Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (56)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>U=Е70*333.89*694$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Заволович А.Й. 
Анатомічні особливості гастродуоденального переходу в ранньому періоді онтогенезу людини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / А.Й. Заволович ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження на 78-ми препаратах трупів плодів за методами макромікроскопії, морфометрії, рентгенографії, ін'єкції кровоносних судин. Здійснено ультразвукове дослідження 32-х дітей першого року життя за допомогою апарата "SonoLine G60S" і високощілинного лінійного датчика 7,5 МГц. Визначено типові анатомічні ознаки гастродуоденального сегмента у перинатальному періоді, варіантної проекції воротаря шлунка стосовно передньої серединної лінії, морфологічної основи формування дуоденального закутка, гістоструктурної організації гастродуоденального сегмента, хронологічної послідовності його топографо-анатомічних взаємовідношень з суміжними органами та структурами живота й ультрасонографічних параметрів у новонароджених і грудних дітей. Досліджено закономірності вікової анатомії перехідних ділянок порожнистих органів травної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.89*694 + Р731.93 +
Шифр НБУВ: РА360404

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Кузьменко Ю.Ю. 
Мікроциркуляторне русло червоподібного відростка людини в пренатальному періоді онтогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ю.Ю. Кузьменко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено структурним механізмам ангіогенезу кровоносних і лімфоносних судин мікроциркуляторного русла червоподібного відростка людини в пренатальному періоді онтогенезу. Методами світлової та електронної мікроскопії встановлено, що органоспецифічне гемо- і лімфомікроциркуляторне русло червоподібного відростку людини в пренатальному періоді онтогенезу розвивається за рахунок вторинного ангіогенезу. Вторинний ангіогенез включає: 1) розвиток артеріол з м'язовою оболонкою; 2) розвиток посткапілярних і збиральних венул, в тому числі і специфічних посткапілярних венул з високим ендотелієм; 3) формування "бруньок росту", з яких розвиваються вторинні кровоносні капіляри; 4) формування "бруньок росту", з яких розвиваються вторинні лімфатичні капіляри. Найбільш характерним проявом вторинного ангіогенезу в червоподібному відростку людини в пренатальному періоді онтогенеза являється: 1) брунькування; 2) анастомозування; 3) ремоделювання капілярної петлі і формування капілярної сітки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.89*694.423*692.13,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Прилуцький О.К. 
Структурне забезпечення трофіки емалевого органа зубних зачатків людини в ембріогенезі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.К. Прилуцький ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено принцип структурної організації мікроциркуляторних процесів, які забезпечують гістогенез твердих тканин молочних зубів на ранніх етапах внутрішньоутробного розвитку. За допомогою виготовлення напівтонких зрізів препаратів емалевого органа на різних стадіях розвитку зуба одержано пріоритетні дані щодо особливостей структурного забезпечення процесів обміну між кров'ю та шаром преенамелобластів на стадії їх диференціювання в енамелобласти та перших відкладень дентину та емалі. Конкретно встановлено, що зовнішній епітелій емалевого органа знаходиться у близьких структурно-функціональних взаємовідношеннях з гемомікроциркуляторним руслом, закладеним у сполучнотканинній стромі зубного мішечка, а ендотеліальна стінка обмінних мікросудин, міжклітинна речовина зубного мішечка та шар зовнішнього епітелію формують гематоцеллюлярний бар'єр, розташований на шляху транспорту фільтрату плазми крові у колоїдний вміст пульпи емалевого органа. З'ясовано, що за період від трьох до шести місяців ембріонального розвитку докорінно змінюється структурна організація гемомікроциркуляторного русла коронкової частини емалевого органа, що призводить до формування портальної системи кровообігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*333.89*694.13
Шифр НБУВ: РА330998

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського