Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (125)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*732.2*72$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Ях'я Баккар 
Активність амінотрансфераз, фосфатаз і деяких оксидаз крові у динаміці дії нових похідних оксанілової кислоти: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Ях'я Баккар ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 18 с. — укp.

Визначено ефективність впливу уреїду оксанілової кислоти (УОК), уреїд-4-хлороксанілової кислоти (У-4-ХОК) у динаміці на активність амінотрансфераз, фосфатаз, оксидаз і на вміст деяких сполук у крові білих щурів у нормі та у разі гострого запалення з оксидантним стресом. Установлено, що УОК та У-4-ХОК у процесі введення у шлунок у дозах 50 мг/кг і 100 мг/кг здоровим щурам у динаміці чотирьох годин не прискорюють процеси обміну з участю внутрішньоклітинних ферментів, гострофазних протеїнів, амінів, ліпідів і перекисного окислення ліпідів, не пригнічують антиоксидантну систему, а у випадку гострого карагенінового запалення з оксидантним стресом проявляють антизапальні та антиоксидантні властивості, коли у динаміці сприяють зниженню у сироватці крові показників аланінамінотрансферази, аспартатамінотрансферази, лужної та кислої фосфатаз, супероксиддисмутази, каталази, гістаміну, серотоніну, загального білку, фібриногену, церулоплазміну, загальних ліпідів, холестирину, дієнових кон'югатів, малонового діальдегіду та відновленого глутатіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111.4 +
Шифр НБУВ: РА324696

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Козак М.Р. 
Біологічні особливості імуноглобулінів крові та вміст фізіологічного пріону в мозку і селезінці мишей, яким тривалий час згодовували мозок і м'ясо-кісткове борошно: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.04 / М.Р. Козак ; Ін-т біології тварин Укр. акад. аграр. наук. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано, що у мишей, яким згодовували мозок великої рогатої худоби (ВРХ) і м'ясо-кісткове борошно, зростав вміст фізіологічного пріону в мозку та селезінці. Встановлено, що у крові цих тварин з'являлися антитіла до фізіологічної форми пріонового білка, анти-ДНК антитіла, а також антитіла, споріднені до білкових і ліпідних компонентів мозку. Зазначено, що тривале згодовування мишам продуктів, які містять тканини тварин або продукти їх переробки, призвело до утворення у мишей антитіл, які мають цитотоксичну активність, індукуючи загибель клітин шляхом апоптозу та некрозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*72 + Е60*732.32*72 + Е60*74*72 +
Шифр НБУВ: РА370119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Горобченко О.О. 
Вплив гама-опромінення і температури на конформацію білків крові: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / О.О. Горобченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Визначено час діелектричної релаксації молекул води у розчинах цих білків та у сироватці кордової крові. Розраховано величини гідратації альбуміну й фібриногену. За допомогою методу ЕПР одержано спектри спінових міток, ковалентно приєднаних до молекул сироваткого альбуміну. Установлено, що за умов опромінення дозою 100 Г відбувається розпушення поверхні макромолекули альбуміну в області приєднання слабко загальмованого радикала. Розроблено алгоритм розрахунку коефіцієнтів деполяризації частинок складної форми та розраховано ефективну діелектричну проникність системи альбумін - вода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111.3*716-638.233 +
Шифр НБУВ: РА336250

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Покотило 
Вплив поліненасичених жирних кислот родини w-3 і w-6 на ліпогенез і холестериногенез в організмі морських свинок і білих щурів за нормальних умов і при холестериновому навантаженні: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Олег Степанович Покотило ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2008. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.13 + Р252.654
Шифр НБУВ: РА355546

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Халіль Аль-Абдула 
Деякі гострофазні білки і ліпіди крові у динаміці дії синтетичних уреїдооксамидів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Халіль Аль-Абдула ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 16 с.: табл. — укp.

Установлено, ацетилгідразід оксалурової кислоти та етиловий ефір 4-етоксіфенілоксалурової кислоти у разі внутрішнього введення в дозах 50 мг/кг і 100 мг/кг здоровим щурам у динаміці чотирьох годин суттєво не впливають на процеси обміну гострофазних білків, ліпідів і на активність ферментів, а за гострого формалінового запалення з оксидантним стресом виявляють антизапальні та антиоксидантні властивості, підтверджені тим, що у динаміці сприяють нормалізації у сироватці крові показників гаптоглобіну, фібриногену, церулоплазміну, альбуміну, загального білка, середніх молекул, загальних ліпідів, тригліцеридів, холестерину, ліпопротеїнів високої густини холестерину, малонового діальдегіду, каталази, аланінамінотрансферази, аспартатамінотрансферази, лужної та кислої фосфатаз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111.3 + Р252.61 + Р281.77/79-2
Шифр НБУВ: РА326523

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Петрина Л.Г. 
Динаміка та дозові залежності зміни вмісту нуклеїнових кислот і пероксидного окиснення ліпідів у кровотворних органах та крові за різних режимів опромінення тварин: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.01 / Л.Г. Петрина ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 44 с. — укp.

Досліджено основну радіобіологічну залежність "доза - час - ефект" у діапазоні малих, сублетальних і летальних доз за різних інтенсивностей випромінення у порівняльному аспекті за двома групами показників - пероксидного окиснення ліпідів і вмісту нуклеїнових кислот у клітинах кровотворних органів і крові, які є двома основними критичними радіаційними мішенями, а саме: мембранною та ядерною. Установлено динаміку проліферації та диференціювання клітин різних органів кровотворної системи та черговість радіогенних зрушень вмісту нуклеїнових кислот у них. Визначено швидкості зниження та відновлення маси селезінки, тимуса, нуклеїнових кислот у них та у кістковому мозку та крові, здійснено оцінку констант швидкості відновлення досліджуваних показників. Установлено, що за однакових доз радіогенні зміни показників перекисного окиснення ліпідів за величиною переважають порушення вмісту нуклеїнових кислот в органах і тканинах кровотвірної системи, а також величина радіаційно-індукованих змін досліджуваних показників на одиницю поглинутої дози зі зниженням інтенсивності випромінення зменшується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725-638.23 + Е60*732.3-638.23 +
Шифр НБУВ: РА345445

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Олійник І.Я. 
Енергетичні характеристики хемілюмінесценції сироватки крові: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / І.Я. Олійник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Вперше проведено експериментальні та теоретичні комплексні дослідження процесів хемілюмінесценції (ХЛ) сироватки крові (СК). Показано вплив середовища (каталізаторів й ініціаторів) на процеси ХЛ, що відбуваються в СК. Вперше вивчено енергію активації СК у нормі та за патологічних станів. Виявлено вплив середовища на енергію активації. Визначено показники спрямлення кінетичних кривих інтенсивності ХЛ, вивчено спектр ХЛ ініційованої лазерним випромінюванням довжиної хвилі 337,1 нм. Експерименально досліджено комплексний вплив температури та середовища на процеси ХЛ СК. Визначено час існування збудженого стану. Вперше запропоновано квантово-електронний підхід щодо пояснення ХЛ біооб'єктів, який грунтується не лише на хімічних характеристиках, а безпосередньо на аналізі квантово-електронних переходів та пошуку умов, необхідних для існування свічення. Показано, що застосування даного підходу дозволяє узагальнити, спрогнозувати та пояснити вплив на ХЛ багатьох факторів середовища. З'ясовано, що на інтенсивність ХЛ впливають квантово-електронні характеристики розчинника. Досліджено спектр ХЛ СК і проаналізовано квантові виходи стимульованого та стаціонарного випромінювання. Всебічно досліджено кінетику ініційованої ХЛ. Вивчено такі параметри, як максимальна інтенсивність спалаху й інтегральна світлосума свічення, а також коефіцієнти спрямлення кінетичних кривих. Удосконалено методи діагностики туберкульозу, саркоїдозу й онкологічних захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111.3 в734.6 +
Шифр НБУВ: РА348595

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Бабич Л.В. 
Ліпіди і ліпопротеїни крові та печінки за дії іонізуючого випромінювання та ксенобіотиків на організм: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.В. Бабич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми виникнення біохімічних порушень за умов окремої та комбінованої (разової або хронічної) дії на організм іонізуючого випромінювання (у сумарній дозі 1,0 Гр), кадмію або карбендазиму (у сумарних дозах 1 мг/кг та 750 мг/кг маси тварин). Виявлено гепатотоксичний ефект карбендазиму та кадмію (за умов хронічного надходження), який посилюється у комбінації з дією іонізуючого випромінювання. Встановлено дисліпопротеїнемію крові та зниження вмісту холестеролу, тріацилгліцеролів і фосфоліпідів у препаратах печінки та тонкої кишки, що найбільше проявляється за умов іонізуючого опромінення, а також за комбінованої дії радіації та кадмію. Доведено, що зниження ліпопротеїнів дуже низької щільності крові поряд зі зменшенням вмісту тріацилгліцеролів свідчить про порушення обміну тріацилгліцеролів за умов іонізуючого опромінення. Виявлено зміни у вмісті холестеролу та ліпопротеїнів низької щільності за умов хронічного досліду. Доведено, що дисліпопротеїнемія крові за хронічного надходження кадмію переважно обумовлено змінами в обміні холестеролу. Виявлено відмінності у перерозподілі ліпопротеїнів сироватки крові та зміни у співвідношеннях різних фракцій ліпопротеїнів залежно від характеру зовнішнього впливу. Обгрунтовано можливість використання даних показників для оцінювання дії зовнішніх чинників на організм. Встановлено порушення прооксидантно-антиокисного гомеостазу за умов окремої та комбінованої дії усіх досліджуваних чинників. Методом факторного аналізу вивчено біохімічні показники крові та різні прояви реакції організму. Запропоновано їх групування (як відповіді організму на разову окрему дію опромінення та кадмію; на хронічну окрему дію кадмію й опромінення або окрему дію карбендазиму; на комбіновану дію кадмію й опромінення або карбендазиму й опромінення). Виділено групи показників крові, що відзначаються універсальністю й обумовлюють реакцію та характеризують дію зовнішнішніх чинників на людський організм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*72-638.23 + Е60*732.2*72-638.23 +
Шифр НБУВ: РА356367

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Севериновська О.В. 
Механізми реалізації адаптаційно-компенсаторних реакцій організму за умов дії екопатогенних чинників: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / О.В. Севериновська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 35 с. — укp.

Вивчено молекулярні та функціольнальні механізми порушень і розвитку адаптаційно-компенсаторних реакцій за окремої та сумісної дії чинників радіаційно-хімічної природи та можливості використання природних препаратів Spirylina platensis і бжолиного пилку для корекції цих порушень. Установлено, що на субхронічний вплив підвищеної, у порівнянні з фоновим рівнем, дози опромінення організм відповідає цілісно, залучивши всі можливі ресурси. За дії важких металів більшість показників стану еритроцитів залежить від їх кількості, адаптація відбувається всередині самої системи. Солі важких металів зумовлюють розвиток незворотних змін у іон-транспортній системі у клітинах кори головного мозку, що є причиною створення напруженого стану. Комбінований радіаційно-хімічний вплив супроводжується взаємним послабленням окремих ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.54-638 + Е60*739.177.52-641.1 + Е60*732.2*72 +
Шифр НБУВ: РА355604

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Ширяєв М.В. 
Особливості взаємодії деяких білків ссавців з мелітином і ліпофорином комах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / М.В. Ширяєв ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 17 с. — укp.

Вивчено взаємодію мелітину з отрути бджоли та ліпофорину гемолімфи комах з білками сироватки крові ссавців. Досліджено антигенну специфічність моноклональних антитіл до ліпофорину гемолімфи імаго Zygaena minos. За результатами досліджень розроблено методику побудови філогенетичних дерев з використанням імунохімічних критеріїв і запропоновано зміни в систематиці роду Zygaena Fabricius, 1775 (Lepidoptera, Zygaenidae).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111.3-648 + Р284.92-29 +
Шифр НБУВ: РА320601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Филимоненко В. П. 
Регуляція гемоксигеназної активності гемом у серці, судинах та легенях щурів при введенні субстрату та інгібітору NO-синтаз: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / В. П. Филимоненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що гліцерольна модель рабдоміолізу супроводжується активацією вільнорадикальних процесів та індукцією гемоксигенази в серці, судинах і легенях щурів, що обумовлено надходженням до цих тканин гему з кровотоку. За умов введення екзогенного геміну встановлено підвищення вмісту гему та гемоксигеназної активності лише в судинах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.41 + Е60*732.2*723.4-604.2 + Р281.7/9-29
Шифр НБУВ: РА374807 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Семенов Ю.В. 
Спектральні характеристики індо-1 при зв'язуванні bold {Ca sup2+/sup} в клітині і в білкових розчинах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Ю.В. Семенов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Показано, що спектр LP-форми в клітинах добре моделюється спектром LP-форми індо-1, який зв'язується з САЛ. За методом спектрального розкладання інтегральних спектрів індо-1 досліджено зміни Ca2+i в тимоцитах за різних температур та за дії гіперкалієвого розчину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2*725.111.311*716-634 +
Шифр НБУВ: РА318536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Скуратовська К.М. 
Стан антиоксидантної ферментної системи крові чорноморських риб в умовах комплексного хронічного забруднення: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / К.М. Скуратовська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено видові, статеві, вікові і сезонні особливості антиоксидантної (АО) ферментної системи та вмісту продуктів окислення білків крові деяких чорноморських риб, а також вплив комплексного забруднення морських акваторій на дані параметри з метою використання їх в якості біомаркерів для характеристики гідробіонтів та їх середовища. Виявлено видові особливості активності АО ферментів і рівня окислювальної модифікації білків (ОМБ) крові риб. Показано, що з віком відбувається зниження АО ферментної активності та підвищення рівня ОМБ крові риб. Встановлено, що досліджені параметри підвладні сезонним коливанням, які характеризуються збільшенням у теплу пору року (за винятком активності пероксидазів. Проаналізовано, що на стан АО ферментної системи крові істотний вплив здійснює зараженість риб паразитами. Виявлено залежність між вмістом токсичних елементів у тканинах риб і активністю АО ферментів крові риб. Встановлено, що активність АО ферментів та рівень ОМБ крові адекватно відображають стан риб, у зв'язку з чим їх можна рекомендувати в якості біомаркерів у екотоксикологічних дослідженнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*827.512(922.8) + Е60*732.2*725.111.4(922.8) +
Шифр НБУВ: РА365708

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського