Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (18)Книжкові видання та компакт-диски (15)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=З464.21-01$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Пугач О. М. 
Визначення радіаційного навантаження корпусу реактора ВВЕР-440: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.14 / О. М. Пугач ; Ін-т ядер. дослідж. ; Нац. акад. наук України. — К., 2010. — 21 с.: a-табл. — укp.

Висвітлено проблему визначення радіаційного навантаження корпусу реактора ВВЕР-440 діючого енергоблока. Розроблено спеціальне обладнання, що дозволяє точно позиціонувати активаційні детектори біля зовнішньої поверхні корпусу реактора. Наведено результати дозиметричних вимірювань біля зовнішньої поверхні корпусу ВВЕР-440 за наявності та відсутності касет-екранів на периферії активної зони. Проведено оцінювання часу нагромадження корпусом реактора межово-припустимого флюєнса швидких нейтронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.21-01
Шифр НБУВ: РА374583 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гриценко О.В. 
Визначення функціоналів нейтронного потоку на зразках-свідках металу корпуса реактора ВВЕР-1000: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.04.16 / О.В. Гриценко ; НАН України. Ін-т ядер. дослідж. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено принципово новий підхід до визначення умов опромінення зразків-свідків (ЗС) у реакторах корпусного типу, що експлуатуються на АЕС в Україні, в основі якого лежить моделювання фізичного процесу поширення нейтронів до місць розташування ЗС у реакторі. Запропоновано оригінальний дворівневий зонний принцип опису об'єктів із складною геометричною структурою, у якому моделюється фізичний процес поширення частинок. Розглянуто детальну тривимірну модель внутрішньокорпусних пристроїв реактора ВВЕР-1000 та контейнерних зборок, у яких розташовуються контейнери зі ЗС, що опромінюються. Розроблено нові неаналогові методи моделювання траєкторій нейтронів, які у поєднанні з уже відомими дозволяють одержати результати розрахунків із достатньо малою статистичною похибкою за прийнятих витрат розрахункового часу. Наведено оригінальну схему організації зв'язку між наборами підпрограм геометричного блока програми розрахунку переносу нейтронів до місць розташування ЗС у реакторі ВВЕР-1000.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.21-012 +
Шифр НБУВ: РА324063

Рубрики:

      
3.

Комаров Ю.О. 
Методика оптимізації періодичності регламентних випробувань та переключень систем нормальної експлуатації, важливих для безпеки АЕС з ВВЕР-1000: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / Ю.О. Комаров ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено універсальний комплекс моделей надійності (трьох графів переходів), який на відміну від відомих моделей більш коректно враховує особливості функціонування реального обладнання систем нормальної експлуатації, важливих для безпеки (СВБ НЕ). Одержано аналітичні розв'язки для нестаціонарного коефіцієнта готовності груп елементів допоміжних СВБ НЕ на базі розробленого комплексу моделей та семи обгрунтованих типових графіків функціонування, що містять випробування та планові чергування різних режимів роботи. В межах спільного використання бульових та марківських методів розроблено розрахункову модель оцінки інтенсивності переходів (для графів зазначеного комплексу моделей) для згрупованих елементів допоміжних СВБ НЕ. Визначено умови існування кінцевої оптимальної тривалості між плановими відновленнями через детерміновані проміжки часу, для одноелементної системи з відмовами, що миттєво виявляються та експонентним виглядом функції розподілу випадкових величин наробітку на відмову і часу аварійного ремонту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.21-01 +
Шифр НБУВ: РА323678

Рубрики:

      
4.

Сангінова О.В. 
Система автоматизованого керування процесом борного регулювання в ядерних реакторах типу ВВЕР-1000: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.В. Сангінова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено гідродинамічну модель першого контуру та системи підживлення-продувки, яка забезпечує оперативний персонал реакторної установки вірогідною інформацією щодо концентрації борної кислоти у теплоносії. Уперше запроваджено поняття якості процесу борного регулювання (БР), що дало змогу формалізувати задачу оптимального керування, сформулювати головну мету проведення борного регулювання у вигляді мінімізованого функціонала та визначити необхідні та достатні умови досягнення мінімуму цільової функції. Одержаний критерій оптимального керування процесом БР враховує зміну реактивності у разі порушень стаціонарного стану активної зони реактора. Вперше застосовано підхід до систематизації окремих документів, що регламентують проведення борного регулювання, та запропоновано логічну модель аналізу поточного стану реакторної установки, яка дозволяє оперативному персоналу своєчасно приймати рішення щодо необхідності та тривалості проведення процесу борного регулювання. Розвинуто імітаційні моделі для короткотермінового прогнозування параметрів, які характеризують стан активної зони реактора: розроблено моделі, що описують зміни аксіального офсету, коефіцієнтів нерівномірності енерговиділення за об'ємом активної зони та реактивності в динаміці. Створено систему керування процесом борного регулювання, в якій передбачено розрахунок поточної концентрації борної кислоти у теплоносії першого контуру та системі підживлення-продувки, оцінку стану активної зони реактора, вироблення рекомендацій з оптимального проведення БР і короткотерміновий прогноз основних показників роботи реакторної установки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.21-01 +
Шифр НБУВ: РА324649

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського