Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*739.1*021$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Заїка О.Л. 
Кальцієва сигналізація в хромафінних клітинах щура при дії факторів, що стимулюють секрецію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.Л. Заїка ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Показано, що у хромафінних клітинах щура існують суттєві відмінності у формуванні внутрішньоклітинного кальцієвого транзієнту у відповідь на стимуляцію клітини різними факторами, що індукують секрецію, в результаті чого можливий вплив на процеси вивільнення катехоламінів. Показано існування двох різних популяцій клітинних відповідей за умов стимуляції хромафінної клітини ацетилхоліном (охарактеризовані як клітини I та II типів). Охарактеризовано й показано подібність динамічних параметрів індукованих ацетилхоліном внутрішньокальцієвих транзієнтів у клітинах I типу до транзієнтів, ініційованих нікотином, а в клітинах II типу - до транзієнтів, ініційованих мускарином. Виявлено, що в клітинах II типу в процесі генерації кальцівих транзієнтів у процесі стимуляції ацетилхоліном приймають участь внутрішньоклітинні джерела іонів кальцію. На підставі результатів дослідження виявлено, що існує функціональний поділ хроматофінних клітин: одна популяція з яких має в основному іонотропні нікотинові рецептори (I тип), інша - метаботропні мускаринові рецептори (II тип). Показано, що мітохондрії в гостроізольованих хромафінних клітинах здатні акумулювати дуже високі рівні концентрації кальцію та підтверджено їх значну роль у процесі виведення іонів кальцію з цитоплазми хромафінної клітини щура. З використанням цитохімічного методу показано, що охарактеризовані клітини I типу містять адреналін, клітини II типу - норадреналін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.1*021 +
Шифр НБУВ: РА327145

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Бевзюк Д.О. 
Нейрофізіологічні механізми відновлення слідових процесів у щурів під впливом мозкової та дистантної нейротрансплантації тканини блакитнуватої плями ембріонального мозку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Д.О. Бевзюк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Виявлено механізм впливу внутрішньомозкової та дистантної трансплантацій тканини ембріональної блакитнуватої плями на пам'ять (на моделі умовнорефлекторної діяльності), її катехоламінергічні кореляти та імунітет у щурів з пошкодженням лобно-скроневої кори головного мозку та з послабленими від народження мнестичними функціями. Встановлено позитивний вплив зазначеної плями на умовнорефлекторний стереотип поведінки, функціональну активність катехоламінергічної системи та імунітет у щурів з пошкодженням лобно-скроневої частини кори головного мозку та у щурів з послабленими від народження мнестичними функціями. З'ясовано, що трансплантована внутрішньомозковим та дистантним способом тканина ембріональної блакитнуватої плями функціонує в організмі реципієнта і може значно поліпшувати слідові процеси, що потерпали від порушення або послаблення функцій пам'яті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3 Cac *739.177.541.4 + Е60*739.1*021 + Е60*336.9*66
Шифр НБУВ: РА314277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського