Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (102)Книжкові видання та компакт-диски (67)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*801.1-64$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Ястремська С.О. 
Вікові особливості порушень вільнорадикального і енергозабезпечувального окиснення при кадмієвому токсикозі та корекція їх антиоксидантами і сорбентами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / С.О. Ястремська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Комплексно досліджено порушення різних видів окиснювальних процесів (вільнорадикального окиснення ліпідів і білків, енергозабезпечувального окиснення) і взаємозв'язок між ними у патогенезі кадмієвої інтоксикації. Доведено, що процеси вільнорадикального окиснення у разі кадмієвого токсикозу активуються у молодому віці більше, ніж у старому. Вперше у віковому аспекті показано, що під впливом іонів кадмію відбувається окиснювальна модифікація білків плазми крові. Встановлено, що у випадку кадмієвого токсикозу має місце пригнічення активності ферментів окиснення субстратів тканинного дихання, гальмується швидкість дихання, відбувається роз'єднання тканинного дихання та окисного фосфорилювання, інактивується процес синтезу АТФ. Доведено ефективність застосування прополісу як середника, що містить комплекс антиоксидантів, з метою корекції порушень окиснювальних процесів за кадмієвої інтоксикації. З'ясовано, що поєднання прополісу з ентеросорбентом "Фібрабет" є високоефективним засобом корекції метаболічних порушень за кадмієвого токсикозу. Показано високу ефективність корекції порушень процесів вільнорадикального й енергозабезпечувального окиснення у разі кадмієвої інтоксикації за допомогою холінфосфатидних ліпосом з інкорпорованими у них манітолом і цитохромом c.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641 + Е60*723.4
Шифр НБУВ: РА321639

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Деркач Є.А. 
Вплив антиоксидантів на міграцію та накопичення кадмію в організмі щурів різного віку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Є.А. Деркач ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Виявлено найбільше накопичення кадмію відносно контролю в печінці та нирках отруєних щурів усіх вікових періодів, найменше накопиченя кадмію - в серці уражених щурів 3-місячного віку. Визначено зміни показників білкового, вуглеводного та ліпідного обміну після отруєння кадмієм, активності ферментів у крові до виникнення стану метаболічного ацидозу у щурів 3-, 6- та 18-місячного віку, а також зміни показників кислотно-лужного стану організму. Проаналізовано ефективність введення даного антиоксиданту до отруєння кадмієм щурів 3-місячного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641 + Е60*723.4-604.2 +
Шифр НБУВ: РА342249

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Вовканич Л.С. 
Вплив катіонів лужноземельних і перехідних металів на функціонування мітохондрій печінки щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Л.С. Вовканич ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.322.6*73-641.1,022 + Е60*801.1-641.1,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Ахмад Ашфак 
Вплив токсикантів Crsup6+/sup, Nisup2+/sup, Pbsup2+/sup на біопродукційні параметри молоді риб: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / Ахмад Ашфак ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Вперше на значному експериментальному матеріалі встановлені кількісні значення біопродукційних параметрів та рівнів екскреції фосфору у молоді риб в умовах впливу різних концентрацій шестивалентного хрому, нікелю і свинцю. Встановлено відносну чутливість біопродукційних параметрів риб до наявності у воді токсикантів. Показано, що найчутливішим з досліджених показників до наявності у воді токсикантів є індекс оптимальності середовища, потім (у порядку зменшення чутливості) - питома швидкість росту, ефективність використання їжі на ріст і рівень дихання. Запропоновано використовувати індекс оптимальності середовища, питому швидкість росту і рівень екскреції фосфору для діагностики токсикантів у воді та подані попередні рекомендації щодо застосування біопродукційних параметрів риб для діагностики токсикантів у воді; встановлена необхідність підвищеного вмісту фосфору в раціоні риб при вирощуванні їх за умов забруднення вод хромом і нікелем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641.1,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Соколік В.В. 
Вплив хлоридів кобальту і меркурію на пероксидне окиснення ліпідів, систему тіолів та активність глутатіонзалежних антиоксидантних ферментів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.В. Соколік ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Показано вторинний характер прооксидантної дії хлориду меркурію за рахунок виснаження тіолової ланки АОС, внаслідок якого відбувається підсилення процесів пероксидного окиснення ліпідів (ПОЛ). Виявлено збільшення глутатіонтрасферазної активності печінки щурів в результаті інтоксикації хлоридом меркурію. Встановлено позитивний вплив екзогенного відновленого глутатіону на збільшення ємності тіолової системи та активацію глутатіонзалежних антиоксидантних ферментів, що захищає ліпіди печінки від вільнорадикального пошкодження. У нирках виявлено активацію процесів ПОЛ під впливом відновленого глутатіону. Наведено схему виявленої ліпід-мобілізуючої дії відновленого глутатіону. Обгрунтовано значення лецитін-холестерин ацилтрансферази сироватки крові у посиленні процесу транспортування ліпідів від периферійних тканин до печінки у складі ліпопротеїнів крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-64 + Е60*730*112.4 +
Шифр НБУВ: РА334230

Рубрики:

      
6.

Калин Б.М. 
Особливості метаболічних процесів організму худоби в забруднених важкими металами агроекосистемах промислової зони Прикарпаття та їх мікроелементна корекція: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Б.М. Калин ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено вміст важких металів в агроекосистемах промислової зони Прикарпаття з різним техногенним навантаженням. Встановлено надлишок нікелю та свинцю, який перевищує гранично допустиму концентрацію (ГДК), у грунтах і воді господарств, що знаходяться у зоні функціонування промислових підприємств. Виявлено тенденцію щодо нагромадження даних ксенобіотиків у окремих видах кормів. Встановлено залежність між надлишковими дозами нікелю та свинцю у раціоні відгодівельних бугайців і фізіолого-біохімічними показниками крові. Досліджено вплив хелатних сполук мікроелементів-антагоністів нікелю та свинцю на метаболічні процеси та показники продуктивності тварин. Доведено, що згодовування молодняку худоби суміші метіонатів сприяє вірогідному зростанню кількості еритроцитів в крові, вмісту гемоглобіну, концентрації загального білка в сироватці крові, зокрема, альбумінів, та макроелементів крові (Ca та Mg) за одночасного нівелювання токсичного впливу важких металів, що підтверджено вірогідним зниженням активності трансаміназ, предусім цитоплазматичної аланінамінотрансферази (АлАт), зменшенням концентрації сечовини та лужної фосфатази в сироватці крові, а також зростанням вмісту SH-груп. Вивчено вплив підгодівлі метіонатами на харчову якість й екологічну безпеку яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.29 + П60-273 + Е60*801.1-641.2 +
Шифр НБУВ: РА355828

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Смердова Л.М. 
Роль оксиду азоту в реалізації цитотоксичної дії N-нітрозодиметиламіну та обміні цієї нітрозосполуки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.М. Смердова ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

На базі дослідів in vitro встановлено, що введення щурам вакцини БЦЖ призводить до збільшення кількості клітин перитоніального ексудату, головним чином за рахунок макрофагів. Доведено, що активовані макрофаги значно інтенсивніше , ніж клітини контрольних тварин, синтезують оксид азоту. Досліджено, що метаболіти, які містять гуанідинову групу: аргінін, креатин, гуанідиноцтову кислоту, креатинфосфат, а також глутамін і гіпоксантин впливають на даний процес, активуючи його. З'ясовано особливості загибелі макрофагів залежно від концентрації та часу дії ксенобіотиків. Виявлено, що здатність N-нітрозодиметиламіну (НДМА) викликати загибель макрофагів пов'язана з його біотрансформацією цитохромами Р-450. Зазначено, що у процесі їх загибелі денітрозуюча та N-деметилююча активність цитохрому Р-450 зазнає змін, які мають свої особливості залежно від стартового функціонального стану клітин. Встановлено, що оксид азоту, іони амонію та сечовина відіграють певну регуляторну роль у механізмі цитотоксичної дії НДМА. Доведено, що застосування методу включення у макрофаги "пастки" оксиду азоту дало змогу встановити, що цитотоксична дія НДМА прямо не пов'язана з вивільненням NO у процесі реакції денітрозування. Досліджено, що під впливом екзогенних нітрозуючих факторів в організмі щурів суттєво посилюється утворення НДМА з амідопірину. Зазначено, що у той же час рівень утворення НДМА не змінювався, незважаючи на індукцію вакциною БЦЖ ендогенного синтезу оксиду азоту. Виявлено, що за умов стрептозотоцинового діабету у щурів уповільнюється ендогенне утворення НДМА з попередників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-64 +
Шифр НБУВ: РА323374

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Бублик А.А. 
Сумісна дія іонізуючої радіації та кадмію на клітини печінки і слизової оболонки тонкої кишки щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / А.А. Бублик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Вивчено особливості окремої та сумісної дії іонізуючого випромінювання (в дозах 1,0 та 2,0 Гр) і кадмію (1 мг/кг) на структурний стан і функціональну активність клітин слизової оболонки тонкої кишки та печінки щурів. Виявлено прискорення регенеративних процесів тонкої кишки протягом доби після окремої дії радіації у досліджуваних дозах та введення кадмію і гальмування даного процесу за умов сумісної дії даних чинників. Встановлено, що сумісна дія опромінення та кадмію призводить до порушень окисно-антиокисного гомеостазу клітин печінки та слизової оболонки тонкої кишки у результаті зростання швидкості ліпідної пероксидації та накопичення в клітинах продуктів ПОЛ. Визначено пригнічення активності мембранозв'язаних ферментів печінки та слизової оболонки тонкої кишки внаслідок сумісної дії досліджуваних чинників через порушення структури клітинних мембран. Використання методу факторного аналізу у процесі обробки отриманих результатів дозволило встановити найхарактерніші з досліджуваних параметрів, які визначають особливості сумісної дії іонізуючої радіації та іонів кадмію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641.9:Г122.42,020
Шифр НБУВ: РА311673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського