Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (151)Книжкові видання та компакт-диски (63)
Пошуковий запит: (<.>U=Е60*732.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Швець В.М. 
Вікові особливості змін енергетичного обміну міокарда при стресі та їхній взаємозв'язок з модуляцією вільнорадикальних процесів: автореф.дис ... д-ра біол. наук : 03.00.04 / В.М. Швець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 38 с. — укp.

Вивчено вікові особливості змін енергетичного обміну в серці щурів, які було піддано іммобілізаційному стресу. Встановлено, що за умов цього стресу зменшується рівень енергетичного забезпечення міокарда. Важливе значення у виникненні цього зрушення має порушення енергетичного обміну за рахунок стимуляції вільнорадикальних процесів, за умов обмеження швидкості утилізації карбонільних продуктів обміну в серці. Встановлено, що зниження рівня енергетичного забезпечення міокарда за умов стресу супроводжується зрушеннями, що обмежують значення креатинфосфату як "енергетичного буфера", і зростанням інтенсивності анаеробного гліколізу, більшою мірою, у старих щурів. На відміну від дорослих тварин у них не обмежується швидкість окиснювально-відновних перетворювань у мітохондріях міокарда, що за умов тканинної гіпоксії, що виникає у разі стресу, відображає вікову дезадаптацію енергетичного метаболізму. Одержані дані свідчать про вікові відмінності у механізмі стабілізації енергетичного забезпечення серця у разі стресу. У дорослих щурів вони зумовлені появою адаптивних змін у швидкості окиснювально-відновних процесів у мітохондріях, а у старих - з гальмуванням процесів, спряжених з гідролізом АТФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.701 + Е60*732.12 +
Шифр НБУВ: РА366553

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Грабовецька Є.Р. 
Вікові особливості зміни активності ферментів катаболізму альдегідів у серці щурів при іммобілізаційному стресі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Є.Р. Грабовецька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено активність ферментів утилізації карбонільних продуктів вільнорадикального окиснення у серці щурів різного віку під впливом іммобілізаційного стресу. Встановлено, що у процесі онтогенезу змінюється активність альдегіддегідрогенази, альдегідредуктази й глутатіонтрансферази у мітохондріальній і постмітохондріальній фракціях серцевого м'яза. Встановлено, що за умов іммобілізаційного стресу, більшою мірою у щурів пубертатного віку, ніж у дорослих і старих тварин, виникає модуляція активності ферментів катаболізму ендогенних альдегідів у субклітинних фракціях серця. Виявлено, що у 1,5 - 2-місячних щурів зростає концентрація ТБК-реактивних речовин і шиффових основ у мітохондріальній і постмітохондріальній фракціях міокарда. З'ясовано, що у щурів пізнього пубертатного віку даний ефект більш виражений. Зроблено висновок, що виникнення таких зрушень свідчить про уповільнення процесів утилізації ендогенних альдегідів у серці щурів пубертатного віку під впливом стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*334 + Е60*730*112.4 + Е60*732.12*725.111.4 +
Шифр НБУВ: РА369122

Рубрики:

      
3.

Суворова І.М. 
Вільнорадикальні процеси в мозку і серці дорослих і старих щурів при іммобілізаційному стресі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.М. Суворова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Виявлено, що іммобілізація дорослих щурів супроводжується виникненням оксидативного стресу в головному мозку та серці, проявом чого є накопичення у них продуктів перекисного окиснення ліпідів і карбонільних білків. Відзначено, що мозок дорослих щурів більш чутливий до дії прооксидантних факторів іммобілізаційного стресу, ніж серце. Установлено, що важливу роль у стимуляції вільнорадикального окиснення ліпідів і білків у мозку дорослих щурів у разі іммобілізації набувають зрушення в активності ферментів першої лінії антиоксидантного захисту, підвищення чутливості до дії прооксидантів, а також зміна стану окиснювально-відновних процесів у мітохондріях. Виявлено, до попереднє введення екстракту аронії запобігає виникненню оксидативного стресу у мозку у разі іммобілізації. Визначено, що чутливість мозку та серця до дії прооксидантних факторів іммобілізованого стресу зі старінням знижується. Зазначено, що виникнення цього феномену визначає обмеження проявів фізіологічних ефектів вільнорадикальних продуктів метаболізму у формуванні притосувальних реакцій мозку до дії несприятливих факторів у пізньому онтогенезі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.51 + Е60*739.177 + Е60*732.12 +
Шифр НБУВ: РА338064

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Надточій С.М. 
Вплив активації мітохондріальної пори на діяльність серця: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / С.М. Надточій ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Проаналізовано роль активації мітохондріальної пори (МП) в діяльності серця в експериментах на ізольованих перфузованих за Лангендорфом серцях морських свинок, на суперфузованих препаратах міокардіальної трабекули та судинної смужки і на тваринах. За результатами дослідження відкриття МП у разі ізольованого серця під час ішемії-реперфузії, а також за допомогою хімічних активаторів - феніларсин оксиду та антиміцину А - супроводжувалося різким падінням скоротливої активності міокарда, зниженням коронарного потоку й ефективності споживання кисню. Інгібітори МП циклоспорин А і водорозчинний вітамін Е - тролокс ефективно зменшували пошкодження ішемізованого серця під час 40 хв реперфузії, що супроводжувалось вірогідним зменшенням амплітуди підвищення оптичної щільності поглинання у відтікаючому від серця розчині на першій хвилині реперфузії у порівнянні з контрольними умовами. Доведено, що СМФ впливає на фізіологічні показники роботи ізольованого серця та судин і виступає маркером порушення функції серця під час активації МП різного генезу. Встановлено, що СМФ спостерігався в крові під дією різних активаторів МП за умов in vivo.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12 +
Шифр НБУВ: РА328074

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Алустаз Мохаммед М. М. 
Вплив оксигенації кровозамісного розчину на оксидантний гомеостаз і стан серця щурів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Мохаммед М. М. Алустаз ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 18 с. — укp.

Висвітлено актуальне питання сучасної фізіології, а саме: визначення пріоритетності двох чинників: інтенсифікації вільнорадікального окиснення чи нестачі кисню в порушенні функціонального стану серця та оксидантного гомеостазу його тканин. Науково обгрунтовано використання оксигенованих під тиском в 3 атмосфери розчинів з антиоксидантами як розчинів, що підтримують оксидантний гомеостаз тканин серця. Показано, що інфузія як стандартного, так і оксигенованого розчинів та розчину Рінгера-Локка супроводжувалася різним підвищенням концентрації продуктів вільнорадикального окиснення на фоні зниження активності ферментів антиоксидантного захисту. З'ясовано, що додавання в оксигенований розчин антиоксидантів прямої дії сприяло зниженню рівня продуктів пероксидації за умов низької активності антиоксидантних ферментів, збереженню функціональних показників протягом перших трьох хвилин інфузії. Доведено, що позитивний вплив оксигенованого розчину обумовлено як використанням кисню скоротливими кардіміоцитами та структурами провідної системи, так і дією кисню на нервово-рефлекторні механізми регуляції роботи серця. Встановлено, що у разі гіпоксії (аноксії) стан серця більшою мірою залежить не від продуктів пероксидації, а від нестачі кисню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*723.4 + Р410.1-29 +
Шифр НБУВ: РА343657

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Грищенко О.В. 
Дослідження калієвих каналів та їх ролі в кардіоміоцитах, диференційованих з ембріональних стовбурових клітин миші: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.В. Грищенко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*715.72*725.29 калій

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Чеботар Л. Д. 
Кардіогенні ефекти мелатоніну: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Л. Д. Чеботар ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 21 с. — укp.

Вивчено вплив надлишку або нестачу мелатоніну на функціональні, біохімічні, гістологічні характеристики серця щурів. Встановлено, що експериментальні дослідження функціонування серця 101-го щура виявили істотні зміни прооксидантно-антиоксидантної системи серця, морфологічних характеристик міокарда, які виникають на різних термінах спостереження, а також електрокардіографічних показників у стані стресу на фоні гіпо- та гіпермелатонінемії. Нестача мелатоніну в результаті цілодобового освітлення призводить до дисбалансу в прооксидантно-антиоксидантній системі. Зміни стану прооксидантно-ангіоксидантної системи на різних термінах гіпомелатонінемії розвивається на тлі певних змін біохімічних, морфологічних показників. Моделювання стресу шляхом введення адреналіну на тлі гіпомелатонінемії призводить до виражених змін прооксидантно-антиоксидантного статусу. Введення мелатоніну щурам з адреналіновою міокардіодистрофією зменшує ступінь відхилення електрокардіографічних показників серця та показників варіабельності серцевого ритму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*725.381.81 + Р410.13-29
Шифр НБУВ: РА376031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Жаріков М.Ю. 
Морфофункціональний стан секреторних компонентів серця в нормі та в умовах дії різних факторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / М.Ю. Жаріков ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено секреторні компоненти серця людей і щурів у нормі та секреторних компонентів серця щурів за умов моделювання гемодинамічного перевантаження міокарда, введення адреналіну та дексаметазону. Встановлено вікові особливості морфлогії та закономірності розташування серцевих тканинних базофілів і міоендокринних клітин у людей дефінітивного періоду. Виявлено, що гемодинамічне перевантаження міокарда активує секреторні компоненти серця: збільшує кількість тканинних базофілів біля кровоносних судин і специфічних секреторних гранул у міоендокринних клітинах і сприяє їх переміщенню. З'ясовано, що адреналін активує тканинні базофіли та міоендокринні клітини, а дексаметазон - гальмує активність тканинних базофілів й активує міоендокринні клітини. Запропоновано новий спосіб моделювання гемодинамічного перевантаження міокарда й активації секреторних компонентів серця. Розроблено класифікацію тканинних базофілів з урахуванням їх розташування у тканинах серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*692.12 + Е60*732.12-6 +
Шифр НБУВ: РА348205

Рубрики:

      
9.

Пришляк А.М. 
Морфофункціональні закономірності адаптаційних і дизадаптаційних змін серцевого м'яза при його токсичних ураженнях: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / А.М. Пришляк ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 36 с. — укp.

Проведено комплексне морфологічне вивчення закономірностей адаптаційних і дизадаптаційних процесів у серцевому м'язі дослідних тварин у разі дії на їх організм хлориду кадмію та чотирихлористого вуглецю. Наведено теоретичне узагальнення відмінностей структурно-функціональних особливостей міокарда білих щурів залежно від їх чутливості до гіпоксії. Встановлено, що довготривала дія на організм тварин чотирихлористого вуглецю та хлориду кадмію призводить до виражених морфологічних змін міокарда на всіх рівнях його структурної організації. За цього виявлено суттєве збільшення мас частин серця, дилятацію їх камер, збільшення в них відносних об'ємів стромальних структур, уражених кардіоміоцитів ендотеліоцитів, зменшення резервних об'ємів шлуночків, секреторної активності кардіоміоцитів передсердь, капілярно-кардіоміоцитарних відношень, зниження пропускної здатності артерій, приносної та обмінної ланок мікрогемоциркуляторного русла, розширення його венозної частини, ендотеліальну дисфункцію та гіпоксію. З'ясовано, що за умов інтоксикації хлоридом кадмію більш виражені морфологічні зміни виникають у лівому шлуночку та лівому передсерді, а чотирихлористий вуглець більшою мірою уражає правий шлуночок і праве передсердя. У разі тривалого отруєння тварин дослідженими хімічними речовинами більш виражені структурні зміни у частинах серця домінують у білих щурів з низькою стійкістю до гіпоксії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.120 + Е60*732.12-641 +
Шифр НБУВ: РА363332

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Рудик 
Роль чутливості мітохондріальної пори до індукторів її відкриття та експресії bax в розвитку функціональних змін серця при старінні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Олена Володимирівна Рудик ; НАН України; Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*334.6 + Р410.1-29
Шифр НБУВ: РА343430

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Чорна Л.Б. 
Стохастична модель голосового сигналу для задачі діагностики ритміки серця людини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Л.Б. Чорна ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена обгрунтуванню математичної моделі голосового сигналу як періодично корельованого випадкового процесу та розробленню методів відшукання інформативних ознак як характеристик моделі для оцінювання стану ритміки серця. Обгрунтовано вибір алгоритму послідовного перебору значень пробного періоду для визначення інформативної ознаки моделі - періоду корельованості. Як критерій вибору значення періоду корельованості запропоновано використати максимуми функціоналів варіацій функцій статистичних оцінок моделі голосового сигналу. На підставі запропонованих методів та алгоритмів проведено верифікацію моделі голосового сигналу для різних станів РС (ритміки серця) - медичної норми та відхилення (не норми). Верифікація підтвердила адекватність математичної моделі сигналу для задачі діагностики ритміки серця та ефективність розроблених алгоритмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*114в732,022

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського