Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (44)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*732.223$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Краснобрижа Є.М. 
Вплив стрептокінази на активаційну ланку системи фібринолізу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Є.М. Краснобрижа ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2004. — 22 с. — укp.

З використанням модельних систем in vitro та in vivo проаналізовано вплив стрептокінази на механізми регуляції активності та взаємодії компонентів системи фібринолізу. Досліджено параметри тканниного активатора плазміногена, інгібітора активаторів плазміногена I типу (ПАІ-1) та їх взаємодію. Вивчено наступні компоненти системи зсідання крові: фібриноген, розчинний фібрин, продукти деградації фібрину та тромбін. Встановлено, що активність і концентрація тканинного активатора плазмінногена значно підвищується (майже в 3,5 рази) через 1 год після введення стрептокінази у всіх модельних системах in vitro, а в подальшому даний показник наближається до норми. На підставі одержаних даних виявлено активацію системи фібринолізу, пов'язану зі зростанням концентрації тканинного активатора плазміногена в руслі крові та відповідно компенсаторним підсиленням його інгібування. Показано здатність стрептокінази впливати на судинно-тромбоцитарну ланку системи гемостазу без участі плазміногена, внаслідок якої відбувається значне вивільнення тканинного активатора плазміногена та інгібітора активаторів ПАІ-1.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.223 + Р410.13-52 +
Шифр НБУВ: РА333951

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Савчук О.М. 
Вплив структури поверхні фібринового згустку на процеси взаємодії з компонентами фібринолітичної системи: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.М. Савчук ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Проведене дослідження паказало, що на поверхні фібринових згустків, які формуються за розділу двох фаз, утворюється структура (поверхневий шар), яка відрізняється від структури згустка. На базі електронно-мікроскопічного дослідження розраховано товщину поверхневого шару: для дезАА-фібрину - 25,8 нм, для дезААВВ-фібрину - 29 нм. На підставі даних аналізу процесу гідролізу згустків плазміном показано, що ступінь їх стабілізації практично не впливає на швидкість ферментативного розщеплення фібринових згустків без поверхневого шару. Виявлено, що для згустків з поверхневим шаром швидкість гідролізу пропорційно знижується залежно від ступеня стабілізації. Встановлено, що у процесі полімеризації на гетерогенній поверхні розділу двох фаз або у випадку її відсутності, у монофазі, відбуваються зміни структури фібринового згустку, які впливають на його здатність сорбувати на своїй поверхні молекули глу-плазміногену та тканинного активатора плазміногену. Встановлено, що знайдені відмінності у структурі, а також у взаємодії фібринових згустків, залежно від особливостей їх поверхні, та компонентів фібринолітичної системи дають змогу більш ефективно використовувати фібринові клеї у медичній практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.223 +
Шифр НБУВ: РА322294

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Скоморовська-Прокволіт О.В. 
Ефекторна дія фібриногену/фібрину та їх фрагментів на властивості Glu-плазміногену: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Скоморовська-Прокволіт ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.223,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Сломінський О.Ю. 
Індукція каталітичної активності плазміногену моноклональним антитілом IV - 1C: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.Ю. Сломінський ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Досліджено механізми індукції каталітичної активності плазміногену моноклональним антитілом IV - 1c та обгрунтовано використання моноклональних антитіл відповідної специфічності як моделі вивчення таких механізмів. Розглянуто вплив фізико-хімічних чинників на процес індукції каталітичної активності, визначено стабільність комплексу та основні параметри процесу індукції. Обговорено залежність швидкості індукції від концентрації протонів у середовищі. Установлено неможливість індукції каталітичної активності плазміногена за відсутності міцної взаємодії С-кінцевого лізину важкого ланцюга моноклонального антитіла з лізин-зв'язувальними ділянками плазміногена. Показано, що процесу індукції каталітичної активності передує перехід глу-плазміногена до відкритої, ліз-подібної конформації. Виявлено залежність цього процесу від катіонного складу середовища. На підставі визначення енергії активації процесу доведено наявність значних конформаційних перебудов комплексу плазміноген - моноклональне антитіло IV - 1c, які передують індукції каталітичної активності. За результатами дослідження механізмів індукції каталітичної активності плазміногена моноклональним антитілом IV - 1c уперше запропоновано схему реакції, яка, можливо, є універсальною для активаторів плазміногена непрямої дії. Схему можна представити як ряд реакцій, які відбуваються послідовно та частково одночасно: утворення комплексу Глу - плазміноген - моноклональне антитіло за механізмом взаємодії антитіла з епітопом, перехід плазміногена до ліз-подібної конформації, взаємодія лізин-зв'язувальної ділянки плазміногена з С-кінцевим залишком лізину гамма-ланцюга моноклонального антитіла, експозиція активного центру, здатного гідролізувати активаційний зв'язок молекули плазміногена. Схема враховує можливість наявності проміжних активаторних комплексів та існування позитивного зворотного зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.223 +
Шифр НБУВ: РА327641

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Задорожна 
Роль альфа-2-антиплазміну на різних етапах фібринолітичного процесу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Марина Борисівна Задорожна ; НАН України; Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.223
Шифр НБУВ: РА343822

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського