Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (375)Книжкові видання та компакт-диски (100)
Пошуковий запит: (<.>U=З626$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Коханєвич В.П. 
Вплив параметрів відцентрового регулятора ротора на статичні та динамічні характеристики вітроустановок малої потужності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.08 / В.П. Коханєвич ; Ін-т відновлюваної енергетики НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено математичну модель відцентрового регулятора (ВР) ротора вітроустановки, яка враховує додаткові параметри регулятора у разі флюгерного регулювання, що дозволило одержати уточнені статистичні характеристики вітроустановки малої потужності. Розроблено нелінійну математичну модель ВР ротора вітроустановки у разі антифлюгерного регулювання, що дозволило одержати статистичні характеристики вітроустановки малої потужності за рахунок введення в математичну модель конструктивних параметрів регулятора. Удосконалено рівняння руху системи регулювання з відцентровим регулятором за відсутності зовнішніх збурень і за їх наявності, що дало можливість визначити умови її стійкості залежно від параметрів ВР та виду регулювання. Запропоновано метод визначення видів перехідних процесів та їх цілеспрямованого коригування в системах регулювання роторів вітроустановок з ВР за діаграмою Вишнеградського, що дозволило зменшити час перехідного процесу виходу вітроустановки на усталений режим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626-04
Шифр НБУВ: РА375663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шевченко Ю.В. 
Граничні енергетичні характеристики вітроустановок та їх використання для розробки запобіжних пристроїв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.08 / Ю.В. Шевченко ; НАН України. Ін-т відновлюв. енергетики. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Визначено граничні енергетичні характеристики роторів вітроустановок. Обгрунтовано можливість їх застосування для розробки запобіжних пристроїв роторів з метою підвищення ефективності та надійності вітроустановок. Створено математичну модель ідеального ротора з урахуванням аеродинамічної якості профілю лопатей (сили та швидкості), що надає можливість більш точно визначити граничні енергетичні характеристики елементів лопатей і ротора вітроустановки. Обгрунтовано ряд технічних рішень запобіжних пристроїв, в яких використано сили Коріоліса й аерогідродинамічного тертя, розроблено методики визначення їх параметрів за граничними енергетичними характеристиками ротора. Створено та досліджено експериментальні зразки вітроустановок з запобіжними пристроями. Виявлено, що розроблені відповідні граничні енергетичні характеристики точно обмежують максимальні значення коефіцієнта потужності за відповідної швидкохідності ротора. Визначено резерви енергетичної ефективності роторів. Основні результати наукового дослідження використано для розробки вітроустановок малої потужності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626.3 с116 +
Шифр НБУВ: РА355390

Рубрики:

      
3.

Алексієвський Д.Г. 
Електромеханічна система вітроенергетичної установки на базі надсинхронного вентильного каскаду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Д.Г. Алексієвський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати аналізу структур вітроелектрогенеруючих систем, показано перспективність побудови вітроенергетичної установки (ВЕУ) без аеродинамічного регулювання на базі схем енергоустаткування з неповним перетворенням потужності. Запропоновано сталу траєкторію регулювання вітроелектрогенерувальної системи, яка дає змогу знизити встановлену потужність електрообладнання надсинхронного вентильного каскаду (НКВ). Розроблено оптимізаційну математичну модель вибору робочого ковзання, а також методику розрахунку механічних характеристик НКВ з урахуванням впливу ефекту витискування струму на процеси комутації роторного випрямляча. Запропоновано спосіб регулювання НКВ у складі ВЕУ та структурну схему системи керування, що його реалізує. Шляхом дослідження математичної моделі електромеханічної системи підтверджено працездатність запропонованого способу регулювання та структурної схеми системи керування. Наведено методику розрахунку електромеханічної системи ВЕУ на базі НВК та некерованої вітротурбіни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626 +
Шифр НБУВ: РА325343

Рубрики:

      
4.

Пекур П.П. 
Імовірнісні характеристики навантажувальних режимів роботи вітроелектричних установок з асинхронними генераторами: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.08 / П.П. Пекур ; Ін-т відновлюв. енергетики. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розроблено стохастичні математичні моделі динамічних навантажень вітроелектричних установок (ВЕУ) з асинхронними генераторами для визначення імовірнісних характеристик параметрів навантажувального режиму роботи. Вдосконалено стохастичну модель турбулентності повітряного потоку у приземному шарі атмосфери. Одержано аналітичний вираз та кількісні оцінки електромеханічної сталої часу ВЕУ. Обгрунтовано використання квазістатичного методу для визначення та дослідження імовірнісних характеристик ВЕУ. Розроблено стохастичні математичні моделі потужності та сили лобового тиску на ротор ВЕУ, визначено імовірнісні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626-04-016 с116 +
Шифр НБУВ: РА363505

Рубрики:

      
5.

Васько В.П. 
Керування нестаціонарними режимами роботи вітроустановок промислових вітроелектричних станцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.08 / В.П. Васько ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Визначено закони і параметри керування експлуатаційними нестаціонарними режимами роботи вітроелектричних установок (ВЕУ) промислових вітроелектростанцій (ВЕС), які зменшують аеромеханічні та електричні навантаження на основні елементи конструкції. Розроблено математичну модель вітроустановки як об'єкта керування у довільних діапазонах зміни швидкості вітру, кута повороту та частоти обертання лопатів на підставі кубічних сплайнів аеродинамічних характеристик. Досліджено динаміку аеромеханічних та електричних навантажень складових частин ВЕУ за різних способів керування генерованою потужністю (флюгерного, антифлюгерного, автостабілізації та керованої автостабілізації) та у процесі пуску і зупинення. Узагальнено результати стосовно установок різної потужності у діапазоні 100 - 1 000 кВт шляхом побудови номограм динамічних навантажень у функції параметрів керування та інерційної сталої часу ВЕУ. Визначено раціональні способи зменшення перенапруги ВЕУ та компенсації реактивної енергії ВЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626-01 +
Шифр НБУВ: РА325355

Рубрики:

      
6.

Петренко А. В. 
Комбінована електроводопостачальна вітроустановка з магнітоелектричним лінійним генератором зворотно-поступального руху: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.03 / А. В. Петренко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Розроблено науково-методичне забезпечення для створення комбінованої електроводопостачальної вітроустановки у вигляді сформульованих принципів побудови, розробленої математичної й імітаційної моделей дослідження електромагнітних та електромеханічних процесів у електротехнічному комплексі на базі магнітоелектричного лінійного генератора зворотно-поступального руху з урахуванням режимів електроводоспоживання та стохастичного надходження енергії вітру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626-04-016
Шифр НБУВ: РА377112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Жуков О. А. 
Математичні моделі та пристрої для автоматичного керування вітровим електротехнічним комплексом з вертикальною віссю обертання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.03 / О. А. Жуков ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено закон керування для регулятора струму збудження вітрового електротехнічного комплексу (ВЕТК) з прямим перетворенням енергії вітру в електричну, що забезпечує його роботу у точці максимального відбору потужності вітрового колеса. Вдосконалено математичну модель цього колеса з вертикальною віссю обертання в динаміці, що дозволяє формувати закони керування вітровою електричною установкою та забезпечує можливість оптимізації її функціонування. Вдосконалено математичну модель системи керування ВЕТК з вертикальною віссю обертання вітрового колеса з застосуванням теорії нескінчених множин, що дозволяє покращити якість напруги на виході ВЕТК. Одержав подальшого розвитку підхід до побудови комбінованого регулятора збудження ВЕТК, що полягає у поєднанні переваг чіткого та нечіткого законів керування та дозволяє забезпечити максимально ефективне керування в широкому діапазоні зміни швидкостей вітру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626 с116
Шифр НБУВ: РА380273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Рамазанова З.У. 
Методи прогнозування вітрового енергетичного потенціалу регіону: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.08 / З.У. Рамазанова ; НАН України. Ін-т відновлюв. енергетики. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Запропоновано нові методи, а саме: оцінювання просторової репрезентативності інформаційного покриття території регіону з використанням джерел довгострокових даних стосовно характеристик вітру; математичного моделювання характеристики потужності вітрової енергетичної установки (ВЕУ) з системою управління потужністю комбінованого (пасивно-активного) типу; уточненого розрахунку виробітку електроенергії ВЕУ за даними первісної реєстрації швидкості вітру на метеостанціях; оцінювання точності даного розрахунку за даними щодо швидкості вітру, агрегованими відповідно до методики Всесвітньої метеорологічної організації; оцінювання виробітку електроенергії ВЕУ за умов часткового затінення давачів швидкості вітру на метеостанції. Розроблені методи та моделі застосовано для рішення даної проблеми для Криму. Одержано відповідні карти довгострокового прогнозу вітрового енергетичного потенціалу Криму з урахуванням ступеня інформаційного покриття його території джерелами даних довгострокових спостережень характеристик вітру. Розроблено прогноз розвитку вітроенергетики Криму з урахуванням вітрового енергетичного потенціалу його територій і перспектив розвитку електромережевої системи півострова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626 +
Шифр НБУВ: РА354820

Рубрики:

      
9.

Рожкова Л.Г. 
Нові форми профілів лопатей вертикально-осьових вітроустановок середньої швидкохідності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / Л.Г. Рожкова ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію вибору форм профілів лопатей вертикально-осьових ВУ середньої швидкохідності та відповідно до неї запропоновано конкретні профілі. Розроблено та експериментально підтверджено результати фізичної моделі процесу обтікання лопатей типу КН (з криловим незамкнутим профілем) і двохелементних лопатей запропонованої форми. Доведено правильність обраної робочої гіпотези, в основу якої покладено принцип адаптивності лопатей до особливостей робочого процесу у вертикально-осьових вітроколесах. Одержано характеристики потужності високоефективних вертикально-осьових роторів середньої швидкохідності, що самозапускаються. Наведено рекомендації щодо прогнозування експлуатаційних характеристик і проектування вітроустановок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626-04-01 +
Шифр НБУВ: РА333453

Рубрики:

      
10.

Козін В.С. 
Підвищення аеродинамічної ефективності роботи вітроустановок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.01 / В.С. Козін ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Наведено рівняння зміни швидкості повітря та напрямку потоку за працюючим вітроколесом, що дозволяє здійснювати оптимальне керування кутовим положенням лопатей і орієнтацію ротора вітроустановки на вітер для підвищення виробництва електроенергії. Запропоновано схеми оптимального регулювання кутового положення лопатей і алгоритм обчислення швидкості вітру за швидкістю повітря за лопатями. Порівняння теоретичних результатів досліджень з дослідними даними свідчить, що розбіжність не перевищує 5 %, що вказує на їх достовірність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626-042
Шифр НБУВ: РА314109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Тихевич О.О. 
Удосконалення методики узгодження параметрів вітротурбіни та асинхронізованого синхронного генератора вітроенергетичної установки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.08 / О.О. Тихевич ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблеми підвищення ефективності вітроенергетичних установок (ВЕУ) з асинхронізованим синхронним генератором (АСГ) за умов максимуму аеродинамічного ККД і стабільності частоти генерування. Розроблено математичну модель, яка дозволяє проаналізувати режими роботи ВЕУ з АСГ у разі змінної швидкості обертання ротора та визначити припустимі межі ковзання. Удосконалено методики узгодження параметрів вітротурбіни й АСГ та розроблено алгоритм керування. Запропоновано методику вітрового діапазону роботи вітротурбіни без використання аеродинамічного обмеження обертів шляхом введення додаткового активного резистора в ланцюг статора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626-04
Шифр НБУВ: РА327022

Рубрики:

      
12.

Татомир А.В. 
Узгодження конфігурацій проектів сервісних та обслуговуваних систем (стосовно електрозабезпечення сільськогосподарських підприємств за використання енергії вітру): автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / А.В. Татомир ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено науково-методичні засади узгодження конфігурацій проектів сервісних та обслуговуючих систем, якими розкрито вплив їх конфігурацій на ефективність. Обгрунтовано множину головних задач управління конфігураціями проектів сервісних та обслуговуючих систем і розкрито взаємозв'язки між ними. Удосконалено методи ідентифікації конфігурацій проектів завдяки сумісному розгляду сервісних та обслуговуючих систем і узгоджено їх конфігурацій на різних етапах життєвих циклів проектів. Вперше розроблено множину методів і моделей для узгодження конфігурації проекту інтегрованої системи електрозабезпечення сільськогосподарських підприємств з використанням енергії вітру, які дозволяють поетапно встановити вплив конфігураційних баз на системні функціональні показники проекту та оцінити його ефективність. Одержали подальший розвиток методологічні засади управління змінами конфігурації у проектах з урахуванням динаміки їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626 + П077.1 +
Шифр НБУВ: РА365083

Рубрики:

      
13.

Редчиць 
Чисельне моделювання аеродинаміки роторів вертикально-осьових вітроенергетичних установок на основі нестаціонарних рівнянь Нав'є- Стокса: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / Дмитро Олександрович Редчиць ; Дніпропетровський національний ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З626.3-01 с116
Шифр НБУВ: РА349135

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського