Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (129)Книжкові видання та компакт-диски (52)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=З264.562$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Мохаммад Махмуд Мохаммад Дарвиш 
Багатопараметровий електромагнітний метод та прилад, заснований на комп'ютерних універсальних функціях перетворення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Мохаммад Махмуд Мохаммад Дарвиш ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено універсальні комп'ютерні функції перетворення, які зв'язують параметри циліндричних виробів з узагальненими компонентами сигналів параметричного електромагнітного перетворювача (ПЕМП). Розроблено дві модифікації електромагнітного методу, який реалізовано на ПЕМП для спільного контролю магнітного та електричного параметрів виробів. Створено методику розрахунку очікуваних значень компонентів сигналів ПЕМП на підставі розв'язання прямої задачі. Розв'язано зворотню задачу визначення умовно виміряних електромагнітних параметрів циліндричних виробів, оцінено похибки визначення їх умовно виміряних параметрів. Установлено критерій практично повного промагнічування циліндричного провідного виробу. вимірювальну установку для спільного контролю електромагнітних величин і втрат потужності у даних виробах і зразках. Одержано результати багатопараметрових досліджень. Розглянуто диференціальну чутливість ПЕМП до параметрів виробів. Розроблено алгоритм та функціональну схему автоматизованої установки для багатопараметрового контролю циліндричних виробів з використанням ПЕМП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562.3
Шифр НБУВ: РА326975

Рубрики:

      
2.

Бассім Тхафер 
Елетромагнітні датчики систем діагностики трансмісій машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Тхафер Бассім ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериметальних досліджень електромагнітних датчиків систем діагностики трансмісій машин, які є магнітною системою, що містить постійний магніт і два стрижневих магнітомодуляційних елементи. Здійснено розрахунок полів у робочій зоні датчика за методом розв'язання інтегральних рівнянь Фредгольма, а також числові експерименти, завдяки яким одержано спрощені залежності коефіцієнта перетворення магнітної системи та зроблено її параметричну оптимізацію. Зауважено, що наведені дані, одержані експериментальним шляхом, підтверджують коректність результатів теоретичних досліджень. Описано принципи формування сигналу електромагнітними датчиками у процесі діагностування трансмісій машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562.3-01 +
Шифр НБУВ: РА335721

Рубрики:

      
3.

Вержановська М.Р. 
Ідентифікація параметрів силової схеми та навантаження в перетворювачах частоти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / М.Р. Вержановська ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено метод ідентифікації параметрів силової схеми та навантаження напівпровідникового перетворювача частоти з використанням кратних похідних змінних стану, зазначено межі його застосування. Розглянуто нові розрахункові співвідношення для ідентифікації параметрів методом відображення перехідних процесів на комплексну площину. Наведено алгоритм ідентифікації параметрів навантаження за допомогою векторної діаграми системи індуктор - тіло, що нагрівається. Проаналізовано аварійні режими роботи, нові алгоритми функціонального діагностування несправностей силової схеми і навантаження тиристорного перетворювача частоти (ТПЧ) для установок індукційного нагріву. Розроблено узагальнений алгоритм прогнозного керування з ідентифікацією параметрів силової схеми та навантаження і локалізацією несправностей з глибиною до одного елемента, який об'єднує процедури прогнозу та корекції впливу системи керування на перетворювач залежно від зміни параметрів силової схеми та навантаження ТПЧ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562.2 +
Шифр НБУВ: РА340498

Рубрики:

      
4.

Влах Г.І. 
Підвищення точності аналого-цифрових перетворювачів електроенергії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Г.І. Влах ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено принципи побудови та розроблено нові конкурентоспроможні аналого-цифрові перетворювачі електроенергії (АЦПЕ) підвищеної точності зі значним (більше 8-ми років) терміном роботи без перевірки. Виконано класифікацію перетворювачів та запропоновано їх нові варіанти, зокрема з дистанційною передачею результату, підвищеної точності з дистанційною передачею результату та зі зменшеним часом перевірки. Розроблено принципові схеми та макетні зразки для нових АЦПЕ. Здійснено виконання першого типу АЦПЕ на аналоговому перемножувачі, заснованому на ефекті оберненої функції, другого і третього - на запатентованому аналоговому перемножувачі з подвійною частотною модуляцією. Створено та досліджено основні вузли АЦПЕ, зокрема удосконалено та підвищено точність аналогового перемножувача та перетворюача напруга - частота. Сформульовано аналітичні вирази для характеристик перетворення та оцінки похибок АЦПЕ. Нові АЦПЕ використано у п'ятьох держбюджетних темах і впроваджено в процес експерс-аналізу технічного стану приладів та автоматизованих систем обліку електроенергії на підприємстві "Енергозбереження - 2002".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562.3 +
Шифр НБУВ: РА342883

Рубрики:

      
5.

Подольний С.В. 
Процеси у довгих лініях зв'язку ШІМ-інверторів з віддаленими споживачами електроенергії і способи їх оптимізації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / С.В. Подольний ; Ін-т електродинаміки НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розвинуто теорію електричних кіл з розподіленими параметрами в системі ШІМ-інвертор - довга лінія - частотно-керований двигун. Розроблено метод багатоцільової параметричної оптимізації топологічної множини вихідних LMC sin-фільтрів таких систем, а також метод параметричної оптимізації вихідних sin-фільтрів в LMC просторі, який дозволяє одержувати багатофакторні варіанти реалізації даних фільтрів. Знайдено й обгрунтовано діапазони довжин кабельних ліній, за яких доцільно використовувати вихідні фільтри або інші зовнішні засоби згідно з критерієм перенапруги на навантаженні на підставі аналізу фазових явищ біжучих хвиль з розподіленими параметрами в системі ШІМ-інвертор - довга лінія - частотно-керований двигун. Обгрунтовано ефективність використання LMC-топології вхідних фільтрів на базі розробленого модифікованого методу Бруне та доведено, що її використання для вихідних sin-фільтрів на базі модифікованого методу збільшує кількість умовно-оптимальних варіантів у задачах багатофакторної оптимізації. Завдяки використанню відомої експериментальної бази та певних нових даних показано задовільний збіг результатів дослідження з експериментальними даними. Зп цього розбіжність між теоретичними й експериментальними результатами не перевищує 5 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562-01 +
Шифр НБУВ: РА363394

Рубрики:

      
6.

Нікітіна О.В. 
Резонансні перетворювачі постійної напруги з фазовим регулюванням: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / О.В. Нікітіна ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 23 с. — укp.

Розвинуто теорію резонансних перетворювачів з фазовим регулюванням. Досліджено електромагнітні процеси у резонансних перетворювачах з фазовим регулюванням. Розроблено математичні моделі послідовного та послідовно-паралельного резонансних перетворювачів, розраховано статичні характеристики. Розроблено динамічну модель резонансного перетворювача для оцінювання динамічних характеристик і розрахунку параметрів регулятора. Одержано аналітичну залежність комутаційної частоти від тривалості прямої фази перетворення, яка дозволяє оцінити вплив навантаження та величини реактивних елементів резонансного контуру на діапазон регулювання резонансного перетворювача. Розроблено систему й алгоритми синхронного фазового управління, що забезпечують високі технічні характеристики перетворювачів. З використанням результатів дослідження створено експериментальні зразки резонансних перетворювачів з поліпшеними технічними характеристиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562 +
Шифр НБУВ: РА360588

Рубрики:

      
7.

Войтюк О.П. 
Розробка та дослідження перетворювача частоти у код методом послідовного наближення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.05 / О.П. Войтюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Виявлено, що у випадку малих розходжень частот на перших тактах наближення для завершення процесу перетворення доцільно використовувати прискорений алгоритм послідовного наближення, який полягає у примусовому встановленні відповідного розряду коду у протилежне значення і подальше поступове його уточнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562-01 +
Шифр НБУВ: РА329817

Рубрики:

      
8.

Шаповал І.А. 
Система генерування електричної енергії на основі машини подвійного живлення з матричним перетворювачем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / І.А. Шаповал ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розвинуто теорію керування машиною подвійного живлення та розроблено на цій базі ефективні алгоритми векторного керування систем генерування електроенергії з використанням машини подвійного живлення з матричним перетворювачем. Запропоновано новий алгоритм векторного керування моментом та потоком машини подвійного живлення, що гарантує відпрацьовування заданих траєкторій зміни моменту у разі стабілізації коефіцієнта потужності статорної ланки на рівні одиниці. Розроблено математичну модель матричного перетворювача з векторною широтно-імпульсною модуляцією, яка базується на взаємозв'язку інформаційного і силового входів з силовим виходом для однозначного визначення стану матричного перетворювача та представленні заданого просторового вектора вихідної напруги комбінаціями увімкнених ключів на кожному інтервалі сталості структури матричного перетворювача. Розроблено програмне забезпечення з застосуванням цифрового сигнального процесора, що дає змогу реалізувати алгоритм керування машиною подвійного живлення та матричним перетворювачем у реальному масштабі часу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562-01 +
Шифр НБУВ: РА326354

Рубрики:

      
9.

Шишкін М.А. 
Тиристорний перетворювач частоти з мікропроцесорною системою управління прогнозного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / М.А. Шишкін ; Харківський держ. політехнічний ун-т. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562-05

Рубрики:

      
10.

Саратовський Р.М. 
Узгодження тиристорного перетворювача частоти на основі резонансного інвертора з індукційною плавильною установкою: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / Р.М. Саратовський ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розвинуто методи узгодження тиристорних перетворювачів частоти (ТПЧ) на базі резонансного інвертора з індукційною плавильною установкою за рахунок розробки нових алгоритмів управління резонансним інвертором і пристроями узгодження з функціями адаптації до зміни параметрів індукційного навантаження з метою оптимізації використання встановленої потужності перетворювача та підвищення продуктивності електротермічної установки. Розроблено екстремально-стабілізувальний метод узгодження, який базується на автоматичному регулюванні вихідної частоти резонансного інвертора за екстремально-стабілізувальним законом і забезпечує безперервний автоматичний пошук максимальної потужності ТПЧ за період плавки металу та її стабілізацію на заданому рівні, нижче за максимальний. Розроблено компенсаційно-параметричний метод узгодження, який базується на автоматичному регулюванні параметрів навантажувального контуру та забезпечує автоматичну стабілізацію максимальної потужності ТПЧ з постійною його вихідною частотою впродовж всього періоду плавки металу, а також найефективніше використання максимальної потужності ТПЧ і високу продуктивність плавильної установки. Розроблено частотно-параметричний метод узгодження, який передбачає автоматичне регулювання вихідної частоти резонансного інвертора на першому етапі плавки за резонансним законом, а на другому - за екстремальним законом регулювання та двоступеневою зміною комутуючим елементом величини узгоджувальної секційної індуктивності навантажувального контуру. Наведений метод забезпечує підвищення потужності ТПЧ на першому етапі плавки і безперервний пошук максимальної потужності ТПЧ на другому етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562 + К314.120.3-51-048 +
Шифр НБУВ: РА353390

Рубрики:

      
11.

Білоконь Н.Л. 
Частотні перетворювачі тиску на основі транзисторних структур з від'ємним опором: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Н.Л. Білоконь ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше запропоновано використання реактивних властивостей транзисторних структур з від'ємним опором для створення первинних перетворювачів тиску, що працюють за приципом "тиск - частота". Удосконалено фізико-математичну модель деформаційних ефектів у напівпровіднику, у якій враховано залежності основних електрофізичних параметрів кремнію від тиску, що є підставою для аналітичного визначення впливу тиску на напівпровідникові прилади, зокрема, на біполярні та МДН-транзистори. Розроблено математичні моделі тензочутливих біполярних і МДН-транзисторів, базуючись на залежностях електричних параметрів та характеристик транзисторів від тиску, що обумовило розробку автогенераторних вимірювальних перетворювачів тиску на основі транзисторних структур. Створено математичні моделі частотних мікроелектронних перетворювачів тиску, які передбачають врахування впливу тиску на елементи нелінійних еквівалентних схем перетворювачів на базі біполярних та МДН-транзисторних структур з від'ємним опором, що дало змогу одержати функції перетворення тиску і рівняння чутливості перетворювачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.562 +
Шифр НБУВ: РА334379

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського