Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (212)Книжкові видання та компакт-диски (65)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Е621.164$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Макаров 
Екологічні особливості Gastropoda (Mollusca) верхньої субліторалі Криму (Чорне море): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Михайло Валерійович Макаров ; НАН України; Інститут біології південних морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.164.2*822*012.3(922.8)
Шифр НБУВ: РА365931

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Василенко О.М. 
Екологія живлення ставковиків (Mollusca, Pulmonata, Lymnaeidae) Центрального Полісся: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.М. Василенко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Проведено аутекологічне дослідження впливу на живлення ставковиків абіотичних чинників антропогенного (іони важких металів водного середовища) та біотичного (трематодна інвазія молюсків) походження. Як тест-функцію використано основні трофологічні показники цих тварин. Проаналізовано якісний склад кормової грудочки у 10-ти видів ставковиків роду Lymnaea, встановлено його залежність від типу водойми та сезонну мінливість. Експериментально виявлено, що слабка трематодна інвазія не викликає змін кількісних трофологічних показників ставковиків, помірна інвазія в усіх випадках супроводжується зростанням більшості з них, а важка - обумовлює раптове зниження у порівнянні з неінвазованими тваринами. На підставі вивчення результатів екотоксикологічних досліжень встановлено, що найбільш негативно впливають на процеси живлення і травлення ставковиків іони кадмію, які спричиняють виникнення фази депресії за різних концентрацій даної речовини (0,5 ГДКр - 3 ГДКр). З'ясовано, що іони хрому (III) є менш токсичними та супроводжують розвиток у молюсків фази підвищення активності (за дії 0,5 ГДКр - 2 ГДКр), якщо даний показник становить 3 ГДКр починається фаза депресії. Доведено, що іони цинку за концентрацій 0,5 ГДКр - 3 ГДКр стимулюють життєву активність ставковиків. Встановлено, що слабка трематодна інвазія не впливає на патологічний процес отруєння молюсків іонами важких металів, помірна та важка - поглиблюють його.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.164.2*731.6*80 +
Шифр НБУВ: РА357183

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Уваєва О.І. 
Молюски підродини Planorbinae (Gastropoda: Pulmonata) України (фауна, систематика, поширення, екологія): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.І. Уваєва ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Проведено таксономічний аналіз підродини Planorbinae на основі дослідження сукупності конхіологічних та анатомічних ознак молюсків з застосуванням методів багатовимірної статистики. Визначено видовий склад планорбід в основних річкових басейнах України, зокрема, Дунаю, Дністра, Південного та Західного Бугу, Дніпра, Сіверського Дінця, річок Криму. Досліджено видовий склад і щільність поселення котушкових у різних типах водних об'єктів (проточних і слабкопроточних водотоках, постійних, напівперіодичних та періодичних водоймах). Висвітлено залежність молюсків підродини Planorbinae від абіотичних чинників середовища: температури, течії, глибини, прозорості, субстрату, активної реакції, солоності води, вмісту органічної речовини. Встановлено видовий склад котушкових, розкрито вплив різних чинників (швидкості течії, площі та глибини водного об'єкту, щільності поселення молюсків) і сезонних змін умов середовища на зараженість молюсків трематодами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.164.2(4УКР) + Е621.164.2(4УКР)
Шифр НБУВ: РА341698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Градовський В.М. 
Молюски родин Melanopsidae, Lithoglyphidae, Bithyniidae (Gastropoda, Pectinibranchia) Правобережної України (фауна, поширення, екологія): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / В.М. Градовський ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2000. — 16 с. — укp.

З'ясовано видовий склад родин, особливості поширення кожного з видів у межах згаданої території та опрацьовано для них екологічні спектри. Проаналізовано вплив абіотичних факторів середовища (температури, швидкості течії, глибини, субстрату, гозового режиму, активної реакції середовища, окислюваності, мінералізації води) на поширення молюсків у водотоках та водоймах. Виявлено якісний склад трематодофауни молюсків Melanopsidae, Lithoglyphidae, Bithyniidae. Досліджено вплив віку жителів і сезонних змін умов середовища на зараженість молюсків даними гельмінтами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.164.13*80,022 + Е621.164.13*80,022
Шифр НБУВ: РА310329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Вискушенко Д.А. 
Морфофункціональні характеристики ставковика озерного Lymnaea stagnalis (Linne, 1758) за дії важких металів водного середовища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Д.А. Вискушенко ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Установлено, що сульфат міді для ставковика озерного є сполукою сильно токсичною, а хлорид цинку та нітрат свинцю - помірно токсичними. На початкових етапах отруєння адаптація до умов токсичного середовища відбувається за рахунок змін у етології тварин. Майже одночасно з ними реєструються швидкі фізіологічні захисно-пристосувальні реакції. У подальшому починають переважати патологічні зрушення, що призводять до летальних наслідків. Визначено, що іони важких металів викликають у ставковика суттєві дегенеративно-некротичні зрушення. Установлено, що витримування його у воді з цими токсикантами призводить до відторгнення та злущення епітеліального шару деструкції підстилаючих його тканин, дегенерації сполучної тканини травної та статевої залоз, а потім і їх структурних елементів (ацинусів). Зроблено висновок, що компенсація негативних впливів токсикантів на ставковика досягається завдяки підвищенню на початкових етапах його отруєння ефективності засвоєння їжі та інтенсивності дихання. За незначної інтенсивності інвазії вплив паразитів майже непомітний, але середній її рівень, як і генеральне ураження суттєво пригнічують життєдіяльність організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.164.2*801.1-641
Шифр НБУВ: РА326474

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Вичалковська 
Наземні молюски Brephulopsis cylindrica (Menke, 1828) у Північному Причорномор'ї (поширення, морфологічна мінливість та аутекологія): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Наталя Валентинівна Вичалковська ; НАН України; Інститут зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.164.2(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА363605

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Кудлай О. С. 
Трематодофауна черевоногих молюсків водойм Північного Приазов'я: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.25 / О. С. Кудлай ; НАН України, Ін-т зоології ім. І.І. Шмальгаузена. — К., 2011. — 24 с.: табл., рис. — укp.

Досліджено видовий склад трематод черевоногих молюсків водойм Північного Приазов'я. Виявлено 45 видів трематод, з яких 42 у молюсків регіону реєструються вперше. Список відомих для цього регіону трематод доповнено 38-ма видами. Трематоди Amblosoma exile (Pojmanska, 1972), Leucochloridiomorpha lutea (Baer, 1827) і Holostephanus dubinini (Vojtek et Vojtkova, 1966) є новими для території України. Для знайдених видів трематод наведено оригінальні морфологічні описи та рисунки. Вперше для 15-ти видів вказано молюски-проміжні хазяї на території України, розширено їх коло для 21-го виду трематод. Розроблено оригінальні таблиці для визначення 24-х видів церкарій прісноводних молюсків регіону. Видову належність семи видів трематод підтверджено експериментально. Проаналізовано прояви специфічності трематод до різних груп молюсків-хазаїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.141.2*99 + Е621.164*99
Шифр НБУВ: РА386032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Сверлова Н.В. 
Формування угруповань наземних молюсків (Gastropoda, Pulmonata) в урбанізованому середовищі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.В. Сверлова ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено наслідки впливу урбанізації на наземні малакоценози великого міста на прикладі Львова та його околиць. Встановлено, що протягом останніх 100 років не відбулося збіднення наземної малакофауни дослідженої території, деякі види було антропохорно занесено до Львова. Зареєстровано найбільшу видову різноманітність у лісових і похідних від них паркових біотопах. Малакоценози відкритих ксеротермічних ділянок складаються з відносно невеликої кількості видів, проте вони є більш стійкими до різних форм антропогенного впливу. Ступінь промислового та транспортного забруднення та інші урбаністичні фактори мало впливають на конхологічні параметри модельного виду Laciniaria ply cata. Антропогенне обмеження і міграційних можливостей молюсків у місті частково компенсується їх антропохорним перенесенням, як це показано на прикладі Cepaea hortensis. Інтродукція C. hortensis до Львова призвела до зменшення його генетичної та фенетичної різноманітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.164.2*852.221.47(4УКР-4ЛЬВ)
Шифр НБУВ: РА314029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського