Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (22)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=З392.22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Тітлов О.С. 
Науково-технічні основи створення енергозберігаючих побутових абсорбційних холодильних приладів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.14 / О.С. Тітлов ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2008. — 36 с. — укp.

Розроблено науково-технічні основи створення енергоощадних побутових абсорбційних холодильних приладів. Обгрунтовано напрями створення таких холодильних приладів. Показано, що склад інертного газу не впливає на ефективність циклу. Створено енергоощадні конструкції випарника, рідинного теплообмінника, абсорбера, генераторних вузлів з теплоізоляцією у вигляді засипки гранул з високопористого комірчастого матеріалу, холодильника з витяжним каналом. Запропоновано новий підхід до вибору товщини теплоізоляції камер і новий принцип конструювання абсорбційних холодильників на базі теплових труб і термосифонів. Обгрунтовано доцільність застосування мідного високопористого матеріалу, що стискається, як заповнювача у зоні теплового зв'язку та теплоізоляційного кожуха за всією висотою підйомної ділянки дефлегматора. Розроблено математичну модель нестаціонарних температурних полів холодильників з тепловими трубами, що дозволяє проводити вибір числа теплових труб. Показано енергетичну ефективність форсування теплового навантаження, що підводиться, у період пуску абсорбційних морозильників і способу управління з постійним підведенням теплового навантаження та контролем температури на виході дефлегматора. Зазначено, що перспективним напрямом енергоощадження у побутовій техніці є розробка приладів, що суміщають функції холодильного зберігання та теплової обробки харчових продуктів. Показано, що установка додаткової теплової камери не призводить до зростання енергоспоживання та не погіршує експлуатаційні характеристики камер охолоджування. Показано, що запропоновані моделі холодильників перевищують за екологічними характеристиками кращі аналоги, експлуатація нових холодильників на органічному паливі чинитиме сумірний або менший у порівнянні з компресійними аналогами техногенний вплив на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.22 +
Шифр НБУВ: РА359844

Рубрики:

      
2.

Поберезкін О.А. 
Розробка систем кондиціонування повітря на основі абсорбційних циклів відкритого типу і сонячної енергії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / О.А. Поберезкін ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено схемні рішення альтернативних систем з урахуванням мінімізації енерговитрат і екологічно шкідливих наслідків. Показано, що, як зовнішнє горіюче джерело для таких систем оптимальною є сонячна енергія, яка повністю або частково забезпечує регенерацію абсорбенту та безперервність циклу. Оптимальними для альтернативних систем рекомендовано тепло-масообмінні апарати (ТМА) плівкового типу з регулярною шорсткістю поверхні (РШ) за умов поперечно точної схеми взаємодії робочих потоків. Як джерело тепла для регенерації абсорбенту у відкритих абсорбційних системах прийнято систему з плоскими сонячними колекторами. Наведено експериментальні характеристики такої системи. Розроблено математичні моделі основних робочих процесів в альтернативних системах: осушування повітря та сонячної регенерації абсорбенту; випаровуваного охолодження; накопичування тепла для регенерації абсорбенту в геосистемі з плоскими сонячними колекторами. Проведено вибір робочих речовин для альтернативних систем з урахуванням їх теплофізичних властивостей, вартості та впливу на повітряне середовище та конструкційні матеріали. Встановлено, що відкритий абсорбційний цикл дає змогу вирішити задачі охолодження середовищ та їх термовологісної обробки для будь-яких параметрів зовнішнього повітря без штучного охолодження. При цьому зниження енерговитрат у порівнянні з парокомпресійними охолоджувачами складає 30 - 40 %. З використанням одержаних теоретичних та інженерних результатів розроблено повномасштабну пілотну установку АСКП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.22 + З392.22 + З392.22
Шифр НБУВ: РА322195
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського