М. 
Архітектурно-структурна організація, розробка і застосування реконфігуровних пристроїв на базі ПЛІС: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / В.М. Опанасенко ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади побудови та проектування реконфігурованих пристроїв на базі програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС). Створено нові формалізовані методики побудови та динамічної перебудови архітектури та структури цифрових пристроїв з високим ступенем реконфігурованості з урахуванням властивостей реалізованих алгоритмів, логічних, конструктивних і технологічних особливостей ПЛІС, а також інструментальних засобів їх проектування. Розроблено теорію адаптивних логічних мереж, призначених для розв'язання широкого класу задач шляхом безпосередньої структурної реалізації алгоритмів обробки та прямого відображення вхідних даних у вихідні шляхом функціонального та структурного налаштування універсальних компонентів мережі. Розроблено алгоритми синтезу адаптивних логічних мереж на задані класи задач. Запропоновано методику проектування засобів обчислювальної техніки з використанням стандартизованих САПР ПЛІС, на базі якої розроблено структуру реконфігурованого процесора, що реалізує конвеєрний/паралельний принцип обробки даних, з відкритою бібліотекою файлів конфігурації для базових блоків, зокрема, межового пристрою, суматра Хемінга, пристроїв сортування, медіанних фільтрів, пристроїв множення матриць. Розглянуто питання організації обчислювального процесу в системах зі спеціалізованою та проблемно-орієнтованою конфігурацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.150.2 +
Шифр НБУВ: РА348646

Рубрики:

      
5.

Абдерразік Мохамед 
Багатофункціональні параметричні зонні пристрої та їх використання у радіоелектронних засобах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / Абдерразік Мохамед ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Побудовано математичну модель параметричного зонного генератора, що може бути використана для аналізу характеристик генерування будь-якої гармоніки, а також опису процесів, не тільки першої, а й у n-зоні нестійкості. Модель надає можливість підвищити ефективність проектування параметричних зонних пристроїв. Проведено теоретико-експериментальне обгрунтування вибору функції апроксимації нелінійності у математичних моделях. Результати, одержані завдяки дослідженню, можуть бути використані для опису слабо та значно нелінійних режимів роботи параметричної системи. Розроблено алгоритм розрахунку коефіцієнтів апроксимації нелінійних характеристик індуктивних елементів з використанням експериментальних вольт-амперних характеристик, який враховує режими глибокого насичення, що надає змогу описувати значно нелінійні системи. Проведено дослідження розв'язку нелінійних рівнянь Матьє та Хілла з урахуванням власного струму резонансної системи, з використанням якого одержано залежність коефіцієнта модуляції індуктивності від розстройки. Одержано вирази, які враховують вплив власного струму резонансного контуру індуктивної системи на величину коефіцієнта модуляції її індуктивності, що дозволяє розраховувати процес зростання та встановлення вихідного сигналу. Наведені вирази дають змогу більш точно визначити амплітудні характеристики параметричних пристроїв у зонах нестійкості. Для підвищення швидкості обробки, передачі та прийому інформаційних сигналів створено новий метод і практично реалізовано радіотехнічні пристрої на основі параметричних зонних систем. Проведено якісні та кількісні оцінки швидкодії перетворення, прийому і передачі інформації та реалізовано пристрій високоефективної модуляції сигналів систем зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-04-01 +
Шифр НБУВ: РА345179

Рубрики:

      
6.

Артюшенко Б.А. 
Вдосконалення генетичного алгоритму автоматизованого призначення допусків на параметри елементів радіолектронних пристроїв: автореф. дис...канд. тех. наук: 05.13.12 / Б.А. Артюшенко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто методичне й алгоритмічне забезпечення синтезу описів об'єктів у системах автоматизації проектувальних робіт щодо радіоелектронних пристроїв, зокрема, призначення допусків на параметри елементів радіоелектронних пристроїв. Удосконалено генетичний алгоритм призначення допусків на параметри елементів даних пристроїв з обмеженнями на немонотонні, багатопараметричні вихідні функції, який базується на використанні генетичного алгоритму та методу функції чутливості. Наведено модель розпаралелювання генетичного алгоритму призначення допусків для локальної комп'ютерної мережі. Розроблено програмну систему автоматизованого призначення допусків радіоелектронних пристроїв. Результати проведеного дослідження впроваджено на промислових підприємствах і використовуються для проектування радіоелектронних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-04-02-5-05 +
Шифр НБУВ: РА366831

Рубрики:

      
7.

Войтович В.В. 
Вплив ізовалентної домішки свинцю на термічне та радіаційне дефектоутворення в кремнії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.В. Войтович ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2005. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-03-06 +
Шифр НБУВ: РА340789

Рубрики:

      
8.

Григор'єв 
Вплив імпульсних електромагнітних полів на елементи інтегральних мікросхем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Євген Володимирович Григор'єв ; Харківський національний ун-т радіоелектроніки. — Х., 2004. — 16 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15
Шифр НБУВ: РА330124сл

Рубрики:

      
9.

Коваленко М.Й. 
Вплив опромінення на компоненти радіоелектронної апаратури і розробка методів підвищення їх радіаційної стійкості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / М.Й. Коваленко ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці технологічних методів та технології для виробництва інтегральних схем з підвищеною радіаційною стійкістю, на основі вивчення електрофізичних процесів, які мають місце в цих схемах при опроміненні. Запропоновані методики, основані на термоелектротренуванні, зміні схемотехнічних рішень, а також на використанні еліонних технологій. Одержані результати знайшли впровадження при виконанні науково-дослідних робіт по формуванню профілів розподілу атомів віддачі в шаруватих структурах, розроблена також технологія виготовлення діафрагм субмікронних розмірів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15

Рубрики:

      
10.

Храмов Є.П. 
Електричні параметри елементів інтегральних схем в умовах дії радіації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Є.П. Храмов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив опромінення на параметри інтегральних схем (ІС), розроблено методи підвищення радіаційної стійкості. Вивчено закономірності перерозподілу енергії між гармонійними складовими сигналу, що поширюється, у металевих і напівпровідникових резисторах, p - n переходах і транзисторах досліджуваних ІС. На підставі вивчення нелінійних ппроцесів в опромінених напівпровідниках викладено спосіб виміру дози та флієнса частинок. Виявлено мікронеоднорідності, які утворюються у плівках германію в процесі гамма-опромінення. Проаналізовано термодинамічні процеси термопольових впливів та їх позитивну дію на радіаційну стійкість ІС, а також процес виникнення оптичного випромінення та особливості його поширення в прошарках ІС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15 + З844.15 + З844.15
Шифр НБУВ: РА336561

Рубрики:

      
11.

Берсірова О. Л. 
Електрохімічне формування функціональних покриттів для мікроелектроніки: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.03 / О. Л. Берсірова ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2011. — 40 с.: рис., табл. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено умови стабільно стійкого режиму процесу функціонального електроосадження металів. Запропоновано узагальнений механізм електродних процесів на основі дослідження макрокінетики розряду аргентуму(I) та ауруму(I),(III), з їх координаційних сполук, з використанням теорії визначення ЕАК. Одержано нові дані про кореляційний взаємозв'язок між електрохімічною кінетикою та електроосадженням. Встановлено умови найбільш сприятливої енергетики росту граней кристалів для формування строго певної структури металу для формування покриттів зі стабільним набором характеристик. Сформульовано та здійснено на практиці принципи спрямованого підбору компонентів електроліту та режиму електроосадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1-060.14
Шифр НБУВ: РА381197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Стрельбіцький В.В. 
Закономірності статичного та динамічного деформування елементів радіоелектронної апаратури з врахуванням експлуатаційно-технологічних факторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / В.В. Стрельбіцький ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 23 с.: рис. — укp.

Наведено результати проведених експериментально-розрахункових досліджень щодо встановлення закономірностей статичного та динамічного стану блоків радіоелектронної апаратури та їх складових з урахуванням впливу конструктивно-технологічних і експлуатаційних факторів. Розроблено методичні засади здійснення експериментальних досліджень на базі відповідних засобів їх доробки та процесу тензометрування. Установлено закономірності впливу термоударів, атмосферного тиску та монтажних напружень на статичний деформований стан плат. Показано, що рівень деформування мікромодулів і резисторів визначається їх зв'язком з об'єднавчою платою, який суттєво залежить від жорсткості виводів. Запропоновано нову конструкцію виводів і методологію встановлення допустимого утворення жолобоподібних форм об'єднавчих плат. Розроблено нові конструкції пристроїв для кріплення плат, які дозволяюь уникнути встановленої нерівномірності вібронавантажень у існуючих пристроїв й одержано достовірні дані про вібраційні характеристики об'єктів досліджень у широкому діапазоні коливань. Представлено результати експериметальних досліджень, проведених з метою вивчення впливу конструктивно-технологічних факторів на збудження коливань об'єднавчих плат з використанням розроблених оригінальних способів механічного зв'язку плат і різноманітних способів їх кріплень у напрямних корпусу блоку РЕА. Розроблено відповідні розрахункові моделі та проведено їх обгрунтування. Запропоновано розрахункові методики визначення параметрів демпферів сухого тертя для кріплення об'єднавчих плат, а також спосіб віброізоляції блоків РЕА з використанням таких демпферів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-04-01 + З844.16 +
Шифр НБУВ: РА348439

Рубрики:

      
13.

Костіков А. О. 
Ідентифікація та оптимізація геометричних параметрів об'єктів енергетики і радіоелектроніки шляхом розв'язання обернених задач теплопровідності: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.14.06 / А. О. Костіков ; НАН України ; Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М. Підгорного. — Х., 2011. — 34 с. — укp.

Розглянуто вирішення обернених задач теплопровідності, в яких знаходяться геометричні характеристики досліджуваних об'єктів. Розроблено загальний, універсальний методологічний підхід до розв'язання таких задач. Для мінімізації багатоекстремальних цільових функціоналів розроблено гібридний метод, який спільно використовує переваги генетичних алгоритмів і детермінованих методів пошуку локального екстремуму. Зазначено, що регуляризація розв'язку оберненої задачі проводиться за рахунок вибору шуканих геометричних параметрів таким чином, аби множина дозволених розв'язків була компактом. Розглянуто класичні обернені задачі теплопровідності й обернені спряжені задачі теплопереносу. Розроблено нові методики для розв'язання задач параметричної ідентифікації джерел тепла, ідентифікації форми об'єктів. Запропоновану методологію апробовано під час вирішення методичних і практичних задач щодо ідентифікації й оптимізації геометричних характеристик об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-028.3
Шифр НБУВ: РА382092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Іванець С.А. 
Імпульсні системи стабілізації постійної напруги з нечіткими регуляторами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / С.А. Іванець ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розвинуто теорію імпульсних систем стабілізації стосовно збільшення їх субгармонійної стійкості та швидкодії з використанням принципів нечіткої логіки й адаптивних регуляторів. Розроблено алгоритм визначення зони модуляції для адаптивного регулятора, а також метод настроювання нечіткого регулятора з використанням фазового портрета системи. Доведено ефективність прямого включення нечіткого регулятора у системі стабілізації постійного струму. Обгрунтовано підвищення діапазону субгармонійної стійкості імпульсної системи стабілізації завдяки використанню коригувального включення нечіткого й адаптивного регуляторів. Розроблено метод визначення параметрів функцій приналежності та таблицю правил нечіткого регулятора для систем стабілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.8 + З844.15 +
Шифр НБУВ: РА344888

Рубрики:

      
15.

Шило Г.М. 
Інтервальні методи обчислення допусків при проектуванні електронних апаратів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Г.М. Шило ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Створено математичне забезпечення та програмний комплекс для інтервальних методів обчислення припусків під час проектування електронних апаратів з урахуванням всіх множин припускових розв'язків інтервальних рівнянь та впливу навколишнього середовища. Визначено існування напівприпускової та повної припускової множини розв'язків. Розроблено інтервальну арифметику для обчислення припусків з урахуванням всіх множин припускових розв'язків і дії зовнішніх впливів. Запропоновано метод формування спрощених інтервальних моделей для складних функцій, що описують роботу електронних апаратів. Розроблено матричний субітераціний метод розв'язання інтервальних систем лінійних алгебричних рівнянь, який має більшу збіжність у прівнянні з відомими методами. Одержані розв'язки використано у розробленому методі оптимізації експлуатаційних припусків з застосуванням областей максимальних часткових об'ємів припусків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-02-5-05 +
Шифр НБУВ: РА322198

Рубрики:

      
16.

Теслюк В.М. 
Інформаційні технології аналізу та синтезу мікроелектромеханічних систем: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / В.М. Теслюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 36 с. — укp.

Розроблено методи та засоби для реалізації інформаційних технологій (ІТ) аналізу та синтезу мікроелектромеханічних систем (МЕМС) на системному, схемотехнічному та компонентному рівнях. Розроблено архітектуру ІТ аналізу та синтезу МЕМС, в якій використано побудований програмно-технічний засіб для багаторівневі розробки, базові структури й елементи та нові інформаційні моделі. Показано, що запропонована архітектура ІТ аналізу та синтезу МЕМС дозволяє підвищити рівень автоматизації даних процедур. Створено методи для системного рівня ІТ аналізу та синтезу МЕМС, які вирішують задачі структурного та параметричного синтезу на базі побудови дерева альтернативних рішень, базових структур та елементів, набору продукційних правил і теорії кольорових мереж Петрі. Побудовано метод автоматизованого синтезу VHDL-AMS-моделей базових пристрої в МЕМС для схемотехнічного рівня на підставі методу електричних аналогій, систем звичайних дифереціальних рівнянь і рівнянь в частинних похідних. Зазначено, що послідовність і кількість використання диференціальних рівнянь визначається фізичними принципами роботи елемента МЕМС і кількістю перетворень енергії. Розроблено методи автоматизованого синтезу моделей компонентного рівня на базі рівнянь в частинних похідних з наступним їх розв'язанням за допомогою методу скінчених різниць або скінчених елементів. Побудовано тривимірні моделі технологічних процесів виготовлення МЕМС, які дозволяють дослідити вплив технологічних параметрів на вихідні параметри інтегрального пристрою. Зроблено промислове впровадження розроблених методів і засобів, які використано для аналізу та синтезу нових типів МЕМС з покращаними технічними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1 +
Шифр НБУВ: РА362840

Рубрики:

      
17.

Куц В.Ю. 
Інформаційно-вимірювальна система оцінки параметрів циклічних сигналів на базі кругової медіанної фільтрації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / В.Ю. Куц ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення точності визначення часових і частотних параметрів циклічних сигналів у функціонально-орієнтованих інформаційно-вимірювальних системах (ІВС) на базі кругової медіанної фільтрації фазових характеристик сигналів. Обгрунтовано використання кругової медіанної фільтрації та відповідних фільтрів з різними апертурами, які базуються на одержанні вибіркової кругової медіани випадкових кутів. Запропоновано критерій оцінювання кругових медіанних фільтрів. Одержано ймовірність неоднозначного визначення вибіркової кругової медіани для кутових даних з розподілом Мізеса та запропоновано способи її усунення. Визначено щільність розподілу ймовірності кругової медіани. Запропоновано єдиний підхід до визначення частотних і часових параметрів циклічних сигналів на підставі їх фазової характеристики. Одержано середньоквадратичні значення похибок їх оцінок, а також спосіб виявлення радіоімпульсних сигналів на фоні адитивної завади. Проведено моделювання процесів визначення параметрів циклічних сигналів для різних типів задач функціонально-орієнтованих ІВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-01 +
Шифр НБУВ: РА363553

Рубрики:

      
18.

Роїк О.М. 
Інформаційно-вимірювальні системи діагностування аналогових вузлів радіоелектронної апаратури в процесі виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.16 / О.М. Роїк ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2002. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено теоретичні засади синтезу систем комбінованого діагностування. Здійснено постановку задачі оптимізації простору параметрів діагностування та формалізовано її розв'язання. Узагальнено та формалізовано задачу синтезу засобів вимірювань. Проаналізовано їх похибки та наведено методи підвищення точності перетворень. Отримані результати дозволили розробити та впровадити у виробництво інформаційно-вимірювальні системи діагностування аналогових вузлів радіоелектронної апаратури, які довели доцільність їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-04-06-07 с
Шифр НБУВ: РА320969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Савченко В. М. 
Керовані п'єзорезонансні пристрої на основі кварцових резонаторів з однобічним масонавантаженням і міжелектродним зазором: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.13 / В. М. Савченко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше одержано математичну модель п'єзорезонансного пристрою на основі кварцового резонатора з однобічним масонавантаженням, яка враховує одночасний вплив однобічного масонавантаження та міжелектродного зазору на параметри його коливальної системи, що дозволяє зменшити основну похибку частоти. Вдосконалено математичну модель температурної чутливості п'єзорезонансного пристрою, у якій одержані температурні коефіцієнти частоти з урахуванням одночасного впливу однобічного масонавантаження та міжелектродного зазору на температурно-частотну характеристику пристрою, що дозволяє зменшити додаткову температурну похибку частоти. Встановлено математичну модель чутливості п'єзорезонатора до конструктивно-технологічних факторів, у якій за рахунок більш повного обліку конструктивних особливостей кварцового резонатора з однобічним масонавантаженням і міжелектродним зазором зменшені додаткові похибки частоти. Досліджено математичну модель еквівалентної електричної схеми кварцового резонатора, у якій ураховано одночасну наявність однобічного масонавантаження й міжелектродного зазору, що дозволяє знизити похибки визначення їх параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.413 + З844-040.265
Шифр НБУВ: РА382291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Дячок Д.Т. 
Конструктивно-технологічні методи підвищення електропровідності мікроконтактних з'єднань інтегральних схем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / Д.Т. Дячок ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 22 с. — укp.

Встановлено залежності електричного опору мікроконтактних з'єднань (МКЗ) інтегральних схем (ІС) від їх конструктивних параметрів і технологічних способів виготовлення. Проведено дослідження математичних моделей опорів зварного накладного МКЗ мікродроту та плівкового провідника, жорсткого стовпчикового МКЗ і перехідної мікродротяної ланки між внутрішнім і зовнішнім виводом ІС. Із урахуванням одержаних результатів визначено складові опорів, характеристики перехідної ланки та розробити конструктивно-технологічні методи підвищенння електропровідності МКЗ. Запропоновано нові способи вимірювання опору МКЗ, в яких усунено вплив перехідних контактних опорів вимірювальних зондів на результат вимірювання. Розроблено нові способи виготовлення низькоомних елементів МКЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-060.6 +
Шифр НБУВ: РА370075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського