Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (838)Книжкові видання та компакт-диски (441)Журнали та продовжувані видання (226)
Пошуковий запит: (<.>U=З841$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 45
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гавриш О.С. 
Алгоритми вимірювання параметрів гармонічного та полігармонічного сигналів при негауссівських завадах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.С. Гавриш ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розв'язано задачу синтезу й аналізу простих і ефективних алгоритмів вимірювання параметрів гармонічного та полігармонічного сигналів за негауссівських перешкодах. Для синтезу нових алгоритмів вимірювання параметрів досліджуваних сигналів за відомих статистичних характеристик негауссівських перешкод використовується метод максимізації поліному. З використанням нових імовірнісних моделей випадкових послідовностей модернізовано метод максимізації поліному, необхідного для синтезу адаптивних алгоритмів. Запропоновано метод оцінки точності апроксимаційних моделей. Отримано та досліджено аналітично вирази асимптотичних дисперсій шуканих оцінок. Розроблені нелінійні алгоритми відрізняються від існуючих лінійних алгоритмів підвищеними точнісними характеристиками. Побудовано структурні схеми нових алгоритмів. Для підтвердження працездатності та ефективності нових алгоритмів проведено комп'ютерне імітаційне моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-01
Шифр НБУВ: РА314227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Юрко Ю.В. 
Апаратне та програмне забезпечення сплайн-обробки багатовимірних цифрових сигналів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / Ю.В. Юрко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Одержано й обгрунтовано способи побудови багатовимірних інтерполяційних сплайнів на прямокутних сітках вузлів як тензорного добутку одновимірних сплайнів. Розроблено способи побудови багатовимірних сплайн-фільтрів за методом найменших квадратів, що дозволяють найбільш затратні операції виразити за допомогою одновимірних процедур. Сформульовано принципи побудови швидких алгоритмів і пристроїв одержання за методом найменших квадратів оцінок багатовимірних сплайнових моделей сигналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-013 +
Шифр НБУВ: РА339361

Рубрики:

      
3.

Павліков 
Вагова обробка сигналів і зображень у радіотехнічних системах на основі атомарних функцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / Володимир Володимирович Павліков ; Національний аерокосмічний ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харківський авіаційний ін-т". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-01
Шифр НБУВ: РА358733

Рубрики:

      
4.

Панасенко С.В. 
Варіації статистичних характеристик радіосигналів радара часткових відбиттів, викликаних динамічними процесами в мезосфері: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.В. Панасенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Удосконалено методику одержання параметрів вітру за допомогою повного кореляційного аналізу. Розроблено два нових радіофізичних методи виявлення хвилевих збурень у мезосфері. Запропоновано адаптивне перетворення Фур'є з застосуванням статистичного підходу, що грунтується на теорії оптимального виявлення й оптимального оцінювання параметрів сигналів. Установлено регіональні залежності вектора швидкості вітру та хвилевих збурень у мезосфері від часу доби, сезону та рівня магнітної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019 +
Шифр НБУВ: РА356207

Рубрики:

      
Категорія:    
5.

Яцевич С.Є. 
Взаємозв'язок характеристик розсіяного сигналу з параметрами поверхні при багаточастотних методах дистанційного зондування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.Є. Яцевич ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Експериментально досліджено характеристики розсіяного сигналу за умов багаточастотного зондування параметрів грунтів і рослинного покриву. Експерименти проведено за допомогою дистанційних методів у широкому діапазоні частот з борта літака-лабораторії ІЛ-18. Для обробки результатів експериментів використано дані радіолокаторів бічного огляду 3-х см, 23-х см і 180-ти см діапазонів, а також дані скануючого радіометра 8-ми мм діапазону. Використано дані контактних вимірів. Показано переваги багаточастотного радіолокаційного зондування над одноканальними методами для оцінки параметрів грунтів і рослинного покриву. Установлено зв'язки відбитого сигналу з гранулометричним складом грунтів, щільністю та вологістю. Показано можливості багатоканальної ідентифікації агрокультур і визначення ряду їх біометричних параметрів. Наведено результати застосування космічної інформації РБО ШСЗ "Січ-1" для оцінки агрометеорологічної ситуації в осінньо-зимовий період року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з841.2 + Д23с141.25
Шифр НБУВ: РА315315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Черняк Ю.В. 
Визначення електронної концентрації іоносферної плазми методом некогерентного розсіяння радіохвиль у режимі двочастотного зондування: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Ю.В. Черняк ; Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова НАН України. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення точності та розширення можливостей радіофізичного методу некогерентного розсіяння (НР) для визначення електронної концентрації іоносферної плазми. Розроблено та реалізовано на харківському радарі некогерентного розсіяння спосіб визначення електронної концентрації в іоносфері з використанням двохімпульсного двочастотного зондувального сигналу. Згідно з цим способом запропоновано використовувати інформацію про потужність і кінетичні температури, одержаної у разі зондування імпульсом великої тривалості, та дані про потужність сигналу розсіяння одночасно під час зондування діапазону висот 100 - 200 км коротким імпульсом, одержані з великим розрізненням. Розвинуто модель вимірювального каналу, яка передбачає врахування ефекту Фарадея, а також зміни потужності розсіяного сигналу в імпульсному об'ємі. З використанням моделі вимірювального каналу оцінено похибки, наявні у разі використання зондувальних елементів великої та малої тривалості. Запропоновано методику виділення сигналів когерентних відбиттів від штучних супутників Землі та "космічного сміття", яка підвищує точність визначення електронної концентрації у діапазоні висот 300 - 1 000 км. Розроблено спосіб визначення електронної концентрації у діазоні висот 100 - 200 км з використанням іонограм як додаткової інформації. Досліджено висотно-часові варіації електронної концентрації іоносферної плазми у діапазоні висот 100 - 1 000 км і параметрів НР сигналу за умов спокійної та збуреної атмосфери. Уперше під час сильних магнітних бур виявлено потужні сигнали середньоширотних когерентних ехо, проаналізовано їх характеристики. Уперше у східноєвропейському регіоні у період з 2003 до 2007 рр. з використанням розроблених методів одержано дані про варіації електронної концентрації одночасно в інтервалі висот 100 - 1 000 км, зокрема, наявні під час сонячних затемнень, надсильних і помірних магнітних бур, а також збурень, спричинених стартами потужних ракет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019.3 +
Шифр НБУВ: РА361917

Рубрики:

      
7.

Антропов О.С. 
Відновлення спотворених сигналів та зображень із використанням неквадратичної регуляризації: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.С. Антропов ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Запропоновано методику розв'язання задачі відновлення спотворених сигналів і зображень радіофізичного походження із використанням методів неквадратичної регуляризації. Розв'язано задачу відновлення спотворених сигналів за умов апріорної невизначеності характеристик перешкод шляхом мінімізації функціонала квазітривалості відхилу розв'язку між виміряним сигналом і його моделлю. Розв'язано задачу екстраполяції частотної характеристики коефіцієнта відбиття (КВ) шаруватої діелектричної структури (ШДС) шляхом мінімізації сумарного функціонала відхилу між відновленими та виміряними значеннями КВ і функціонала квазітривалості синтезованого часового сигналу. На базі методу екстраполяції запропоновано модифікаію методу фур'є-голографії для відновлення комплексного КВ ШДС за даними амплітудних вимірювань. Розроблено метод відновлення фінітних і кусково-сталих сигналів, який використано для покращання оцінювання діаграми спрямованості антени шляхом розв'язку оберненої задачі для струмів, та для ефективної фільтрації електродинамічних зображень об'єктів з метою удосконалення методу оцінювання параметрів об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В342.2 в641.8,022 + З841.2 +
Шифр НБУВ: РА368010

Рубрики:

      
8.

Єлісєєва Н. П. 
Дифракція випромінювання електричного диполя на екранах складної форми: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.03 / Н. П. Єлісєєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 32 с. — укp.

Розвинено асимптотичну теорію дифракції полів довільно орієнтованих диполя Герца та напівхвильового вібратора на ідеально провідних екранах скінченних розмірів, які містять фрагменти клиноподібних поверхонь, у разі довільно близької відстані антени від екранів. Для типових плоских прямокутних, П- або Г-подібних нескінченно тонких екранів скінченних розмірів одержано розв'язки тривимірних векторних задач дифракції. Встановлено, що дані розв'язки дозволили числово визначити просторовий розподіл амплітуд, фаз і поляризаційних характеристик електромагнітних полів у хвильовій зоні, а також детально проаналізувати вплив дифрагованих полів на коефіцієнт спрямованої дії, опір випромінювання, вхідний опір та резонансну довжину вібратора. Встановлено, що відношення боків прямокутного екрана визначним чином впливає на просторовий розподіл поля, який дозволяє ефективно перерозподіляти енергію поля в оточуючому просторі шляхом вибору оптимального відношення боків використовуваних екранів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019
Шифр НБУВ: РА375885 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Миронов В. О. 
Експериментальне дослідження просторово-часових характеристик завад від морської поверхні й неоднорідностей тропосфери для оптимізації пристроїв обробки сигналів радіотехнічних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / В. О. Миронов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Проведено синхронне вимірювання просторово-часових і спектральних характеристик викидів сигналів, які відбиті від схвильованою морською поверхні та сигналів "ангел-ехо" за радіолокаційного зондування з високою розподільчою здатністю по дальності в різних діапазонах довжин хвиль (lambda = 2 см, 3,2 см і 10 см) і ковзних кутах опромінення. Зазначено, що результати експериментальних досліджень використані у ході розробки адаптивного алгоритму виявлення корисних сигналів на фоні відбиття від морських хвиль за різній їх інтенсивності й орієнтації проміня антени РЛС щодо напрямку бігу морських хвиль. Ефективність алгоритму підтверждено під час проведення натурних випробуваннях із використанням навігаційної РЛС "Вайгач".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019 + З95-01
Шифр НБУВ: РА375449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Гутнік В.Г. 
Зворотне розсіювання радіохвиль короткохвильової частини міліметрового діапазону морською поверхнею при обрушенні морських хвиль: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.Г. Гутнік ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Експериментально та теоретично досліджено особливості зворотного розсіювання морською поверхнею радіохвиль короткохвильової частини міліметрового діапазону. Вивчено вплив даних особливостей на енергетичні, статистичні, спектральні та часові характеристики зворотного розсіювання. Запропоновано уточнену фізичну модель розсіювання морською поверхнею радіохвиль міліметрового діапазону та на її базі проведено порівняльний аналіз характеристик морських РЛС. Встановлено, що і для короткохвильової частини міліметрового діапазону сигнали, відбиті морською поверхнею під час обрушення морських хвиль, є випадковим процесом з яскраво вираженими фазами сплесків і пауз, мають часову та просторову нестаціонарність. Висвітлено часову мінливість параметрів доплерівських спектрів. Наведено уточнену модель розсіяного морською поверхнею сигналу під час обрушення морських хвиль, що дозволило одержати оцінки його характеристик у міліметровому діапазоні радіохвиль з урахуванням співвідношення розмірів часток крапельно-бризкової фракції та робочої довжини хвилі РЛС. Відзначено, що для виявлення надводних та маловисотних об'єктів слід здебільшого використовувати довгохвильову частину міліметрового або короткохвильову частину сантиметрових діапазонів, а для визначення координат об'єктів, особливо кутових, у системах наведення та самонаведення доцільно використовувати РЛС короткохвильової частини міліметрового діапазону з високою роздільною здатністю за всіма координатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.25 + з841-019.544
Шифр НБУВ: РА313077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Горобець В.М. 
Зворотне розсіяння радіохвиль НВЧ та НЗВЧ діапазонів корабельними хвилями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.М. Горобець ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження особливостей зворотного розсіяння радіохвиль гідродинамічними утвореннями, що виникають під час руху надводних об'єктів. Вивчено вплив цих особливостей на енергетичні, статистичні, спектральні та часові характеристики зворотного розсіяння. Описано характеристики сигналів, розсіяних гідродинамічними утвореннями від надводних об'єктів, що рухаються, а саме: доплерівські спектри та ефективна поверхня розсіяння (ЕПР). Запропоновано модель фізичних розсіювачів, які можуть вносити суттєвий вклад у сумарний розсіяний сигнал. Показано, що для суден з гідростатичним способом підтримки під час руху на межових швидкостях під нульовими курсовими кутами основними розсіювачами є саме судно та корабельні хвилі, що обрушуються. Енергетичні доплерівські спектри сигналів від корабельних хвиль, що обрушуються, для таких суден залежать від їх швидкості та курсового кута. Наведено результати сигналів, розсіяних різними ділянками даних хвиль залежно від фази її розвитку. Створено модель зворотнього розсіяння радіохвиль корабельними хвилями, що обрушуються. Показано, що у разі обрушення корабельної хвилі зворотне розсіяння надвисокочастотних та надзвичайновисокочастотних сигналів обумовлено частками крапельно-бризкової фракції, яка генерується корабельною хвилею поблизу корпуса судна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019.54 +
Шифр НБУВ: РА346734

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Кириченко В.О. 
Зворотнє розсіювання електромагнітного поля об'єктами на поверхні моря у НВЧ і КВЧ діапазонах при ковзаючих кутах опромінення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.О. Кириченко ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2000. — 14 с. — укp.

Досліджено характеристики поля електромагнітних хвиль міліметрового та сантиметрового діапазонів над морською поверхнею у випадку кутів ковзання, близьких до нуля, висотах розташування об'єкта дослідження, близьких до висоти морських хвиль, і малих висотах розташування антен радіолокаційних станцій. Наведено оцінки впливу значних затінень, що існують за малих кутів ковзання, на статистику флуктуацій множника ослаблення. З'ясовано особливості поляризаційних характеристик і структури спектрів радіолокаційного відбиття від морських хвиль та об'єктів малого розміру на морській поверхні (моторних, веслових і вітрильних човнів, буїв тощо) за малих кутів ковзання. Розроблено алгоритми і програмні засоби для вивчення динаміки зміни спектрів відбиття у часі. Вивчено характеристики радіолокаційного відбиття міліметрового та сантиметрового діапазонів від збурень на морській поверхні, що утворюються від руху суден ("корабельної хвилі"), розроблено моделі для їх опису. Оцінено можливості використання особливостей розсіювання електромагнітних хвиль міліметрового та сантиметрового діапазонів корабельними хвилями для поліпшення радіолокаційного спостереження судна і визначення параметрів його руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.7 + З841.1
Шифр НБУВ: РА309536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Пількевич І.А. 
Математичне моделювання динамічних характеристик об'ємно-розподілених елементів в спеціальних середовищах: автореф. дис... д-ра техн. наук : 01.05.02 / І.А. Пількевич ; НАН України; Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2009. — 32 с. — укp.

На основі виконаних теоретичних та експериментальних досліджень одержано новий розв'язок науково-прикладної проблеми теоретичного підходу до математичного моделювання динамічних характеристик об'ємно-розподілених елементів на базі використання рівнянь гідродинаміки. Наведено нові математичні моделі просторово-швидкісного розподілу елементів об'ємно-розподілених об'єктів. Розроблено математичний апарат для дослідження поляризаційних характеристик окремих елементів об'ємно-розподіленого об'єкта, а також для оцінки середньої поляризаційної матриці розсіювання сукупності елементів, що знаходяться в імпульсному об'ємі радіолокаційної станції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.3,022 + З841-019.4 +
Шифр НБУВ: РА365208

Рубрики:

      
14.

Подгайко О.І. 
Математичні моделі асиметричних нелінійних систем у вищих зонах нестійкості коливань: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.І. Подгайко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2006. — 16 с.: рис. — укp.

Здійснено дослідження коливань у асиметричних нелінійних системах у вищих зонах параметричного збудження. Побудовано та досліджено математичні моделі асиметричних нелінійних систем з втратами за гармонічного та полігармонічного впливу. Проведено аналіз стійкості коливань. Доведено взаємозв'язок областей параметричного збудження з фазовими траєкторіями системи за різного ступеня її дисипації та нелінійності. Запропоновано новий принцип та моделювальні пристрої дослідження коливань і нелінійних характеристик індуктивної та ємнісної нелінійно-параметричних систем. Експериментально досліджено вплив асиметрії системи на її амплітудні й амплітудно-частотні характеристики у зонах нестійкості коливань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З846.9-01 + З841.2-01 +
Шифр НБУВ: РА345232

Рубрики:
  

      
15.

Чумаченко В.А. 
Метод спектральних операторів розсіяння в задачах дифракції в періодичних структурах з акстальною симетрією: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.А. Чумаченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 15 с. — укp.

Проведено дослідження електродинамічних властивостей періодичних аксіально-симетричних послідовностей перешкод, виконаних на основі круглих хвилеводів та коаксіальних ліній. Реалізовано єдиний підхід щодо розв'язання задач дифракції аксіально-симетричних власних хвиль хвилеводних структур на періодичних послідовностях аксіально-симетричних перешкод. Побудовано коректні моделі електродинамічних структур, які містять напівнескінченні періодичні й обмежені "періодичні" послідовності перешкод, з використанням методу спектрального представлення полів і методу часткового обернення оператора граничної задачі. Метод напівобернення оператора граничної задачі реалізовано за допомогою операторного методу, за якого оберненню підлягає оператор, який відноситься до одного елемента структури. Основні положення теоретичних досліджень підтверджено експериментально.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019 +
Шифр НБУВ: РА337100

Рубрики:

      
16.

Антонюк В. П. 
Методи підвищення ефективності пасивних радіотехнічних систем контролю джерел електромагнітного випромінювання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.17 / В. П. Антонюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вдосконалено та розроблено нові методи оцінки місцеположення джерел електромагнітного випромінювання в системі з довільним розташуванням приймальних пунктів. Досліджено методи й алгоритми первинної обробки сигналів, вимірювання геометрії розташування енергетичних центрів антенних граток приймальних пунктів за реальних умов експлуатації з міліметровими похибками та принципи побудови просторово-когерентної малобазової пасивної різницево-далекомірно-кутомірної системи. Розроблено високоефективні методики випробувань системи за реальних умов експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-01-7 с
Шифр НБУВ: РА372890 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Колодій З. О. 
Моделювання флікер-шуму для встановлення природи його енергетичного спектра: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.05.02 / З. О. Колодій ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 40 с. — укp.

Розроблено математичну модель генерування флікер-шуму (ФШ), яка відповідає переважній більшості експериментальних результатів, пояснює механізми, що спричиняють виникнення ФШ, і дозволяє усвідомлено впливати на ті параметри системи, від яких безпосередньо залежить ФШ з метою зменшення у ній рівня ФШ. Проведено аналіз даної математичної моделі флуктуацій, який показав, що низькочастотні флуктуації із енергетичним спектром ФШ характерні для систем, які знаходяться у нерівноважному стані, а також підтвердив, що ФШ є еруктурночутливим шумом. Виходячи із основних положень термодинаміки для систем, які знаходяться у стані термодинамічної нерівноваги, розроблено математичну модель спектральної густини потужності флуктуацій їх параметрів. Пояснено механізми, які спричиняють виникнення флікер-шуму. Розроблено спосіб відбору елементів електроніки з гарантовано малим рівнем власних шумів в області низьких частот, що дозволяє конструювати насамперед вимірювальну апаратуру з мінімально можливим рівнем власних шумів, а також метод діагностування зміни внутрішньої структури матеріалів елементів електроніки за зміною їх часу релаксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-017.1 с116 + З85-017.1 с116
Шифр НБУВ: РА381069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
18.

Первунінський С.М. 
Нелінійна фільтрація негауссових сигналів у класі степеневих поліноміальних операторів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.13 / С.М. Первунінський ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2001. — 32 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи побудови нелінійних фільтрів негауссових сигналів, оптимальних за класом степеневих поліноміальних операторів. Синтез фільтрів проведено з використанням апріорної інформації про прийняті сигнали. Інформація подається послідовністю моментних функцій двовимірного розподілу або однозначно з ними пов'язаних кумулянтних функцій. Розроблено теоретичні моделі та визначено кумулянтні функції вищих порядків радіосигналів. Проаналізовано спектральні щільності кумулянтних функцій сигналів. Досліджено ефективність синтезованих фільтрів, знайдено нові аналітичні співвідношення, що визначають дисперсію помилок фільтрації. Розроблено методику моделювання та універсальні програмні моделі синтезу сигналів і шумів з необхідними значеннями кумулянтних функцій двовимірного розподілу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з841-01
Шифр НБУВ: РА316046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Григоренко О.Г. 
Обчислення нулів і полюсів функцій кіл при проектуванні радіотехнічних пристроїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.Г. Григоренко ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Запропоновано алгоритми пошуку нулів і полюсів, необхідні для розв'язання задач обчислення часових характеристик радіотехнічних пристроїв і кіл, аналізу стійкості за номінальних значень параметрів та їх детермінованих і випадкових видхилень від номінальних значень, а також задач синтезу. Наведено алгоритм урахування впливу паразитних параметрів під час проектування серійноздатних радіотехнічних кіл. Існуючі методи розв'язання таких задач, як метод Лагерра, QR-алгоритм, а також безпосереднє інтегрування диференціальних рівнянь часто не забезпечують одержання необхідної точності результатів. Особливо це характерно для високодобротних радіотехнічних кіл, в яких полюси розташовані дуже близько до уявної осі на площині комплексної частоти. В таких випадках для оцінки стійкості та її запасу потрібна дуже висока точність обчислення полюсів. Запропоновані на основі символьно-чиселового методу - методу модифікацій алгоритми дозволяють істотно підвищити точність обчислення нулів і полюсів з урахуванням особливостей структури та параметрів схеми заміщення аналізованого кола.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-01
Шифр НБУВ: РА319057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Серга О.О. 
Параметрична взаємодія спінових хвиль та коливань з нестаціонарною локальною накачкою: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.О. Серга ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 34 с. — укp.

На підставі даних, одержаних у дотично намагнічених плівках залізо-ітрієвого ферит-граната розкрито характер, наслідки та механізми взаємодії подовжньої параметричної накачки зі спіновими хвилями. Детально проаналізовано роботу імпульсного параметричного підсилювача за нестаціонарного запорогового режиму. Реалізовано та вивчено неадіабатичну взаємодію біжучої хвилі з накачкою, зосередженою в області, коротшій за довжину цієї хвилі. Здійснено обернення хвильового фронту, а також інверсію форми імпульсних спінхвильових сигналів. Досліджено підсилення й обернення одно- та двовимірних солітонів огинальної. Відкрито новий нелінійний тип власних коливань резонансного кільця - Мебіусівські солітонні моди. Запропоновано новий спосіб обернення релаксації коливального руху - частотно-селективне підсилення вторинних збуджень. Дієвість методу підтверджено параметричним оберненням процесу двомагнонного розсіяння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019 +
Шифр НБУВ: РА346424

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського