Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (33)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>U=З762.4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Дегтяренко І.В. 
Автоматизована система контролю і управління технологічним комплексом виробництва машин зворотно-поступальної дії з низькою віброакустичною активністю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.В. Дегтяренко ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2001. — 17 с. — укp.

Розглянуто систему, побудовану на принципах ситуаційного управління, яка здійснює керування технологічним комплексом виробництва машин зворотно-поступальної дії (МЗПД) за результатами вихідного віброакустичного контролю. Особливістю структури розробленої системи є те, що для формування управлінських рішень у ній використовується частотно-часовий аналіз віброакустичних процесів, реалізований на основі частотно-часових квадратичних детекторів. Квадратичні детектори дозволяють виявити неприпустимі відхилення у технологічних процесах виробництва МЗПД. Вибір інформаційних областей детекторів здійснюється на основі аналізу розробленої математичної моделі динаміки машини. Дана модель встановлює зв'язок між показниками технічного стану машини та її приводом, а також силами, що збуджують вібрацію. Для оцінки віброакустичних характеристик елементів МЗПД у системі реалізовано новий метод, що використовує як критерій оцінки щільність енергії віброакустичного процесу в межах заданої частотно-часової області. Частотно-часову область визначено фазою збудженого стану оцінюваного елемента та частотними компонентами, що ним породжуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З762.4-06с116
Шифр НБУВ: РА314551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Смірнов А.В. 
Дослідження і чисельне моделювання робочого процесу безмастильних багатоелементних ущільнень поршневих компресорів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.15 / А.В. Смірнов ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Одержано нове розв'язання контактної задачі для пружно взаємодіючих металополімерних шорстких спряжень, що грунтується на урахуванні явища "колективної" і нерівномірної взаємодії мікронерівностей, розташованих на пружній основі та на відмінності дійсної опорної кривої шорсткого полімерного шару, який деформується, від вихідної геометричної. Вказане розв'язання дало змогу розширити межі опису зони пружних деформацій металополімерних спряжень і усунути протиріччя, яке полягає у невідповідності між пластичним характером деформацій у зоні тертя, що зазвичай приймається, і утомною природою зносу металополімерних спряжень. На підставі доведеного з розв'язку контактної задачі положення про сталість середнього фактичного тиску (за умов ізотермічного навантаження) для робочої зони пружних деформацій і визначаючої ролі температури в зоні тертя на механізм взаємозв'язку між навантаженням, потужністю тертя, теплофізичними і деформаційними властивостями поверхневих шарів та герметичністю уточнено фізичну модель формування фрикційного контакту в ущільненні. Уперше в методі розрахунку робочого процесу безмастильних багатоелементних ущільнень (ББУ) враховано фрикційну складову швидкості протікання газу в шорсткому металополімерному спряженні, що дало змогу узгодити розрахункові та експериментальні розподілення миттєвих тисків і теоретично підтвердити можливість екструзії полімерних ущільнюючих елементів у напрямку, протилежному загальному перепадові тиску. Уперше для моделювання процесів тепловиділення в зоні тертя ББУ застосовано теорію штамбових теплових джерел, що дало змогу розрахувати закон тепловиділення, сумарну потужність і контактну температуру в зоні тертя. Уточнено математичну модель теплообмінних процесів у ББУ, яка враховує особливості розподілення нестаціонарних теплових потоків у деталі вузла під час зворотно-поступального руху групи штамбових надшвидких теплових джерел, радіаційно-конвективний теплообмін в об'ємах між ущільнюючими елементами за умов фрикційно-циркуляційної течії газу, а також - змінність умов теплообміну на кінцевих ділянках зони тертя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З762.4-043-01 с
Шифр НБУВ: РА326534

Рубрики:

      
3.

Соколан К.С. 
Розробка на основі теорії стохастичних процесів методу розрахунку коефіцієнта тертя ковзання беззмащувальних поршневих ущільнень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / К.С. Соколан ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельниц., 2001. — 24 с. — укp.

На базі стохастичних процесів розроблено методи моделювання сильно анізотропних шорстких поверхонь, успішно застосованих у вивченні беззмащувальних поршневих ущільнень. За допомогою програмного продукту Mathсad 2000 Professional розроблено методи симуляції профілю шорстких поверхонь. Отримано основне рівняння контактування металополімерних беззмащувальних поршневих ущільнень. Висвітлено інженерні методи розрахунку основних характеристик фрикційного контакту - фактичних площі контакту та контактного напруження, рівня деформації, контактного зміщення, приросту температури, коефіцієнта тертя. Запропоновано методику визначення молекулярних компонент сили тертя за результатами прямих експериментальних досліджень. Доведено ефективність розроблених розрахункових методів, запропоновано методики експериментального визначення величин, необхідних для обчислення коефіцієнта тертя ковзання. Досліджено залежність основних характеристик фрикційного контакту від параметрів шорсткості, навантажень і фізико-механічних властивостей фрикційної пари. Розроблено методику розрахунку номінального контактного напруження в беззмащувальних поршневих ущільненнях компресорів, що враховує дійсну структуру контакту поршневе кільце-циліндр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З762.4-06
Шифр НБУВ: РА313378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ващенко С.М. 
Системне проектування механізму врівноваження поршневого компресора: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.15 / С.М. Ващенко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2007. — 21 с. — укp.

Викладено сучасний підхід до організації процесу проектування механізму руху поршневого компресора, визначено етапи та стратегію проектування. Розроблено системну модель механізму руху даного компресора, наведено перелік елементів, що реалізують його функціональне призначення, описано інтегровану модель їх геометричних розрахунків і розрахунків на міцність, а також структурно-функціональну модель інформаційної системи автоматизації проектування. Висвітлено основні геометричні характеристики деталей механізму руху компресора, що допомагають провести гнучку параметризацію і створити типорозмірні ряди твердотільних моделей механізму руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З762.4-02 +
Шифр НБУВ: РА352907

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського